Menu

Aktualności

2017-09-08

Pierwszy najemca Nowogrodzka Square w samym centrum Warszawy

Flagowa inwestycja Yareal – biurowiec Nowogrodzka Square – będzie nową siedzibą firmy DKV Euro Service, europejskiego lidera na rynku kart paliwowo-serwisowych.


W nowoczesnym biurowcu, obok którego Yareal buduje pasaż miejski łączący Al. Jerozolimskie z ul. Nowogrodzką, pierwszy najemca zajmie blisko 2 tysiące mkw. powierzchni biurowej.

 

Umowa przednajmu (pre-let) została zawarta na 5 lat i obejmuje wynajęcie przez DKV Euro Service całego piątego piętra, czyli 1920 mkw. w biurowcu Nowogrodzka Square. Inwestycja Yareal jest obecnie w trakcie budowy, a planowany termin oddania budynku do użytku to wiosna przyszłego roku. Biurowiec zaoferuje łącznie 11 tysięcy mkw. powierzchni biurowej wraz z pasażem i podziemnym parkingiem. Obiekt powstaje w odległości 3 minut spaceru od CH Złote tarasy i Dworca Centralnego.

 

Wybór inwestycji Nowogrodzka Square, usytuowanej w samym centrum Warszawy, na biuro firmy DKV Euroservice Sp. z o.o. był podyktowany optymalną lokalizacją, bardzo istotną z punktu widzenia dla większości pracowników. W codziennym zarządzaniu zespołem bardzo ważne jest również to, jak otoczenie wpływa na komfort pracy. Nowoczesna, duża przestrzeń lokalu, daje możliwość ciekawej aranżacji wnętrza. Dzięki temu możemy stworzyć dla naszego zespołu miejsce odpowiadające jego wyobrażeniom, wzmacniające poczucie spełnienia i zadowolenia każdego z pracowników. Do prac koncepcyjnych nad aranżacją wnętrza zaprosiliśmy w związku z tym cały zespół. Mam nadzieję, że nowe biuro będzie sprzyjać budowaniu relacji międzyludzkich, twórczej wymianie myśli, spotkaniom w inspirującej atmosferze – przez co realnie wpłynie na nową kulturę pracy, która ma szanse zaistnieć wraz z czekającą nas przeprowadzką” – mówi Michał Bałakier, szef sprzedaży DKV Euroservice w Polsce.

 

Jestem przekonany, że pierwszy najemca Nowogrodzka Square, doceni kameralny charakter budynku i jego wyjątkową lokalizację. W otoczeniu modernistycznych sąsiednich kamienic powstanie nie tylko wyróżniający się architekturą biurowiec, ale również śródmiejska przestrzeń publiczna - zielony, wielkomiejski pasaż scalający  biurowiec z obszarem pomiędzy spokojną ulicą Nowogrodzką, a gwarnymi Alejami Jerozolimskimi. Nowogrodzka Square to nasz kolejny wysokiej jakości butikowy budynek biurowy” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Trzystrefowa elewacja budynku Nowogrodzka Square zostanie pokryta szlachetnym, surowym betonem, który zostanie uzupełniony eleganckim, półprzejrzystym kamieniem. W efekcie o każdej porze dnia i nocy budynek będzie przeświecał, a po zachodzie słońca plac pozostanie jasnym, przyjaznym miejscem zachęcającym do odwiedzin. W przyziemiach Nowogrodzka Square będą funkcjonowały lokale gastronomiczne, usługowe i handlowe o łącznej powierzchni około 500 mkw. Z kolei na najwyższej kondygnacji najemcy będą mieli do dyspozycji duży taras, z którego będzie rozpościerał się widok na warszawski „skyline”.

 

Sześciopiętrowy budynek Nowogrodzka Square został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA, której architekci wpasowali projekt w historyczny kontekst przedwojennych kamienic, sąsiadujących z biurowcem. Wieża zegarowa monumentalnego gmachu Wojskowego Instytutu Geografii wraz z rosnącymi obok niej drzewami zainspirowała architektów przy projektowaniu narożnika Nowogrodzka Square. Dzięki temu oba budynki - rozdzielone pasażem - stworzą harmonijną pierzeję nawiązując do siebie linią zabudowy, wysokością i elewacją.

 

Najemcy będą mieli do dyspozycji 148 miejsc parkingowych w garażu podziemnym (współczynnik miejsc parkingowych w Nowogrodzka Square wynosi jedno miejsce parkingowe na każde 78 mkw. powierzchni najmu), a także przestrzeń dla rowerów. Lokalizacja obok skrzyżowania dwóch kluczowych szlaków komunikacyjnych (Alej Jerozolimskich z Aleją Jana Pawła II) zapewni najemcom komfortowy dojazd dowolnym środkiem komunikacji miejskiej - koleją, metrem, tramwajami, autobusami. Firmy, które wybiorą Nowogrodzka Square na swoją siedzibę mogą liczyć na bardzo niskie opłaty eksploatacyjne, ponieważ Yareal dysponuje prawem własności do nieruchomości.

