Menu

Aktualności

2016-11-28

Yareal wybuduje w Warszawie nową siedzibę 
banku BGŻ BNP Paribas

BGŻ BNP Paribas wybrał firmę Yareal Polska na wykonawcę nowej siedziby w Warszawie.

 

BGŻ BNP Paribas wybrał firmę Yareal Polska na wykonawcę nowej siedziby w Warszawie. Budynek powstanie na nieruchomości będącej własnością Yareal, zlokalizowanej u zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej. BGŻ BNP Paribas podpisał z Yareal umowę najmu, zgodnie z którą zajmie 22 000 mkw. pow., czyli 80% projektu. Budynek ma zostać ukończony w pierwszej połowie 2020 r. Nowa siedziba banku będzie spełniać najwyższe wymogi ekologicznego budownictwa, zgodnego z certyfikacją BREEAM.

 

Lokalizacja nowej siedziby BGŻ BNP Paribas, która znajduje się w sąsiedztwie obecnej, została wybrana m.in. ze względu na świetne połączenia komunikacyjne, bliskość stacji metra oraz przystanków autobusowych i tramwajowych. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym wyborem była także wysoka jakość projektu, który zostanie harmonijnie wkomponowany w otoczenie i powstanie wokół dużego wewnętrznego zielonego patio, oferującego liczne udogodnienia.

Inwestycja wyróżni się połączeniem najnowocześniejszych technologii z wysokiej jakości materiałami, zapewniając tym samym ergonomiczność budynku zarówno pod względem środowiska pracy, jak i kosztów utrzymania. Certyfikat BREEAM na poziomie Excellent potwierdzi przyjazny dla środowiska charakter projektu, który powstał w renomowanej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

„Jesteśmy niesłychanie dumni z tego, że tak prestiżowy bank jak BGŻ BNP Paribas powierzył właśnie Yareal realizację jego przyszłej siedziby. Decyzję banku traktujemy jako najlepszy dowód uznania dla wysokiej jakości naszych projektów” – mówi prezes Yareal Polska, Eric Dapoigny. „Jesteśmy niszowym graczem rynkowym i pragniemy, by nasze projekty na warszawskim rynku charakteryzowały się najwyższą jakością. Nasze inwestycje stanowią alternatywę dla wysokich wież biurowych usytuowanych w centrum miasta. Oferujemy powierzchnie biurowe dla dużych firm poszukujących siedziby w atrakcyjnej lokalizacji, spełniającej wysokie wymagania odnośnie wizerunku korporacyjnego, z wydajnym i elastycznym rozkładem powierzchni, z zagospodarowanymi terenami zielonymi oraz niższymi opłatami za najem i eksploatację” – dodaje prezes Yareal Polska.

Nowa inwestycja w pełni odzwierciedli styl Yareal, który zakłada tworzenie projektów charakteryzujących się przemyślaną architekturą najwyższej klasy, zapewniającą najemcom komfort i przyjazne otoczenie. Jest to kolejna inwestycja firmy po innym flagowym projekcie realizowanym obecnie w centrum miasta – Nowogrodzka Square. Nowogrodzka Square to kameralny, butikowy budynek biurowy o powierzchni 11 500 mkw. z szerokim zielonym pasażem, powstający na działce między Alejami Jerozolimskimi, a ulicą Nowogrodzką, w sąsiedztwie Wojskowego Instytutu Kartografii oraz siedziby Federacji Związków Zawodowych.

Zwiń
2017-12-13

Yareal zbuduje SOHO

Yareal zakupił od spółki SOHO Development ponad 5-hektarowy teren na Pradze –Południe, znany jako SOHO Factory.


Rozwiń

Yareal to develop SOHO


W tej unikalnej lokalizacji Yareal - zachowując charakter projektu stworzony przez poprzedniego właściciela - wzniesie kompleks mieszkalny mierzący blisko 70 tys. mkw. powierzchni użytkowej, łączącej postindustrialny klimat z nowoczesnością. Nowe osiedle zostanie wybudowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, a przyjazny dla środowiska charakter wszystkich etapów inwestycji potwierdzi zielony certyfikat BREEAM.

