Menu

Aktualności

2016-11-28

Yareal wybuduje w Warszawie nową siedzibę 
banku BGŻ BNP Paribas

Yareal wybuduje w Warszawie nową siedzibę 
banku BGŻ BNP Paribas


Yareal wybuduje w Warszawie nową siedzibę 
banku BGŻ BNP Paribas


BGŻ BNP Paribas wybrał firmę Yareal Polska na wykonawcę nowej siedziby w Warszawie. Budynek powstanie na nieruchomości będącej własnością Yareal, zlokalizowanej u zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej. BGŻ BNP Paribas podpisał z Yareal umowę najmu, zgodnie z którą zajmie 22 000 mkw. pow., czyli 80% projektu. Budynek ma zostać ukończony w pierwszej połowie 2020 r. Nowa siedziba banku będzie spełniać najwyższe wymogi ekologicznego budownictwa, zgodnego z certyfikacją BREEAM.

 

Lokalizacja nowej siedziby BGŻ BNP Paribas, która znajduje się w sąsiedztwie obecnej, została wybrana m.in. ze względu na świetne połączenia komunikacyjne, bliskość stacji metra oraz przystanków autobusowych i tramwajowych. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym wyborem była także wysoka jakość projektu, który zostanie harmonijnie wkomponowany w otoczenie i powstanie wokół dużego wewnętrznego zielonego patio, oferującego liczne udogodnienia.

Inwestycja wyróżni się połączeniem najnowocześniejszych technologii z wysokiej jakości materiałami, zapewniając tym samym ergonomiczność budynku zarówno pod względem środowiska pracy, jak i kosztów utrzymania. Certyfikat BREEAM na poziomie Excellent potwierdzi przyjazny dla środowiska charakter projektu, który powstał w renomowanej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

„Jesteśmy niesłychanie dumni z tego, że tak prestiżowy bank jak BGŻ BNP Paribas powierzył właśnie Yareal realizację jego przyszłej siedziby. Decyzję banku traktujemy jako najlepszy dowód uznania dla wysokiej jakości naszych projektów” – mówi prezes Yareal Polska, Eric Dapoigny. „Jesteśmy niszowym graczem rynkowym i pragniemy, by nasze projekty na warszawskim rynku charakteryzowały się najwyższą jakością. Nasze inwestycje stanowią alternatywę dla wysokich wież biurowych usytuowanych w centrum miasta. Oferujemy powierzchnie biurowe dla dużych firm poszukujących siedziby w atrakcyjnej lokalizacji, spełniającej wysokie wymagania odnośnie wizerunku korporacyjnego, z wydajnym i elastycznym rozkładem powierzchni, z zagospodarowanymi terenami zielonymi oraz niższymi opłatami za najem i eksploatację” – dodaje prezes Yareal Polska.

Nowa inwestycja w pełni odzwierciedli styl Yareal, który zakłada tworzenie projektów charakteryzujących się przemyślaną architekturą najwyższej klasy, zapewniającą najemcom komfort i przyjazne otoczenie. Jest to kolejna inwestycja firmy po innym flagowym projekcie realizowanym obecnie w centrum miasta – Nowogrodzka Square. Nowogrodzka Square to kameralny, butikowy budynek biurowy o powierzchni 11 500 mkw. z szerokim zielonym pasażem, powstający na działce między Alejami Jerozolimskimi, a ulicą Nowogrodzką, w sąsiedztwie Wojskowego Instytutu Kartografii oraz siedziby Federacji Związków Zawodowych.

Zwiń
2017-03-22

Yareal kończy budowę biurowca dla Millenialsów

Yareal kończy budowę biurowca dla Millenialsów


Rozwiń

 

Yareal kończy budowę biurowca dla Millenialsów

 

Dobiega końca budowa pierwszego budynku kompleksu biurowego NEOPARK, powstającego w południowej części Służewca. Projekt jest dziełem renomowanej pracowni JEMS, której architekci wykorzystali narożnikową ekspozycję, wpisującą nowoczesną bryłę NEOPARKU w mieszkaniowo-biurowy charakter okolicy. Inwestycja powstała z myślą o zaspokojeniu potrzeb tzw. pokolenia Y – Millenialsów – czyli jeszcze bardziej wymagających użytkowników powierzchni biurowych.