Zwiń
2017-09-18

Strefa Wilanów sprzedana w ponad 70% - Yareal rusza z budową

We wrześniu br. Yareal Polska rusza z realizacją flagowej inwestycji mieszkaniowej - Strefy Wilanów.


Rozwiń

 

W dziewięciu kameralnych budynkach, zaprojektowanych przez renomowaną pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates, powstanie w sumie 281 mieszkań i 6 lokali usługowych. Strefa Wilanów, jako jedna z pierwszych inwestycji w Polsce, będzie certyfikowana w systemie „zielonego” budownictwa BREEAM, a właściciel każdego z mieszkań otrzyma w standardzie zestaw urządzeń smart home do zarządzania domem.

                                                       

W ofercie sprzedaży Strefy Wilanów pozostało już zaledwie kilkadziesiąt mieszkań. Zainteresowanie klientów zakupem mieszkań tuż przy wilanowskim ratuszu było tak duże, że budowa planowana pierwotnie w dwóch fazach, zostanie zrealizowana jednoetapowo. Rozpoczynające się prace przy wznoszeniu kameralnych budynków Strefy Wilanów mają zostać ukończone pod koniec drugiego kwartału 2019 r.. Na generalnego wykonawcę osiedla, Yareal wybrał sprawdzonego partnera – firmę Kalter, wyspecjalizowaną w realizacji wielorodzinnych inwestycji mieszkaniowych, w tym mieszkań o wysokim standardzie.

 

Zdecydowaliśmy się powierzyć wykonanie inwestycji firmie Kalter, z którą mamy bardzo dobre doświadczenia we współpracy. Razem zrealizowaliśmy już w dwie prestiżowe inwestycje – kameralny apartamentowiec Londyńska 5 na warszawskiej Saskiej Kępie oraz Rezydencję Konstancińska na Sadybie. Wierzymy, że Kalter spełni nasze wysokie wymagania wobec jakości i terminowości wykonywanych prac’’ – powiedział Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal.

 

Cieszymy się, że Yareal po raz kolejny obdarza nas zaufaniem przy realizacji prestiżowej i wymagającej inwestycji. Jesteśmy przekonani, że wspólny wysiłek Inwestora, Projektantów oraz Generalnego Wykonawcy zaowocuje pełną satysfakcją zarówno ze strony Yareal, jak i przyszłych mieszkańców.” – powiedział Cezary Korolczuk Dyrektor ds. Przygotowania Produkcji

 

Strefa Wilanów jest zlokalizowana na ostatniej niezabudowanej parceli w najatrakcyjniejszej części Miasteczka Wilanów, u zbiegu ulic Klimczaka i Kieślowskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu, mieszkańcy będą mieli do dyspozycji tętniące wielkomiejskim życiem centrum dzielnicy, z licznymi restauracjami i sklepami. Dzięki budowie przez Yareal brakującego przy ul. Kieślowskiego odcinka ścieżki rowerowej, inwestycja zostanie włączona do już funkcjonującej w dzielnicy, rozbudowanej sieci tras rowerowych.

 

Inwestycja Yareal zapewni mieszkańcom Strefy Wilanów dużo przestrzeni i terenów zielonych, które powstaną wokół dwóch miejskich willi we wnętrzu osiedla. Zielone przestrzenie oraz architektura dostosowana do charakteru sąsiednich budynków i ratusza, pozwolą na harmonijne wkomponowanie Strefy Wilanów w istniejącą zabudowę. Atutem dla mieszkańców z pewnością będzie także prestiżowe położenie przy planowanym deptaku wzdłuż Osi Królewskiej, prowadzącej wprost do Muzeum Pałacu w Wilanowie.

 

Większość klientów, którzy zdecydowali się na zakup mieszkania w Strefie Wilanów, już teraz mieszka w miasteczku. Inwestycja przyciąga w szczególności osoby zainteresowane poprawą komfortu mieszkania. Strefa Wilanów będzie pierwszym w Warszawie osiedlem wybudowanym przez Yareal, który uzyska certyfikat „zielonego” budownictwa BREEAM, potwierdzający przyjazny dla środowiska charakter inwestycji. Oprócz zastosowanych energooszczędnych rozwiązań, dodatkowy komfort i bezpieczeństwo zaoferuje inteligentny system zarządzania domem opracowany przez firmę Fibaro. Właściciele wszystkich mieszkań w Strefie Wilanów otrzymają pakiet urządzeń smart home firmy Fibaro, który - na życzenie - będą mogli dowolnie rozbudować, dostosowując systemu do swoich potrzeb. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli za pośrednictwem smartfona lub komputera m.in. sterować wyposażeniem domu, monitorować stan zużycia energii i stan bezpieczeństwo.

