Menu

Aktualności

2017-02-02

Yareal rozpoczyna sprzedaż II etapu osiedla Strefa Wilanów

28 stycznia 2017 roku Yareal rozpocznie sprzedaż mieszkań II etapu osiedla Strefa Wilanów.

28 stycznia 2017 roku Yareal rozpocznie sprzedaż mieszkań II etapu osiedla Strefa Wilanów. Deweloper zdecydował się na jej wcześniejsze uruchomienie z powodu bardzo dobrych dotychczasowych wyników sprzedaży. Od 26 października 2016 roku, gdy uruchomiono biuro sprzedaży inwestycji, 70% lokali etapu pierwszego znalazło już nabywców.

 

Osiedle Strefa Wilanów powstanie w samym sercu Miasteczka Wilanów, u zbiegu ulic Kieślowskiego i Klimczaka, tuż obok ratusza dzielnicy oraz widokowej Osi Królewskiej. W jego sąsiedztwie znajduje się też największy w Miasteczku plac miejski, przy którym funkcjonują m.in park rekreacyjny, liczne restauracje i sklepy. W 9 budynkach dwuetapowej inwestycji znajdzie się blisko 300 mieszkań oraz sześć lokali usługowych, zaplanowanych w przyziemiach obiektów mieszkalnych.

 

Drugi etap inwestycji Strefa Wilanów obejmuje 6 budynków, w których znajdzie się 148 różnorodnych mieszkań od kompaktowych jedno- i dwupokojowych, aż po pięciopokojowe apartamenty z tarasami, zlokalizowane na ostatnich piętrach. Powierzchnia lokali wyniesie od ok. 26 do ponad 150 mkw. W centralnej części projektu, wzniesione zostaną również trzy kameralne, otoczone terenami zielonymi budynki, idealne dla osób, które szczególnie cenią ciszę i spokój.

 

– Inwestycja Strefa Wilanów cieszy się dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest liczba sprzedanych mieszkań w ramach pierwszego etapu osiedla oraz długa lista klientów zainteresowanych mieszkaniami z II etapu. Klienci szczególnie doceniają różnorodność oferty, starannie zaplanowaną przestrzeń, wysoką jakość wykonania oraz możliwość łączenia ze sobą lokali. – komentuje dyrektor działu projektów mieszkaniowych Yareal Polska, Jacek Zengteler. – Mamy silne poczucie, że wspólnie z architektami z pracowni Kuryłowicz & Associates udało nam się stworzyć wyjątkowo atrakcyjne i przyjazne miejsce do zamieszkania w jednej z najpopularniejszej lokalizacji na terenie Warszawy – dodaje.

 

Prace porządkowe związane z realizacją inwestycji odbywają się zgodnie z założonym harmonogramem. Do wiosny zostanie odpowiednio przygotowana i zabezpieczona część dotychczasowej konstrukcji, będącej pozostałością po przerwanej przed laty inwestycji innego dewelopera. Rozpoczęcie budowy obu etapów osiedla planowane jest w trzecim kwartale 2017 roku.

 

Klienci zainteresowani ofertą mieszkań osiedla Strefa Wilanów mogą odwiedzić biuro sprzedaży inwestycji, które zlokalizowane jest przy skrzyżowaniu ulic Kieślowskiego i Oś Królewska, w pobliżu wjazdu na teren Miasteczka Wilanów od ul. Przyczółkowej. Do ich dyspozycji oddano również czteropokojowe mieszkanie pokazowe o powierzchni ok. 75 metrów kwadratowych.

Zwiń
2018-01-18

Yareal rusza z budową osiedla Eden przy ul. Włodarzewskiej

Osiedle mieszkaniowe Eden Włodarzewska zbuduje na warszawskich Szczęśliwicach Przedsiębiorstwo Budowlane UNIMAX.


Rozwiń


Generalny wykonawca przejął plac budowy Eden Włodarzewska zaoferuje sześć unikalnych w tym rejonie domów w zabudowie szeregowej oraz ponad 90 przestronnych mieszkań. Inwestycja otrzyma certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM, a wszystkie lokale zostaną w standardzie wyposażone w system inteligentnego zarządzania domem - smart home.

 

Osiedle Eden Włodarzewska to kolejna inwestycja Yareal, która zostanie wybudowana przez UNIMAX. Generalny wykonawca wzniósł już dla dewelopera budynek wielorodzinny przy ul. Brylowskiej 2 na Woli oraz oba etapy Kolorowego Gocławia.