 

Yareal nabył na warszawskiej Pradze-Południe dwie rozległe parcele o łącznej powierzchni 5,3 ha. Nowe inwestycje mieszkaniowe powstaną pomiędzy między ul. Mińską i Żupniczą, na terenie ponad 8-hektarowego kompleksu SOHO Factory. W ostatnich latach dzielnica stała się jednym z najpopularniejszych miejsc zamieszkania w stolicy, m.in. dzięki intensywnym działaniom rewitalizacyjnym prowadzonym w prawobrzeżnej części miasta oraz dynamicznemu rozwojowi osiedli mieszkaniowych.

 

Kompleks planowany przez Yareal na terenie SOHO będzie realizowany etapami i zgodnie z całkowicie nową koncepcją urbanistyczną. Komercjalizacja nowego osiedla rozpocznie się przed końcem 2018 r. od pierwszego budynku, który powstanie u zbiegu ulic Żupniczej i Chodakowskiej.

 

Chcemy zachować unikalny charakter i atmosferę „SOHO Factory” stworzone przez poprzedniego właściciela. Niezwykła architektura kompleksu zachwyci dotychczasowych i nowych mieszkańców, podobnie jak atmosfera tego miejsca, łącząca postindustrialną przestrzeń, nowoczesny design, wielkomiejski styl życia i komfort mieszkania w bardzo atrakcyjnym otoczeniu. Wniesiemy do tego konceptu jakość i standard, z których słynie Yareal. Jestem przekonany, że SOHO by Yareal stanie się ważnym miejscem dla całej dzielnicy i Warszawy” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Znajdujące się na terenie SOHO trzy zabytkowe budynki zostaną zrewitalizowane. Yareal zamierza wkomponować nowe budynki w istniejącą zabudowę, zdominowaną obecnie przez ceglane, poprzemysłowe obiekty. Intencją dewelopera jest gruntowna renowacja zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków oraz wprowadzenie do budynków zróżnicowanych usług, które uzupełnią ofertę obecnych już na terenie SOHO restauracji, placówek handlowych i usługowych oraz infrastruktury społecznej. Yareal w ciągu ostatnich kilkunastu lat działalności na warszawskim rynku nieruchomości zdobył cenne doświadczenie w przywracaniu blasku historycznej zabudowie. Know-how firmy będzie katalizatorem dalszego prężnego rozwoju SOHO.

 

Dotychczas na terenie SOHO Factory powstało kilka nowych inwestycji mieszkaniowych wzniesionych w ostatnich latach na zachodnim i wschodnim krańcu kompleksu. Yareal nabył najbardziej atrakcyjną, środkową część kwartału, gdzie wzdłuż centralnej alei zostanie wybudowany wielofunkcyjny kompleks apartamentów i mieszkań o podwyższonym standardzie. Pierwsze lokale trafią do sprzedaży za rok, a realizacja całej inwestycji jest wstępnie planowana na około sześć lat. Szczegółowy harmonogram inwestycji będzie znany po sfinalizowaniu prac nad koncepcją urbanistyczną dla całego kompleksu SOHO.

 

Klimat SOHO

Najważniejszą cechą z punktu widzenia mieszkańców i sąsiadów SOHO będzie niezwykły, postindustrialny i artystyczny klimat osiedla. W kompleksie będzie dominowała harmonijna kompozycja nowoczesności z historycznym dziedzictwem, a zarazem komfortem użytkowania mieszkań oraz wspólnych przestrzeni.

 

Yareal zaoferuje szeroki wachlarz funkcji usługowo-handlowych. Na terenie obecnego SOHO już teraz są dostępne popularne punkty gastronomiczne, jak targ z ekologiczną żywnością BioBazar, czy też restauracja „Warszawa Wschodnia”. W przyszłości oferta dla mieszkańców będzie bardziej rozbudowana i zróżnicowana.