 

Obok placu budowy - na skrzyżowaniu Osi Królewskiej i ul Kieślowskiego - funkcjonuje biuro sprzedaży, w którym można odwiedzić czteropokojowe mieszkanie pokazowe o powierzchni ok. 75 mkw. Zgodnie z planem, pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do Strefy Wilanów w drugiej połowie 2019 r.

 

Więcej informacji na temat inwestycji oraz mieszkań dostępnych w Strefie Wilanów można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/strefa-wilanow

Zwiń
2017-08-31

Polskie przedstawicielstwo Mitsubishi Motors zmienia siedzibę na biurowiec zbudowany przez Yareal

Cały zespół pracowników firmy MMC Car Poland - oficjalnego dystrybutora samochodów i części Mitsubishi w Polsce - przeniesie się do biurowca NEOPARK na warszawskim Mokotowie.


Rozwiń


Od jesieni siedziba firmy będzie mieściła się w budynku A. W związku z oddaniem do użytku pierwszego z dwóch biurowców kameralnego kompleksu rozpoczęła się kolejna faza inwestycji - budowa budynku B. Za rok, po ukończeniu budowy, w NEOPARKU docelowo powstanie około 24 tys. mkw. powierzchni biurowej.

 

Pracownicy MMC Car Poland – spółki reprezentującej koncern Mitsubishi Motors w Polsce - zajmą 1000 mkw. powierzchni w oddanym właśnie do użytku nowoczesnym biurowcu, zaprojektowanym z myślą o zmieniających się potrzebach pracowników, w tym tych najmłodszych – tzw. Millenialsów.

 

Na decyzję o wyborze znaczący wpływ miała lokalizacja w wielkomiejskiej części mokotowskiego Służewca, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP, w otoczeniu kilkunastu przystanków komunikacji miejskiej. Wybraliśmy NEOPARK, uznając, że jest to funkcjonalny budynek o ciekawej architekturze, oferujący dogodne otoczenie i wiele rozwiązań przyjaznych dla pracowników” – wyjaśnia Krzysztof Matusewicz dyrektor finansowy MMC Car Poland.

 

Jesienią w NEOPARKU rozpocznie również działalność restauracja Sodexo. Na potrzeby najemców kampusowego kompleksu biurowego wybudowanego przez Yareal, Sodexo Polska On-site Services opracowało nowy format restauracji, która znacząco będzie różniła się od znanego dotychczas modelu. Najważniejsze cechy nowego formatu Sodexo to odejście od tradycyjnej restauracji na rzecz stworzenia miejsca spotkań, wymiany informacji, przyjaznej przestrzeni zarówno do relaksu, jak i pracy. Z przygotowanego przez Grupę Sodexo opracowania pt. „2017 Global Workplace Trends Report” wynika, że pod wpływem nowych technologii zacierają się granice pomiędzy aktywnością zawodową, a czasem wolnym po pracy. Światowi eksperci z dziedziny HR wskazują, że w związku z tym zjawiskiem należy dążyć do tworzenia miejsc pracy jeszcze bardziej przyjaznych człowiekowi, sprzyjającym cross-workingowi, czyli interakcjom pomiędzy różnymi przedstawicielami pokoleń, specjalizacji czy branży. Wnioski z raportu znalazły odzwierciedlenie w koncepcie nowej restauracji.

 

 „Jest to zupełnie nowy format miejsca spotkań, wykraczający poza utartą formułę restauracji pracowniczej. Pracującym w dużych, interdyscyplinarnych i międzynarodowych zespołach udostępniamy wydzieloną przestrzeń z wygodnymi fotelami, ekranem LCD z kamerą, które umożliwią organizację spotkania czy wirtualnego lunchu z zespołem zlokalizowanym w Warszawie, Londynie, Paryżu czy Pekinie. Miejsca, gdzie można podłączyć telefon i komputer z pewnością docenią ci, którzy lubią pracować w dynamicznym otoczeniu. Wygodne meble, duże stoły sprzyjają nawiązywaniu kontaktów, przyjaźni, odpoczynku i relaksu oraz pracy w mniej formalnym środowisku. Cztery stanowiska show-cookingu zaspokoją ciekawość kulinarną zarówno spragnionych nowoczesnej kuchni Millenialsów, jak i tradycjonalistów stawiających na klasyczne pozycje. Jesteśmy przekonani, że taki format restauracji jest realizacją naszej misji poprawy jakości życia gości restauracji w budynku NEOPARK” – mówi Katarzyna Skipor, Head of Marketing Corporate Services & Food Platform CEE w Sodexo.

