Menu

Aktualności

2019-02-19

Yareal wybrał wykonawcę dla LIXA - flagowej inwestycji biurowej

Rozpoczęła się budowa projektu LIXA, najnowszej inwestycji biurowej Yareal.


Generalnym wykonawcą została wybrana firma PORR S.A. W pierwszym etapie budowy powstanie reprezentacyjny budynek głównej siedziby banku BGŻ BNP Paribas mierzącej 22 tys. mkw. oraz kameralny biurowiec o powierzchni 6 tys. mkw. Flagowa inwestycja Yareal zaoferuje najemcom nowoczesną powierzchnię klasy A oraz unikalny dla biurowej oferty w pobliżu Ronda Daszyńskiego zielony ogród wewnętrzny.

 

Budowa LIXA już ruszyła

Budowę biurowców LIXA, które przyczynią się do rozwoju nowego centrum biznesowego powstającego przy warszawskim Rondzie Daszyńskiego, poprzedziła rozbiórka dawnego biurowca Kredyt Banku. W narożniku ulic Kasprzaka i Karolkowej powstała już ściana szczelinowa i rozpoczęto budowę płyty fundamentowej pod dwa pierwsze budynki projektu LIXA, z których większy zajmą biura nowej siedziby banku BGŻ BNP Paribas.

 

LIXA to najbardziej prestiżowa inwestycja biurowa w historii Yareal. Dlatego zaangażowaliśmy do współpracy firmę PORR S.A., czyli jednego z generalnych wykonawców o największym doświadczeniu w budownictwie kubaturowym. Stawiamy na doświadczenie partnera, ponieważ w LIXA oferujemy znakomitej jakości powierzchnię biurową, jakiej szukają najbardziej wymagający najemcy. Połączenie oryginalnego projektu architektonicznego i solidnego wykonania zapewni przyszłym użytkownikom możliwość indywidualnej, niestandardowej aranżacji przestrzeni oraz dostęp do zielonego ogrodu, jakim nie dysponują wysokościowce powstające w okolicy” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Przystępujemy do budowy LIXA z przekonaniem, że dzięki tej inwestycji postawimy w pobliżu Ronda Daszyńskiego nie tylko duże, ale też niezwykłe konstrukcje. PORR wznosił takie budynki jak Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, siedziba Giełdy Papierów Wartościowych, czy Sea Towers w Gdyni. Zależy nam, by wyjątkowe obiekty tworzące LIXA, stały się wizytówką Yareal, ale również naszą” – mówi Dariusz Wietrzyński, odpowiedzialny za budownictwo kubaturowe w PORR S.A..

 

65 tys. mkw. w trzech etapach

Projekt LIXA będzie realizowany etapami. W pierwszej fazie, wzdłuż ul. Karolkowej powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni 28 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A. Docelowo LIXA ma oferować 65 tys. mkw. nowoczesnych biur. Zapewnią one komfortowe warunki pracy dla największych, międzynarodowych korporacji. Ich pracownicy będą mieli zapewniony dogodny dojazd dzięki pobliskiej stacji metra oraz licznym liniom tramwajowym i autobusowym. W LIXA będzie funkcjonowało wiele lokali, wśród których znajdą się dostępne z ulicy restauracje, kawiarnie oraz usługi niezbędne do zaspokojenia potrzeb biznesowego centrum stolicy. LIXA powstanie wokół dziedzińca-ogrodu, który swoim charakterem będzie przypominał kampus uniwersytecki, co z pewnością przypadnie do gustu młodemu pokoleniu pracowników. Oprócz bujnej zieleni, w centralnej części ogrodu znajdzie się połączony z lobby pawilon, z przestrzenią konferencyjną i restauracyjną, umożliwiającą organizację rozmaitych spotkań i eventów.

Projekt LIXA zostanie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM, potwierdzającym zastosowanie rozwiązań zgodnych z koncepcją zrównoważonego budownictwa. Sztandarowa inwestycja biurowa Yareal otrzyma certyfikat z oceną na poziomie Excellent.

Zwiń
2019-04-09

Yareal podpisał umowę sprzedaży dwóch budynków biurowych w kompleksie LIXA

Yareal podpisał umowę na sprzedaż dwóch budynków biurowych projektu LIXA zlokalizowanego w Warszawie.


