Menu

Aktualności

2016-11-28

Yareal wybuduje w Warszawie nową siedzibę 
banku BGŻ BNP Paribas

BGŻ BNP Paribas wybrał firmę Yareal Polska na wykonawcę nowej siedziby w Warszawie.

 

BGŻ BNP Paribas wybrał firmę Yareal Polska na wykonawcę nowej siedziby w Warszawie. Budynek powstanie na nieruchomości będącej własnością Yareal, zlokalizowanej u zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej. BGŻ BNP Paribas podpisał z Yareal umowę najmu, zgodnie z którą zajmie 22 000 mkw. pow., czyli 80% projektu. Budynek ma zostać ukończony w pierwszej połowie 2020 r. Nowa siedziba banku będzie spełniać najwyższe wymogi ekologicznego budownictwa, zgodnego z certyfikacją BREEAM.

 

Lokalizacja nowej siedziby BGŻ BNP Paribas, która znajduje się w sąsiedztwie obecnej, została wybrana m.in. ze względu na świetne połączenia komunikacyjne, bliskość stacji metra oraz przystanków autobusowych i tramwajowych. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym wyborem była także wysoka jakość projektu, który zostanie harmonijnie wkomponowany w otoczenie i powstanie wokół dużego wewnętrznego zielonego patio, oferującego liczne udogodnienia.

Inwestycja wyróżni się połączeniem najnowocześniejszych technologii z wysokiej jakości materiałami, zapewniając tym samym ergonomiczność budynku zarówno pod względem środowiska pracy, jak i kosztów utrzymania. Certyfikat BREEAM na poziomie Excellent potwierdzi przyjazny dla środowiska charakter projektu, który powstał w renomowanej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

„Jesteśmy niesłychanie dumni z tego, że tak prestiżowy bank jak BGŻ BNP Paribas powierzył właśnie Yareal realizację jego przyszłej siedziby. Decyzję banku traktujemy jako najlepszy dowód uznania dla wysokiej jakości naszych projektów” – mówi prezes Yareal Polska, Eric Dapoigny. „Jesteśmy niszowym graczem rynkowym i pragniemy, by nasze projekty na warszawskim rynku charakteryzowały się najwyższą jakością. Nasze inwestycje stanowią alternatywę dla wysokich wież biurowych usytuowanych w centrum miasta. Oferujemy powierzchnie biurowe dla dużych firm poszukujących siedziby w atrakcyjnej lokalizacji, spełniającej wysokie wymagania odnośnie wizerunku korporacyjnego, z wydajnym i elastycznym rozkładem powierzchni, z zagospodarowanymi terenami zielonymi oraz niższymi opłatami za najem i eksploatację” – dodaje prezes Yareal Polska.

Nowa inwestycja w pełni odzwierciedli styl Yareal, który zakłada tworzenie projektów charakteryzujących się przemyślaną architekturą najwyższej klasy, zapewniającą najemcom komfort i przyjazne otoczenie. Jest to kolejna inwestycja firmy po innym flagowym projekcie realizowanym obecnie w centrum miasta – Nowogrodzka Square. Nowogrodzka Square to kameralny, butikowy budynek biurowy o powierzchni 11 500 mkw. z szerokim zielonym pasażem, powstający na działce między Alejami Jerozolimskimi, a ulicą Nowogrodzką, w sąsiedztwie Wojskowego Instytutu Kartografii oraz siedziby Federacji Związków Zawodowych.

Zwiń
2017-06-20

Yareal zbuduje domy i mieszkania na Szczęśliwicach

Yareal rusza ze sprzedażą mieszkań, które powstaną obok Fortu i Parku Szczęśliwickiego w Warszawie.


Rozwiń

 

Yareal rusza ze sprzedażą mieszkań, które powstaną obok Fortu i Parku Szczęśliwickiego w Warszawie. Wyjątkowa lokalizacja i wysoki standard inwestycji – z pakietem systemu smart home w standardzie i certyfikatem zrównoważonego budownictwa BREEAM – cieszą się dużym zainteresowaniem. Oprócz budynku wielorodzinnego projekt obejmuje również realizację sześciu domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.

 

Osiedle Eden Włodarzewska powstanie w dzielnicy Ochota tuż obok zielonych terenów zajmowanych przez ogródki działkowe przylegające do Fortu Szczęśliwice. Tylko kilka minut spaceru pozwoli przyszłym mieszkańcom na dotarcie do jednego z największych parków w Warszawie – mierzącego 30 hektarów Parku Szczęśliwickiego. Architektura i materiały wykończeniowe wykorzystane przy budowie domów i budynku wielorodzinnego będą nawiązywały do zielonej i zdominowanej przez przyrodę najbliższej okolicy fortu oraz i parku.