 

W funkcjonującym już budynku A, najemcy mają do dyspozycji blisko 12 000 mkw. powierzchni biurowej. Za rok, po ukończeniu całego kompleksu, NEOPARK zaoferuje w sumie około 24 tysięcy mkw. powierzchni biurowej, a także 140 zadaszonych miejsc parkingowych dla rowerów, podziemny parking dla 543 samochodów oraz 75 miejsc parkingowych na zewnątrz” - wyjaśnia Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska. „Kompleks NEOPARK został zaprojektowany jako budynek z całkowicie przeszkloną fasadą i słonecznymi, rozległymi tarasami, które kaskadowo schodzą w stronę zielonego wewnętrznego dziedzińca. Dzięki temu nasza inwestycja oferuje niezwykłą przestrzeń do pracy i wypoczynku” – dodaje prezes Yareal Polska

 

W negocjacjach umowy najmu MMC Car Poland reprezentowała firma doradcza Nuvalu Polska. W imieniu Yareal Polska, jako pośrednik występowała firma Jones Lang LaSalle Sp. z o.o.

 

Oba budynki kompleksu NEOPARK będą wyposażone w liczne rozwiązania przyjazne dla środowiska, dzięki którym inwestycja otrzyma certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomi „Excellent".

Zwiń
2017-06-20

Yareal zbuduje domy i mieszkania na Szczęśliwicach

Yareal rusza ze sprzedażą mieszkań, które powstaną obok Fortu i Parku Szczęśliwickiego w Warszawie.


Rozwiń

 

Yareal rusza ze sprzedażą mieszkań, które powstaną obok Fortu i Parku Szczęśliwickiego w Warszawie. Wyjątkowa lokalizacja i wysoki standard inwestycji – z pakietem systemu smart home w standardzie i certyfikatem zrównoważonego budownictwa BREEAM – cieszą się dużym zainteresowaniem. Oprócz budynku wielorodzinnego projekt obejmuje również realizację sześciu domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.

 

Osiedle Eden Włodarzewska powstanie w dzielnicy Ochota tuż obok zielonych terenów zajmowanych przez ogródki działkowe przylegające do Fortu Szczęśliwice. Tylko kilka minut spaceru pozwoli przyszłym mieszkańcom na dotarcie do jednego z największych parków w Warszawie – mierzącego 30 hektarów Parku Szczęśliwickiego. Architektura i materiały wykończeniowe wykorzystane przy budowie domów i budynku wielorodzinnego będą nawiązywały do zielonej i zdominowanej przez przyrodę najbliższej okolicy fortu oraz i parku.

 

Na terenie nieruchomości od strony ul. Włodarzewskiej zostanie wybudowanych 6 komfortowych domów z trzema piętrami przestrzeni mieszkalnej. W ofercie znajdą się domy o powierzchni od 177 do 190 mkw., każdy z nich będzie dysponował prywatnym ogrodem i tarasem oraz dwoma miejscami parkingowymi we wspólnej podziemnej hali garażowej.

 

Z kolei w trzypiętrowym budynku wielorodzinnym przylegającym do ul. Zadumanej powstanie 91 mieszkań. Przewidziano w nim zarówno kompaktowe lokale o powierzchni 30 mkw., mieszkania średniej wielkości, jak i komfortowe lokale cztero- i pięciopokojowe o powierzchni blisko 130 mkw. Mieszkańcy będą korzystać z 5 klatek schodowych obsługiwanych przez nowoczesne, energooszczędne windy. Dla właścicieli mieszkań na parterze atrakcyjne z pewnością będą duże prywatne ogródki. W mieszkaniach na wyższych piętrach zaprojektowano przestronne balkony. Ponadto w wybranych lokalach przewidziano wykusze, zapewniające dodatkowe nasłonecznienie pomieszczeń. Pozwalają one również na oryginalną aranżację przestrzeni, dzięki wyjątkowemu zagospodarowaniu powierzchni i dodatkowych okien. Z kolei właściciele mieszkań położonych na górnych kondygnacjach mogą liczyć na przylegające do penthouse’ów obszerne tarasy, których wielkość sięgnie nawet powyżej 60 mkw.

 

Na terenie całej inwestycji ograniczono do minimum ruch samochodów. Na potrzeby mieszkańców zarówno domów, jak i budynku wielorodzinnego architekci warszawskiej pracowni Foroom zaprojektowali wspólny wjazd do podziemnego garażu dla 113 aut. Ważnym dla przyszłych mieszkańców udogodnieniem jest pieczołowicie opracowany pod okiem ekologa projekt aranżacji zieleni, zgodnie z rygorystycznymi wymaganiami certyfikatu BREEAM.

Domy i mieszkania przy ul. Włodarzewskiej to kolejna inwestycja Yareal Polska, która przejdzie certyfikację zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM. W efekcie Eden Włodarzewska będzie jednym z nielicznych w Polsce osiedli kontrolowanych na co dzień podczas budowy przez niezależnego audytora. Przyznanie certyfikatu BREEAM jest bowiem uzależnione od spełnienia wymagających kryteriów ustalonych dla tzw. przyjaznego dla środowiska, „zielonego” budownictwa. Intencją Yareal jest uzyskanie certyfikatów środowiskowych również dla kolejnych projektów mieszkaniowych.