Rozwiń


Transakcja „forward sale” zawarta z funduszem Commerz Real, działającym w imieniu południowokoreańskiego inwestora, dotyczy łącznej powierzchni biurowej 28 700 mkw. oraz 410 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Budynki te są skomercjalizowane w 78%, a największym najemcą jest bank BGŻ BNP Paribas, którego główna siedziba zajmie w całości największy z budynków kompleksu LIXA.

 

Realizacja projektu LIXA rozpoczęła się na początku roku. U zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej powstanie narożny, 13-piętrowy budynek o powierzchni 22 000 mkw. oraz mniejszy biurowiec oferujący 6 000 mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A. Po sfinalizowaniu transakcji oba budynki staną się własnością południowokoreańskiego funduszu Hana Investment Co. Ltd, reprezentowanego przez Commerz Real. Strony umowy nie ujawniają wartości transakcji.

 

Sprzedaż na etapie trwającej budowy, prawie całkowicie wynajętej, dużej inwestycji biurowej, to wielki sukces naszego flagowego projektu. Jesteśmy przekonani, że unikalna koncepcja LIXA, czyli

zespołu biurowców przypominającego kampus uniwersytecki wokół dziedzińca-ogrodu, spotka się z zainteresowaniem zarówno najemców, jak i kolejnych inwestorów. Docelowo LIXA zaoferuje w sumie 65 000 mkw. powierzchni biurowej, która została zaprojektowana z myślą o potrzebach największych, międzynarodowych korporacji. Dzięki architekturze kompleksu – łączącej nowoczesność z tradycją nawiązującą do przedwojennego modernizmu – zyska całe otoczenie nowego centrum biznesowego” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

LIXA powstaje w sąsiedztwie stacji drugiej linii metra - Rondo Daszyńskiego, co ułatwi pracownikom biur korzystanie z sieci dogodnych połączeń komunikacji publicznej. Dzięki kampusowemu charakterowi, funkcjonalności i elastyczności w aranżacji powierzchni, inwestycja Yareal stanowi atrakcyjną alternatywę dla budynków wysokościowych powstających na warszawskim rynku biurowym. LIXA znajduje się w polu zainteresowania przede wszystkim dużych firm poszukujących siedziby, która na bardzo wczesnym etapie może być dostosowana do ich potrzeb (build to suit), z możliwością wynajmu lub zakupu.

 

Projekt LIXA zostanie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM, potwierdzającym zastosowanie licznych rozwiązań zgodnych z koncepcją zrównoważonego budownictwa. Sztandarowa inwestycja biurowa Yareal otrzyma certyfikat z oceną na poziomie Excellent.

 

W ramach negocjacji z funduszem, Yareal korzystał z doradztwa kancelarii prawnej GIDE LOYRETTE NOUEL, firm MDDP oraz CBRE.

Zwiń
2019-04-09

Yareal rozpoczął przedsprzedaż mieszkań pierwszego etapu SOHO by YAREAL

W połowie marca ruszyła przedsprzedaż pierwszego etapu inwestycji mieszkaniowej SOHO by Yareal.


Rozwiń


W budynku SOHO 18 powstanie 131 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, od kawalerek o powierzchni ok. 30 mkw do ponad 100-metrowych lokali 4-pokojowych. Projekt SOHO by Yareal powstanie na Pradze Południe u zbiegu ulic Żupniczej i Chodakowskiej na pofabrycznych terenach warszawskiego Kamionka. Inwestycja jest istotnym elementem szerszego procesu rewitalizacji tej części miasta.

 

Dziewięciokondygnacyjny budynek mieszkalny SOHO 18, realizowany w zabudowie kaskadowej, jest pierwszym budynkiem mieszkalnym, który powstanie w ramach koncepcji SOHO by Yareal. SOHO 18, zaprojektowany na planie litery C, zaoferuje przyszłym mieszkańcom 131 mieszkań o powierzchni od 29 do 109 mkw., a także lokale usługowe w podcieniach budynku. Na parterze znajdować się będzie reprezentacyjne lobby z recepcją. W budynku przewidziano również dwupoziomowy parking.

 

Inwestycja, zaprojektowana w stylu modernistycznym, łączy w sobie postindustrialny klimat z nowoczesnością i znakomicie wpisze się w otoczenie historycznych budynków warszawskiego Kamionka. Projekt architektoniczny SOHO 18 przygotowany przez renomowaną pracownię Hermanowicz Rewski Architekci, zakłada wykorzystanie materiałów takich jak beton i korten, nawiązujących do przemysłowego charakteru lokalnej zabudowy.

