Menu

Aktualności

2018-09-25

Yareal ruszył ze sprzedażą apartamentów przy Łazienkach Królewskich

Yareal rozpoczął sprzedaż apartamentów w kameralnym apartamentowcu, który powstanie zaledwie 200 metrów od południowej bramy Parku Łazienkowskiego.


Prestiżowa inwestycja Rezydencja Łazienki Park, mieszcząca 64 apartamenty, stworzy elegancką pierzeję ulicy 29 Listopada na warszawskim Ujazdowie.

 

Rezydencja Łazienki Park powstaje w unikalnej lokalizacji warszawskiego Śródmieścia, na skraju Parku Łazienkowskiego. Okolica słynie nie tylko z historycznego klimatu Łazienek ale także sąsiedztwa wielu zagranicznych placówek dyplomatycznych. Adres i charakter nowego apartamentowca Yareal łączy wszystkie cechy prestiżowych budynków mieszkalnych usytuowanych w centralnych dzielnicach dużych światowych metropolii. Jest to niewątpliwie jeden z najciekawszych luksusowych projektów ostatnich lat.

 

Apartamentowiec, którzy budujemy przy warszawskich Łazienkach, to dom z duszą, nawiązujący do najlepszych tradycji architektury 20-lecia międzywojennego. Motywem przewodnim są zaokrąglenia we wnętrzach oraz półokrągłe narożniki na elewacji, które nadadzą budynkowi wyjątkowy charakter. Mieniące się, szlachetne zaokrąglenia na fasadzie i metalowych balustradach balkonów, podkreślą modernistyczny styl Rezydencji Łazienki Park” – mówi Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

 

O wyjątkowym charakterze budynku świadczą także misternie zaprojektowane części wspólne budynku. Dużą wagę położono na precyzyjnie dobrane kolory i faktury, nietuzinkowe oświetlenie oraz wykończenie powierzchni naturalnymi materiałami. Apartamentowiec zaprojektowano w taki sposób, aby wtopił się w otoczenie dzięki ścianom porośniętym zielenią, która ma dominować również na terenach wspólnych oraz w przestrzeniach prywatnych.

 

Apartamentowiec Yareal przy Łazienkach Królewskich zaoferuje luksusowe apartamenty - od kompaktowych lokali do przestronnych penthouse’ów z rozległymi tarasami. Największe apartamenty powstaną na górnych kondygnacjach, gdzie wysokość pomieszczeń będzie sięgała 3 m. W każdym z apartamentów znajdą się loggie, balkony lub tarasy, a mieszkańcy prawie wszystkich mieszkań na parterze będą mogli korzystać z własnych ogródków. W wybranych apartamentach powstaną również ogrody zimowe.

 

Inwestycja Yareal została zaprojektowana przez renomowaną pracownię architektoniczną HRA, która zadbała o eleganckie proporcje i dyskretne, ponadczasowe detale. Wejście od strony ulicy będzie prowadziło przez reprezentacyjne lobby recepcyjne, zapewniające monitoring ruchu pieszego i samochodowego. W podziemnym garażu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 95 miejsc parkingowych oraz 32 komórki lokatorskie i aneksy rowerowe. Większość mieszkań zaprojektowano w taki sposób, aby można je było łączyć, co zapewni dodatkowe możliwości aranżacji przestrzeni w powiększonych apartamentach. W zaokrągleniach rozdzielających tarasy znajdą się praktyczne szafki do przechowywania np. mebli ogrodowych.

 

Na parterze przygotowano dostępną dla wszystkich mieszkańców strefę fitness i relaksu, służącą aktywności fizycznej. Przestrzeń będzie przystosowana do codziennych treningów i wyposażona w przyrządy sportowe, a w części relaksu znajdzie się m.in. sauna z miejscem do wypoczynku oraz taras z leżakami.

 

Rezydencja Łazienki Park zostanie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek będzie wyposażony w wiele proekologicznych rozwiązań, potwierdzonych certyfikatem zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Very Good. Przyszli właściciele wszystkich apartamentów otrzymają pakiet inteligentnych rozwiązań smart home firmy Fibaro, ułatwiających zarządzanie urządzeniami i systemem bezpieczeństwa. Miejsca parkingowe w garażu mogą być na życzenie Klientów wyposażone w indywidualne ładowarki dla samochodów elektrycznych.