 

Lokalizacja NEOPARKU jest nieprzypadkowa – dwa pięciopiętrowe budynki tworzące prawdziwy kampus biurowy powstają w wielkomiejskim otoczeniu u zbiegu ul. Cybernetyki i kameralnej ul. Wynalazek. W odróżnieniu od czysto biurowej, północnej części Służewca, na południe od ul. Marynarskiej dominuje atrakcyjne – bo tętniące życiem przez całą dobę – wielofunkcyjne i pełnowartościowe miasto. W tej części dzielnicy osiedla mieszkaniowe przeplatają się z budynkami biurowymi, szkołami i hotelami, a życie lokalnych mieszkańców i pracowników biur wzbogacają liczne restauracje, punkty usługowe, sklepy, czy ścieżki rowerowe. Taka przestrzeń jest przyjazna dla wszystkich użytkowników, jednak dla Millenialsów są one standardem, wpisującym się w styl życia pokolenia Y.

 

„Pracownicy firm zlokalizowanych w NEOPARKU będą mieli to, o czym można jedynie pomarzyć, np. w okolicach ul. Domaniewskiej, gdzie życie zamiera już od godz. 17.00, a ludzie w pośpiechu starają się wrócić do domów. Tymczasem zarówno w samym budynku NEOPARK, jak i wokół niego można znaleźć to, czego potrzebują pracownicy biur, a w szczególności pokolenie Millenialsów, które zaczyna dominować na rynku pracy. Południowy Służewiec to ceniona dzielnica biznesowo-mieszkaniowa, stale rozwijająca się z korzyścią zarówno dla mieszkańców jak i najemców biur. Znane, duże firmy decydują się na relokację w obrębie Służewca, wciąż przybywają też kolejne, wybierające ten rejon z powodu znakomitej jakości powierzchni biurowej, atrakcyjnych czynszów i bliskości partnerów biznesowych” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

„W bezpośrednim sąsiedztwie występuje naprzemiennie zabudowa biurowa i mieszkaniowa, trwa budowa hotelu. To różnorodność, która jest dobra dla budowy właściwej tkanki miejskiej. Kameralne budynki NEOPARKU znacząco różnią się od dominującej na Służewcu tradycyjnej zabudowy biurowej. Zaprojektowaliśmy całkowicie przeszkloną fasadę oraz duże, słoneczne tarasy, kaskadowo schodzące w stronę rozległego, zielonego i otwartego dla wszystkich dziedzińca. Chcieliśmy jak najlepiej wkomponować NEOPARK w zróżnicowane funkcje znajdujące się w jego bezpośrednim otoczeniu, aby uzupełnić atuty, które oferuje okolica. W przyziemiach ulicy Cybernetyki i jej przecznic jest ulokowany szereg lokali gastronomicznych, usług i sklepów tworzących wielkomiejski klimat” – mówi współtwórca projektu NEOPARKU, Marcin Sadowski z pracowni JEMS Architekci.

12 linii komunikacji miejskiej, dostępnych z kilkunastu okolicznych przystanków zapewni NEOPARKOWI połączenia niemal we wszystkich kierunkach. Dodatkowo autobusy linii nr 317 zatrzymują się na zadaszonym przystanku tuż przed wejściem do biurowca. Nieopodal znajduje się również przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej „PKP Służewiec”, z którego w ciągu kilkunastu minut można dojechać nowoczesnymi pociągami do Śródmieścia i Centrum. W NEOPARKU zaplanowano około 140 zadaszonych miejsc parkingowych dla rowerów. Wzdłuż budynku przebiega wygodna ścieżka rowerowa, a 200 metrów dalej funkcjonuje wypożyczalnia rowerów miejskich Veturilo. Autobusy, tramwaje, rowery i pociągi – właśnie z tych form transportu najchętniej korzystają przedstawiciele pokolenia Y. Pracownicy i goście firm, które przeniosą swoje siedziby do budynku A, będą mieli do dyspozycji w podziemnym parkingu 271 miejsc dla samochodów oraz 25 miejsc zewnętrznych.

 

NEOPARK powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i - dzięki nasyceniu przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami - otrzymał certyfikat BREEAM dla tzw. zielonych budynków na poziomie „Excellent". Zastosowane rozwiązania wpłyną na obniżenie kosztów utrzymania NEOPARKU w porównaniu do budynków konwencjonalnych, czyli tych które nie zostały zaplanowane i zrealizowane w oparciu o wysokie standardy środowiskowe. Kameralny kompleks będzie zasilany energią pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. Zielony charakter inwestycji Yareal wzmacniają również m.in. urządzenia do utylizacji oraz zminimalizowania zużycia wody, energooszczędne windy oraz oświetlenie i stacje ładowania samochodów elektrycznych. Dużym atutem budynku są uchylne okna, dzięki którym możliwe jest naturalne przewietrzanie biura. Takich przyjaznych naturze, zrównoważonych rozwiązań, oczekują w swoim środowisku pracy przedstawiciele najmłodszego pokolenia dorosłych.