 

Obecne SOHO jest też przestrzenią do pracy dla firm i startupów, a także miejscem inspirujących wydarzeń kulturalnych. Twórczość artystów można podziwiać na miejscu m.in. w Studiu Teatralnym Koło i Teatrze Niewielkim. Na szczególną uwagę zasługuje Muzeum Neonów, będące pierwszym w Polsce muzeum poświęconym powojennym reklamom świetlnym.

 

Ciekawa okolica, blisko centrum

Wielkim atutem SOHO będzie nie tylko inspirująca przestrzeń wewnątrz osiedla, ale również ciekawa okolica i dostęp do pobliskich terenów zielonych. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji pobliski 58-hektarowy Park Skaryszewski z urokliwym Jeziorkiem Kamionkowskim. Zaletą SOHO jest również bliskość bulwarów nad Wisłą, które stały się jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań i spacerów wzdłuż promenady. Na miłośników kultury czeka znajdujący się nieopodal Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera. Z kolei fani sportu i muzyki będą mogli na piechotę przespacerować się na Stadion Narodowy, gdzie odbywają się m.in. mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, koncerty muzyczne oraz wielkie imprezy rozrywkowe.

 

Zaletą kompleksu SOHO będzie nie tylko atrakcyjna lokalizacja w postindustrialnej części Pragi, ale również bardzo dobre połączenia z innymi częściami miasta. W pobliżu są przystanki autobusowe i tramwajowe oraz dworzec kolejowy „Warszawa Wschodnia”, skąd można wygodnie dojechać szybką koleją miejską do Śródmieścia, a na Lotnisko Chopina w zaledwie ok. pół godziny. Dojazd samochodem do centrum Warszawy zajmuje ok. kwadransa. Najnowszy projekt budowy trzeciej linii warszawskiego metra zakłada realizację stacji metra przy ulicy Mińskiej, zaledwie kilkaset metrów od granic osiedla.

 

Ekologiczne innowacje

SOHO będzie budowane przez Yareal zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa. O komfort domowników dodatkowo zadba system inteligentnego zarządzania domem. Co więcej, osiedle będzie certyfikowane w renomowanym systemie BREEAM, potwierdzającym spełnienie najwyższych standardów jakości i zastosowanie proekologicznych rozwiązań w budownictwie.

Zwiń
2017-11-30

NEOPARK z dwoma nowymi najemcami

Yareal zyskał dwóch kolejnych najemców, którzy zajmą 1000 mkw. powierzchni w kampusowym biurowcu NEOPARK, wybudowanym na południowym Służewcu.


Rozwiń


Do NEOPARKU swoje siedziby przeniosą spółka W.P.C. oraz ogólnopolski deweloper mieszkaniowy – Longbridge. Nowi najemcy zajmą biura znajdujące się na pierwszym piętrze budynku A, oddanego do użytku latem tego roku. NEOPARK to nowoczesny kompleks biurowy, który docelowo tworzyć będą dwa budynki o łącznej powierzchni 24 tys. mkw.

 

Spółka W.P.C. - będąca dystrybutorem japońskich, brytyjskich i indyjskich artykułów papierniczych, biurowych oraz szkolnych - rozpocznie działalność w nowej siedzibie w lutym 2018 roku, zajmując 540 mkw. Do grona najemców NEOPARK dołączy również firma deweloperska Longbridge, realizująca projekty mieszkaniowe w Warszawie oraz kilku innych miastach w Polsce. Nowa siedziba spółki Longbridge - która planuje przenosiny do nowej siedziby również w lutym 2018 roku - zajmie 460 mkw. powierzchni biurowej.

 

Wybór NEOPARKU był dla nas naturalny – naszym zdaniem budynek znajduje się w najbardziej atrakcyjnej i przyjaznej części dzielnicy, o czym świadczy dobra komunikacja oraz różnorodność funkcji obecnych w najbliższej okolicy, zresztą dokładnie naprzeciw biurowca NEOPARK mieści się także jeden z naszych projektów mieszkaniowych, Luxor – obecnie już w pełni zamieszkany. Sam budynek NEOPARK łączy walory estetyczne z funkcjonalnymi rozwiązaniami nowoczesnych budynków biurowych” - mówi Marcin Szulc, Prezes Longbridge. 