 

Yareal zamierza rozpocząć budowę Rezydencji Łazienki Park na przełomie 2018 i 2019 roku.

Zwiń
2019-06-12

Na Dolnym Mokotowie Yareal zbuduje apartamenty skąpane w zieleni

Yareal wkrótce ruszy z budową 3 kameralnych apartamentowców pod tzw. skocznią na warszawskim Mokotowie.


Rozwiń


Właśnie ruszyła przedsprzedaż pierwszych 27 apartamentów w kameralnym zespole niskich, dwupiętrowych budynków, które zostaną wybudowane obok 6-hektarowego parku. Inwestycja Yareal licząca w sumie 93 apartamenty powstaje w ramach dużego projektu zabudowy rozległych, zielonych terenów pod skarpą wiślaną, sięgających skrzyżowania dwóch alei - Sikorskiego i Wilanowskiej.

 

Rezydencję Dolina Mokotów zaprojektowano na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Dla całej zabudowy u podnóża Skarpy Warszawskiej założono, że inwestycje mieszkaniowe będą razem tworzyć dzielnicę-ogród, a przynajmniej 60% terenów zajmie tzw. powierzchnia biologicznie czynna, zapewniająca mieszkańcom bardzo szeroki swobodny dostęp do przyrody. Niskie, kameralne apartamentowce budowane przez Yareal będą bezpośrednio sąsiadowały od zachodu z dużym, ogólnodostępnym parkiem linearnym. Na sześciu hektarach zieleni tuż obok apartamentów Doliny Mokotów stworzona zostanie zielona enklawa obejmująca zbiorniki wodne, drzewa, krzewy oraz sprzyjająca aktywnemu wypoczynkowi infrastruktura rekreacyjna.

 

Funkcjonalne, zaledwie dwupiętrowe apartamentowce w Dolinie Mokotów zostaną wyeksponowane na południową stronę, wprost na zielone dziedzińce, których przedłużeniem będzie duży skwer w sąsiedztwie parku. Większość apartamentów będą stanowiły duże lokale, z przeszkleniami większymi o 30% niż standardowe oraz dużymi balkonami i loggiami ciągnącymi się wokół budynków. Dolina Mokotów zapewni mieszkańcom nie tylko mnóstwo zieleni i spokój, ale również prywatność, ponieważ w każdej z klatek schodowych znajdą się zaledwie 3-4 mieszkania” – wyjaśnia Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

 

W inwestycji Dolina Mokotów najwięcej powstanie apartamentów 4-pokojowych o powierzchni 90-117 mkw. Dostępne będą również mniejsze apartamenty 2- oraz 3 pokojowe (41-71 mkw). W ofercie Doliny Mokotów znajdują się także pojedyncze kawalerki (ok. 32 mkw.) i apartamenty 5-pokojowe, z metrażem sięgającym 140 mkw.

 

Nietypowym rozwiązaniem opracowanym przez Yareal są apartamenty projektowane z myślą o współczesnych rodzinach wielopokoleniowych. To lokale, umożliwiające zaaranżowane drugiego, niezależnego wejścia do mieszkania, prowadzącego do prywatnej części, w której może zamieszkać np. babcia, gdzie znajduje się w pełni niezależna łazienka i aneks kuchenny. Dzięki takiemu podejściu zapewniamy komfort zamieszkania seniora, który pozostając w bezpośrednim sąsiedztwie i pod opieką najbliższych, będzie mógł prowadzić niezależne gospodarstwo domowe. Niezależne wejście do apartamentu będzie atrakcyjne również dla rodzin korzystających ze stałej opieki niani.

 

Wszystkie lokale będą miały możliwość zamontowania klimatyzacji, ponieważ już na etapie projektowania przewidziano zarówno odpowiednie instalacje, jak i dyskretne miejsce dla urządzeń na dachach budynków.