 

Pierwszy z budynków NEOPARKU – o powierzchni blisko 12 tys. mkw. - zostanie oddany do użytku na wiosnę. Drugi budynek, wraz z 322 miejscami parkingowymi dla samochodów, ma być gotowy w trzecim kwartale 2018 roku. Po zrealizowaniu całej inwestycji przez Yareal Polska, w NEOPARKU powstanie w sumie ok. 24 tys. mkw. powierzchni biurowej, usługowej i handlowej z pięknym zielonym placem pomiędzy budynkami.

Zwiń
2017-02-02

Yareal rozpoczyna sprzedaż II etapu osiedla Strefa Wilanów

Yareal rozpoczyna sprzedaż II etapu osiedla Strefa Wilanów


Rozwiń


Yareal rozpoczyna sprzedaż II etapu osiedla Strefa Wilanów

 

28 stycznia 2017 roku Yareal rozpocznie sprzedaż mieszkań II etapu osiedla Strefa Wilanów. Deweloper zdecydował się na jej wcześniejsze uruchomienie z powodu bardzo dobrych dotychczasowych wyników sprzedaży. Od 26 października 2016 roku, gdy uruchomiono biuro sprzedaży inwestycji, 70% lokali etapu pierwszego znalazło już nabywców.

 

Osiedle Strefa Wilanów powstanie w samym sercu Miasteczka Wilanów, u zbiegu ulic Kieślowskiego i Klimczaka, tuż obok ratusza dzielnicy oraz widokowej Osi Królewskiej. W jego sąsiedztwie znajduje się też największy w Miasteczku plac miejski, przy którym funkcjonują m.in park rekreacyjny, liczne restauracje i sklepy. W 9 budynkach dwuetapowej inwestycji znajdzie się blisko 300 mieszkań oraz sześć lokali usługowych, zaplanowanych w przyziemiach obiektów mieszkalnych.

 

Drugi etap inwestycji Strefa Wilanów obejmuje 6 budynków, w których znajdzie się 148 różnorodnych mieszkań od kompaktowych jedno- i dwupokojowych, aż po pięciopokojowe apartamenty z tarasami, zlokalizowane na ostatnich piętrach. Powierzchnia lokali wyniesie od ok. 26 do ponad 150 mkw. W centralnej części projektu, wzniesione zostaną również trzy kameralne, otoczone terenami zielonymi budynki, idealne dla osób, które szczególnie cenią ciszę i spokój.

 

– Inwestycja Strefa Wilanów cieszy się dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest liczba sprzedanych mieszkań w ramach pierwszego etapu osiedla oraz długa lista klientów zainteresowanych mieszkaniami z II etapu. Klienci szczególnie doceniają różnorodność oferty, starannie zaplanowaną przestrzeń, wysoką jakość wykonania oraz możliwość łączenia ze sobą lokali. – komentuje dyrektor działu projektów mieszkaniowych Yareal Polska, Jacek Zengteler. – Mamy silne poczucie, że wspólnie z architektami z pracowni Kuryłowicz & Associates udało nam się stworzyć wyjątkowo atrakcyjne i przyjazne miejsce do zamieszkania w jednej z najpopularniejszej lokalizacji na terenie Warszawy – dodaje.

 

Prace porządkowe związane z realizacją inwestycji odbywają się zgodnie z założonym harmonogramem. Do wiosny zostanie odpowiednio przygotowana i zabezpieczona część dotychczasowej konstrukcji, będącej pozostałością po przerwanej przed laty inwestycji innego dewelopera. Rozpoczęcie budowy obu etapów osiedla planowane jest w trzecim kwartale 2017 roku.

 

Klienci zainteresowani ofertą mieszkań osiedla Strefa Wilanów mogą odwiedzić biuro sprzedaży inwestycji, które zlokalizowane jest przy skrzyżowaniu ulic Kieślowskiego i Oś Królewska, w pobliżu wjazdu na teren Miasteczka Wilanów od ul. Przyczółkowej. Do ich dyspozycji oddano również czteropokojowe mieszkanie pokazowe o powierzchni ok. 75 metrów kwadratowych.

