Menu

Aktualności

2018-07-06

Rusza budowa Rezydencji Vice Versa - nowe mieszkania w pobliżu Ronda Daszyńskiego

Yareal rozpoczyna budowę kolejnej inwestycji w Warszawie - Rezydencji Vice Versa.

 

Deweloper dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę, wyłonił też generalnego wykonawcę, którym zostało Przedsiębiorstwo Budowlane Unimax. Rezydencja Vice Versa, będzie jedną z pierwszych w Polsce inwestycji mieszkaniowych oferującą możliwość zamontowania stacji ładowania samochodu elektrycznego przy własnym miejscu parkingowym w garażu podziemnym. Zaledwie po kilku tygodniach od rozpoczęcia sprzedaży 30% spośród 180 mieszkań znalazło swoich nabywców. Ten wysokiej jakości projekt powstanie u zbiegu ulic Przyokopowej i Szarych Szeregów, w pobliżu nowego centrum biznesowego przy Rondzie Daszyńskiego i stacji metra.

Projekt, przygotowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci, zakłada wzniesienie spójnego zespołu zabudowy złożonego z dwóch budynków, które wraz z zewnętrznym dziedzińcem tworzą przyjazną, starannie zaaranżowaną przestrzeń z elementami małej architektury i ozdobną zielenią. Charakterystycznym elementem projektu jest elegancka, półotwarta strefa wejściowa, oddzielająca część publiczną od prywatnej strefy patio. Centralną część osiedla będzie stanowił plac z drzewami i krzewami oraz wydzielonymi strefami zabaw dla dzieci i dorosłych.

„Bardzo dużo pracy włożyliśmy w projekt architektoniczny, aby nie tylko mieszkania były funkcjonalne i atrakcyjne. Rezydencja Vice Versa z pewnością będzie się wyróżniać jakością i designem użytecznych przestrzeni wspólnych, zarówno zielonych, jak i we wnętrzu. Przywiązujemy uwagę do charakterystycznych detali, aby inwestycja była wyjątkowa. Dlatego w Vice Versa pojawi się subtelny motyw litery „V”, powtarzający się w wielu miejscach na elementach przestrzeni wspólnych, m.in. na balustradach balkonów, na ścianie przy strefie wejściowej prowadzącej do lobby z meblami miejskimi w podcieniu i dorosłymi drzewami na dziedzińcu” – wyjaśnia Jacek Zengteler członek zarządu, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

W Rezydencji Vice Versa powstanie w sumie 180 mieszkań o bardzo zróżnicowanym metrażu od 28 do ponad 150 mkw. Wszystkie będą wyposażone w loggie, a w mieszkaniach na najwyższych kondygnacjach znajdą się przestronne tarasy o wielkości do 150 mkw., z imponującym widokiem na panoramę centrum stolicy. Na parterze budynku zaplanowano trzy lokale usługowe.

Oddanie do użytku mieszkań w Rezydencji Vice Versa latem 2020 r. znacząco wpłynie na poprawę jakości przestrzeni miejskiej w dynamicznie przeobrażającym się, poprzemysłowym rejonie bliskiej Woli. Dzisiaj za sprawą II linii metra i szybkiego rozwoju rejonu Ronda Daszyńskiego, jest to jedna z najbardziej perspektywicznych dzielnic w Warszawie. Mieszkańcy Vice Versa będą mogli w kilka minut pieszo dotrzeć do zagłębia biurowego i stacji metra przy Rondzie Daszyńskiego.

Osiedle Vice Versa – podobnie jak wszystkie inwestycje mieszkaniowe Yareal – jest realizowane w zgodzie z zasadami obowiązującymi w ramach ekologicznego systemu BREEAM. Dzięki zastosowaniu rozwiązań przyjaznych środowisku, zespół zabudowy Rezydencji Vice Versa będzie zużywał mniej energii niż standardowe budynki, a jego mieszkańcy będą mieli zapewniony m.in. komfort termiczny oraz optymalny dostęp do światła dziennego. Wysoką bioróżnorodność zapewnią zaprojektowane przez zawodowego ekologa tereny zielone, obsadzone rodzimymi gatunkami roślin zmieniającymi kolory kwiatów i liści przez większą część roku.