 

W garażu podziemnym powstanie w sumie 127 miejsc parkingowych z możliwością zamontowania na życzenie osobistej stacji ładowania samochodów elektrycznych z indywidualnym licznikiem zużycia energii. Inwestycja zostanie certyfikowana w systemie ekologicznego budownictwa BREEAM. Projekt zakłada osiągnięcie oceny BREEAM na poziomie Very Good, czyli najwyższej, jaką otrzymywały dotychczas pojedyncze inwestycje mieszkaniowe w Polsce. Właściciele wszystkich apartamentów w Dolinie Mokotów otrzymają w standardzie pakiet inteligentnych rozwiązań do zarządzania domem. Dzięki urządzeniom dostarczonym przez lidera rynku rozwiązań smart home w Polsce, firmę Fibaro, mieszkańcy będą mogli m.in. sterować domowymi urządzeniami przy pomocy smartfonu lub tabletu.

 

Rozpoczęcie budowy Doliny Mokotów zaplanowano na jesień tego roku. Więcej informacji na temat oferty można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl.


 [PS1]Do uzupełnienia

Zwiń
2019-05-23

Rezydencja Vice Versa będzie zasilana energią słoneczną

Powstająca na warszawskiej Woli inwestycja mieszkaniowa Vice Versa będzie zasilana energią pozyskiwaną ze słońca.


Rozwiń


Na dachach dwóch budynków zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna, dzięki której mieszkańcy zaoszczędzą nawet do 50% kosztów oświetlenia części wspólnych osiedla. Rezydencja Vice Versa to piąta inwestycja mieszkaniowa Yareal, która otrzymała certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM Interim jeszcze przed ukończeniem budowy.

 

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 20 kWp będzie produkowała rocznie około 19 000 kWh energii elektrycznej. Ekologiczna energia częściowo zaspokoi zapotrzebowanie związane z oświetleniem części wspólnych wielorodzinnego kompleksu. Wytworzona przez panele energia ze słońca będzie sprzedawana do sieci i zapewni zasilanie oświetlenia m.in. w garażu podziemnym, na klatkach schodowych oraz na zielonym dziedzińcu. Rezydencja Vice Versa budowana nieopodal Ronda Daszyńskiego, jest jednym z nielicznych w Polsce, nowych osiedli mieszkaniowych, wyposażonych we własne źródło odnawialnej energii.

 

Dzięki wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznej budynki przyczynią się do ograniczenia dwutlenku węgla do atmosfery, a więc tym samym będzie miała jeszcze bardziej zrównoważony charakter, potwierdzony ekologicznym certyfikatem BREEAM Interim. Produkcja własnej energii elektrycznej - oprócz aspektów ekologicznych i podniesienia niezależności energetycznej - pozwoli na znaczne obniżenie opłat eksploatacyjnych ponoszonych przez nabywców mieszkań. W skali roku rachunki za energię elektryczna zużywaną w częściach wspólnych obu budynków spadną nawet o 50%*.

 

Instalacja fotowoltaiczna to kolejne innowacyjne i energooszczędne rozwiązanie, które będzie wykorzystane w Rezydencji Vice Versa. Już na etapie projektowania część miejsc parkingowych w garażu podziemnym dostosowano do montażu indywidualnych stacji ładowania samochodów elektrycznych, które instalowane będą na życzenie właścicieli. Każda stacja ładowania zostanie wyposażona w niezależny licznik zużywanej energii. Mieszkańcy będą korzystali również m.in. z energooszczędnego oświetlenia LED i wydajnych wind” – powiedział Jacek Zengteler, członek zarządu, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

 

Rezydencja Vice Versa to kameralny kompleks złożony z dwóch budynków, w którym powstaje 181 mieszkań w podwyższonym standardzie, o bardzo zróżnicowanym metrażu - od 28 do ponad 150 mkw. Powstaje u zbiegu ulic Przyokopowej i Szarych Szeregów wokół zielonego, centralnego, placu na którym – wśród drzew i krzewów – zostaną wydzielone strefy zabawy i relaksu dla dzieci oraz dorosłych. Charakterystycznym elementem projektu jest elegancka, półotwarta strefa wejściowa, oddzielająca część publiczną od prywatnej strefy patio. Wszystkie mieszkania w Rezydencji Vice Versa zostaną wyposażone w loggie, a mieszkańcy najwyższych kondygnacji będą mogli korzystać z przestronnych tarasów o powierzchni sięgającej nawet 150 mkw., z imponującym widokiem na panoramę centrum stolicy. Nabywców znalazło już 75% mieszkań dostępnych w ofercie. Zakończenie budowy osiedla Vice Versa planowane jest na jesień 2020.