Zwiń
2016-10-28

Ruszyła sprzedaż Strefy Wilanów

Ruszyła sprzedaż Strefy Wilanów


Rozwiń


Ruszyła sprzedaż Strefy Wilanów

 

Yareal rusza z ofertą sprzedaży mieszkań w kameralnych budynkach osiedla Strefa Wilanów, które powstanie przy wjeździe do Miasteczka Wilanów, tuż obok ratusza dzielnicy. W dwóch etapach inwestycji Yareal wybuduje dziewięć budynków, w których znajdzie się blisko 300 mieszkań.

 

Kompleks zostanie wzniesiony w punktowej, ekstensywnej zabudowie. Wewnątrz osiedla powstającego na ostatniej niezagospodarowanej działce w najbardziej reprezentacyjnej części dzielnicy będą dominowały tereny zielone. Firma zapewnia wybór mieszkań, od kompaktowych jednopokojowych i dwupokojowych, aż po komfortowe pięciopokojowe apartamenty z tarasami, zlokalizowane na ostatnich piętrach. Powierzchnia lokali wyniesie od 35 do 130 mkw.

- Poprawiając pierwotny projekt stworzyliśmy w Strefie Wilanów bardzo przemyślane układy lokali, aby jak najlepiej dostosować je do potrzeb przyszłych mieszkańców. Inwestycja została przyjęta z dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród obecnych mieszkańców Wilanowa, którzy szukają większego mieszkania lub traktują zakup jako inwestycję – mówi dyrektor działu projektów mieszkaniowych Yareal Polska, Jacek Zengteler

 

Strefa Wilanów powstanie w sercu dzielnicy – obok parku linearnego nad Kanałem Wolickim, w otoczeniu widokowej Osi Królewskiej, plaży Wilanów, reprezentacyjnego budynku ratusza, a także największego w miasteczku placu miejskiego, przy którym funkcjonują m.in park rekreacyjny, liczne restauracje i sklepy.

Po zakończeniu przez Yareal budowy osiedla ta oferta jeszcze się poszerzy, dzięki usługom i sklepom, które usytuowane będą w sześciu lokalach, zaplanowanych w przyziemiach nowych budynków mieszkalnych.

Dzięki inwestycji Yareal ukończone zostaną również ścieżka rowerowa i chodnik wzdłuż ul. Kieślowskiego, które połączą Aleję Wilanowską z ulicą Klimczaka. Tym samym powstanie kompletne połączenie z trasą rowerową prowadzącą z Miasteczka Wilanów do Powsina i Lasu Kabackiego.

Zwiń
2016-09-23

Yareal rozpoczyna budowę Nowogrodzka Square

Yareal rusza z budową swojego flagowego projektu biurowego w ścisłym centrum


Rozwiń

 

Yareal rozpoczyna budowę Nowogrodzka Square

 

Yareal rusza z budową swojego flagowego projektu biurowego w ścisłym centrum Warszawy. Prace rozpoczęły się od rozbiórki parterowych zabudowań dawnej drukarni. Zastąpi je kameralny,  ekskluzywny biurowiec Nowogrodzka Square, który uzupełni pierzeję Alej Jerozolimskich, nawiązującą linią zabudowy, wysokością i elewacją, do historycznych kamienic w sąsiedztwie. Nowoczesny budynek biurowy, którego budowa zakończy się w pierwszym kwartale 2018 roku, zostanie wzniesiony w najwyższym standardzie budownictwa ekologicznego – BREEAM Excellent.

 

Rozpoczęte prace umożliwią uporządkowanie placu budowy Nowogrodzka Square. Biurowiec o powierzchni 11 500 mkw. powstanie na parceli pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a ul. Nowogrodzką i będzie sąsiadować z Wojskowym Instytutem Kartografii oraz siedzibą Federacji Związków Zawodowych.

 

„Wyjątkowa lokalizacja w ścisłym centrum zapewni doskonałą komunikację. Nowogrodzka Square  powstanie bowiem tuż obok Ronda Czterdziestolatka, głównego dworca kolejowego i kolejki WKD, w pobliżu stacji metra Centrum, gdzie krzyżują się najważniejsze szlaki komunikacyjne Warszawy. Metro, kolej, liczne linie autobusowe i tramwajowe oferują przyszłym najemcom wybór dowolnego środka transportu umożliwiającego dojazd do biura. W podziemiach budynku powstanie też parking dla 148 samochodów i rowerów. Najwyższa jakość architektury i wykonania w prestiżowej, rozpoznawalnej lokalizacji, zagwarantują najemcom wyjątkowo komfortowe warunki do rozwoju biznesu” - wyjaśnia Eric Dapoigny, Prezes Yareal Polska.