 

SOHO 18 to kolejny projekt Yareal realizowany po prawej stronie Wisły. Mieszkania na warszawskim Kamionku cieszą się ogromnym zainteresowaniem – już w pierwszych dwóch tygodniach od startu przedsprzedaży SOHO 18 zarezerwowanych zostało 15 % mieszkań. Pierwszy budynek mieszkalny, który będzie współtworzył wielofunkcyjny kompleks SOHO by Yareal, powstanie do końca 2021 roku.

 

Atrakcyjne otoczenie

 

Lokalizacja na Pradze od lat zyskującej opinię różnorodnej i barwnej, sprawia że SOHO 18 pretenduje do miana idealnego miejsca dla osób szukających równowagi pomiędzy wielkomiejskim stylem życia, a bliskością natury. Wszystko za sprawą pobliskiej zieleni, w tym m.in. drugiego co do wielkości parku w Warszawie - Parku Skaryszewskiego - oraz praskich zakładów rzemieślniczych, galerii sztuki, licznych restauracji. Silną stroną SOHO by Yareal oprócz atrakcyjnego otoczenia,  będzie dogodna lokalizacja, zaledwie 5 km od ścisłego centrum stolicy. W pobliżu najnowszej inwestycji Yareal znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe umożliwiające wygodne i szybkie dotarcie do śródmieścia. Nieopodal znajduje się również Dworzec Wschodni oraz stacja II linii metra.

 

SOHO by Yareal to zdecydowanie unikatowa w skali kraju inwestycja. Łączymy rewitalizację zabytkowych obiektów z uzupełnieniem historycznych budynków o nowoczesną i funkcjonalną architekturę. Tworząc SOHO by Yareal zależało nam na podtrzymaniu idei i ducha Soho Factory. Wprowadzając nową, atrakcyjną tkankę miejską, chcemy dopełnić ten fragment dzielnicy, oferując realne korzyści zarówno obecnym, jak i przyszłym mieszkańcom Kamionka. – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Wielkomiejski styl życia

 

SOHO by Yareal to niezwykła przestrzeń o powierzchni ponad 5 hektarów, wpisana pomiędzy istniejącą zabudowę ulicy Mińskiej, nowoczesne budynki mieszkalne, zrealizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat, a historyczną zabudowę pofabryczną. Ideą, która przyświecała architektom i inwestorowi było stworzenie czegoś więcej niż kolejnego osiedla mieszkaniowego, którego rytm nadają pory dnia mieszkańców. Dzięki wprowadzeniu szerokiego programu usługowo-handlowego, wzbogaconego o funkcje rekreacyjne i kulturalne, SOHO stanie się miejscem, które wytworzy samodzielną dynamikę, realnie wpływając na zmianę charakteru tej części dzielnicy. Kolejne etapy realizacji SOHO będą wprowadzane sukcesywnie do realizacji w miarę zaawansowania prac projektowych i administracyjnych. Odwiedzając biuro sprzedaży przy ul. Mińskiej 25, zlokalizowane właśnie w jednym z pofabrycznych budynków, już dzisiaj można poczuć ducha SOHO by Yareal.

 

Wszystkie mieszkania, które powstaną zarówno w pierwszym etapie SOHO 18, jak i w całym kompleksie SOHO by Yareal, zostaną wyposażone w pakiety najnowocześniejszej technologii smart home. W procesie projektowania wykorzystano jeden z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie, dostarczonego przez lidera tego rynku, firmę FIBARO. Mieszkańcy SOHO 18 będą mieli m.in. możliwość zarządzania zużyciem energii cieplnej, ale też – dzięki możliwości odcinania lub przywracania zasilania w gniazdku – będą mogli w pełni kontrolować pracę domowego sprzętu RTV i AGD.

 

Budynek SOHO 18 został zaprojektowany przez Yareal zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa, z poszanowaniem dla środowiska i zasobów naturalnych. Inwestycja podlega zaawansowanemu procesowi certyfikacji w systemie BREEAM, potwierdzającym spełnienie najwyższych standardów jakości, a także zastosowanie proekologicznych rozwiązań w budownictwie. Plac budowy inwestycji zasilany będzie z odnawialnych źródeł energii.