 

Na terenie nieruchomości od strony ul. Włodarzewskiej zostanie wybudowanych 6 komfortowych domów z trzema piętrami przestrzeni mieszkalnej. W ofercie znajdą się domy o powierzchni od 177 do 190 mkw., każdy z nich będzie dysponował prywatnym ogrodem i tarasem oraz dwoma miejscami parkingowymi we wspólnej podziemnej hali garażowej.

 

Z kolei w trzypiętrowym budynku wielorodzinnym przylegającym do ul. Zadumanej powstanie 91 mieszkań. Przewidziano w nim zarówno kompaktowe lokale o powierzchni 30 mkw., mieszkania średniej wielkości, jak i komfortowe lokale cztero- i pięciopokojowe o powierzchni blisko 130 mkw. Mieszkańcy będą korzystać z 5 klatek schodowych obsługiwanych przez nowoczesne, energooszczędne windy. Dla właścicieli mieszkań na parterze atrakcyjne z pewnością będą duże prywatne ogródki. W mieszkaniach na wyższych piętrach zaprojektowano przestronne balkony. Ponadto w wybranych lokalach przewidziano wykusze, zapewniające dodatkowe nasłonecznienie pomieszczeń. Pozwalają one również na oryginalną aranżację przestrzeni, dzięki wyjątkowemu zagospodarowaniu powierzchni i dodatkowych okien. Z kolei właściciele mieszkań położonych na górnych kondygnacjach mogą liczyć na przylegające do penthouse’ów obszerne tarasy, których wielkość sięgnie nawet powyżej 60 mkw.

 

Na terenie całej inwestycji ograniczono do minimum ruch samochodów. Na potrzeby mieszkańców zarówno domów, jak i budynku wielorodzinnego architekci warszawskiej pracowni Foroom zaprojektowali wspólny wjazd do podziemnego garażu dla 113 aut. Ważnym dla przyszłych mieszkańców udogodnieniem jest pieczołowicie opracowany pod okiem ekologa projekt aranżacji zieleni, zgodnie z rygorystycznymi wymaganiami certyfikatu BREEAM.

Domy i mieszkania przy ul. Włodarzewskiej to kolejna inwestycja Yareal Polska, która przejdzie certyfikację zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM. W efekcie Eden Włodarzewska będzie jednym z nielicznych w Polsce osiedli kontrolowanych na co dzień podczas budowy przez niezależnego audytora. Przyznanie certyfikatu BREEAM jest bowiem uzależnione od spełnienia wymagających kryteriów ustalonych dla tzw. przyjaznego dla środowiska, „zielonego” budownictwa. Intencją Yareal jest uzyskanie certyfikatów środowiskowych również dla kolejnych projektów mieszkaniowych.

 

Jednym z elementów przyjaznego dla środowiska charakteru inwestycji będzie też wyposażenie w standardzie wszystkich mieszkań i domów w pakiety systemu smart home. Inteligentne zarządzanie domem podniesie stan bezpieczeństwa i zapewni mieszkańcom dodatkowy komfort. Rozwiązania dostarczone przez firmę Fibaro – dzięki miniaturowym modułom podtynkowym – pozwolą m.in. na sterowanie oświetleniem za pomocą smartfona oraz sprawdzenie, czy wszystkie okna zostały zamknięte przed wyjściem z domu. W razie potrzeby system samodzielnie wyłączy światło, żelazko albo inne urządzenia, które powinny zostać wyłączone podczas nieobecności domowników. Instalacje i urządzenia zarządzane dzięki aplikacji na telefon, umożliwi również regulację głośności muzyki, mogą także zapewnić kontrolę rodzicielską i strzec limitu czasu oglądania telewizji przez dzieci. Rozwiązania smart home przewidziane dla inwestycji Eden Włodarzewska przewidują też monitorowanie stanu bezpieczeństwa, zabezpieczenie i uzbrojenie systemu, a także samoczynne zgłaszanie na telefon właściciela wszelkich nieprawidłowości. Zastosowane elementy typu smart home oraz wymagane w związku z certyfikatem BREEAM rozwiązania projektowo-materiałowe, pozwalają także na obniżenie kosztów eksploatacji.

 

Na obniżkę kosztów utrzymania nieruchomości wpłynie również z pewnością prawo własności Yareal do działki.

Rozpoczęcie budowy osiedla Eden Włodarzewska zostało zaplanowane na jesień br. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w pierwszej połowie 2019 r.