 

Więcej informacji na temat Rezydencji Vice Versa oraz proekologicznych rozwiązań w inwestycjach Yareal można znaleźć na stronie internetowej:  https://www.yareal.pl/vice-versa.  


* Wyliczona oszczędność jest wartością przybliżoną. W polskich warunkach roczna średnia suma nasłonecznienia wynosi około 1600 godzin. Produktywność instalacji fotowoltaicznej jest uzależniona od zmiennych warunków naświetleniowych, oraz indywidualnej struktury zużycia energii elektrycznej, różni się również miesiąc do miesiąca.

Zwiń
2019-04-09

Yareal podpisał umowę sprzedaży dwóch budynków biurowych w kompleksie LIXA

Yareal podpisał umowę na sprzedaż dwóch budynków biurowych projektu LIXA zlokalizowanego w Warszawie.


Rozwiń


Transakcja „forward sale” zawarta z funduszem Commerz Real, działającym w imieniu południowokoreańskiego inwestora, dotyczy łącznej powierzchni biurowej 28 700 mkw. oraz 410 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Budynki te są skomercjalizowane w 78%, a największym najemcą jest bank BGŻ BNP Paribas, którego główna siedziba zajmie w całości największy z budynków kompleksu LIXA.

 

Realizacja projektu LIXA rozpoczęła się na początku roku. U zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej powstanie narożny, 13-piętrowy budynek o powierzchni 22 000 mkw. oraz mniejszy biurowiec oferujący 6 000 mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A. Po sfinalizowaniu transakcji oba budynki staną się własnością południowokoreańskiego funduszu Hana Investment Co. Ltd, reprezentowanego przez Commerz Real. Strony umowy nie ujawniają wartości transakcji.

 

Sprzedaż na etapie trwającej budowy, prawie całkowicie wynajętej, dużej inwestycji biurowej, to wielki sukces naszego flagowego projektu. Jesteśmy przekonani, że unikalna koncepcja LIXA, czyli

zespołu biurowców przypominającego kampus uniwersytecki wokół dziedzińca-ogrodu, spotka się z zainteresowaniem zarówno najemców, jak i kolejnych inwestorów. Docelowo LIXA zaoferuje w sumie 65 000 mkw. powierzchni biurowej, która została zaprojektowana z myślą o potrzebach największych, międzynarodowych korporacji. Dzięki architekturze kompleksu – łączącej nowoczesność z tradycją nawiązującą do przedwojennego modernizmu – zyska całe otoczenie nowego centrum biznesowego” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

LIXA powstaje w sąsiedztwie stacji drugiej linii metra - Rondo Daszyńskiego, co ułatwi pracownikom biur korzystanie z sieci dogodnych połączeń komunikacji publicznej. Dzięki kampusowemu charakterowi, funkcjonalności i elastyczności w aranżacji powierzchni, inwestycja Yareal stanowi atrakcyjną alternatywę dla budynków wysokościowych powstających na warszawskim rynku biurowym. LIXA znajduje się w polu zainteresowania przede wszystkim dużych firm poszukujących siedziby, która na bardzo wczesnym etapie może być dostosowana do ich potrzeb (build to suit), z możliwością wynajmu lub zakupu.

 

Projekt LIXA zostanie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM, potwierdzającym zastosowanie licznych rozwiązań zgodnych z koncepcją zrównoważonego budownictwa. Sztandarowa inwestycja biurowa Yareal otrzyma certyfikat z oceną na poziomie Excellent.

 

W ramach negocjacji z funduszem, Yareal korzystał z doradztwa kancelarii prawnej GIDE LOYRETTE NOUEL, firm MDDP oraz CBRE.