 

Jednym z elementów przyjaznego dla środowiska charakteru inwestycji będzie też wyposażenie w standardzie wszystkich mieszkań i domów w pakiety systemu smart home. Inteligentne zarządzanie domem podniesie stan bezpieczeństwa i zapewni mieszkańcom dodatkowy komfort. Rozwiązania dostarczone przez firmę Fibaro – dzięki miniaturowym modułom podtynkowym – pozwolą m.in. na sterowanie oświetleniem za pomocą smartfona oraz sprawdzenie, czy wszystkie okna zostały zamknięte przed wyjściem z domu. W razie potrzeby system samodzielnie wyłączy światło, żelazko albo inne urządzenia, które powinny zostać wyłączone podczas nieobecności domowników. Instalacje i urządzenia zarządzane dzięki aplikacji na telefon, umożliwi również regulację głośności muzyki, mogą także zapewnić kontrolę rodzicielską i strzec limitu czasu oglądania telewizji przez dzieci. Rozwiązania smart home przewidziane dla inwestycji Eden Włodarzewska przewidują też monitorowanie stanu bezpieczeństwa, zabezpieczenie i uzbrojenie systemu, a także samoczynne zgłaszanie na telefon właściciela wszelkich nieprawidłowości. Zastosowane elementy typu smart home oraz wymagane w związku z certyfikatem BREEAM rozwiązania projektowo-materiałowe, pozwalają także na obniżenie kosztów eksploatacji.

 

Na obniżkę kosztów utrzymania nieruchomości wpłynie również z pewnością prawo własności Yareal do działki.

Rozpoczęcie budowy osiedla Eden Włodarzewska zostało zaplanowane na jesień br. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w pierwszej połowie 2019 r.

Zwiń
2017-06-14

Biurowiec Yareal na Mokotowie gotowy do przyjęcia pierwszych najemców

NEOPARK na warszawskim Mokotowie uzyskał pozwolenie na użytkowanie pierwszego z dwóch budynków, powstających w ramach kameralnego kompleksu biurowego budowanego przez Yareal Polska.


Rozwiń

NEOPARK na warszawskim Mokotowie uzyskał pozwolenie na użytkowanie pierwszego z dwóch budynków, powstających w ramach kameralnego kompleksu biurowego budowanego przez Yareal Polska. Pierwszym najemcą, który już w czerwcu wprowadzi się do nowoczesnego biurowca będzie warszawski oddział Integer.pl S.A. i InPost S.A., producent i operator sieci Paczkomatów®. Miesiąc później do NEOPARKU swoją siedzibę przeniesie KönigStahl Sp. z o.o. - polski oddział austriackiej grupy König Holding AG, będącej jedną z największych w Europie w branży dystrybucji wyrobów ze stali i systemów aluminiowych.

 

„Budynek A o powierzchni blisko 12 000 mkw. przyjmie pierwszych najemców – Grupę Integer.pl i firmę KönigStahl - już za kilka tygodni. Kończymy negocjacje z kolejnymi najemcami, dla których ważne jest nie tylko wysoka jakość i dobra cena powierzchni biurowej, ale również atrakcyjne wielkomiejskie otoczenie i dostępność komunikacji miejskiej. Zróżnicowane funkcje mieszkaniowo-biurowo-usługowe tej części Mokotowa zapewnią najemcom przyjazną przestrzeń do pracy i wypoczynku. NEOPARK wyróżnia całkowicie przeszklona fasada, a także duże, słoneczne tarasy, kaskadowo schodzące w stronę rozległego, zielonego dziedzińca, który znajduje się pomiędzy budynkiem A i planowanym budynkiem B” - mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

NEOPARK to kameralny kampus biurowy zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Cybernetyki i Wynalazek. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię architektoniczną JEMS Architekci z myślą o zaspokojeniu potrzeb tzw. Millenialsów, czyli najmłodszego pokolenia pracowników.

 

„Warszawa od wielu lat siedzibą części firmy, a dla całej Grupy drugą po Krakowie kluczową lokalizacją biznesową. W raz z rozwojem firmy rośnie nasze zapotrzebowanie na nowoczesne zasoby biurowe, dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę z dotychczasowej siedziby. Wybraliśmy sprawdzonego partnera, który gwarantuje zarówno jakość jak i oryginalność projektu oraz komfort pracy naszym pracownikom” – powiedziała Anna Machaj zarządca nieruchomości Integer.pl.

 

Pracownicy firm funkcjonujących w najnowszym biurowcu wzniesionym przez Yareal będą mieli do dyspozycji 12 linii komunikacji miejskiej dostępnych na kilkunastu przystankach położonych w odległości kilkuminutowego spaceru. Do Neoparku można również dotrzeć pociągiem SKM na przystanek „PKP Służewiec”, albo korzystając z sieci ścieżek rowerowych prowadzących wprost przed budynek, w sąsiedztwie którego działa stacja rowerów miejskich Veturilo. Po ukończeniu budowy całego kompleksu, najemcy NEOPARKU będą mieli do dyspozycji 140 zadaszonych miejsc parkingowych dla rowerów, a także podziemny parking na 271 samochodów oraz 25 miejsc parkingowych na zewnątrz.