 

W procesie negocjowania warunków najmu deweloperowi kompleksu Neopark - doradzał zespół JLL.

 

NEOPARK to nowoczesny kompleks biurowy, który umożliwia swobodną aranżację przestrzeni, pozwalając na jej dostosowanie do indywidualnych potrzeb najemców. Ważnym atutem jest również sama lokalizacja kompleksu – w centrum biznesowym dzielnicy Mokotów – 7 minut drogi od lotniska Chopina i w sąsiedztwie licznych przystanków komunikacji miejskiej, co stanowi duże udogodnienie dla pracujących tam osób. Dodatkowo, ofertę NEOPARK uzupełnią punkty usługowo-handlowe, dzięki którym pracownicy w czasie pracy lub już po wyjściu z biura będą mogli załatwić drobne sprawy” - tłumaczy Ilona Orkwiszewska, Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych w JLL.

 

Cieszymy się, że kolejne firmy dołączają do grona najemców, którzy wybrali nasz biurowiec na swoją siedzibę. NEOPARK jest zlokalizowany w południowej, najatrakcyjniejszej części Służewca. Wymagania najemców oraz ich pracowników ciągle się zmieniają, co wpływa na dostosowanie projektów do aktualnych potrzeb. Pokolenie Millenialsów oczekuje w standardzie przyjaznej, otwartej i atrakcyjnej przestrzeni zarówno w miejscu pracy, jak i wokół niego. Dlatego w NEOPARKU zaprojektowaliśmy całkowicie przeszkloną fasadę oraz duże, słoneczne tarasy, które kaskadowo schodzą stopniowo na rozległy, zielony dziedziniec z zadaszonymi miejscami do parkowania rowerów. Dziedziniec – choć stanowi część kameralnego zespołu biurowców – jest otwarty na ulicę i dostępny dla wszystkich. Staraliśmy się jak najlepiej wkomponować NEOPARK w zróżnicowane funkcje znajdujące się w jego bezpośrednim otoczeniu, aby uzupełnić atuty, które oferuje Służewiec” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Najemcy NEOPARKU mają do dyspozycji liczne środki transportu publicznego. Można tam dojechać
autobusem lub tramwajem, ale również metrem i pociągiem SKM, do stacji Służewiec, znajdującej się kilka minut spaceru od biurowców. Do budynku prowadzą też ścieżki rowerowe, które powstały w ramach inwestycji Yareal.

Zwiń
2017-10-17

Yareal ruszył ze sprzedażą apartamentów w centrum Warszawy

Yareal rozpoczął sprzedaż mieszkań w inwestycji Sienna 65.


Rozwiń

 

W 10-pietrowym apartamentowcu przy ulicy Siennej, zaledwie kilka minut spacerem od Ronda ONZ i Dworca Centralnego, powstanie 80 ekskluzywnych mieszkań o bardzo zróżnicowanym metrażu oraz dwupoziomowy garaż podziemny. W pierwszym tygodniu 25% apartamentów znalazło swoich nabywców.


Z początkiem października Yareal uruchomił biuro sprzedaży, które mieści się przy ul Złotej 61 i zlokalizowane jest około 200 metrów od terenu nowej inwestycji przy ul. Siennej 65. Wszystkie mieszkania zostały zaprojektowane z myślą o funkcjonalności pomieszczeń i zapewnieniu swobody aranżacji oraz komfortu przyszłym użytkownikom. Fasada apartamentowca zostanie wykończona szlachetnymi materiałami, których nietypowym elementem będą specjalne donice na zieleń przewidziane na balkonach. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania bryła budynku zostanie ozdobiona charakterystyczną zielenią urozmaicającą rytm elewacji. Projekt wnętrza przestronnego lobby wejściowego oraz części wspólnych budynku, został opracowany z dbałością o najwyższe standardy jakościowe Yareal.