Zwiń
2019-04-09

Yareal rozpoczął przedsprzedaż mieszkań pierwszego etapu SOHO by YAREAL

W połowie marca ruszyła przedsprzedaż pierwszego etapu inwestycji mieszkaniowej SOHO by Yareal.


Rozwiń


W budynku SOHO 18 powstanie 131 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, od kawalerek o powierzchni ok. 30 mkw do ponad 100-metrowych lokali 4-pokojowych. Projekt SOHO by Yareal powstanie na Pradze Południe u zbiegu ulic Żupniczej i Chodakowskiej na pofabrycznych terenach warszawskiego Kamionka. Inwestycja jest istotnym elementem szerszego procesu rewitalizacji tej części miasta.

 

Dziewięciokondygnacyjny budynek mieszkalny SOHO 18, realizowany w zabudowie kaskadowej, jest pierwszym budynkiem mieszkalnym, który powstanie w ramach koncepcji SOHO by Yareal. SOHO 18, zaprojektowany na planie litery C, zaoferuje przyszłym mieszkańcom 131 mieszkań o powierzchni od 29 do 109 mkw., a także lokale usługowe w podcieniach budynku. Na parterze znajdować się będzie reprezentacyjne lobby z recepcją. W budynku przewidziano również dwupoziomowy parking.

 

Inwestycja, zaprojektowana w stylu modernistycznym, łączy w sobie postindustrialny klimat z nowoczesnością i znakomicie wpisze się w otoczenie historycznych budynków warszawskiego Kamionka. Projekt architektoniczny SOHO 18 przygotowany przez renomowaną pracownię Hermanowicz Rewski Architekci, zakłada wykorzystanie materiałów takich jak beton i korten, nawiązujących do przemysłowego charakteru lokalnej zabudowy.

 

SOHO 18 to kolejny projekt Yareal realizowany po prawej stronie Wisły. Mieszkania na warszawskim Kamionku cieszą się ogromnym zainteresowaniem – już w pierwszych dwóch tygodniach od startu przedsprzedaży SOHO 18 zarezerwowanych zostało 15 % mieszkań. Pierwszy budynek mieszkalny, który będzie współtworzył wielofunkcyjny kompleks SOHO by Yareal, powstanie do końca 2021 roku.

 

Atrakcyjne otoczenie

 

Lokalizacja na Pradze od lat zyskującej opinię różnorodnej i barwnej, sprawia że SOHO 18 pretenduje do miana idealnego miejsca dla osób szukających równowagi pomiędzy wielkomiejskim stylem życia, a bliskością natury. Wszystko za sprawą pobliskiej zieleni, w tym m.in. drugiego co do wielkości parku w Warszawie - Parku Skaryszewskiego - oraz praskich zakładów rzemieślniczych, galerii sztuki, licznych restauracji. Silną stroną SOHO by Yareal oprócz atrakcyjnego otoczenia,  będzie dogodna lokalizacja, zaledwie 5 km od ścisłego centrum stolicy. W pobliżu najnowszej inwestycji Yareal znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe umożliwiające wygodne i szybkie dotarcie do śródmieścia. Nieopodal znajduje się również Dworzec Wschodni oraz stacja II linii metra.

 

SOHO by Yareal to zdecydowanie unikatowa w skali kraju inwestycja. Łączymy rewitalizację zabytkowych obiektów z uzupełnieniem historycznych budynków o nowoczesną i funkcjonalną architekturę. Tworząc SOHO by Yareal zależało nam na podtrzymaniu idei i ducha Soho Factory. Wprowadzając nową, atrakcyjną tkankę miejską, chcemy dopełnić ten fragment dzielnicy, oferując realne korzyści zarówno obecnym, jak i przyszłym mieszkańcom Kamionka. – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Wielkomiejski styl życia

 