 

„Lokalizacja i rozwiązania architektoniczno-technologiczne Neoparku bardzo nam odpowiadały. Decyzje nastąpiły szybko i postanowiliśmy zmienić adres siedziby naszej firmy już od 1.07.2017 Mamy nadzieje , że skorzystamy zarówno z dogodnego położenia jak i z przyjaznej i profesjonalnej atmosfery do pracy jaką stworzy Neopark i jego bezpośrednie otoczenie” - powiedział Andrzej Radecki, Przewodniczący Rady Konsultacyjnej, Wspólnik KönigStahl Sp. z o.o.

 

W negocjacjach umów najmu pośredniczyli doradcy Jones Lang LaSalle, którzy reprezentowali Grupę Integer.pl. Agenci JLL negocjowali także w imieniu dewelopera z firmą KoenigStahl.

 

Anna Kaźmierska, Starszy Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, JLL, dodaje: „Neopark przyciąga najemców kombinacją takich atutów jak nowoczesna, elegancka architektura, najwyższy standard wykończenia, czy bliskość środków komunikacji miejskiej. Kameralny obiekt charakteryzuje też rozwinięta oferta usługowa, jak również tereny zielone i przyjazne środowisku rozwiązania sprzyjające komfortowi pracy”.

 

Oddany do użytku budynek A – podobnie jak cały kompleks NEOPARK – został wyposażony w rozwiązania przyjazne dla środowiska, uprawniającymi do otrzymania certyfikatu BREEAM dla tzw. zielonych budynków na poziomie „Excellent". Energia zasilająca kameralnych kompleks zostanie wytworzona wyłącznie w odnawialnych źródłach. Zaprojektowane i zastosowane rozwiązania zapewniają inwestycji Yareal nie tylko wysokie standardy środowiskowe, ale też realne oszczędności. Dzięki nowoczesnym urządzeniom m.in. do utylizacji oraz zminimalizowania zużycia wody oraz np. energooszczędnym windom, eksploatacja budynku NEOPARK będzie tańsza od tzw. budynków konwencjonalnych. Najemcy mogą liczyć nie tylko na przyjazne dla środowiska rozwiązania, ale również możliwość wietrzenia pomieszczeń świeżym powietrzem, dzięki uchylnym oknom zastosowanym w kompleksie.

 

Wprowadzenie się pierwszych najemców do budynku A oznacza rychłe rozpoczęcie kolejnej fazy inwestycji - budowy budynku B. Po ukończeniu w ostatnich miesiącach 2018 roku, kampusowy kompleks biurowy NEOPARK będzie posiadał około 24 tys. mkw. powierzchni biurowej, handlowej i usługowej. W ramach inwestycji powstaną też w sumie 322 miejsca parkingowe dla samochodów.

Zwiń
2017-05-25

Rezydencja Chrobrego – nowa inwestycja mieszkaniowa Yareal w warszawskich Starych Włochach

Drzewa wokół kameralnego budynku, ogródki we wszystkich mieszkaniach na parterze i nasycone zielenią tereny wspólne – to tylko niektóre zalety nowej inwestycji Yareal Polska.


Rozwiń


Drzewa wokół kameralnego budynku, ogródki we wszystkich mieszkaniach na parterze i nasycone zielenią tereny wspólne – to tylko niektóre zalety nowej inwestycji Yareal Polska, Rezydencji Chrobrego, której realizacja rozpocznie się jesienią tego roku. Starannie dopasowany do charakteru okolicy trzypiętrowy budynek uporządkuje zabudowę, tworząc pierzeję ul. Bolesława Chrobrego wzdłuż szpaleru starych drzew. Od kilku tygodni na terenie nieruchomości funkcjonuje biuro sprzedaży, w ramach przedsprzedaży zarezerwowanych zostało już ponad 20% spośród 84 oferowanych mieszkań.

 

Stare Włochy od dziesięcioleci rozwijają się jako miasto-ogród, w którym dominuje zabudowa jednorodzinna i kameralne kamienice. Architektura Rezydencji Chrobrego została harmonijnie dopasowana do zielonego otoczenia, z poszanowaniem charakteru i tradycji dzielnicy. Duże okna oraz przeszklone balustrady balkonów - w otoczonym drzewami budynku - podkreślą jego modernistyczny, willowy charakter. Wewnętrzny, podłużny dziedziniec uatrakcyjni teren rekreacyjny przystosowany do potrzeb zarówno małych, jak i trochę starszych dzieci.

 

To zielona dzielnica, która w swoim najbliższym otoczeniu zapewnia wszystko, czego jej mieszkańcy potrzebują na co dzień – publiczne i prywatne szkoły, dom kultury, małe sklepy, a także duże centra handlowe i outlet.. Okolica zyska kolejne punkty usługowe, które powstaną w czterech lokalach na parterze nowego budynku” – wyjaśnia prezes Yareal Polska, Eric Dapoigny.