Ekologiczny charakter inwestycji oddają również inne udogodnienia, np. właściciele mieszkań w Rezydencji Vice Versa będą mogli na życzenie zamówić osobiste stacje ładowania samochodów elektrycznych obok swoich miejsc postojowych w garażu podziemnym. Dodatkowo wszystkie mieszkania zostaną w standardzie wyposażone w pakiet inteligentnego systemu smart home firmy Fibaro. System ten steruje, zarządza i monitoruje urządzenia w mieszkaniach, co zapewnia kontrolę oraz efektywne wykorzystanie dostępnych rozwiązań przez mieszkańców.

Więcej informacji na temat Rezydencji Vice Versa oraz proekologicznych rozwiązań wdrażanych przez firmę Yareal można znaleźć na stronie internetowej: https://www.yareal.pl/vice-versa.

Zwiń
2019-02-25

Nowogrodzka Square z nowym najemcą

Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) dołącza do grona najemców prestiżowego biurowca Nowogrodzka Square, oddanego do użytku kilka miesięcy temu.


Rozwiń


CCIFP przeniesie swoją siedzibę do Nowogrodzka Square, zajmując na IV piętrze około 450 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A.

 

Francusko-Polska Izba Gospodarcza to organizacja zrzeszająca ponad 450 francuskich i polskich firm. CCIFP wspiera działalność inwestycyjną i gospodarczą przedsiębiorstw, ułatwiając wymianę kontaktów z największymi inwestorami zagranicznymi w Polsce, jak również wspierając firmy w wejściu na zagraniczne rynki.

 

Nowy najemca przeniesie siedzibę do butikowego biurowca wybudowanego przez Yareal już w lipcu. Francusko-Polska Izba Gospodarcza zdecydowała o wyborze biurowca wybudowanego przez Yareal na swoją siedzibę już po raz drugi. W latach 2005 - 2010 CCIFP funkcjonowała w budynku Renaissance przy placu Zbawiciela.

 

Stale rozwijamy działalność Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, wzrosły więc potrzeby naszego biura. Szukaliśmy biura nowoczesnego, w ciekawym i prestiżowym budynku, dobrej lokalizacji, o dużych możliwościach aranżacyjnych, które zapewnią przestrzeń na organizację naszych wydarzeń. Chcemy bowiem, by nowa siedziba stała się również miejscem spotkań dla naszych 450 firm – wiodących inwestorów, często liderów rynku. Budynek Nowogrodzka Square, wybudowany przez Yareal, uznanego dewelopera, spełnia w najwyższym stopniu nasze oczekiwania. Dodatkowym atutem, ważnym dla nas jako organizacji, ale i dla naszych członków, jest spełnianie przez budynek najwyższych standardów w zakresie zielonego budownictwa.” – powiedziała Monika Constant, Dyrektor Generalna Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

 

Obecność w naszym biurowcu reprezentującej interesy kilkuset przedsiębiorstw CCIFP, z pewnością będzie sprzyjać działalności biznesowej wszystkich partnerów. Jestem przekonany, że lokalizacja i warunki pracy w Nowogrodzka Square, przyczynią się do dalszego rozwoju Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. Działalność w nowej siedzibie pozwoli CCIFP korzystać z innowacyjnych i prośrodowiskowych rozwiązań, dzięki którym nasza flagowa inwestycja otrzymała nagrodę w konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, w kategorii ‘Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny’” – podsumował Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Biurowiec Nowogrodzka Square został wybudowany w otoczeniu przedwojennych kamienic, zaledwie kilka minut spaceru od Dworca Centralnego. Wzdłuż budynku powstał 100-metrowy pieszy pasaż miejski, stanowiący dogodne połączenie Alej Jerozolimskich z ul. Nowogrodzką. Dzięki zastosowaniu na fasadzie efektownego połączenia szlachetnego onyxu i surowego betonu, budynek doskonale wpasował się w historyczne otoczenie z początku XX wieku. Biurowiec został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z wymaganiami budownictwa ekologicznego, co potwierdził certyfikat BREEAM przyznany z oceną Excellent.

