Menu
Warszawa / Gdańsk

Aktualności

2019-05-23

Rezydencja Vice Versa będzie zasilana energią słoneczną

Powstająca na warszawskiej Woli inwestycja mieszkaniowa Vice Versa będzie zasilana energią pozyskiwaną ze słońca.


Na dachach dwóch budynków zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna, dzięki której mieszkańcy zaoszczędzą nawet do 50% kosztów oświetlenia części wspólnych osiedla. Rezydencja Vice Versa to piąta inwestycja mieszkaniowa Yareal, która otrzymała certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM Interim jeszcze przed ukończeniem budowy.

 

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 20 kWp będzie produkowała rocznie około 19 000 kWh energii elektrycznej. Ekologiczna energia częściowo zaspokoi zapotrzebowanie związane z oświetleniem części wspólnych wielorodzinnego kompleksu. Wytworzona przez panele energia ze słońca będzie sprzedawana do sieci i zapewni zasilanie oświetlenia m.in. w garażu podziemnym, na klatkach schodowych oraz na zielonym dziedzińcu. Rezydencja Vice Versa budowana nieopodal Ronda Daszyńskiego, jest jednym z nielicznych w Polsce, nowych osiedli mieszkaniowych, wyposażonych we własne źródło odnawialnej energii.

 

Dzięki wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznej budynki przyczynią się do ograniczenia dwutlenku węgla do atmosfery, a więc tym samym będzie miała jeszcze bardziej zrównoważony charakter, potwierdzony ekologicznym certyfikatem BREEAM Interim. Produkcja własnej energii elektrycznej - oprócz aspektów ekologicznych i podniesienia niezależności energetycznej - pozwoli na znaczne obniżenie opłat eksploatacyjnych ponoszonych przez nabywców mieszkań. W skali roku rachunki za energię elektryczna zużywaną w częściach wspólnych obu budynków spadną nawet o 50%*.

 

Instalacja fotowoltaiczna to kolejne innowacyjne i energooszczędne rozwiązanie, które będzie wykorzystane w Rezydencji Vice Versa. Już na etapie projektowania część miejsc parkingowych w garażu podziemnym dostosowano do montażu indywidualnych stacji ładowania samochodów elektrycznych, które instalowane będą na życzenie właścicieli. Każda stacja ładowania zostanie wyposażona w niezależny licznik zużywanej energii. Mieszkańcy będą korzystali również m.in. z energooszczędnego oświetlenia LED i wydajnych wind” – powiedział Jacek Zengteler, członek zarządu, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

 

Rezydencja Vice Versa to kameralny kompleks złożony z dwóch budynków, w którym powstaje 181 mieszkań w podwyższonym standardzie, o bardzo zróżnicowanym metrażu - od 28 do ponad 150 mkw. Powstaje u zbiegu ulic Przyokopowej i Szarych Szeregów wokół zielonego, centralnego, placu na którym – wśród drzew i krzewów – zostaną wydzielone strefy zabawy i relaksu dla dzieci oraz dorosłych. Charakterystycznym elementem projektu jest elegancka, półotwarta strefa wejściowa, oddzielająca część publiczną od prywatnej strefy patio. Wszystkie mieszkania w Rezydencji Vice Versa zostaną wyposażone w loggie, a mieszkańcy najwyższych kondygnacji będą mogli korzystać z przestronnych tarasów o powierzchni sięgającej nawet 150 mkw., z imponującym widokiem na panoramę centrum stolicy. Nabywców znalazło już 75% mieszkań dostępnych w ofercie. Zakończenie budowy osiedla Vice Versa planowane jest na jesień 2020.

 

Więcej informacji na temat Rezydencji Vice Versa oraz proekologicznych rozwiązań w inwestycjach Yareal można znaleźć na stronie internetowej:  https://www.yareal.pl/vice-versa.  


* Wyliczona oszczędność jest wartością przybliżoną. W polskich warunkach roczna średnia suma nasłonecznienia wynosi około 1600 godzin. Produktywność instalacji fotowoltaicznej jest uzależniona od zmiennych warunków naświetleniowych, oraz indywidualnej struktury zużycia energii elektrycznej, różni się również miesiąc do miesiąca.

Zwiń
2019-09-03

Yareal rozpoczyna budowę osiedla Pozytywny Mokotów na Służewcu

Yareal Polska rozpoczyna budowę pierwszego etapu osiedla mieszkaniowego Pozytywny Mokotów.