 

Budowa osiedla domów jednorodzinnych i mieszkań rozpocznie się tuż obok 30-hektarowego Parku Szczęśliwickiego, jednego z największych parków w stolicy, w którym działa jedyny całoroczny stok narciarski. Od strony ul. Włodarzewskiej powstanie 6 komfortowych domów o powierzchni od 177 do 190 mkw, z trzema piętrami przestrzeni mieszkalnej. Mieszkańcy każdego z domów będą mieli do dyspozycji prywatny garaż i dwa tarasy.

 

W trzykondygnacyjnym budynku wielorodzinnym przylegającym do ul. Zadumanej powstanie 91 mieszkań – od kompaktowych lokali o powierzchni 30 mkw., poprzez mieszkania średniej wielkości, po duże mieszkania, których powierzchnia będzie sięgać nawet 130 mkw. Aż jedna trzecia lokali to mieszkania cztero- i pięciopokojowe. Dzięki wykuszom w wybranych lokalach powstanie doświetlona, oryginalna przestrzeń, pozwalająca na swobodną aranżację pomieszczeń. Mieszkańcy najwyższych pięter mogą liczyć na duże balkony oraz tarasy z pergolami, których powierzchnia wyniesie do 60 mkw.


Yareal specjalizuje się w budowie mieszkań o podwyższonym standardzie, dlatego współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi partnerami. Eden Włodarzewska będzie pierwszym osiedlem na Ochocie z zielonym certyfikatem BREEAM, w związku z czym zadbaliśmy o najdrobniejsze detale z myślą o zieleni i komforcie klientów. Już na etapie projektowym w przygotowaniu inwestycji pomagał nam m.in. profesjonalny ekolog, dbający o rygorystyczne przestrzeganie wymogów BREEAM. Planujemy, że pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do tych wyjątkowych mieszkań i domów w połowie 2019 roku” – mówi Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych.

 

Deweloper przewidział szereg udogodnień dla mieszkańców. Teren inwestycji Eden Włodarzewska będzie wyłączony z ruchu samochodowego, dzięki skierowaniu go bezpośrednio do garażu podziemnego. Nawierzchnie wykonane z jasnych, odbijających światło materiałów oraz optymalne rozmieszczenie budynków ze strefami słonecznymi i zacienionymi będą przeciwdziałać zjawisku tworzenia się tzw. „miejskiej wyspy ciepła”.

 

Wszystkie lokale – zarówno domy jak i mieszkania - zostaną w standardzie wyposażone w pakiet systemu inteligentnego zarządzania domem firmy Fibaro. Rozwiązania smart home pozwolą mieszkańcom osiedla korzystać z licznych rozwiązań umożliwiających kontrolę funkcjonowania wyposażenia i pracy domowych urządzeń, a tym samym ograniczenie zużycia energii i kosztów eksploatacji.

 

Więcej informacji na temat osiedla Eden Włodarzewska można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/eden-wlodarzewska

Zwiń
2018-01-17

Rusza budowa Rezydencji Chrobrego

Yareal wybrał generalnego wykonawcę zlokalizowanej w Starych Włochach Rezydencji Chrobrego. Została nim firma Rd bud, z którą deweloper do tej pory współpracował przy realizacji projektów biurowych.


Rozwiń


W Rezydencji Chrobrego nabywców znalazło już ponad 40% mieszkań. Inwestycja będzie certyfikowana w systemie zielonego budownictwa BREEAM. W trzypiętrowym budynku - który stworzy pierzeję ul. Chrobrego na odcinku pomiędzy ulicami Sklepową i Szczerą – zamieszkają 84 rodziny.

 

Rezydencja Chrobrego zostanie wybudowana wśród domów jednorodzinnych i kameralnych kamienic przez firmę RD bud, która wznosiła dla Yareal prestiżowe i nowoczesne budynki oraz kompleksy biurowe. Po wieloletniej, udanej współpracy, obie firmy rozszerzają wspólną realizację projektów o inwestycję mieszkaniową, której specyfika wymaga wielkiego doświadczenia generalnego wykonawcy. Projekt budynku przy ul Chrobrego w Starych Włochach będzie miał modernistyczny, willowy charakter i zostanie harmonijnie wkomponowany w zielone otoczenie, dzięki czemu harmonijnie wpasuje się w charakter i tradycję dzielnicy.