 

Nowogrodzka Square oferuje w sumie 11 500 mkw. biur. Powierzchnia typowego piętra to niespełna 2000 mkw. łatwej w aranżacji powierzchni biurowej klasy A. W najbliższym otoczeniu najemcy mają do dyspozycji przystanki wszystkich środków komunikacji miejskiej, a pod budynkiem wybudowano podziemny garaż dla 148 samochodów oraz parking dla rowerów. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Hermanowicz&Rewski.

 

Więcej informacji na temat biurowca Nowogrodzka Square można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/nowogrodzka-square.

 

* * *

 

Francusko–Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) skupia ponad 450 firm z kapitałem francuskim oraz polskim i jest jedną z najaktywniejszych izb handlowych w Polsce. Głównym celem działań Izby jest współtworzenie jak najlepszych warunków dla inwestycji i rozwoju gospodarczego w Polsce. Aktywność CCIFP w kontaktach z organami administracji państwowej oraz organizacjami pracodawców sprzyja współpracy i wymianie doświadczeń biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami z Francji i Polski. Izba zajmuje się również promocją najlepszych praktyk oraz rozwiązań biznesowych zapewniających rozwój gospodarczy i społeczny. Francusko-Polska Izba Gospodarcza powstała w kwietniu 1994 roku z inicjatywy przedsiębiorców francuskich i należy do Związku Francuskich Izb Przemysłowo-Handlowych (CCIFI) zrzeszającego ponad 120 Izb francuskich na świecie.

Zwiń
2019-02-19

Yareal wybrał wykonawcę dla LIXA - flagowej inwestycji biurowej

Rozpoczęła się budowa projektu LIXA, najnowszej inwestycji biurowej Yareal.


Rozwiń


Generalnym wykonawcą została wybrana firma PORR S.A. W pierwszym etapie budowy powstanie reprezentacyjny budynek głównej siedziby banku BGŻ BNP Paribas mierzącej 22 tys. mkw. oraz kameralny biurowiec o powierzchni 6 tys. mkw. Flagowa inwestycja Yareal zaoferuje najemcom nowoczesną powierzchnię klasy A oraz unikalny dla biurowej oferty w pobliżu Ronda Daszyńskiego zielony ogród wewnętrzny.

 

Budowa LIXA już ruszyła

Budowę biurowców LIXA, które przyczynią się do rozwoju nowego centrum biznesowego powstającego przy warszawskim Rondzie Daszyńskiego, poprzedziła rozbiórka dawnego biurowca Kredyt Banku. W narożniku ulic Kasprzaka i Karolkowej powstała już ściana szczelinowa i rozpoczęto budowę płyty fundamentowej pod dwa pierwsze budynki projektu LIXA, z których większy zajmą biura nowej siedziby banku BGŻ BNP Paribas.

 

LIXA to najbardziej prestiżowa inwestycja biurowa w historii Yareal. Dlatego zaangażowaliśmy do współpracy firmę PORR S.A., czyli jednego z generalnych wykonawców o największym doświadczeniu w budownictwie kubaturowym. Stawiamy na doświadczenie partnera, ponieważ w LIXA oferujemy znakomitej jakości powierzchnię biurową, jakiej szukają najbardziej wymagający najemcy. Połączenie oryginalnego projektu architektonicznego i solidnego wykonania zapewni przyszłym użytkownikom możliwość indywidualnej, niestandardowej aranżacji przestrzeni oraz dostęp do zielonego ogrodu, jakim nie dysponują wysokościowce powstające w okolicy” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Przystępujemy do budowy LIXA z przekonaniem, że dzięki tej inwestycji postawimy w pobliżu Ronda Daszyńskiego nie tylko duże, ale też niezwykłe konstrukcje. PORR wznosił takie budynki jak Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, siedziba Giełdy Papierów Wartościowych, czy Sea Towers w Gdyni. Zależy nam, by wyjątkowe obiekty tworzące LIXA, stały się wizytówką Yareal, ale również naszą” – mówi Dariusz Wietrzyński, odpowiedzialny za budownictwo kubaturowe w PORR S.A..