Zwiń
2017-06-14

Biurowiec Yareal na Mokotowie gotowy do przyjęcia pierwszych najemców

NEOPARK na warszawskim Mokotowie uzyskał pozwolenie na użytkowanie pierwszego z dwóch budynków, powstających w ramach kameralnego kompleksu biurowego budowanego przez Yareal Polska.


Rozwiń

NEOPARK na warszawskim Mokotowie uzyskał pozwolenie na użytkowanie pierwszego z dwóch budynków, powstających w ramach kameralnego kompleksu biurowego budowanego przez Yareal Polska. Pierwszym najemcą, który już w czerwcu wprowadzi się do nowoczesnego biurowca będzie warszawski oddział Integer.pl S.A. i InPost S.A., producent i operator sieci Paczkomatów®. Miesiąc później do NEOPARKU swoją siedzibę przeniesie KönigStahl Sp. z o.o. - polski oddział austriackiej grupy König Holding AG, będącej jedną z największych w Europie w branży dystrybucji wyrobów ze stali i systemów aluminiowych.

 

„Budynek A o powierzchni blisko 12 000 mkw. przyjmie pierwszych najemców – Grupę Integer.pl i firmę KönigStahl - już za kilka tygodni. Kończymy negocjacje z kolejnymi najemcami, dla których ważne jest nie tylko wysoka jakość i dobra cena powierzchni biurowej, ale również atrakcyjne wielkomiejskie otoczenie i dostępność komunikacji miejskiej. Zróżnicowane funkcje mieszkaniowo-biurowo-usługowe tej części Mokotowa zapewnią najemcom przyjazną przestrzeń do pracy i wypoczynku. NEOPARK wyróżnia całkowicie przeszklona fasada, a także duże, słoneczne tarasy, kaskadowo schodzące w stronę rozległego, zielonego dziedzińca, który znajduje się pomiędzy budynkiem A i planowanym budynkiem B” - mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

NEOPARK to kameralny kampus biurowy zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Cybernetyki i Wynalazek. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię architektoniczną JEMS Architekci z myślą o zaspokojeniu potrzeb tzw. Millenialsów, czyli najmłodszego pokolenia pracowników.

 

„Warszawa od wielu lat siedzibą części firmy, a dla całej Grupy drugą po Krakowie kluczową lokalizacją biznesową. W raz z rozwojem firmy rośnie nasze zapotrzebowanie na nowoczesne zasoby biurowe, dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę z dotychczasowej siedziby. Wybraliśmy sprawdzonego partnera, który gwarantuje zarówno jakość jak i oryginalność projektu oraz komfort pracy naszym pracownikom” – powiedziała Anna Machaj zarządca nieruchomości Integer.pl.

 

Pracownicy firm funkcjonujących w najnowszym biurowcu wzniesionym przez Yareal będą mieli do dyspozycji 12 linii komunikacji miejskiej dostępnych na kilkunastu przystankach położonych w odległości kilkuminutowego spaceru. Do Neoparku można również dotrzeć pociągiem SKM na przystanek „PKP Służewiec”, albo korzystając z sieci ścieżek rowerowych prowadzących wprost przed budynek, w sąsiedztwie którego działa stacja rowerów miejskich Veturilo. Po ukończeniu budowy całego kompleksu, najemcy NEOPARKU będą mieli do dyspozycji 140 zadaszonych miejsc parkingowych dla rowerów, a także podziemny parking na 271 samochodów oraz 25 miejsc parkingowych na zewnątrz.

 

„Lokalizacja i rozwiązania architektoniczno-technologiczne Neoparku bardzo nam odpowiadały. Decyzje nastąpiły szybko i postanowiliśmy zmienić adres siedziby naszej firmy już od 1.07.2017 Mamy nadzieje , że skorzystamy zarówno z dogodnego położenia jak i z przyjaznej i profesjonalnej atmosfery do pracy jaką stworzy Neopark i jego bezpośrednie otoczenie” - powiedział Andrzej Radecki, Przewodniczący Rady Konsultacyjnej, Wspólnik KönigStahl Sp. z o.o.

 

W negocjacjach umów najmu pośredniczyli doradcy Jones Lang LaSalle, którzy reprezentowali Grupę Integer.pl. Agenci JLL negocjowali także w imieniu dewelopera z firmą KoenigStahl.

 

Anna Kaźmierska, Starszy Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, JLL, dodaje: „Neopark przyciąga najemców kombinacją takich atutów jak nowoczesna, elegancka architektura, najwyższy standard wykończenia, czy bliskość środków komunikacji miejskiej. Kameralny obiekt charakteryzuje też rozwinięta oferta usługowa, jak również tereny zielone i przyjazne środowisku rozwiązania sprzyjające komfortowi pracy”.