 

Zielone okolice Rezydencji Chrobrego przyciągają do Starych Włoch zarówno klientów poszukujących funkcjonalnych mieszkań w podwyższonym standardzie, jak i zainteresowanych luksusowymi apartamentami. Nasza inwestycja mieszkaniowa to dobrze dopasowana do otoczenia architektura budynku, jasne pomieszczenia, dogodne położenie i dojazd, a także rozbudowana infrastruktura społeczna tej części miasta. Wybraliśmy na generalnego wykonawcę RD bud, czyli sprawdzonego partnera, z którym realizowaliśmy już 5 inwestycji biurowych. Jesteśmy przekonani, że nasza pierwsza wspólna inwestycja mieszkaniowa będzie równie udana jak nasze biurowce – choćby  niedawno oddany do użytku kampusowy NEOPARK, czy wznoszony obecnie butikowy biurowiec Nowogrodzka Square, obok którego budujemy pieszy pasaż miejski” – wyjaśnia prezes Yareal Polska, Eric Dapoigny

 

 

84 mieszkania powstające w Rezydencji Chrobrego będą oferowały od 1 do 4 pokoi oraz metraże od 30 do 105 mkw. Do każdego z mieszkań na parterze będą przynależał prywatne ogródki, o powierzchni nawet do ok. 250 mkw. Budowa będzie na bieżąco nadzorowana przez zewnętrznego audytora, weryfikującego realizację wymagań związanych z przewidzianym dla Rezydencji Chrobrego certyfikatem zrównoważonego budownictwa BREEAM. Wszystkie mieszkania zostaną dodatkowo wyposażone w pakiet systemu smart home, poprawiający energooszczędność i pozwalający na bieżący monitoring stanu bezpieczeństwa. Rozwiązania zarządzania domem dostarczane przez firmę Fibaro pozwolą też - za pomocą smartfonu i komputera - na zdalną kontrolę prawidłowości funkcjonowania domowych instalacji i urządzeń.

 

Przyszli mieszańcy Rezydencji Chrobrego będą mieli w najbliższym otoczeniu aż dwa parki - Park ze Stawami Cietrzewia oraz Park Kombatantów. Nieco dalej znajduje się również zielony kompleks dawnego Fortu Włochy. Lokalizacja inwestycji zapewnia zróżnicowane możliwości dojazdu różnymi środkami transportu miejskiego – autobusami  i Szybką Koleją Miejską do stacji „PKP Warszawa – Włochy”. Jednocześnie w odległości niespełna  dwóch kilometrów można wjechać samochodem na ekspresową obwodnicę S2. Dla mieszkańców Rezydencji Chrobrego powstanie blisko sto miejsc parkingowych w garażu podziemnym, a dla ich gości – kilkanaście kolejnych tuż obok budynku. Część parteru budynku zarezerwowana jest dla czterech lokali użytkowych, dedykowanych pod usługi i niewielkie funkcje handlowe.

 

Generalny Wykonawca osiedla rozpoczął przygotowywania organizacji terenu budowy. Oddanie mieszkań do użytku przewidziano na drugą połowę 2019 r.

Zwiń
2018-01-09

Strefa Wilanów z certyfikatem BREEAM i ścieżką rowerową

Yareal Polska otrzymał prestiżowy certyfikat BREEAM Interim z oceną dobrą dla projektu Strefy Wilanów, potwierdzający zastosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku.


Rozwiń


To jedyne osiedle mieszkaniowe na warszawskim Wilanowie i jedno z pierwszych w Polsce certyfikowanych w systemie BREEAM. Równolegle deweloper przystąpił do budowy chodnika, ścieżki rowerowej i miejsc parkingowych wzdłuż ul. Kieślowskiego, uzupełniając brakującą infrastrukturę miejską w tym rejonie.

 

W ramach certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM, istniejące i projektowane nieruchomości oceniane są przez pryzmat zarządzania budynkiem, ochrony środowiska, bezpieczeństwa, wydajności energetycznej, jak również wykorzystania terenu i zarządzania odpadami.