 

Pomimo, iż budynek jest zlokalizowany w ścisłym centrum wszystkie apartamenty mają zapewnione optymalne doświetlenie dzięki zastosowaniu wyjątkowo dużych, drewnianych okien z szerokimi, nisko umieszczonymi parapetami i przeszklonymi balustradami balkonów. Szczególnie atrakcyjnie będą prezentowały się widoki z lokali usytuowanych na wyższych piętrach oraz z dachu budynku, na którym powstanie dostępny dla wszystkich mieszkańców taras rekreacyjno-widokowy, umożliwiający podziwianie panoramy Warszawy” – mówi  Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

 

Budynek powstanie w otoczeniu typowym dla warszawskiego Śródmieścia, gdzie – np. wzdłuż ulic Siennej i Złotej - występuje zarówno zabudowa pierzejowa, jak i modernistyczne, kameralne budynki otoczone zielenią. Wśród okolicznych starych kamienic i powojennych budynków mieszkalnych funkcjonują również nowoczesne budynki apartamentowe oraz biurowce, mieszczące siedziby wielkich korporacji. Inwestycja przy Siennej 65 uzupełni ten układ tworząc z sąsiednimi budynkami piesze pasaże łączące ulice Sienną i Złotą harmonijnie wpisując się w otaczającą zabudowę.

 

Nowy projekt apartamentowy Yareal stanowi również doskonałą alternatywę dla prywatnych inwestorów poszukujących wysokiej jakości inwestycji za rozsądną cenę w samym sercu Warszawy. Śródmiejskie otoczenie inwestycji wymaga nowoczesnej, wielkomiejskiej architektury, a także wysokiego standardu mieszkań i jakości wykończenia, których autorem jest warszawska pracownia architektoniczna Maas Projekt. Rejon, w którym powstanie Sienna 65 przechodzi obecnie metamorfozę, dzięki której okolice stają się centralną częścią Warszawy.

 

Apartamentowiec zostanie certyfikowany w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM, a dodatkowo wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w pakiety nowoczesnych rozwiązań zarządzania domem, opracowanych przez lidera rynku smart home - firmę Fibaro. Oprócz zastosowanych systemów wpływających na komfort mieszkańców oraz wpływających na  przyjazny dla środowiska charakter, budynek będzie wyróżniał się znakomitą lokalizacją. Dzięki temu przyszli mieszkańcy Siennej 65 będą mieli do dyspozycji wiele zróżnicowanych środków transportu – inwestycja powstanie bowiem zaledwie 3 minuty spaceru do stacji metra przy Rondzie ONZ. Mieszkańcy Siennej 65 w kilka minut piechotą będą mogli dostać się na Dworzec Centralny i na stację Warszawskiej Kolei Dojazdowej Śródmieście. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się blisko 10 przystanków tramwajowych i autobusowych, obsługiwanych przez kilkanaście linii komunikacji miejskiej.

 

Yareal zamierza rozpocząć budowę Siennej 65 wiosną 2018 roku, obecnie trwa wyłanianie generalnego wykonawcy. Deweloper dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę.

Zwiń
2017-10-05

Yareal Polska sprzedał 228 mieszkań w I połowie 2017 r.

W I połowie 2017 r. Yareal Polska znalazł nabywców na więcej lokali niż w całym 2016 r.


Rozwiń

 

Od stycznia do czerwca br. spółka sprzedała 228 mieszkań, wszystkie w Warszawie. Deweloper prowadzi cztery inwestycje w stolicy na 640 lokali.

"Jesteśmy w trakcie lub kończymy przygotowania do realizacji 6 następnych inwestycji mieszkaniowych w warszawskim Śródmieściu, na Woli, Mokotowie i Ursynowie. Podwyższony standard mieszkań budowanych przez Yareal skutecznie trafia w oczekiwania klientów w Warszawie, co potwierdzają znakomite wyniki sprzedaży. Yareal Polska szybko rośnie nie tylko pod względem liczby sprzedanych lokali - rośnie również liczba naszych pracowników. Cały czas poszukujemy utalentowanych ludzi, którzy chcieliby z nami rozwijać inwestycje i stać się częścią rodziny Yareal" - powiedział prezes Eric Dapoigny, cytowany w komunikacie.