 

Oddany do użytku budynek A – podobnie jak cały kompleks NEOPARK – został wyposażony w rozwiązania przyjazne dla środowiska, uprawniającymi do otrzymania certyfikatu BREEAM dla tzw. zielonych budynków na poziomie „Excellent". Energia zasilająca kameralnych kompleks zostanie wytworzona wyłącznie w odnawialnych źródłach. Zaprojektowane i zastosowane rozwiązania zapewniają inwestycji Yareal nie tylko wysokie standardy środowiskowe, ale też realne oszczędności. Dzięki nowoczesnym urządzeniom m.in. do utylizacji oraz zminimalizowania zużycia wody oraz np. energooszczędnym windom, eksploatacja budynku NEOPARK będzie tańsza od tzw. budynków konwencjonalnych. Najemcy mogą liczyć nie tylko na przyjazne dla środowiska rozwiązania, ale również możliwość wietrzenia pomieszczeń świeżym powietrzem, dzięki uchylnym oknom zastosowanym w kompleksie.

 

Wprowadzenie się pierwszych najemców do budynku A oznacza rychłe rozpoczęcie kolejnej fazy inwestycji - budowy budynku B. Po ukończeniu w ostatnich miesiącach 2018 roku, kampusowy kompleks biurowy NEOPARK będzie posiadał około 24 tys. mkw. powierzchni biurowej, handlowej i usługowej. W ramach inwestycji powstaną też w sumie 322 miejsca parkingowe dla samochodów.

Zwiń
2017-05-25

Rezydencja Chrobrego – nowa inwestycja mieszkaniowa Yareal w warszawskich Starych Włochach

Drzewa wokół kameralnego budynku, ogródki we wszystkich mieszkaniach na parterze i nasycone zielenią tereny wspólne – to tylko niektóre zalety nowej inwestycji Yareal Polska.


Rozwiń


Drzewa wokół kameralnego budynku, ogródki we wszystkich mieszkaniach na parterze i nasycone zielenią tereny wspólne – to tylko niektóre zalety nowej inwestycji Yareal Polska, Rezydencji Chrobrego, której realizacja rozpocznie się jesienią tego roku. Starannie dopasowany do charakteru okolicy trzypiętrowy budynek uporządkuje zabudowę, tworząc pierzeję ul. Bolesława Chrobrego wzdłuż szpaleru starych drzew. Od kilku tygodni na terenie nieruchomości funkcjonuje biuro sprzedaży, w ramach przedsprzedaży zarezerwowanych zostało już ponad 20% spośród 84 oferowanych mieszkań.

 

Stare Włochy od dziesięcioleci rozwijają się jako miasto-ogród, w którym dominuje zabudowa jednorodzinna i kameralne kamienice. Architektura Rezydencji Chrobrego została harmonijnie dopasowana do zielonego otoczenia, z poszanowaniem charakteru i tradycji dzielnicy. Duże okna oraz przeszklone balustrady balkonów - w otoczonym drzewami budynku - podkreślą jego modernistyczny, willowy charakter. Wewnętrzny, podłużny dziedziniec uatrakcyjni teren rekreacyjny przystosowany do potrzeb zarówno małych, jak i trochę starszych dzieci.

 

To zielona dzielnica, która w swoim najbliższym otoczeniu zapewnia wszystko, czego jej mieszkańcy potrzebują na co dzień – publiczne i prywatne szkoły, dom kultury, małe sklepy, a także duże centra handlowe i outlet.. Okolica zyska kolejne punkty usługowe, które powstaną w czterech lokalach na parterze nowego budynku” – wyjaśnia prezes Yareal Polska, Eric Dapoigny.

 

W odległości kilkuminutowego spaceru znajdują się dwa duże parki rekreacyjne – Park ze Stawami Cietrzewia oraz Park Kombatantów - z placami zabaw i siłownia miejską pod gołym niebem. Nieco dalej znajduje się również zielony kompleks dawnego Fortu Włochy. Rezydencja Chrobrego została zaprojektowana z myślą o rodzinach, które szukają mieszkania w spokojnej okolicy z podmiejskim klimatem, ale jednocześnie oferującego dobre połączenie z centrum Warszawy. Mieszkańcy inwestycji Yareal, która zostanie wybudowana przy ul. Chrobrego (na odcinku pomiędzy ulicami Sklepową i Szczerą) będą mieli wiele alternatyw dojazdu różnymi środkami transportu. W bliskim sąsiedztwie funkcjonują przystanki autobusowe, stacja Szybkiej Kolei Miejskiej „PKP Warszawa – Włochy”, a w odległości zaledwie dwóch kilometrów znajduje się wjazd na ekspresową obwodnicę S2.