 

Już na etapie projektu Strefa Wilanów została wysoko oceniona przez audytorów. Podczas budowy, każdego dnia pilnujemy, żeby weryfikacja gotowych budynków przebiegła równie dobrze. Należymy do nielicznych deweloperów przecierających szlaki dla zielonych certyfikatów BREEAM dla osiedli mieszkaniowych, więc dbamy, aby wszystko zostało zapięte na ostatni guzik. Strefa Wilanów jest znakomicie odbierana przez przyszłych mieszkańców i sąsiadów naszej inwestycji. Świadczy o tym zainteresowanie tą niezwykłą lokalizacją tuż obok wilanowskiego ratusza. Choć mieszkania oddamy do użytku w połowie 2019 roku, to już około 85% lokali znalazło nabywców. Zapewnimy przyszłym mieszkańcom maksymalny standard i komfort użytkowania” – mówi Jacek Zengteler, członek zarządu, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

 

Strefa Wilanów powstaje na ostatniej w tym rejonie niezagospodarowanej działce, zlokalizowanej w trójkącie ulic Klimczaka, Kieślowskiego i Oś Królewska. Docelowo powstanie w niej 281 mieszkań oraz 450 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.

 

Przyznanie certyfikatu BREEAM stanowi potwierdzenie, że Strefa Wilanów została zaprojektowana według najlepszych standardów zrównoważonego budownictwa. Projekt został wysoko oceniany we wszystkich kategoriach” – mówi Ewa Kowalska-Ocneanu, Szef Działu Zrównoważonego Rozwoju, WSP Polska. „Zastosowane w budynku rozwiązania techniczne, wsparte zaawansowanymi analizami komputerowymi na etapie projektowym, pozwalają na jego efektywne funkcjonowanie i eksploatowanie na co dzień, a cały proces budowlany będzie prowadzony w sposób chroniący środowisko i mający jak najmniejszy wpływ na lokalne społeczeństwo. W procesie certyfikacji BREEAM oceniamy zrównoważone podejście do użytkowania budynku, które nie byłoby możliwe bez proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań zaimplementowanych już na etapie projektowym. Dzięki zaangażowaniu Inwestora i zespołu projektowego w proces certyfikacji, dostosowanie się do wymagających standardów zrównoważonego budownictwa stało się wykonalne, a zastosowane zielone rozwiązania będą służyć nie tylko mieszkańcom certyfikowanych budynków, ale i sąsiadom oraz osobom odwiedzającym tę część Warszawy”.

 

Strefa zieleni

Projekt przygotowany dla Yareal przez architektów pracowni Kuryłowicz & Associates zakłada idealne wkomponowanie Strefy Wilanów w istniejące otoczenie, zapewniające ludziom i środowisku naturalnemu harmonijne warunki. Deweloper zadbał o zwiększenie bioróżnorodności na terenie osiedla, możliwej dzięki luźnej zabudowie willami miejskimi, co znakomicie wpisuje się w lokalną strategię ochrony środowiska. W Strefie Wilanów zostanie zaaranżowana zieleń w takiej formie, która jest szczególnie wartościowa i sprzyja lokalnej faunie. W projekcie, który właśnie otrzymał certyfikat BREEAM, przewidziano również miejsca do odpoczynku wśród krzewów i traw, z ławkami - w tym ławką z baterią solarną, umożliwiającą ładowanie urządzeń mobilnych. To rozwiązanie niespotykane dotychczas nawet w innowacyjnych i proekologicznych inwestycjach mieszkaniowych.

 

Z myślą o skutecznym recyklingu odpadów, deweloper zaprojektował w garażu podziemnym kosze selektywnej zbiórki odpadów. Takie rozwiązanie pozwoli na dogodną i sprawną obsługę wywozu już posegregowanych odpadów.

 

W ramach inwestycji w najbliższe otoczenie osiedla, Yareal zadbał o zagospodarowanie nieuporządkowanych terenów wspólnych. Dobiegła już końca realizacja chodnika i miejsc parkingowych wzdłuż ul. Kieślowskiego, łączącej Aleję Wilanowską z ulicą Klimczaka. Wkrótce będzie ukończona budowa ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż osiedla. Tym samym, Yareal przyczyni się do utworzenia bezpośredniego połączenia z trasą rowerową prowadzącą z Miasteczka Wilanów m.in. do Powsina i Lasu Kabackiego oraz do centrum Warszawy. Na terenie osiedla powstaną parkingi rowerowe nie tylko dla mieszkańców ale też ich gości.

 

Oszczędność energii

Budynki będą ocieplane proekologicznym ogrzewaniem miejskim, należącym do najbardziej niskoemisyjnych rozwiązań dzięki kogeneracji, czyli systemowi stosowanemu w warszawskich elektrociepłowniach, gdzie ciepło powstałe przy produkcji energii elektrycznej jest wykorzystywane do ogrzewania.