 

Jednocześnie cały projekt SOHO by Yareal - jako pierwszy projekt mieszkaniowy w Polsce - zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM Communities. To międzynarodowy system certyfikacji, stosowany w celu polepszenia, pomiaru i oceny ekonomicznych, społecznych oraz środowiskowych aspektów zrównoważonego budownictwa. Polega on na integracji zrównoważonego projektowania z procesem planowania urbanistycznego. W systemie BREEAM Communities metoda oceny środowiskowej jest rozszerzona o bardziej holistyczne podejście do zrównoważonego projektowania, z uwzględnieniem społecznego i ekonomicznego wpływu inwestycji na otoczenie. Wnioski z przeprowadzanych studiów i analiz, są następnie wdrażane do założeń urbanistyczno-funkcjonalnych całego projektu.

Zwiń
2019-03-29

Yareal rusza z kolejną inwestycją mieszkaniową na Mokotowie

Yareal rusza z kolejną inwestycją mieszkaniową na Mokotowie


Rozwiń


Pozytywny Mokotów to trzyetapowa inwestycja na warszawskim Mokotowie, w odległości kilkuminutowego spaceru od Galerii Mokotów. Docelowo Yareal planuje wzniesienie osiedla z ponad 600 mieszkaniami w 7 budynkach tworzących miejską pierzeję w sercu warszawskiego Służewca. W kilka tygodni po otwarciu biura sprzedaży inwestycji zarezerwowanych zostało ponad 20% lokali dostępnych w ofercie.

 

W ramach osiedla Pozytywny Mokotów Yareal stworzy wewnętrzną - mierzącą blisko 200 m długości - ogrodową aleję, do której będą przylegały zarówno prywatne ogródki, jak i wspólne skwery oraz place zabaw. Od strony ulicy oba budynki zapoczątkują zwartą wielkomiejską pierzeję, oddzielającą osiedle od zgiełku. Inwestycja została zaplanowana w taki sposób, aby nowa zabudowa wraz z lokalami usługowymi od strony ulicy działała miastotwórczo na całą okolicę.

 

Pozytywny Mokotów, to kolejna inwestycja w tym rejonie, która poprawi jakość przestrzeni, uzupełniając jej biurowo–postindustrialny charakter o funkcje mieszkaniowe i usługowe. Razem z zabudową pierwszego etapu Pozytywnego Mokotowa, powstanie ogólnodostępny plac, na którym zostanie zlokalizowane jedno z wejść na teren osiedla. W pierzejach budynków od strony ulic Konstruktorskiej i Postępu przewidziano ciąg lokali usługowych. Jednocześnie zadbano o to, aby prywatna część otwierała się na wewnętrzny, rozległy deptak wraz z ogrodem łączącym cały kompleks dzięki starannie skomponowanej zieleni. W ofercie sprzedaży mieszkań budowanych w pierwszej fazie, znalazły się lokale o powierzchni od 30 do 120 mkw oraz 148 miejsc parkingowych w jednopoziomowym garażu podziemnym, przewidującym możliwość zamontowania na życzenie indywidualnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Projekt architektoniczny powstał w renomowanej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

 

W pierwszym etapie, wzdłuż ulicy Postępu, przy skrzyżowaniu z ul. Konstruktorską, powstanie budynek narożny, obok którego zostanie wzniesiony punktowiec o bardziej kameralnym charakterze. W obu budynkach znajdzie się 125 mieszkań, w większości małych i średniej wielkości, które obecnie są szczególnie poszukiwane na warszawskim rynku. Pozytywny Mokotów będzie idealnym wyborem jako miejsce zamieszkania dla pracowników licznych biur zlokalizowanych na warszawskim Służewcu. Spodziewamy się, że nasza propozycja będzie cieszyć się zainteresowaniem zarówno klientów kupujących mieszkania na własność, jak i inwestujących w lokale na wynajem” - mówi Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal, odpowiadający za rozwój inwestycji mieszkaniowych.

 

 

Realizacja osiedla Pozytywny Mokotów zostanie poszerzona o przebudowę skrzyżowania ulic Postępu i Konstruktorskiej. Inwestycje Yareal w przestrzeń publiczną uzupełnią zmodernizowaną infrastrukturę drogową, poprawiającą jakość komunikacji w całej okolicy.