 

Przyjęte rozwiązania architektoniczne w połączeniu z wysokiej jakości materiałami zapewnią mieszkańcom komfort i optymalny dostęp światła słonecznego. Samochody przyszłych właścicieli mieszkań znajdą miejsce w przestronnym garażu dla prawie stu aut. Dodatkowo na zewnątrz budynku w rejonie skrzyżowania ulic Chrobrego i Sklepowej przewidziano kilkanaście miejsc parkingowych. Na parterze budynku przewidziane zostało pomieszczenie do przechowywania rowerów, a w garażu podziemnym przygotowujemy kilkadziesiąt komórek lokatorskich.” – wyjaśnia Jacek Zengteler, dyrektor działu projektów mieszkaniowych Yareal Polska.

 

W Rezydencji Chrobrego powstaną 84 mieszkania o powierzchni od 30 do 105 mkw. Około 20 lokali zostało już zarezerwowanych. w ramach trwającej przedsprzedaży. Kilka najbardziej reprezentacyjnych penthouse’ów o wysokości sięgającej aż 4,3 m będzie dysponowało rozległymi balkonami, a ich unikalny charakter podkreślą  duże, panoramiczne okna. Z kolei do wszystkich mieszkań znajdujących się na parterze będą przynależały prywatne ogródki, których wielkość może sięgać nawet ok. 250 mkw. Klienci będą mieli do wyboru mieszkania liczące od 1 do 4 pokoi. Blisko połowa mieszkań to lokale trzypokojowe. Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w pakiet systemu smart home dostarczany przez firmę Fibaro, zwiększający energooszczędność i monitorujący stan bezpieczeństwa mieszkania. Rozwiązania zastosowane w Rezydencji Chrobrego pozwolą też - za pomocą smartfonu i komputera - na zdalną kontrolę prawidłowości funkcjonowania domowych instalacji i urządzeń.

 

Budowa Rezydencji Chrobrego będzie trwała około 20 miesięcy, a jej oddanie do użytku zaplanowano na drugi kwartał 2019 r. Najnowsza inwestycja mieszkaniowa Yareal Polska będzie podlegała procedurze certyfikacji w systemie BREEAM, potwierdzającym przyjazny dla środowiska charakter budynku. Yareal planuje w przyszłości certyfikowanie wszystkich osiedli mieszkaniowych już na etapie projektowania i/lub w trakcie budowy.

Zwiń
2017-05-17

Pierwsze „zielone” mieszkania w Miasteczku Wilanów - Strefa Wilanów z certyfikatem BREEAM

Strefa Wilanów będzie pierwszą inwestycją mieszkaniową w warszawskim Wilanowie, dla której inwestor – Yareal Polska – przeprowadzi certyfikację środowiskową w systemie BREEAM.


Rozwiń

Strefa Wilanów będzie pierwszą inwestycją mieszkaniową w warszawskim Wilanowie, dla której inwestor – Yareal Polska – przeprowadzi certyfikację środowiskową w systemie BREEAM. Będzie to również jedno z pierwszych w Polsce osiedli mieszkaniowych, w którym ilość i jakość rozwiązań proekologicznych pozwoli na uzyskanie prestiżowego certyfikatu zielonego budownictwa. Dodatkowym atutem inwestycji, wykorzystywanym na co dzień przez wszystkich mieszkańców Strefy Wilanów będzie m.in. inteligentny system zarządzania domem opracowany przez lidera rozwiązań typu smart home - firmę Fibaro.

 

Certyfikaty zrównoważonego budownictwa potwierdzające przyjazny dla środowiska charakter budynku stały się już standardem dla nowopowstających inwestycji biurowych. W przypadku budownictwa wielorodzinnego Strefa Wilanów będzie jedną z pierwszych inwestycji w Polsce, która dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom przejdzie proces zielonej certyfikacji. Planujemy potwierdzać w ten sposób najwyższą jakość także kolejnych osiedli, które zamierzamy budować” – mówi prezes Yareal, Eric Dapoigny.

 

Czym jest certyfikat BREEAM?

 

Uzyskanie certyfikatu zrównoważonego, zielonego budownictwa, wymaga spełnienia szeregu rygorystycznych kryteriów, dotyczących przyjaznych dla środowiska instalacji, łatwej dostępności komunikacji miejskiej oraz infrastruktury społecznej (m.in. zielone tereny rekreacyjne, sklepy, szkoły), a nawet rozwiązań dogodnych dla rozwoju transportu rowerowego. Wysokie standardy BREEAM określają szczegółowe kryteria środowiskowe obejmujące m.in. efektywność energetyczną, oszczędne gospodarowanie wodą, a także zarządzanie odpadami i ściekami. Aby uzyskać certyfikat BREEAM, należy uwzględnić takie rozwiązania już na etapie projektowania inwestycji, aby później – podczas budowy – niezależni eksperci mogli na bieżąco weryfikować prawidłową realizację, zgodną z wymaganiami systemu BREEAM. Proces certyfikacji audytor narzuca także szczegółowe zasady postępowania w trakcie prowadzenia prac budowlanych, w sposób zapewniający troskę o środowisko naturalne, bezpośrednie otoczenie, a także wymagania jakościowe dla firm budowlanych.