 

Wszystkie lokale zostały zaprojektowane, aby zapewnić optymalne doświetlenie światłem dziennym. Teren osiedla zostanie oświetlony przy użyciu energooszczędnych lamp i systemu regulującego poziom natężenia światła, wspieranego przez czujniki zmierzchowe i ruchu. Dzięki temu Strefa Wilanów będzie oświetlona atrakcyjnie i energooszczędnie, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów energii.

 

Co więcej, mieszkania w standardzie zostaną wyposażone w pakiet systemu inteligentnego zarządzania domem firmy Fibaro. Rozwiązania smart home pozwolą mieszkańcom osiedla korzystać z licznych rozwiązań umożliwiających kontrolę funkcjonowania wyposażenia i pracy domowych urządzeń, a tym samym ograniczenie zużycia energii i kosztów eksploatacji.

 

Bez barier

Yareal projektując Strefę Wilanów zadbał o potrzeby osób niepełnosprawnych, starszych i opiekujących się dziećmi. Poruszanie się po przestrzeniach wspólnych osiedla będzie ułatwione dzięki etykietom opisanym w języku Braille'a i specjalnie dobranej kolorystyce nawierzchni. Przewidziano również odpowiednie krawężniki, a także przejścia dla pieszych i miejsca postojowe przeznaczone dla inwalidów. Do dyspozycji mieszkańców będą też nowoczesne windy wyposażone w system akustyczny ułatwiający poruszanie się między piętrami.

 

Więcej informacji na temat przyjaznych dla środowiska rozwiązań zastosowanych w Strefie Wilanów można znaleźć na witrynie inwestycji: http://www.yareal.pl/strefa-wilanow-breeam.

Zwiń
2017-12-13

Yareal zbuduje SOHO

Yareal zakupił od spółki SOHO Development ponad 5-hektarowy teren na Pradze –Południe, znany jako SOHO Factory.


Rozwiń

Yareal to develop SOHO


W tej unikalnej lokalizacji Yareal - zachowując charakter projektu stworzony przez poprzedniego właściciela - wzniesie kompleks mieszkalny mierzący blisko 70 tys. mkw. powierzchni użytkowej, łączącej postindustrialny klimat z nowoczesnością. Nowe osiedle zostanie wybudowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, a przyjazny dla środowiska charakter wszystkich etapów inwestycji potwierdzi zielony certyfikat BREEAM.

 

Yareal nabył na warszawskiej Pradze-Południe dwie rozległe parcele o łącznej powierzchni 5,3 ha. Nowe inwestycje mieszkaniowe powstaną pomiędzy między ul. Mińską i Żupniczą, na terenie ponad 8-hektarowego kompleksu SOHO Factory. W ostatnich latach dzielnica stała się jednym z najpopularniejszych miejsc zamieszkania w stolicy, m.in. dzięki intensywnym działaniom rewitalizacyjnym prowadzonym w prawobrzeżnej części miasta oraz dynamicznemu rozwojowi osiedli mieszkaniowych.

 

Kompleks planowany przez Yareal na terenie SOHO będzie realizowany etapami i zgodnie z całkowicie nową koncepcją urbanistyczną. Komercjalizacja nowego osiedla rozpocznie się przed końcem 2018 r. od pierwszego budynku, który powstanie u zbiegu ulic Żupniczej i Chodakowskiej.

 

Chcemy zachować unikalny charakter i atmosferę „SOHO Factory” stworzone przez poprzedniego właściciela. Niezwykła architektura kompleksu zachwyci dotychczasowych i nowych mieszkańców, podobnie jak atmosfera tego miejsca, łącząca postindustrialną przestrzeń, nowoczesny design, wielkomiejski styl życia i komfort mieszkania w bardzo atrakcyjnym otoczeniu. Wniesiemy do tego konceptu jakość i standard, z których słynie Yareal. Jestem przekonany, że SOHO by Yareal stanie się ważnym miejscem dla całej dzielnicy i Warszawy” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Znajdujące się na terenie SOHO trzy zabytkowe budynki zostaną zrewitalizowane. Yareal zamierza wkomponować nowe budynki w istniejącą zabudowę, zdominowaną obecnie przez ceglane, poprzemysłowe obiekty. Intencją dewelopera jest gruntowna renowacja zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków oraz wprowadzenie do budynków zróżnicowanych usług, które uzupełnią ofertę obecnych już na terenie SOHO restauracji, placówek handlowych i usługowych oraz infrastruktury społecznej. Yareal w ciągu ostatnich kilkunastu lat działalności na warszawskim rynku nieruchomości zdobył cenne doświadczenie w przywracaniu blasku historycznej zabudowie. Know-how firmy będzie katalizatorem dalszego prężnego rozwoju SOHO.