Bank ziemi pod przygotowywane przez Yareal inwestycje mieszkaniowe daje potencjał wprowadzenia do sprzedaży ponad 2 000 kolejnych lokali. Deweloper zakłada, że bank nadal będzie się zwiększał w najbliższych miesiącach i latach. Inwestycje Yareal Polska mają być wyposażone w pakiet rozwiązań smart home oraz posiadać certyfikat środowiskowy BREEAM.

Yareal Polska prowadzi obecnie sprzedaż mieszkań w czterech inwestycjach mieszkaniowych w stolicy. Łącznie zaoferują klientom 640 lokali mieszkalnych. Wśród nich, najwięcej chętnych na mieszkania deweloper pozyskał dotychczas dla inwestycji Strefa Wilanów, której budowa właśnie się rozpoczęła. Sprzedanych zostało już ponad 70% z 281 mieszkań, które zostaną oddane do użytku w Miasteczku Wilanów w połowie 2019 roku.

W sprzedaży jest także kolejnych 91 mieszkań, które powstaną w ramach osiedla Eden Włodarzewska na Szczęśliwicach, gdzie zostanie wybudowanych również 6 domów jednorodzinnych. Aktualna oferta obejmuje też 84 mieszkania i apartamenty w Rezydencji Chrobrego we Włochach i ostatnie 30 lokali mieszkalnych w drugim etapie budowy osiedla Kolorowy Gocław, liczącego w sumie 397 mieszkań, czytamy też w komunikacie.

Poza mieszkaniami spółka buduje w Polsce biurowce.

Zwiń
2017-09-18

Strefa Wilanów sprzedana w ponad 70% - Yareal rusza z budową

We wrześniu br. Yareal Polska rusza z realizacją flagowej inwestycji mieszkaniowej - Strefy Wilanów.


Rozwiń

 

W dziewięciu kameralnych budynkach, zaprojektowanych przez renomowaną pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates, powstanie w sumie 281 mieszkań i 6 lokali usługowych. Strefa Wilanów, jako jedna z pierwszych inwestycji w Polsce, będzie certyfikowana w systemie „zielonego” budownictwa BREEAM, a właściciel każdego z mieszkań otrzyma w standardzie zestaw urządzeń smart home do zarządzania domem.

                                                       

W ofercie sprzedaży Strefy Wilanów pozostało już zaledwie kilkadziesiąt mieszkań. Zainteresowanie klientów zakupem mieszkań tuż przy wilanowskim ratuszu było tak duże, że budowa planowana pierwotnie w dwóch fazach, zostanie zrealizowana jednoetapowo. Rozpoczynające się prace przy wznoszeniu kameralnych budynków Strefy Wilanów mają zostać ukończone pod koniec drugiego kwartału 2019 r.. Na generalnego wykonawcę osiedla, Yareal wybrał sprawdzonego partnera – firmę Kalter, wyspecjalizowaną w realizacji wielorodzinnych inwestycji mieszkaniowych, w tym mieszkań o wysokim standardzie.

 

Zdecydowaliśmy się powierzyć wykonanie inwestycji firmie Kalter, z którą mamy bardzo dobre doświadczenia we współpracy. Razem zrealizowaliśmy już w dwie prestiżowe inwestycje – kameralny apartamentowiec Londyńska 5 na warszawskiej Saskiej Kępie oraz Rezydencję Konstancińska na Sadybie. Wierzymy, że Kalter spełni nasze wysokie wymagania wobec jakości i terminowości wykonywanych prac’’ – powiedział Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal.