 

65 tys. mkw. w trzech etapach

Projekt LIXA będzie realizowany etapami. W pierwszej fazie, wzdłuż ul. Karolkowej powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni 28 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A. Docelowo LIXA ma oferować 65 tys. mkw. nowoczesnych biur. Zapewnią one komfortowe warunki pracy dla największych, międzynarodowych korporacji. Ich pracownicy będą mieli zapewniony dogodny dojazd dzięki pobliskiej stacji metra oraz licznym liniom tramwajowym i autobusowym. W LIXA będzie funkcjonowało wiele lokali, wśród których znajdą się dostępne z ulicy restauracje, kawiarnie oraz usługi niezbędne do zaspokojenia potrzeb biznesowego centrum stolicy. LIXA powstanie wokół dziedzińca-ogrodu, który swoim charakterem będzie przypominał kampus uniwersytecki, co z pewnością przypadnie do gustu młodemu pokoleniu pracowników. Oprócz bujnej zieleni, w centralnej części ogrodu znajdzie się połączony z lobby pawilon, z przestrzenią konferencyjną i restauracyjną, umożliwiającą organizację rozmaitych spotkań i eventów.

Projekt LIXA zostanie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM, potwierdzającym zastosowanie rozwiązań zgodnych z koncepcją zrównoważonego budownictwa. Sztandarowa inwestycja biurowa Yareal otrzyma certyfikat z oceną na poziomie Excellent.

Zwiń
2019-02-14

Yareal buduje apartamentowiec z duszą przy Łazienkach Królewskich

Wkrótce ruszy budowa ekskluzywnego apartamentowca, który powstanie zaledwie 200 metrów od południowej bramy do Łazienek Królewskich.


Rozwiń


Firma Yareal wybrała jako Generalnego Wykonawcę Rezydencji Łazienki Park Przedsiębiorstwo Budowlane Unimax. W modernistycznej, prestiżowej inwestycji Yareal, której architektura nawiązuje do 20-lecia międzywojennego, powstaną 64 apartamenty i penthouse’y. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do swoich apartamentów na Ujazdowie pod koniec przyszłego roku.

 

4-piętrowy budynek dyskretnie wkomponuje się w okolicę dzięki stylowej, kamiennej elewacji oraz zieleni, która - w założeniu projektantów - będzie sukcesywnie porastać Rezydencję Łazienki Park. Mieszczańską, modernistyczną zabudowę podkreślą zaokrąglone, mieniące się narożniki, oraz balkony nawiązujące do przedwojennego modernizmu. Z kolei od strony ulicy apartamentowiec stworzy pierzeję zwieńczoną zieloną pergolą na szczytowej kondygnacji.

 

„Inwestycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ofercie Rezydencji Łazienki Park znajduje się jeszcze około 50 apartamentów i penthouse`y. Do każdego z nich będzie przylegał taras, loggia, albo prywatny ogródek. Mieszkańcy będą mieli do wyłącznej dyspozycji prywatną strefę fitness i relaksu z sauną i miejscem do wypoczynku, a także 84 miejsca parkingowe, 8 aneksów rowerowych i 24 komórki lokatorskie. Wyjątkowy charakter i najwyższa jakość tej inwestycji wymagają współpracy ze sprawdzonym, doświadczonym partnerem, dlatego na generalnego wykonawcę wybraliśmy PB Unimax” – wyjaśnia Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

 

„Będzie to już szósta inwestycja realizowana wspólnie z Yareal, z którym budujemy obecnie osiedla Vice Versa na Woli i Eden Włodarzewska na Szczęśliwicach. Doceniamy zaufanie, jakim darzy nas inwestor i cieszymy się na kolejną współpracę przy tym bardzo eleganckim i wymagającym projekcie” – powiedział Artur Ciołek, prezes PB Unimax.

 

Zarówno sam budynek, jak i pomieszczenia wspólne powstające w Rezydencji Łazienki Park, wyróżniać się będą wysokim standardem i dbałością o detal. Największe penthouse’y będą oferować tarasy sięgające nawet 150 mkw, oraz ponadstandardową wysokość sięgającą 3 metrów.