 

Dotychczas na terenie SOHO Factory powstało kilka nowych inwestycji mieszkaniowych wzniesionych w ostatnich latach na zachodnim i wschodnim krańcu kompleksu. Yareal nabył najbardziej atrakcyjną, środkową część kwartału, gdzie wzdłuż centralnej alei zostanie wybudowany wielofunkcyjny kompleks apartamentów i mieszkań o podwyższonym standardzie. Pierwsze lokale trafią do sprzedaży za rok, a realizacja całej inwestycji jest wstępnie planowana na około sześć lat. Szczegółowy harmonogram inwestycji będzie znany po sfinalizowaniu prac nad koncepcją urbanistyczną dla całego kompleksu SOHO.

 

Klimat SOHO

Najważniejszą cechą z punktu widzenia mieszkańców i sąsiadów SOHO będzie niezwykły, postindustrialny i artystyczny klimat osiedla. W kompleksie będzie dominowała harmonijna kompozycja nowoczesności z historycznym dziedzictwem, a zarazem komfortem użytkowania mieszkań oraz wspólnych przestrzeni.

 

Yareal zaoferuje szeroki wachlarz funkcji usługowo-handlowych. Na terenie obecnego SOHO już teraz są dostępne popularne punkty gastronomiczne, jak targ z ekologiczną żywnością BioBazar, czy też restauracja „Warszawa Wschodnia”. W przyszłości oferta dla mieszkańców będzie bardziej rozbudowana i zróżnicowana.

 

Obecne SOHO jest też przestrzenią do pracy dla firm i startupów, a także miejscem inspirujących wydarzeń kulturalnych. Twórczość artystów można podziwiać na miejscu m.in. w Studiu Teatralnym Koło i Teatrze Niewielkim. Na szczególną uwagę zasługuje Muzeum Neonów, będące pierwszym w Polsce muzeum poświęconym powojennym reklamom świetlnym.

 

Ciekawa okolica, blisko centrum

Wielkim atutem SOHO będzie nie tylko inspirująca przestrzeń wewnątrz osiedla, ale również ciekawa okolica i dostęp do pobliskich terenów zielonych. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji pobliski 58-hektarowy Park Skaryszewski z urokliwym Jeziorkiem Kamionkowskim. Zaletą SOHO jest również bliskość bulwarów nad Wisłą, które stały się jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań i spacerów wzdłuż promenady. Na miłośników kultury czeka znajdujący się nieopodal Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera. Z kolei fani sportu i muzyki będą mogli na piechotę przespacerować się na Stadion Narodowy, gdzie odbywają się m.in. mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, koncerty muzyczne oraz wielkie imprezy rozrywkowe.

 

Zaletą kompleksu SOHO będzie nie tylko atrakcyjna lokalizacja w postindustrialnej części Pragi, ale również bardzo dobre połączenia z innymi częściami miasta. W pobliżu są przystanki autobusowe i tramwajowe oraz dworzec kolejowy „Warszawa Wschodnia”, skąd można wygodnie dojechać szybką koleją miejską do Śródmieścia, a na Lotnisko Chopina w zaledwie ok. pół godziny. Dojazd samochodem do centrum Warszawy zajmuje ok. kwadransa. Najnowszy projekt budowy trzeciej linii warszawskiego metra zakłada realizację stacji metra przy ulicy Mińskiej, zaledwie kilkaset metrów od granic osiedla.

 

Ekologiczne innowacje

SOHO będzie budowane przez Yareal zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa. O komfort domowników dodatkowo zadba system inteligentnego zarządzania domem. Co więcej, osiedle będzie certyfikowane w renomowanym systemie BREEAM, potwierdzającym spełnienie najwyższych standardów jakości i zastosowanie proekologicznych rozwiązań w budownictwie.