 

Dzięki zaletom lokalizacji, a także unikalnym rozwiązaniom projektowym i technicznym, Pozytywny Mokotów będzie poddany certyfikacji w systemie ekologicznego budownictwa BREEAM. Inwestycja mieszkaniowa ubiega się o certyfikat z oceną Very Good, czyli najwyższą, jaką nieliczne projekty mieszkaniowe podlegające procesowi certyfikacji, uzyskiwały w Polsce do tej pory. Dodatkowo, każde mieszkanie będzie w standardzie wyposażone w pakiet systemu inteligentnego zarządzania domem, opracowany przez lidera rynku smart home, firmę Fibaro.

 

Oddanie do użytku dwóch budynków pierwszej fazy Pozytywnego Mokotowa, mieszczących 125 mieszkań, przewidziano na początek 2021 roku.

 

Klienci zainteresowani ofertą mieszkań osiedla Pozytywny Mokotów mogą odwiedzić biuro sprzedaży zlokalizowane jest przy terenie inwestycji. Znajduje się w nim nie tylko wirtualna makieta osiedla, ale także w mieszkanie pokazowe, będące wiernym odwzorowaniem jednego z popularnych typów mieszkań w projekcie.

 

Więcej informacji na temat osiedla Pozytywny Mokotów oraz zielonych rozwiązań wymaganych w związku z certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good można znaleźć na witrynie inwestycji: https://pozytywny-mokotow.yareal.pl/.

Zwiń
2019-02-25

Nowogrodzka Square z nowym najemcą

Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) dołącza do grona najemców prestiżowego biurowca Nowogrodzka Square, oddanego do użytku kilka miesięcy temu.


Rozwiń


CCIFP przeniesie swoją siedzibę do Nowogrodzka Square, zajmując na IV piętrze około 450 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A.

 

Francusko-Polska Izba Gospodarcza to organizacja zrzeszająca ponad 450 francuskich i polskich firm. CCIFP wspiera działalność inwestycyjną i gospodarczą przedsiębiorstw, ułatwiając wymianę kontaktów z największymi inwestorami zagranicznymi w Polsce, jak również wspierając firmy w wejściu na zagraniczne rynki.

 

Nowy najemca przeniesie siedzibę do butikowego biurowca wybudowanego przez Yareal już w lipcu. Francusko-Polska Izba Gospodarcza zdecydowała o wyborze biurowca wybudowanego przez Yareal na swoją siedzibę już po raz drugi. W latach 2005 - 2010 CCIFP funkcjonowała w budynku Renaissance przy placu Zbawiciela.

 

Stale rozwijamy działalność Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, wzrosły więc potrzeby naszego biura. Szukaliśmy biura nowoczesnego, w ciekawym i prestiżowym budynku, dobrej lokalizacji, o dużych możliwościach aranżacyjnych, które zapewnią przestrzeń na organizację naszych wydarzeń. Chcemy bowiem, by nowa siedziba stała się również miejscem spotkań dla naszych 450 firm – wiodących inwestorów, często liderów rynku. Budynek Nowogrodzka Square, wybudowany przez Yareal, uznanego dewelopera, spełnia w najwyższym stopniu nasze oczekiwania. Dodatkowym atutem, ważnym dla nas jako organizacji, ale i dla naszych członków, jest spełnianie przez budynek najwyższych standardów w zakresie zielonego budownictwa.” – powiedziała Monika Constant, Dyrektor Generalna Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

 

Obecność w naszym biurowcu reprezentującej interesy kilkuset przedsiębiorstw CCIFP, z pewnością będzie sprzyjać działalności biznesowej wszystkich partnerów. Jestem przekonany, że lokalizacja i warunki pracy w Nowogrodzka Square, przyczynią się do dalszego rozwoju Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. Działalność w nowej siedzibie pozwoli CCIFP korzystać z innowacyjnych i prośrodowiskowych rozwiązań, dzięki którym nasza flagowa inwestycja otrzymała nagrodę w konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, w kategorii ‘Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny’” – podsumował Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Biurowiec Nowogrodzka Square został wybudowany w otoczeniu przedwojennych kamienic, zaledwie kilka minut spaceru od Dworca Centralnego. Wzdłuż budynku powstał 100-metrowy pieszy pasaż miejski, stanowiący dogodne połączenie Alej Jerozolimskich z ul. Nowogrodzką. Dzięki zastosowaniu na fasadzie efektownego połączenia szlachetnego onyxu i surowego betonu, budynek doskonale wpasował się w historyczne otoczenie z początku XX wieku. Biurowiec został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z wymaganiami budownictwa ekologicznego, co potwierdził certyfikat BREEAM przyznany z oceną Excellent.