 

Oszczędność energii

 

Niezależnie od wymagań niezbędnych do uzyskania certyfikatu zielonego budownictwa, wszystkie mieszkania Strefy Wilanów standardowo zostaną wyposażone w system smart home stworzony przez firmę Fibaro. Dzięki temu mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać z licznych rozwiązań pozwalających na kontrolę funkcjonowania wyposażenia i pracy domowych urządzeń, a tym samym na ograniczenie zużycia energii. Umieszczone pod tynkiem miniaturowe moduły Fibaro umożliwią m.in. stały monitoring oświetlenia i regulację jego natężenia za pomocą komputera lub telefonu komórkowego. Zastosowane w mieszkaniach rozwiązania sprawią, że system samodzielnie będzie sprawdzał m.in., czy wszystkie okna są zamknięte i w takim przypadku poinformuje o wykryciu otwartego okna lub drzwi informując użytkowników, przebywających poza domem o potencjalnym zagrożeniu.

 

Lepsza kontrola nad pracą urządzeń

 

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, system poinformuje właściciela o nietypowej sytuacji np. wyłączając żelazko i inne urządzenia, które nie powinny być włączone podczas nieobecności domowników. Czujnik zalania pozwoli uniknąć szkód, np. w przypadku awarii pralki czy zmywarki. Z kolei dzięki wbudowanej funkcji zarządzania energią, na bieżąco będzie można monitorować aktualne zużycie prądu, sprawdzać historię pobieranej energii, a także ocenić, które z urządzeń zużywa jej najwięcej. Rozbudowane statystyki prezentowane są w formie czytelnych wykresów, które pomogą mieszkańcom tworzyć zestawienia oraz prognozować przyszłe rachunki” – wyjaśnia dyrektor działu projektów mieszkaniowych Yareal, Jacek Zengteler.

 

Bezpieczeństwo i komfort

 

Technologia smart home poprawi nie tylko energooszczędność mieszkań w Strefie Wilanów, ale umożliwi również monitoring stanu bezpieczeństwa. Dzięki zintegrowaniu domowego sprzętu z urządzeniami mobilnymi, mieszkańcy będą mieli pełną kontrolę nad swoim domem z dowolnego miejsca. System może samoistnie zabezpieczyć się i uzbroić, o czym natychmiast poinformuje właściciela wysyłając wiadomość na jego telefon. Dzięki smartfonowi łączącemu się z modułami smart home, będzie można też sterować domową siecią WiFi, zmieniać kanały TV, czy regulować głośność w systemie audio.

 

Projekt inwestycji Yareal w Miasteczku Wilanów został przygotowany przez architektów renomowanej pracowni Kuryłowicz&Associates. Strefa Wilanów powstaje w sąsiedztwie wilanowskiego ratusza, na ostatniej w okolicy niezagospodarowanej działce zlokalizowanej w trójkącie ulic Klimczaka, Kieślowskiego i Oś Królewska. W Strefie Wilanów powstanie 281 mieszkań oraz 450 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Mieszkania  oferowane przez Yareal w Miasteczku Wilanów cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim wśród obecnych mieszkańcy dzielnicy – już 70% oferowanych lokali znalazło przyszłych właścicieli. Pierwsza zielona inwestycja w Miasteczku Wilanów ma zostać oddana do użytku w drugiej połowie 2019 r.

 

Więcej informacji na temat przyjaznych dla środowiska rozwiązań zastosowanych w Strefie Wilanów można znaleźć na witrynie inwestycji: http://www.yareal.pl/strefa-wilanow-breeam.

 

Zwiń
2017-03-22

Yareal kończy budowę biurowca dla Millenialsów

Dobiega końca budowa pierwszego budynku kompleksu biurowego NEOPARK, powstającego w południowej części Służewca.


Rozwiń

 

Dobiega końca budowa pierwszego budynku kompleksu biurowego NEOPARK, powstającego w południowej części Służewca. Projekt jest dziełem renomowanej pracowni JEMS, której architekci wykorzystali narożnikową ekspozycję, wpisującą nowoczesną bryłę NEOPARKU w mieszkaniowo-biurowy charakter okolicy. Inwestycja powstała z myślą o zaspokojeniu potrzeb tzw. pokolenia Y – Millenialsów – czyli jeszcze bardziej wymagających użytkowników powierzchni biurowych.