Zwiń
2017-11-30

NEOPARK z dwoma nowymi najemcami

Yareal zyskał dwóch kolejnych najemców, którzy zajmą 1000 mkw. powierzchni w kampusowym biurowcu NEOPARK, wybudowanym na południowym Służewcu.


Rozwiń


Do NEOPARKU swoje siedziby przeniosą spółka W.P.C. oraz ogólnopolski deweloper mieszkaniowy – Longbridge. Nowi najemcy zajmą biura znajdujące się na pierwszym piętrze budynku A, oddanego do użytku latem tego roku. NEOPARK to nowoczesny kompleks biurowy, który docelowo tworzyć będą dwa budynki o łącznej powierzchni 24 tys. mkw.

 

Spółka W.P.C. - będąca dystrybutorem japońskich, brytyjskich i indyjskich artykułów papierniczych, biurowych oraz szkolnych - rozpocznie działalność w nowej siedzibie w lutym 2018 roku, zajmując 540 mkw. Do grona najemców NEOPARK dołączy również firma deweloperska Longbridge, realizująca projekty mieszkaniowe w Warszawie oraz kilku innych miastach w Polsce. Nowa siedziba spółki Longbridge - która planuje przenosiny do nowej siedziby również w lutym 2018 roku - zajmie 460 mkw. powierzchni biurowej.

 

Wybór NEOPARKU był dla nas naturalny – naszym zdaniem budynek znajduje się w najbardziej atrakcyjnej i przyjaznej części dzielnicy, o czym świadczy dobra komunikacja oraz różnorodność funkcji obecnych w najbliższej okolicy, zresztą dokładnie naprzeciw biurowca NEOPARK mieści się także jeden z naszych projektów mieszkaniowych, Luxor – obecnie już w pełni zamieszkany. Sam budynek NEOPARK łączy walory estetyczne z funkcjonalnymi rozwiązaniami nowoczesnych budynków biurowych” - mówi Marcin Szulc, Prezes Longbridge. 

 

W procesie negocjowania warunków najmu deweloperowi kompleksu Neopark - doradzał zespół JLL.

 

NEOPARK to nowoczesny kompleks biurowy, który umożliwia swobodną aranżację przestrzeni, pozwalając na jej dostosowanie do indywidualnych potrzeb najemców. Ważnym atutem jest również sama lokalizacja kompleksu – w centrum biznesowym dzielnicy Mokotów – 7 minut drogi od lotniska Chopina i w sąsiedztwie licznych przystanków komunikacji miejskiej, co stanowi duże udogodnienie dla pracujących tam osób. Dodatkowo, ofertę NEOPARK uzupełnią punkty usługowo-handlowe, dzięki którym pracownicy w czasie pracy lub już po wyjściu z biura będą mogli załatwić drobne sprawy” - tłumaczy Ilona Orkwiszewska, Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych w JLL.

 

Cieszymy się, że kolejne firmy dołączają do grona najemców, którzy wybrali nasz biurowiec na swoją siedzibę. NEOPARK jest zlokalizowany w południowej, najatrakcyjniejszej części Służewca. Wymagania najemców oraz ich pracowników ciągle się zmieniają, co wpływa na dostosowanie projektów do aktualnych potrzeb. Pokolenie Millenialsów oczekuje w standardzie przyjaznej, otwartej i atrakcyjnej przestrzeni zarówno w miejscu pracy, jak i wokół niego. Dlatego w NEOPARKU zaprojektowaliśmy całkowicie przeszkloną fasadę oraz duże, słoneczne tarasy, które kaskadowo schodzą stopniowo na rozległy, zielony dziedziniec z zadaszonymi miejscami do parkowania rowerów. Dziedziniec – choć stanowi część kameralnego zespołu biurowców – jest otwarty na ulicę i dostępny dla wszystkich. Staraliśmy się jak najlepiej wkomponować NEOPARK w zróżnicowane funkcje znajdujące się w jego bezpośrednim otoczeniu, aby uzupełnić atuty, które oferuje Służewiec” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Najemcy NEOPARKU mają do dyspozycji liczne środki transportu publicznego. Można tam dojechać
autobusem lub tramwajem, ale również metrem i pociągiem SKM, do stacji Służewiec, znajdującej się kilka minut spaceru od biurowców. Do budynku prowadzą też ścieżki rowerowe, które powstały w ramach inwestycji Yareal.

Zwiń
2017-10-17

Yareal ruszył ze sprzedażą apartamentów w centrum Warszawy

Yareal rozpoczął sprzedaż mieszkań w inwestycji Sienna 65.