Budynek Rezydencji Łazienki Park będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zostanie również certyfikowany w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Very Good. W apartamentowcu będzie wdrożonych wiele proekologicznych rozwiązań, a mieszkańcy otrzymają pakiet systemu smart home firmy Fibaro, ułatwiający zarządzanie urządzeniami i systemem bezpieczeństwa. Dodatkowo, na życzenie klientów, miejsca parkingowe w podziemnym garażu będą wyposażane w indywidualnie rozliczane ładowarki dla samochodów elektrycznych.

 

Zakończenie budowy Rezydencji Łazienki Park zaplanowano na koniec przyszłego roku. Więcej informacji na temat oferty można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/lazienki-park.

Zwiń
2018-10-22

DuPont na najwyższym piętrze biurowca Nowogrodzka Square

Polski oddział globalnego koncernu naukowego DuPont wybrał na swoją siedzibę butikowy biurowiec Nowogrodzka Square.


Rozwiń


Flagowa inwestycja Yareal o powierzchni 11 500 mkw jest już wynajęta w 60%. Nowy najemca wprowadzi się do Nowogrodzka Square w marcu przyszłego roku, zajmując ponad 700 mkw. na najwyższym piętrze budynku, zapewniającym ekskluzywny dostęp do rozległego tarasu z widokiem na warszawski skyline.

 

DuPont to firma z 200-letnią tradycją, dostarczająca rozwiązania m.in. dla przemysłu samochodowego, spożywczego, elektroniki i budownictwa. Światowy lider innowacji i rozwiązań naukowych wybrał na swoją siedzibę biurowiec Nowogrodzka Square, wybudowany przez Yareal w centrum Warszawy. Sztandarowa inwestycja Yareal, zlokalizowana kilka minut spacerem od Dworca Centralnego otrzymała na początku października główną nagrodę w konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, w kategorii Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny.

 

Zrównoważony rozwój, innowacje i dbałość o środowisko naturalne są wpisane w DNA naszej firmy, w związku z czym decyzja o wyborze biurowca Nowogrodzka Square to oczywista konsekwencja globalnej polityki DuPont. Wybierając siedzibę kierowaliśmy się również komfortem naszego zespołu, który dzięki lokalizacji, będzie mógł korzystać z łatwo dostępnych, praktycznie wszystkich środków komunikacji - od tramwajów i autobusów, poprzez kolej i metro, aż po rowery” - powiedział Andrzej Pałka, Country Manager, DuPont Poland Sp. z o.o.

 

Nagroda dla najlepszego certyfikowanego budynku ekologicznego to powód do wielkiej satysfakcji. W ramach tej niezwykłej inwestycji stworzyliśmy nie tylko sam biurowiec, ale również efektowny i atrakcyjny pasaż miejski, łączący ulicę Nowogrodzką z Alejami Jerozolimskimi. Jestem przekonany, że pracownicy DuPont będą się tutaj dobrze czuli, chętnie korzystając zarówno z przestrzeni deptaka z usługami, jak i tarasu” – podsumował Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Nowogrodzka Square to jedyny, tak nowoczesny biurowiec na tym odcinku Alej Jerozolimskich. Fasada biurowca została skomponowana przez połączenie surowego betonu ścian i ekskluzywnego, półprzejrzystego onyxu w uchylnych oknach. Projekt – wraz z ogólnodostępnym, stumetrowym pieszym pasażem - wkomponowano w zwartą zabudowę modernistycznych, zabytkowych kamienic z początku XX wieku. Biurowiec został wybudowany w zgodzie z wymaganiami dla budownictwa ekologicznego, potwierdzonymi certyfikatem BREEAM Excellent.

 

Powierzchnia typowego piętra Nowogrodzka Square to blisko 2000 mkw. nowoczesnej i łatwej w aranżacji powierzchni biurowej. Pod budynkiem powstał podziemny garaż mieszczący 148 samochodów oraz parking dla rowerów.

 

W procesie negocjowania warunków najmu z deweloperem, DuPont był reprezentowany przez firmę Colliers.

 

Więcej informacji na temat biurowca Nowogrodzka Square można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/nowogrodzka-square.