 

Cieszymy się, że Yareal po raz kolejny obdarza nas zaufaniem przy realizacji prestiżowej i wymagającej inwestycji. Jesteśmy przekonani, że wspólny wysiłek Inwestora, Projektantów oraz Generalnego Wykonawcy zaowocuje pełną satysfakcją zarówno ze strony Yareal, jak i przyszłych mieszkańców.” – powiedział Cezary Korolczuk Dyrektor ds. Przygotowania Produkcji

 

Strefa Wilanów jest zlokalizowana na ostatniej niezabudowanej parceli w najatrakcyjniejszej części Miasteczka Wilanów, u zbiegu ulic Klimczaka i Kieślowskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu, mieszkańcy będą mieli do dyspozycji tętniące wielkomiejskim życiem centrum dzielnicy, z licznymi restauracjami i sklepami. Dzięki budowie przez Yareal brakującego przy ul. Kieślowskiego odcinka ścieżki rowerowej, inwestycja zostanie włączona do już funkcjonującej w dzielnicy, rozbudowanej sieci tras rowerowych.

 

Inwestycja Yareal zapewni mieszkańcom Strefy Wilanów dużo przestrzeni i terenów zielonych, które powstaną wokół dwóch miejskich willi we wnętrzu osiedla. Zielone przestrzenie oraz architektura dostosowana do charakteru sąsiednich budynków i ratusza, pozwolą na harmonijne wkomponowanie Strefy Wilanów w istniejącą zabudowę. Atutem dla mieszkańców z pewnością będzie także prestiżowe położenie przy planowanym deptaku wzdłuż Osi Królewskiej, prowadzącej wprost do Muzeum Pałacu w Wilanowie.

 

Większość klientów, którzy zdecydowali się na zakup mieszkania w Strefie Wilanów, już teraz mieszka w miasteczku. Inwestycja przyciąga w szczególności osoby zainteresowane poprawą komfortu mieszkania. Strefa Wilanów będzie pierwszym w Warszawie osiedlem wybudowanym przez Yareal, który uzyska certyfikat „zielonego” budownictwa BREEAM, potwierdzający przyjazny dla środowiska charakter inwestycji. Oprócz zastosowanych energooszczędnych rozwiązań, dodatkowy komfort i bezpieczeństwo zaoferuje inteligentny system zarządzania domem opracowany przez firmę Fibaro. Właściciele wszystkich mieszkań w Strefie Wilanów otrzymają pakiet urządzeń smart home firmy Fibaro, który - na życzenie - będą mogli dowolnie rozbudować, dostosowując systemu do swoich potrzeb. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli za pośrednictwem smartfona lub komputera m.in. sterować wyposażeniem domu, monitorować stan zużycia energii i stan bezpieczeństwo.

 

Obok placu budowy - na skrzyżowaniu Osi Królewskiej i ul Kieślowskiego - funkcjonuje biuro sprzedaży, w którym można odwiedzić czteropokojowe mieszkanie pokazowe o powierzchni ok. 75 mkw. Zgodnie z planem, pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do Strefy Wilanów w drugiej połowie 2019 r.

 

Więcej informacji na temat inwestycji oraz mieszkań dostępnych w Strefie Wilanów można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/strefa-wilanow

Zwiń
2017-09-08

Pierwszy najemca Nowogrodzka Square w samym centrum Warszawy

Flagowa inwestycja Yareal – biurowiec Nowogrodzka Square – będzie nową siedzibą firmy DKV Euro Service, europejskiego lidera na rynku kart paliwowo-serwisowych.


Rozwiń


W nowoczesnym biurowcu, obok którego Yareal buduje pasaż miejski łączący Al. Jerozolimskie z ul. Nowogrodzką, pierwszy najemca zajmie blisko 2 tysiące mkw. powierzchni biurowej.

 

Umowa przednajmu (pre-let) została zawarta na 5 lat i obejmuje wynajęcie przez DKV Euro Service całego piątego piętra, czyli 1920 mkw. w biurowcu Nowogrodzka Square. Inwestycja Yareal jest obecnie w trakcie budowy, a planowany termin oddania budynku do użytku to wiosna przyszłego roku. Biurowiec zaoferuje łącznie 11 tysięcy mkw. powierzchni biurowej wraz z pasażem i podziemnym parkingiem. Obiekt powstaje w odległości 3 minut spaceru od CH Złote tarasy i Dworca Centralnego.