Rozwiń

 

W 10-pietrowym apartamentowcu przy ulicy Siennej, zaledwie kilka minut spacerem od Ronda ONZ i Dworca Centralnego, powstanie 80 ekskluzywnych mieszkań o bardzo zróżnicowanym metrażu oraz dwupoziomowy garaż podziemny. W pierwszym tygodniu 25% apartamentów znalazło swoich nabywców.


Z początkiem października Yareal uruchomił biuro sprzedaży, które mieści się przy ul Złotej 61 i zlokalizowane jest około 200 metrów od terenu nowej inwestycji przy ul. Siennej 65. Wszystkie mieszkania zostały zaprojektowane z myślą o funkcjonalności pomieszczeń i zapewnieniu swobody aranżacji oraz komfortu przyszłym użytkownikom. Fasada apartamentowca zostanie wykończona szlachetnymi materiałami, których nietypowym elementem będą specjalne donice na zieleń przewidziane na balkonach. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania bryła budynku zostanie ozdobiona charakterystyczną zielenią urozmaicającą rytm elewacji. Projekt wnętrza przestronnego lobby wejściowego oraz części wspólnych budynku, został opracowany z dbałością o najwyższe standardy jakościowe Yareal.

 

Pomimo, iż budynek jest zlokalizowany w ścisłym centrum wszystkie apartamenty mają zapewnione optymalne doświetlenie dzięki zastosowaniu wyjątkowo dużych, drewnianych okien z szerokimi, nisko umieszczonymi parapetami i przeszklonymi balustradami balkonów. Szczególnie atrakcyjnie będą prezentowały się widoki z lokali usytuowanych na wyższych piętrach oraz z dachu budynku, na którym powstanie dostępny dla wszystkich mieszkańców taras rekreacyjno-widokowy, umożliwiający podziwianie panoramy Warszawy” – mówi  Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

 

Budynek powstanie w otoczeniu typowym dla warszawskiego Śródmieścia, gdzie – np. wzdłuż ulic Siennej i Złotej - występuje zarówno zabudowa pierzejowa, jak i modernistyczne, kameralne budynki otoczone zielenią. Wśród okolicznych starych kamienic i powojennych budynków mieszkalnych funkcjonują również nowoczesne budynki apartamentowe oraz biurowce, mieszczące siedziby wielkich korporacji. Inwestycja przy Siennej 65 uzupełni ten układ tworząc z sąsiednimi budynkami piesze pasaże łączące ulice Sienną i Złotą harmonijnie wpisując się w otaczającą zabudowę.

 

Nowy projekt apartamentowy Yareal stanowi również doskonałą alternatywę dla prywatnych inwestorów poszukujących wysokiej jakości inwestycji za rozsądną cenę w samym sercu Warszawy. Śródmiejskie otoczenie inwestycji wymaga nowoczesnej, wielkomiejskiej architektury, a także wysokiego standardu mieszkań i jakości wykończenia, których autorem jest warszawska pracownia architektoniczna Maas Projekt. Rejon, w którym powstanie Sienna 65 przechodzi obecnie metamorfozę, dzięki której okolice stają się centralną częścią Warszawy.

 

Apartamentowiec zostanie certyfikowany w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM, a dodatkowo wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w pakiety nowoczesnych rozwiązań zarządzania domem, opracowanych przez lidera rynku smart home - firmę Fibaro. Oprócz zastosowanych systemów wpływających na komfort mieszkańców oraz wpływających na  przyjazny dla środowiska charakter, budynek będzie wyróżniał się znakomitą lokalizacją. Dzięki temu przyszli mieszkańcy Siennej 65 będą mieli do dyspozycji wiele zróżnicowanych środków transportu – inwestycja powstanie bowiem zaledwie 3 minuty spaceru do stacji metra przy Rondzie ONZ. Mieszkańcy Siennej 65 w kilka minut piechotą będą mogli dostać się na Dworzec Centralny i na stację Warszawskiej Kolei Dojazdowej Śródmieście. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się blisko 10 przystanków tramwajowych i autobusowych, obsługiwanych przez kilkanaście linii komunikacji miejskiej.

 

Yareal zamierza rozpocząć budowę Siennej 65 wiosną 2018 roku, obecnie trwa wyłanianie generalnego wykonawcy. Deweloper dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę.

Zwiń