 

Lokalizacja NEOPARKU jest nieprzypadkowa – dwa pięciopiętrowe budynki tworzące prawdziwy kampus biurowy powstają w wielkomiejskim otoczeniu u zbiegu ul. Cybernetyki i kameralnej ul. Wynalazek. W odróżnieniu od czysto biurowej, północnej części Służewca, na południe od ul. Marynarskiej dominuje atrakcyjne – bo tętniące życiem przez całą dobę – wielofunkcyjne i pełnowartościowe miasto. W tej części dzielnicy osiedla mieszkaniowe przeplatają się z budynkami biurowymi, szkołami i hotelami, a życie lokalnych mieszkańców i pracowników biur wzbogacają liczne restauracje, punkty usługowe, sklepy, czy ścieżki rowerowe. Taka przestrzeń jest przyjazna dla wszystkich użytkowników, jednak dla Millenialsów są one standardem, wpisującym się w styl życia pokolenia Y.

 

„Pracownicy firm zlokalizowanych w NEOPARKU będą mieli to, o czym można jedynie pomarzyć, np. w okolicach ul. Domaniewskiej, gdzie życie zamiera już od godz. 17.00, a ludzie w pośpiechu starają się wrócić do domów. Tymczasem zarówno w samym budynku NEOPARK, jak i wokół niego można znaleźć to, czego potrzebują pracownicy biur, a w szczególności pokolenie Millenialsów, które zaczyna dominować na rynku pracy. Południowy Służewiec to ceniona dzielnica biznesowo-mieszkaniowa, stale rozwijająca się z korzyścią zarówno dla mieszkańców jak i najemców biur. Znane, duże firmy decydują się na relokację w obrębie Służewca, wciąż przybywają też kolejne, wybierające ten rejon z powodu znakomitej jakości powierzchni biurowej, atrakcyjnych czynszów i bliskości partnerów biznesowych” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

„W bezpośrednim sąsiedztwie występuje naprzemiennie zabudowa biurowa i mieszkaniowa, trwa budowa hotelu. To różnorodność, która jest dobra dla budowy właściwej tkanki miejskiej. Kameralne budynki NEOPARKU znacząco różnią się od dominującej na Służewcu tradycyjnej zabudowy biurowej. Zaprojektowaliśmy całkowicie przeszkloną fasadę oraz duże, słoneczne tarasy, kaskadowo schodzące w stronę rozległego, zielonego i otwartego dla wszystkich dziedzińca. Chcieliśmy jak najlepiej wkomponować NEOPARK w zróżnicowane funkcje znajdujące się w jego bezpośrednim otoczeniu, aby uzupełnić atuty, które oferuje okolica. W przyziemiach ulicy Cybernetyki i jej przecznic jest ulokowany szereg lokali gastronomicznych, usług i sklepów tworzących wielkomiejski klimat” – mówi współtwórca projektu NEOPARKU, Marcin Sadowski z pracowni JEMS Architekci.

12 linii komunikacji miejskiej, dostępnych z kilkunastu okolicznych przystanków zapewni NEOPARKOWI połączenia niemal we wszystkich kierunkach. Dodatkowo autobusy linii nr 317 zatrzymują się na zadaszonym przystanku tuż przed wejściem do biurowca. Nieopodal znajduje się również przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej „PKP Służewiec”, z którego w ciągu kilkunastu minut można dojechać nowoczesnymi pociągami do Śródmieścia i Centrum. W NEOPARKU zaplanowano około 140 zadaszonych miejsc parkingowych dla rowerów. Wzdłuż budynku przebiega wygodna ścieżka rowerowa, a 200 metrów dalej funkcjonuje wypożyczalnia rowerów miejskich Veturilo. Autobusy, tramwaje, rowery i pociągi – właśnie z tych form transportu najchętniej korzystają przedstawiciele pokolenia Y. Pracownicy i goście firm, które przeniosą swoje siedziby do budynku A, będą mieli do dyspozycji w podziemnym parkingu 271 miejsc dla samochodów oraz 25 miejsc zewnętrznych.