 

W odległości kilkuminutowego spaceru znajdują się dwa duże parki rekreacyjne – Park ze Stawami Cietrzewia oraz Park Kombatantów - z placami zabaw i siłownia miejską pod gołym niebem. Nieco dalej znajduje się również zielony kompleks dawnego Fortu Włochy. Rezydencja Chrobrego została zaprojektowana z myślą o rodzinach, które szukają mieszkania w spokojnej okolicy z podmiejskim klimatem, ale jednocześnie oferującego dobre połączenie z centrum Warszawy. Mieszkańcy inwestycji Yareal, która zostanie wybudowana przy ul. Chrobrego (na odcinku pomiędzy ulicami Sklepową i Szczerą) będą mieli wiele alternatyw dojazdu różnymi środkami transportu. W bliskim sąsiedztwie funkcjonują przystanki autobusowe, stacja Szybkiej Kolei Miejskiej „PKP Warszawa – Włochy”, a w odległości zaledwie dwóch kilometrów znajduje się wjazd na ekspresową obwodnicę S2.

 

Przyjęte rozwiązania architektoniczne w połączeniu z wysokiej jakości materiałami zapewnią mieszkańcom komfort i optymalny dostęp światła słonecznego. Samochody przyszłych właścicieli mieszkań znajdą miejsce w przestronnym garażu dla prawie stu aut. Dodatkowo na zewnątrz budynku w rejonie skrzyżowania ulic Chrobrego i Sklepowej przewidziano kilkanaście miejsc parkingowych. Na parterze budynku przewidziane zostało pomieszczenie do przechowywania rowerów, a w garażu podziemnym przygotowujemy kilkadziesiąt komórek lokatorskich.” – wyjaśnia Jacek Zengteler, dyrektor działu projektów mieszkaniowych Yareal Polska.

 

W Rezydencji Chrobrego powstaną 84 mieszkania o powierzchni od 30 do 105 mkw. Około 20 lokali zostało już zarezerwowanych. w ramach trwającej przedsprzedaży. Kilka najbardziej reprezentacyjnych penthouse’ów o wysokości sięgającej aż 4,3 m będzie dysponowało rozległymi balkonami, a ich unikalny charakter podkreślą  duże, panoramiczne okna. Z kolei do wszystkich mieszkań znajdujących się na parterze będą przynależały prywatne ogródki, których wielkość może sięgać nawet ok. 250 mkw. Klienci będą mieli do wyboru mieszkania liczące od 1 do 4 pokoi. Blisko połowa mieszkań to lokale trzypokojowe. Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w pakiet systemu smart home dostarczany przez firmę Fibaro, zwiększający energooszczędność i monitorujący stan bezpieczeństwa mieszkania. Rozwiązania zastosowane w Rezydencji Chrobrego pozwolą też - za pomocą smartfonu i komputera - na zdalną kontrolę prawidłowości funkcjonowania domowych instalacji i urządzeń.

 

Budowa Rezydencji Chrobrego będzie trwała około 20 miesięcy, a jej oddanie do użytku zaplanowano na drugi kwartał 2019 r. Najnowsza inwestycja mieszkaniowa Yareal Polska będzie podlegała procedurze certyfikacji w systemie BREEAM, potwierdzającym przyjazny dla środowiska charakter budynku. Yareal planuje w przyszłości certyfikowanie wszystkich osiedli mieszkaniowych już na etapie projektowania i/lub w trakcie budowy.

Zwiń
2017-05-17

Pierwsze „zielone” mieszkania w Miasteczku Wilanów - Strefa Wilanów z certyfikatem BREEAM

Strefa Wilanów będzie pierwszą inwestycją mieszkaniową w warszawskim Wilanowie, dla której inwestor – Yareal Polska – przeprowadzi certyfikację środowiskową w systemie BREEAM.


Rozwiń

Strefa Wilanów będzie pierwszą inwestycją mieszkaniową w warszawskim Wilanowie, dla której inwestor – Yareal Polska – przeprowadzi certyfikację środowiskową w systemie BREEAM. Będzie to również jedno z pierwszych w Polsce osiedli mieszkaniowych, w którym ilość i jakość rozwiązań proekologicznych pozwoli na uzyskanie prestiżowego certyfikatu zielonego budownictwa. Dodatkowym atutem inwestycji, wykorzystywanym na co dzień przez wszystkich mieszkańców Strefy Wilanów będzie m.in. inteligentny system zarządzania domem opracowany przez lidera rozwiązań typu smart home - firmę Fibaro.

 

Certyfikaty zrównoważonego budownictwa potwierdzające przyjazny dla środowiska charakter budynku stały się już standardem dla nowopowstających inwestycji biurowych. W przypadku budownictwa wielorodzinnego Strefa Wilanów będzie jedną z pierwszych inwestycji w Polsce, która dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom przejdzie proces zielonej certyfikacji. Planujemy potwierdzać w ten sposób najwyższą jakość także kolejnych osiedli, które zamierzamy budować” – mówi prezes Yareal, Eric Dapoigny.