SOHO by Yareal to niezwykła przestrzeń o powierzchni ponad 5 hektarów, wpisana pomiędzy istniejącą zabudowę ulicy Mińskiej, nowoczesne budynki mieszkalne, zrealizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat, a historyczną zabudowę pofabryczną. Ideą, która przyświecała architektom i inwestorowi było stworzenie czegoś więcej niż kolejnego osiedla mieszkaniowego, którego rytm nadają pory dnia mieszkańców. Dzięki wprowadzeniu szerokiego programu usługowo-handlowego, wzbogaconego o funkcje rekreacyjne i kulturalne, SOHO stanie się miejscem, które wytworzy samodzielną dynamikę, realnie wpływając na zmianę charakteru tej części dzielnicy. Kolejne etapy realizacji SOHO będą wprowadzane sukcesywnie do realizacji w miarę zaawansowania prac projektowych i administracyjnych. Odwiedzając biuro sprzedaży przy ul. Mińskiej 25, zlokalizowane właśnie w jednym z pofabrycznych budynków, już dzisiaj można poczuć ducha SOHO by Yareal.

 

Wszystkie mieszkania, które powstaną zarówno w pierwszym etapie SOHO 18, jak i w całym kompleksie SOHO by Yareal, zostaną wyposażone w pakiety najnowocześniejszej technologii smart home. W procesie projektowania wykorzystano jeden z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie, dostarczonego przez lidera tego rynku, firmę FIBARO. Mieszkańcy SOHO 18 będą mieli m.in. możliwość zarządzania zużyciem energii cieplnej, ale też – dzięki możliwości odcinania lub przywracania zasilania w gniazdku – będą mogli w pełni kontrolować pracę domowego sprzętu RTV i AGD.

 

Budynek SOHO 18 został zaprojektowany przez Yareal zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa, z poszanowaniem dla środowiska i zasobów naturalnych. Inwestycja podlega zaawansowanemu procesowi certyfikacji w systemie BREEAM, potwierdzającym spełnienie najwyższych standardów jakości, a także zastosowanie proekologicznych rozwiązań w budownictwie. Plac budowy inwestycji zasilany będzie z odnawialnych źródeł energii.

 

Jednocześnie cały projekt SOHO by Yareal - jako pierwszy projekt mieszkaniowy w Polsce - zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM Communities. To międzynarodowy system certyfikacji, stosowany w celu polepszenia, pomiaru i oceny ekonomicznych, społecznych oraz środowiskowych aspektów zrównoważonego budownictwa. Polega on na integracji zrównoważonego projektowania z procesem planowania urbanistycznego. W systemie BREEAM Communities metoda oceny środowiskowej jest rozszerzona o bardziej holistyczne podejście do zrównoważonego projektowania, z uwzględnieniem społecznego i ekonomicznego wpływu inwestycji na otoczenie. Wnioski z przeprowadzanych studiów i analiz, są następnie wdrażane do założeń urbanistyczno-funkcjonalnych całego projektu.

Zwiń
2019-03-29

Yareal rusza z kolejną inwestycją mieszkaniową na Mokotowie

Yareal rusza z kolejną inwestycją mieszkaniową na Mokotowie


Rozwiń


Pozytywny Mokotów to trzyetapowa inwestycja na warszawskim Mokotowie, w odległości kilkuminutowego spaceru od Galerii Mokotów. Docelowo Yareal planuje wzniesienie osiedla z ponad 600 mieszkaniami w 7 budynkach tworzących miejską pierzeję w sercu warszawskiego Służewca. W kilka tygodni po otwarciu biura sprzedaży inwestycji zarezerwowanych zostało ponad 20% lokali dostępnych w ofercie.

 

W ramach osiedla Pozytywny Mokotów Yareal stworzy wewnętrzną - mierzącą blisko 200 m długości - ogrodową aleję, do której będą przylegały zarówno prywatne ogródki, jak i wspólne skwery oraz place zabaw. Od strony ulicy oba budynki zapoczątkują zwartą wielkomiejską pierzeję, oddzielającą osiedle od zgiełku. Inwestycja została zaplanowana w taki sposób, aby nowa zabudowa wraz z lokalami usługowymi od strony ulicy działała miastotwórczo na całą okolicę.