 

Nowogrodzka Square oferuje w sumie 11 500 mkw. biur. Powierzchnia typowego piętra to niespełna 2000 mkw. łatwej w aranżacji powierzchni biurowej klasy A. W najbliższym otoczeniu najemcy mają do dyspozycji przystanki wszystkich środków komunikacji miejskiej, a pod budynkiem wybudowano podziemny garaż dla 148 samochodów oraz parking dla rowerów. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Hermanowicz&Rewski.

 

Więcej informacji na temat biurowca Nowogrodzka Square można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/nowogrodzka-square.

 

* * *

 

Francusko–Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) skupia ponad 450 firm z kapitałem francuskim oraz polskim i jest jedną z najaktywniejszych izb handlowych w Polsce. Głównym celem działań Izby jest współtworzenie jak najlepszych warunków dla inwestycji i rozwoju gospodarczego w Polsce. Aktywność CCIFP w kontaktach z organami administracji państwowej oraz organizacjami pracodawców sprzyja współpracy i wymianie doświadczeń biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami z Francji i Polski. Izba zajmuje się również promocją najlepszych praktyk oraz rozwiązań biznesowych zapewniających rozwój gospodarczy i społeczny. Francusko-Polska Izba Gospodarcza powstała w kwietniu 1994 roku z inicjatywy przedsiębiorców francuskich i należy do Związku Francuskich Izb Przemysłowo-Handlowych (CCIFI) zrzeszającego ponad 120 Izb francuskich na świecie.

Zwiń
2019-02-14

Yareal buduje apartamentowiec z duszą przy Łazienkach Królewskich

Wkrótce ruszy budowa ekskluzywnego apartamentowca, który powstanie zaledwie 200 metrów od południowej bramy do Łazienek Królewskich.


Rozwiń


Firma Yareal wybrała jako Generalnego Wykonawcę Rezydencji Łazienki Park Przedsiębiorstwo Budowlane Unimax. W modernistycznej, prestiżowej inwestycji Yareal, której architektura nawiązuje do 20-lecia międzywojennego, powstaną 64 apartamenty i penthouse’y. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do swoich apartamentów na Ujazdowie pod koniec przyszłego roku.

 

4-piętrowy budynek dyskretnie wkomponuje się w okolicę dzięki stylowej, kamiennej elewacji oraz zieleni, która - w założeniu projektantów - będzie sukcesywnie porastać Rezydencję Łazienki Park. Mieszczańską, modernistyczną zabudowę podkreślą zaokrąglone, mieniące się narożniki, oraz balkony nawiązujące do przedwojennego modernizmu. Z kolei od strony ulicy apartamentowiec stworzy pierzeję zwieńczoną zieloną pergolą na szczytowej kondygnacji.

 

„Inwestycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ofercie Rezydencji Łazienki Park znajduje się jeszcze około 50 apartamentów i penthouse`y. Do każdego z nich będzie przylegał taras, loggia, albo prywatny ogródek. Mieszkańcy będą mieli do wyłącznej dyspozycji prywatną strefę fitness i relaksu z sauną i miejscem do wypoczynku, a także 84 miejsca parkingowe, 8 aneksów rowerowych i 24 komórki lokatorskie. Wyjątkowy charakter i najwyższa jakość tej inwestycji wymagają współpracy ze sprawdzonym, doświadczonym partnerem, dlatego na generalnego wykonawcę wybraliśmy PB Unimax” – wyjaśnia Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

 

„Będzie to już szósta inwestycja realizowana wspólnie z Yareal, z którym budujemy obecnie osiedla Vice Versa na Woli i Eden Włodarzewska na Szczęśliwicach. Doceniamy zaufanie, jakim darzy nas inwestor i cieszymy się na kolejną współpracę przy tym bardzo eleganckim i wymagającym projekcie” – powiedział Artur Ciołek, prezes PB Unimax.