 

Czym jest certyfikat BREEAM?

 

Uzyskanie certyfikatu zrównoważonego, zielonego budownictwa, wymaga spełnienia szeregu rygorystycznych kryteriów, dotyczących przyjaznych dla środowiska instalacji, łatwej dostępności komunikacji miejskiej oraz infrastruktury społecznej (m.in. zielone tereny rekreacyjne, sklepy, szkoły), a nawet rozwiązań dogodnych dla rozwoju transportu rowerowego. Wysokie standardy BREEAM określają szczegółowe kryteria środowiskowe obejmujące m.in. efektywność energetyczną, oszczędne gospodarowanie wodą, a także zarządzanie odpadami i ściekami. Aby uzyskać certyfikat BREEAM, należy uwzględnić takie rozwiązania już na etapie projektowania inwestycji, aby później – podczas budowy – niezależni eksperci mogli na bieżąco weryfikować prawidłową realizację, zgodną z wymaganiami systemu BREEAM. Proces certyfikacji audytor narzuca także szczegółowe zasady postępowania w trakcie prowadzenia prac budowlanych, w sposób zapewniający troskę o środowisko naturalne, bezpośrednie otoczenie, a także wymagania jakościowe dla firm budowlanych.

 

Oszczędność energii

 

Niezależnie od wymagań niezbędnych do uzyskania certyfikatu zielonego budownictwa, wszystkie mieszkania Strefy Wilanów standardowo zostaną wyposażone w system smart home stworzony przez firmę Fibaro. Dzięki temu mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać z licznych rozwiązań pozwalających na kontrolę funkcjonowania wyposażenia i pracy domowych urządzeń, a tym samym na ograniczenie zużycia energii. Umieszczone pod tynkiem miniaturowe moduły Fibaro umożliwią m.in. stały monitoring oświetlenia i regulację jego natężenia za pomocą komputera lub telefonu komórkowego. Zastosowane w mieszkaniach rozwiązania sprawią, że system samodzielnie będzie sprawdzał m.in., czy wszystkie okna są zamknięte i w takim przypadku poinformuje o wykryciu otwartego okna lub drzwi informując użytkowników, przebywających poza domem o potencjalnym zagrożeniu.

 

Lepsza kontrola nad pracą urządzeń

 

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, system poinformuje właściciela o nietypowej sytuacji np. wyłączając żelazko i inne urządzenia, które nie powinny być włączone podczas nieobecności domowników. Czujnik zalania pozwoli uniknąć szkód, np. w przypadku awarii pralki czy zmywarki. Z kolei dzięki wbudowanej funkcji zarządzania energią, na bieżąco będzie można monitorować aktualne zużycie prądu, sprawdzać historię pobieranej energii, a także ocenić, które z urządzeń zużywa jej najwięcej. Rozbudowane statystyki prezentowane są w formie czytelnych wykresów, które pomogą mieszkańcom tworzyć zestawienia oraz prognozować przyszłe rachunki” – wyjaśnia dyrektor działu projektów mieszkaniowych Yareal, Jacek Zengteler.

 

Bezpieczeństwo i komfort

 

Technologia smart home poprawi nie tylko energooszczędność mieszkań w Strefie Wilanów, ale umożliwi również monitoring stanu bezpieczeństwa. Dzięki zintegrowaniu domowego sprzętu z urządzeniami mobilnymi, mieszkańcy będą mieli pełną kontrolę nad swoim domem z dowolnego miejsca. System może samoistnie zabezpieczyć się i uzbroić, o czym natychmiast poinformuje właściciela wysyłając wiadomość na jego telefon. Dzięki smartfonowi łączącemu się z modułami smart home, będzie można też sterować domową siecią WiFi, zmieniać kanały TV, czy regulować głośność w systemie audio.

 

Projekt inwestycji Yareal w Miasteczku Wilanów został przygotowany przez architektów renomowanej pracowni Kuryłowicz&Associates. Strefa Wilanów powstaje w sąsiedztwie wilanowskiego ratusza, na ostatniej w okolicy niezagospodarowanej działce zlokalizowanej w trójkącie ulic Klimczaka, Kieślowskiego i Oś Królewska. W Strefie Wilanów powstanie 281 mieszkań oraz 450 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Mieszkania  oferowane przez Yareal w Miasteczku Wilanów cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim wśród obecnych mieszkańcy dzielnicy – już 70% oferowanych lokali znalazło przyszłych właścicieli. Pierwsza zielona inwestycja w Miasteczku Wilanów ma zostać oddana do użytku w drugiej połowie 2019 r.

 

Więcej informacji na temat przyjaznych dla środowiska rozwiązań zastosowanych w Strefie Wilanów można znaleźć na witrynie inwestycji: http://www.yareal.pl/strefa-wilanow-breeam.

 

Zwiń