Zwiń
2018-10-10

Biurowy operator wprowadzi się do NEOPARKU

Operator biur serwisowanych New Work Offices zajmie blisko 2,5 tysiąca mkw. powierzchni w biurowcu NEOPARK, wybudowanym przez Yareal przy skrzyżowaniu ulic Cybernetyki i Wynalazek.


Rozwiń

 

Nowy najemca wprowadzi się do kampusowego kompleksu biurowego w pierwszym kwartale 2019 r. New Work Offices, który zainaugurował działalność w Polsce w 2017 roku, zawarł umowę najmu powierzchni biurowej w NEOPARKU na 13 lat.

 

New Work Offices będzie oferował elastyczną powierzchnię biurową zlokalizowaną na czwartym piętrze biurowca. Nowy najemca NEOPARKU zajmie całą najwyższą kondygnację oraz dodatkowo część parteru budynku A. W procesie negocjowania warunków najmu deweloperowi doradzał zespół JLL, a New Work reprezentowała firma Savills.

 

O wyborze NEOPARKU na tak długi, aż 13-letni okres najmu, zdecydowała doskonała lokalizacja w najbardziej atrakcyjnej, południowej części Służewca. NEOPARK to już czwarta lokalizacja biur New Work w stolicy. Dzięki tej umowie powiększamy dostępną przestrzeń do pracy do około 10 500 mkw., a naszym celem jest dalsze poszerzanie oferty, która na koniec roku powinna wynieść co najmniej 12 000 mkw. Wkrótce nasi klienci będą mogli korzystać z naszej rozbudowanej sieci serwisowej, dostępnej w 5 lokalizacjach w Warszawie” – powiedział Hubert Abt CEO New Work.

 

Budowa kompleksu NEOPARK, złożonego z dwóch biurowców o łącznej powierzchni 24 000 mkw., jest już na ukończeniu. Budynek A mierzący 12 000 mkw. został oddany do użytku latem ub.r.. Będący jego lustrzanym odbiciem budynek B ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

 

Jednym z największych atutów NEOPARKU, jest jego charakter, umożliwiający swobodną aranżację przestrzeni oraz dostosowanie do indywidualnych potrzeb najemców. Ta cecha z pewnością ułatwia funkcjonowanie biur wszystkich firm mieszczących się w naszym biurowcu. Rozwiązania i przestrzenie projektu komponowaliśmy w taki sposób, aby dostosować je do oczekiwań najmłodszego pokolenia, czyli Millenialsów, którzy już teraz stają się dominującą grupą na rynku pracy” - mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Pracownicy firm działających w NEOPARKU mają do dyspozycji liczne środki transportu publicznego. W pobliżu funkcjonuje kilkanaście linii komunikacji miejskiej, dostępnych z licznych przystanków znajdujących się w odległości kilkuminutowego spaceru. Jeden z nich znajduje się wprost przed głównym wejściem do NEOPARKU. Biurowy kompleks wybudowany przez Yareal znajduje się w sąsiedztwie stacji „PKP Służewiec”. Możliwości dojazdu zapewnia rozbudowana przez Yareal sieć ścieżek rowerowych. Po ukończeniu budowy całego kompleksu, NEOPARKU będzie w oferował w sumie 140 zadaszonych miejsc parkingowych dla rowerów oraz także podziemny parking dla 271 samochodów i 25 miejsc parkingowych przy ulicy.

 

* * *

New Work oferuje w pełni wyposażone biura, wraz z ich obsługą administracyjną i techniczną oraz możliwością wynajmu powierzchni na elastycznych warunkach. Do grona klientów operatora należą głównie średniej wielkości przedsiębiorstwa zatrudniające od 10 do 50 pracowników, a ponad to również mniejsze firmy i startupy. New Work Serviced Offices należy do Property System Group. Firma aktualnie posiada 12 lokalizacji w Budapeszcie, Kijowie, Pradze oraz w Warszawie o łącznej powierzchni 30 000 mkw.

Zwiń
2018-09-25

Yareal ruszył ze sprzedażą apartamentów przy Łazienkach Królewskich

Yareal rozpoczął sprzedaż apartamentów w kameralnym apartamentowcu, który powstanie zaledwie 200 metrów od południowej bramy Parku Łazienkowskiego.