 

Zarówno sam budynek, jak i pomieszczenia wspólne powstające w Rezydencji Łazienki Park, wyróżniać się będą wysokim standardem i dbałością o detal. Największe penthouse’y będą oferować tarasy sięgające nawet 150 mkw, oraz ponadstandardową wysokość sięgającą 3 metrów.

Budynek Rezydencji Łazienki Park będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zostanie również certyfikowany w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Very Good. W apartamentowcu będzie wdrożonych wiele proekologicznych rozwiązań, a mieszkańcy otrzymają pakiet systemu smart home firmy Fibaro, ułatwiający zarządzanie urządzeniami i systemem bezpieczeństwa. Dodatkowo, na życzenie klientów, miejsca parkingowe w podziemnym garażu będą wyposażane w indywidualnie rozliczane ładowarki dla samochodów elektrycznych.

 

Zakończenie budowy Rezydencji Łazienki Park zaplanowano na koniec przyszłego roku. Więcej informacji na temat oferty można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/lazienki-park.

Zwiń
2018-10-22

DuPont na najwyższym piętrze biurowca Nowogrodzka Square

Polski oddział globalnego koncernu naukowego DuPont wybrał na swoją siedzibę butikowy biurowiec Nowogrodzka Square.


Rozwiń


Flagowa inwestycja Yareal o powierzchni 11 500 mkw jest już wynajęta w 60%. Nowy najemca wprowadzi się do Nowogrodzka Square w marcu przyszłego roku, zajmując ponad 700 mkw. na najwyższym piętrze budynku, zapewniającym ekskluzywny dostęp do rozległego tarasu z widokiem na warszawski skyline.

 

DuPont to firma z 200-letnią tradycją, dostarczająca rozwiązania m.in. dla przemysłu samochodowego, spożywczego, elektroniki i budownictwa. Światowy lider innowacji i rozwiązań naukowych wybrał na swoją siedzibę biurowiec Nowogrodzka Square, wybudowany przez Yareal w centrum Warszawy. Sztandarowa inwestycja Yareal, zlokalizowana kilka minut spacerem od Dworca Centralnego otrzymała na początku października główną nagrodę w konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, w kategorii Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny.

 

Zrównoważony rozwój, innowacje i dbałość o środowisko naturalne są wpisane w DNA naszej firmy, w związku z czym decyzja o wyborze biurowca Nowogrodzka Square to oczywista konsekwencja globalnej polityki DuPont. Wybierając siedzibę kierowaliśmy się również komfortem naszego zespołu, który dzięki lokalizacji, będzie mógł korzystać z łatwo dostępnych, praktycznie wszystkich środków komunikacji - od tramwajów i autobusów, poprzez kolej i metro, aż po rowery” - powiedział Andrzej Pałka, Country Manager, DuPont Poland Sp. z o.o.

 

Nagroda dla najlepszego certyfikowanego budynku ekologicznego to powód do wielkiej satysfakcji. W ramach tej niezwykłej inwestycji stworzyliśmy nie tylko sam biurowiec, ale również efektowny i atrakcyjny pasaż miejski, łączący ulicę Nowogrodzką z Alejami Jerozolimskimi. Jestem przekonany, że pracownicy DuPont będą się tutaj dobrze czuli, chętnie korzystając zarówno z przestrzeni deptaka z usługami, jak i tarasu” – podsumował Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Nowogrodzka Square to jedyny, tak nowoczesny biurowiec na tym odcinku Alej Jerozolimskich. Fasada biurowca została skomponowana przez połączenie surowego betonu ścian i ekskluzywnego, półprzejrzystego onyxu w uchylnych oknach. Projekt – wraz z ogólnodostępnym, stumetrowym pieszym pasażem - wkomponowano w zwartą zabudowę modernistycznych, zabytkowych kamienic z początku XX wieku. Biurowiec został wybudowany w zgodzie z wymaganiami dla budownictwa ekologicznego, potwierdzonymi certyfikatem BREEAM Excellent.

 

Powierzchnia typowego piętra Nowogrodzka Square to blisko 2000 mkw. nowoczesnej i łatwej w aranżacji powierzchni biurowej. Pod budynkiem powstał podziemny garaż mieszczący 148 samochodów oraz parking dla rowerów.

 

W procesie negocjowania warunków najmu z deweloperem, DuPont był reprezentowany przez firmę Colliers.

 

Więcej informacji na temat biurowca Nowogrodzka Square można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/nowogrodzka-square.

Zwiń