 

Wśród firm zainteresowanych wyborem budynku Nowogrodzka Square na swoją siedzibę, dominują przedsiębiorstwa poszukujące nie tylko prestiżowej lokalizacji, ale też oczekujące większej rozpoznawalności, niż w wieżach wysokich biurowców. Wzorem zapewniającym kameralny, a zarazem ekskluzywny charakter budynku, jest wcześniejsza sztandarowa inwestycja zrealizowana przez Yareal, czyli wielokrotnie nagradzany i wyróżniany budynek Mokotowska Square.

 

Na każdej kondygnacji Nowogrodzka Square oferuje ok.1500-2000 mkw., łatwej w aranżacji i funkcjonalnej powierzchni biurowej. W budynku powstanie również 500 mkw. powierzchni handlowej. Pracownicy firm, które wybiorą na swoje siedziby najwyższe piętro Nowogrodzka Square, będą mogli korzystać – na zasadach wyłączności – z tarasu oferującego efektowny widok na panoramę stolicy, w tym warszawski skyline. Rozmiary tarasu (330 m2)  pozwolą na organizację niewielkich eventów na świeżym powietrzu. Yareal, dysponuje prawem własności  do nieruchomości, co w praktyce oznacza  dużo niższe opłaty eksploatacyjne dla przyszłych najemców.

 

Projekt architektoniczny jest dziełem renomowanej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci, która podczas planowania budynku Nowogrodzka Square inspirowała się rosnącymi tam drzewami. Dzięki temu inwestycja Yareal zyska wspólną przestrzeń, w której przyziemia budynku będą się przenikały z zewnętrznym zielonym pasażem. Wyróżnikiem biurowca z pewnością będzie elewacja – podzielona na trzy strefy przyziemia, środkową i najwyższą, która będzie wycofana. Dodatkowo, przed budynkiem, Yareal stworzy reprezentacyjny plac publiczny z przyjaznymi elementami małej architektury.

Zwiń
2016-05-17

Oxygen Park sprzedany!

Warszawski kompleks biurowy oferujący 18 000 mkw. powierzchni biurowej został sprzedany. Kompleks Oxygen Park, zrealizowany przez Yareal Polska, położony przy Al. Jerozolimskich w Warszawie został sprzedany.


Rozwiń

Nowym właścicielem obiektu została grupa Golden Star Estate B.V. Oxygen Park to biurowiec, który oferuje 18 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, który jest w całości wynajęty. Wśród jego najemców wymienić należy: Grupa Wirtualna Polska, Merck, Lionbridge, Fujitsu Technologies, Sodexo i Agfa Graphics.

Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że ta inwestycja została zakupiona przez Golden Star Estate B.V. Współpraca z tak prestiżowym partnerem jest dla nas źródłem ogromnej satysfakcji – powiedział Eric Dapoigny, prezes Yareal. By na stałe zapewnić najemcom i inwestorowi wysoką jakość usług, Yareal pozostanie zarządcą nieruchomości, jak to miało miejsce w większości naszych wcześniejszych inwestycji – dodał.

Kompleks Oxygen Park posiada certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.

Zwiń
2016-04-20

Londyńska 5 ukończona.

Londyńska 5 to kolejny zakończony sukcesem projekt mieszkaniowy, o który powiększyło się portfolio Yareal. Firma uzyskała pozwolenie na użytkowanie, a do mieszkań wprowadzają się pierwsi mieszkańcy.


Rozwiń

Inwestycja to kameralny trzypiętrowy budynek z 27 apartamentami o zróżnicowanej wielkości od 35 m2 do 165 m2, w tym dwa penthousy z tarasami na ostatniej kondygnacji. Wysokość mieszkań waha się od 3 do 3,30 metra. Mieszkania na parterze mają własne ogródki, których wielkość sięga do 360 m2.

Obecnie pozostały do wyboru trzy apartamenty. Dwa z nich na parterze z własnymi ogródkami: pierwszy 1-pokojowy i drugi 2-pokojowy, gotowy do zamieszkania, w pełni urządzony i umeblowany jako apartament pokazowy. Na ostatniej kondygnacji znajduje się wyjątkowy penthouse o powierzchni 165 m2, z dwoma tarasami - większym, blisko 50 m2 z ekspozycją południowo-zachodnią, i drugim przy głównej sypialni.

Obecnie Yareal przygotowuje kolejne wysokiej jakości projekty zarówno w centrum Warszawy, jak i w innych dzielnicach.

Zwiń