 

Pozytywny Mokotów, to kolejna inwestycja w tym rejonie, która poprawi jakość przestrzeni, uzupełniając jej biurowo–postindustrialny charakter o funkcje mieszkaniowe i usługowe. Razem z zabudową pierwszego etapu Pozytywnego Mokotowa, powstanie ogólnodostępny plac, na którym zostanie zlokalizowane jedno z wejść na teren osiedla. W pierzejach budynków od strony ulic Konstruktorskiej i Postępu przewidziano ciąg lokali usługowych. Jednocześnie zadbano o to, aby prywatna część otwierała się na wewnętrzny, rozległy deptak wraz z ogrodem łączącym cały kompleks dzięki starannie skomponowanej zieleni. W ofercie sprzedaży mieszkań budowanych w pierwszej fazie, znalazły się lokale o powierzchni od 30 do 120 mkw oraz 148 miejsc parkingowych w jednopoziomowym garażu podziemnym, przewidującym możliwość zamontowania na życzenie indywidualnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Projekt architektoniczny powstał w renomowanej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

 

W pierwszym etapie, wzdłuż ulicy Postępu, przy skrzyżowaniu z ul. Konstruktorską, powstanie budynek narożny, obok którego zostanie wzniesiony punktowiec o bardziej kameralnym charakterze. W obu budynkach znajdzie się 125 mieszkań, w większości małych i średniej wielkości, które obecnie są szczególnie poszukiwane na warszawskim rynku. Pozytywny Mokotów będzie idealnym wyborem jako miejsce zamieszkania dla pracowników licznych biur zlokalizowanych na warszawskim Służewcu. Spodziewamy się, że nasza propozycja będzie cieszyć się zainteresowaniem zarówno klientów kupujących mieszkania na własność, jak i inwestujących w lokale na wynajem” - mówi Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal, odpowiadający za rozwój inwestycji mieszkaniowych.

 

 

Realizacja osiedla Pozytywny Mokotów zostanie poszerzona o przebudowę skrzyżowania ulic Postępu i Konstruktorskiej. Inwestycje Yareal w przestrzeń publiczną uzupełnią zmodernizowaną infrastrukturę drogową, poprawiającą jakość komunikacji w całej okolicy.

 

Dzięki zaletom lokalizacji, a także unikalnym rozwiązaniom projektowym i technicznym, Pozytywny Mokotów będzie poddany certyfikacji w systemie ekologicznego budownictwa BREEAM. Inwestycja mieszkaniowa ubiega się o certyfikat z oceną Very Good, czyli najwyższą, jaką nieliczne projekty mieszkaniowe podlegające procesowi certyfikacji, uzyskiwały w Polsce do tej pory. Dodatkowo, każde mieszkanie będzie w standardzie wyposażone w pakiet systemu inteligentnego zarządzania domem, opracowany przez lidera rynku smart home, firmę Fibaro.

 

Oddanie do użytku dwóch budynków pierwszej fazy Pozytywnego Mokotowa, mieszczących 125 mieszkań, przewidziano na początek 2021 roku.

 

Klienci zainteresowani ofertą mieszkań osiedla Pozytywny Mokotów mogą odwiedzić biuro sprzedaży zlokalizowane jest przy terenie inwestycji. Znajduje się w nim nie tylko wirtualna makieta osiedla, ale także w mieszkanie pokazowe, będące wiernym odwzorowaniem jednego z popularnych typów mieszkań w projekcie.

 

Więcej informacji na temat osiedla Pozytywny Mokotów oraz zielonych rozwiązań wymaganych w związku z certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good można znaleźć na witrynie inwestycji: https://pozytywny-mokotow.yareal.pl/.

Zwiń
2019-02-25

Nowogrodzka Square z nowym najemcą

Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) dołącza do grona najemców prestiżowego biurowca Nowogrodzka Square, oddanego do użytku kilka miesięcy temu.


Rozwiń


CCIFP przeniesie swoją siedzibę do Nowogrodzka Square, zajmując na IV piętrze około 450 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A.

 

Francusko-Polska Izba Gospodarcza to organizacja zrzeszająca ponad 450 francuskich i polskich firm. CCIFP wspiera działalność inwestycyjną i gospodarczą przedsiębiorstw, ułatwiając wymianę kontaktów z największymi inwestorami zagranicznymi w Polsce, jak również wspierając firmy w wejściu na zagraniczne rynki.