 

NEOPARK powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i - dzięki nasyceniu przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami - otrzymał certyfikat BREEAM dla tzw. zielonych budynków na poziomie „Excellent". Zastosowane rozwiązania wpłyną na obniżenie kosztów utrzymania NEOPARKU w porównaniu do budynków konwencjonalnych, czyli tych które nie zostały zaplanowane i zrealizowane w oparciu o wysokie standardy środowiskowe. Kameralny kompleks będzie zasilany energią pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. Zielony charakter inwestycji Yareal wzmacniają również m.in. urządzenia do utylizacji oraz zminimalizowania zużycia wody, energooszczędne windy oraz oświetlenie i stacje ładowania samochodów elektrycznych. Dużym atutem budynku są uchylne okna, dzięki którym możliwe jest naturalne przewietrzanie biura. Takich przyjaznych naturze, zrównoważonych rozwiązań, oczekują w swoim środowisku pracy przedstawiciele najmłodszego pokolenia dorosłych.

 

Pierwszy z budynków NEOPARKU – o powierzchni blisko 12 tys. mkw. - zostanie oddany do użytku na wiosnę. Drugi budynek, wraz z 322 miejscami parkingowymi dla samochodów, ma być gotowy w trzecim kwartale 2018 roku. Po zrealizowaniu całej inwestycji przez Yareal Polska, w NEOPARKU powstanie w sumie ok. 24 tys. mkw. powierzchni biurowej, usługowej i handlowej z pięknym zielonym placem pomiędzy budynkami.

Zwiń
2017-02-02

Yareal rozpoczyna sprzedaż II etapu osiedla Strefa Wilanów

28 stycznia 2017 roku Yareal rozpocznie sprzedaż mieszkań II etapu osiedla Strefa Wilanów.


Rozwiń

28 stycznia 2017 roku Yareal rozpocznie sprzedaż mieszkań II etapu osiedla Strefa Wilanów. Deweloper zdecydował się na jej wcześniejsze uruchomienie z powodu bardzo dobrych dotychczasowych wyników sprzedaży. Od 26 października 2016 roku, gdy uruchomiono biuro sprzedaży inwestycji, 70% lokali etapu pierwszego znalazło już nabywców.

 

Osiedle Strefa Wilanów powstanie w samym sercu Miasteczka Wilanów, u zbiegu ulic Kieślowskiego i Klimczaka, tuż obok ratusza dzielnicy oraz widokowej Osi Królewskiej. W jego sąsiedztwie znajduje się też największy w Miasteczku plac miejski, przy którym funkcjonują m.in park rekreacyjny, liczne restauracje i sklepy. W 9 budynkach dwuetapowej inwestycji znajdzie się blisko 300 mieszkań oraz sześć lokali usługowych, zaplanowanych w przyziemiach obiektów mieszkalnych.

 

Drugi etap inwestycji Strefa Wilanów obejmuje 6 budynków, w których znajdzie się 148 różnorodnych mieszkań od kompaktowych jedno- i dwupokojowych, aż po pięciopokojowe apartamenty z tarasami, zlokalizowane na ostatnich piętrach. Powierzchnia lokali wyniesie od ok. 26 do ponad 150 mkw. W centralnej części projektu, wzniesione zostaną również trzy kameralne, otoczone terenami zielonymi budynki, idealne dla osób, które szczególnie cenią ciszę i spokój.

 

– Inwestycja Strefa Wilanów cieszy się dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest liczba sprzedanych mieszkań w ramach pierwszego etapu osiedla oraz długa lista klientów zainteresowanych mieszkaniami z II etapu. Klienci szczególnie doceniają różnorodność oferty, starannie zaplanowaną przestrzeń, wysoką jakość wykonania oraz możliwość łączenia ze sobą lokali. – komentuje dyrektor działu projektów mieszkaniowych Yareal Polska, Jacek Zengteler. – Mamy silne poczucie, że wspólnie z architektami z pracowni Kuryłowicz & Associates udało nam się stworzyć wyjątkowo atrakcyjne i przyjazne miejsce do zamieszkania w jednej z najpopularniejszej lokalizacji na terenie Warszawy – dodaje.

 

Prace porządkowe związane z realizacją inwestycji odbywają się zgodnie z założonym harmonogramem. Do wiosny zostanie odpowiednio przygotowana i zabezpieczona część dotychczasowej konstrukcji, będącej pozostałością po przerwanej przed laty inwestycji innego dewelopera. Rozpoczęcie budowy obu etapów osiedla planowane jest w trzecim kwartale 2017 roku.

 

Klienci zainteresowani ofertą mieszkań osiedla Strefa Wilanów mogą odwiedzić biuro sprzedaży inwestycji, które zlokalizowane jest przy skrzyżowaniu ulic Kieślowskiego i Oś Królewska, w pobliżu wjazdu na teren Miasteczka Wilanów od ul. Przyczółkowej. Do ich dyspozycji oddano również czteropokojowe mieszkanie pokazowe o powierzchni ok. 75 metrów kwadratowych.

Zwiń