Rozwiń


Prestiżowa inwestycja Rezydencja Łazienki Park, mieszcząca 64 apartamenty, stworzy elegancką pierzeję ulicy 29 Listopada na warszawskim Ujazdowie.

 

Rezydencja Łazienki Park powstaje w unikalnej lokalizacji warszawskiego Śródmieścia, na skraju Parku Łazienkowskiego. Okolica słynie nie tylko z historycznego klimatu Łazienek ale także sąsiedztwa wielu zagranicznych placówek dyplomatycznych. Adres i charakter nowego apartamentowca Yareal łączy wszystkie cechy prestiżowych budynków mieszkalnych usytuowanych w centralnych dzielnicach dużych światowych metropolii. Jest to niewątpliwie jeden z najciekawszych luksusowych projektów ostatnich lat.

 

Apartamentowiec, którzy budujemy przy warszawskich Łazienkach, to dom z duszą, nawiązujący do najlepszych tradycji architektury 20-lecia międzywojennego. Motywem przewodnim są zaokrąglenia we wnętrzach oraz półokrągłe narożniki na elewacji, które nadadzą budynkowi wyjątkowy charakter. Mieniące się, szlachetne zaokrąglenia na fasadzie i metalowych balustradach balkonów, podkreślą modernistyczny styl Rezydencji Łazienki Park” – mówi Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

 

O wyjątkowym charakterze budynku świadczą także misternie zaprojektowane części wspólne budynku. Dużą wagę położono na precyzyjnie dobrane kolory i faktury, nietuzinkowe oświetlenie oraz wykończenie powierzchni naturalnymi materiałami. Apartamentowiec zaprojektowano w taki sposób, aby wtopił się w otoczenie dzięki ścianom porośniętym zielenią, która ma dominować również na terenach wspólnych oraz w przestrzeniach prywatnych.

 

Apartamentowiec Yareal przy Łazienkach Królewskich zaoferuje luksusowe apartamenty - od kompaktowych lokali do przestronnych penthouse’ów z rozległymi tarasami. Największe apartamenty powstaną na górnych kondygnacjach, gdzie wysokość pomieszczeń będzie sięgała 3 m. W każdym z apartamentów znajdą się loggie, balkony lub tarasy, a mieszkańcy prawie wszystkich mieszkań na parterze będą mogli korzystać z własnych ogródków. W wybranych apartamentach powstaną również ogrody zimowe.

 

Inwestycja Yareal została zaprojektowana przez renomowaną pracownię architektoniczną HRA, która zadbała o eleganckie proporcje i dyskretne, ponadczasowe detale. Wejście od strony ulicy będzie prowadziło przez reprezentacyjne lobby recepcyjne, zapewniające monitoring ruchu pieszego i samochodowego. W podziemnym garażu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 95 miejsc parkingowych oraz 32 komórki lokatorskie i aneksy rowerowe. Większość mieszkań zaprojektowano w taki sposób, aby można je było łączyć, co zapewni dodatkowe możliwości aranżacji przestrzeni w powiększonych apartamentach. W zaokrągleniach rozdzielających tarasy znajdą się praktyczne szafki do przechowywania np. mebli ogrodowych.

 

Na parterze przygotowano dostępną dla wszystkich mieszkańców strefę fitness i relaksu, służącą aktywności fizycznej. Przestrzeń będzie przystosowana do codziennych treningów i wyposażona w przyrządy sportowe, a w części relaksu znajdzie się m.in. sauna z miejscem do wypoczynku oraz taras z leżakami.

 

Rezydencja Łazienki Park zostanie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek będzie wyposażony w wiele proekologicznych rozwiązań, potwierdzonych certyfikatem zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Very Good. Przyszli właściciele wszystkich apartamentów otrzymają pakiet inteligentnych rozwiązań smart home firmy Fibaro, ułatwiających zarządzanie urządzeniami i systemem bezpieczeństwa. Miejsca parkingowe w garażu mogą być na życzenie Klientów wyposażone w indywidualne ładowarki dla samochodów elektrycznych.

 

Yareal zamierza rozpocząć budowę Rezydencji Łazienki Park na przełomie 2018 i 2019 roku.

Zwiń