 

Nowy najemca przeniesie siedzibę do butikowego biurowca wybudowanego przez Yareal już w lipcu. Francusko-Polska Izba Gospodarcza zdecydowała o wyborze biurowca wybudowanego przez Yareal na swoją siedzibę już po raz drugi. W latach 2005 - 2010 CCIFP funkcjonowała w budynku Renaissance przy placu Zbawiciela.

 

Stale rozwijamy działalność Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, wzrosły więc potrzeby naszego biura. Szukaliśmy biura nowoczesnego, w ciekawym i prestiżowym budynku, dobrej lokalizacji, o dużych możliwościach aranżacyjnych, które zapewnią przestrzeń na organizację naszych wydarzeń. Chcemy bowiem, by nowa siedziba stała się również miejscem spotkań dla naszych 450 firm – wiodących inwestorów, często liderów rynku. Budynek Nowogrodzka Square, wybudowany przez Yareal, uznanego dewelopera, spełnia w najwyższym stopniu nasze oczekiwania. Dodatkowym atutem, ważnym dla nas jako organizacji, ale i dla naszych członków, jest spełnianie przez budynek najwyższych standardów w zakresie zielonego budownictwa.” – powiedziała Monika Constant, Dyrektor Generalna Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

 

Obecność w naszym biurowcu reprezentującej interesy kilkuset przedsiębiorstw CCIFP, z pewnością będzie sprzyjać działalności biznesowej wszystkich partnerów. Jestem przekonany, że lokalizacja i warunki pracy w Nowogrodzka Square, przyczynią się do dalszego rozwoju Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. Działalność w nowej siedzibie pozwoli CCIFP korzystać z innowacyjnych i prośrodowiskowych rozwiązań, dzięki którym nasza flagowa inwestycja otrzymała nagrodę w konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, w kategorii ‘Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny’” – podsumował Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Biurowiec Nowogrodzka Square został wybudowany w otoczeniu przedwojennych kamienic, zaledwie kilka minut spaceru od Dworca Centralnego. Wzdłuż budynku powstał 100-metrowy pieszy pasaż miejski, stanowiący dogodne połączenie Alej Jerozolimskich z ul. Nowogrodzką. Dzięki zastosowaniu na fasadzie efektownego połączenia szlachetnego onyxu i surowego betonu, budynek doskonale wpasował się w historyczne otoczenie z początku XX wieku. Biurowiec został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z wymaganiami budownictwa ekologicznego, co potwierdził certyfikat BREEAM przyznany z oceną Excellent.

 

Nowogrodzka Square oferuje w sumie 11 500 mkw. biur. Powierzchnia typowego piętra to niespełna 2000 mkw. łatwej w aranżacji powierzchni biurowej klasy A. W najbliższym otoczeniu najemcy mają do dyspozycji przystanki wszystkich środków komunikacji miejskiej, a pod budynkiem wybudowano podziemny garaż dla 148 samochodów oraz parking dla rowerów. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Hermanowicz&Rewski.

 

Więcej informacji na temat biurowca Nowogrodzka Square można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/nowogrodzka-square.

 

* * *

 

Francusko–Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) skupia ponad 450 firm z kapitałem francuskim oraz polskim i jest jedną z najaktywniejszych izb handlowych w Polsce. Głównym celem działań Izby jest współtworzenie jak najlepszych warunków dla inwestycji i rozwoju gospodarczego w Polsce. Aktywność CCIFP w kontaktach z organami administracji państwowej oraz organizacjami pracodawców sprzyja współpracy i wymianie doświadczeń biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami z Francji i Polski. Izba zajmuje się również promocją najlepszych praktyk oraz rozwiązań biznesowych zapewniających rozwój gospodarczy i społeczny. Francusko-Polska Izba Gospodarcza powstała w kwietniu 1994 roku z inicjatywy przedsiębiorców francuskich i należy do Związku Francuskich Izb Przemysłowo-Handlowych (CCIFI) zrzeszającego ponad 120 Izb francuskich na świecie.

Zwiń