 

Wybór inwestycji Nowogrodzka Square, usytuowanej w samym centrum Warszawy, na biuro firmy DKV Euroservice Sp. z o.o. był podyktowany optymalną lokalizacją, bardzo istotną z punktu widzenia dla większości pracowników. W codziennym zarządzaniu zespołem bardzo ważne jest również to, jak otoczenie wpływa na komfort pracy. Nowoczesna, duża przestrzeń lokalu, daje możliwość ciekawej aranżacji wnętrza. Dzięki temu możemy stworzyć dla naszego zespołu miejsce odpowiadające jego wyobrażeniom, wzmacniające poczucie spełnienia i zadowolenia każdego z pracowników. Do prac koncepcyjnych nad aranżacją wnętrza zaprosiliśmy w związku z tym cały zespół. Mam nadzieję, że nowe biuro będzie sprzyjać budowaniu relacji międzyludzkich, twórczej wymianie myśli, spotkaniom w inspirującej atmosferze – przez co realnie wpłynie na nową kulturę pracy, która ma szanse zaistnieć wraz z czekającą nas przeprowadzką” – mówi Michał Bałakier, szef sprzedaży DKV Euroservice w Polsce.

 

Jestem przekonany, że pierwszy najemca Nowogrodzka Square, doceni kameralny charakter budynku i jego wyjątkową lokalizację. W otoczeniu modernistycznych sąsiednich kamienic powstanie nie tylko wyróżniający się architekturą biurowiec, ale również śródmiejska przestrzeń publiczna - zielony, wielkomiejski pasaż scalający  biurowiec z obszarem pomiędzy spokojną ulicą Nowogrodzką, a gwarnymi Alejami Jerozolimskimi. Nowogrodzka Square to nasz kolejny wysokiej jakości butikowy budynek biurowy” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Trzystrefowa elewacja budynku Nowogrodzka Square zostanie pokryta szlachetnym, surowym betonem, który zostanie uzupełniony eleganckim, półprzejrzystym kamieniem. W efekcie o każdej porze dnia i nocy budynek będzie przeświecał, a po zachodzie słońca plac pozostanie jasnym, przyjaznym miejscem zachęcającym do odwiedzin. W przyziemiach Nowogrodzka Square będą funkcjonowały lokale gastronomiczne, usługowe i handlowe o łącznej powierzchni około 500 mkw. Z kolei na najwyższej kondygnacji najemcy będą mieli do dyspozycji duży taras, z którego będzie rozpościerał się widok na warszawski „skyline”.

 

Sześciopiętrowy budynek Nowogrodzka Square został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA, której architekci wpasowali projekt w historyczny kontekst przedwojennych kamienic, sąsiadujących z biurowcem. Wieża zegarowa monumentalnego gmachu Wojskowego Instytutu Geografii wraz z rosnącymi obok niej drzewami zainspirowała architektów przy projektowaniu narożnika Nowogrodzka Square. Dzięki temu oba budynki - rozdzielone pasażem - stworzą harmonijną pierzeję nawiązując do siebie linią zabudowy, wysokością i elewacją.

 

Najemcy będą mieli do dyspozycji 148 miejsc parkingowych w garażu podziemnym (współczynnik miejsc parkingowych w Nowogrodzka Square wynosi jedno miejsce parkingowe na każde 78 mkw. powierzchni najmu), a także przestrzeń dla rowerów. Lokalizacja obok skrzyżowania dwóch kluczowych szlaków komunikacyjnych (Alej Jerozolimskich z Aleją Jana Pawła II) zapewni najemcom komfortowy dojazd dowolnym środkiem komunikacji miejskiej - koleją, metrem, tramwajami, autobusami. Firmy, które wybiorą Nowogrodzka Square na swoją siedzibę mogą liczyć na bardzo niskie opłaty eksploatacyjne, ponieważ Yareal dysponuje prawem własności do nieruchomości.

Zwiń