Rozwiń


Przy skrzyżowaniu ulic Postępu i Konstruktorskiej zostaną wybudowane dwa budynki, w których znajdzie się 125 mieszkań. Blisko połowa z nich już znalazła właścicieli. W ramach pierwszego etapu realizacji Pozytywnego Mokotowa, Yareal Polska przebuduje pas drogowy ul. Postępu, wzdłuż inwestycji powstanie nowy chodnik i ścieżka rowerowa. Generalnym wykonawcą inwestycji została wybrana firma Finetech Construction Sp. z o.o.

 

Nowe osiedle Yareal Polska zostanie wybudowane na ponad dwuhektarowej działce oddalonej o kilka minut spaceru od Galerii Mokotów. W ramach pierwszego etapu Pozytywnego Mokotowa, u zbiegu ulic Postępu i Konstruktorskiej rozpoczyna się budowa narożnego budynku z 102 mieszkaniami, obok którego powstanie mniejszy punktowiec, w którym znajdą się 23 mieszkania. W ofercie dewelopera pozostają dostępne lokale o powierzchni od 34 do 108 mkw.

 

Pozytywny Mokotów znakomicie wpisuje się w trwającą już od kilku lat transformacje dzielnicy. Mieszkania na Służewcu są chętnie kupowane przez klientów pracujących w okolicznych biurowcach lub inwestujących w mieszkania na wynajem. Inwestycja Yareal to nie tylko lokale mieszkalne i usługowe, ale również wewnętrzna aleja ogrodowa, wokół której powstanie całe osiedle. Wszystkie budynki będą wyeksponowane właśnie na ten ponad 200-metrowy deptak z ogrodem łączącym cały kompleks dzięki starannie skomponowanej zieleni, na której znajdą się zarówno tereny wspólne ze skwerami i placami zabaw, jak i prywatne ogródki” – wyjaśnia Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal, odpowiadający za rozwój inwestycji mieszkaniowych.

 

W ostatnich latach w dzielnicy miały miejsce pozytywne, miastotwórcze zmiany, prowadzące do uzupełnienia funkcji mieszkaniowej i poprawy stanu infrastruktury komunikacyjnej na Służewcu. Dzięki licznym inwestycjom mieszkaniowym został już przełamany biurowo-postindustrialny charakter dzielnicy. Z kolei oddanie do użytku wyremontowanej ul. Marynarskiej znacząco przyczyniło się do bardziej komfortowego dojazdu, zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską, w tym tramwajami. W trakcie przygotowań jest też projekt stworzenia parku linearnego wzdłuż dawnej bocznicy kolejowej, prowadzącej od ul. Suwak do ul. Postępu.

 

Docelowo na Pozytywnym Mokotowie powstanie 7 budynków z ponad 600 mieszkaniami, w większości najbardziej poszukiwanymi lokalami o małym i średnim metrażu. W pierzejach budynków przewidziano ciąg lokali usługowych, przed którymi powstanie również ogólnodostępny plac miejski.

 

W garażu podziemnym mieszkańcy pierwszego etapu inwestycji będą mieli do dyspozycji 148 miejsc parkingowych, z których część zostanie wyposażona w indywidualne stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Projekt Pozytywnego Mokotowa jest certyfikowany w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM z oceną Very Good, czyli najwyższą, jaką uzyskiwały w Polsce do tej pory nieliczne inwestycje mieszkaniowe. Dodatkowo, wszystkie mieszkania będą w standardzie wyposażone w pakiet systemu inteligentnego zarządzania domem, opracowany przez lidera rynku smart home - Fibaro.

 

Oddanie do użytku pierwszego etapu Pozytywnego Mokotowa przewidziano na drugi kwartał 2021 roku. Start realizacji kolejnej fazy inwestycji zaplanowano na przyszły rok. Projekt architektoniczny Pozytywnego Mokotowa powstał w renomowanej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

 

Więcej informacji na temat osiedla Pozytywny Mokotów, mieszkania pokazowego w biurze sprzedaży przy ul. Konstruktorskiej oraz zielonych rozwiązań wymaganych w związku z certyfikacją BREEAM można znaleźć na witrynie inwestycji: https://yareal.pl/pozytywny-mokotow.

Zwiń
2019-07-23

PLAY wybiera biurowiec Yareal na swoją nową siedzibę.

Ponad 11 000 mkw. powierzchni w biurowcu NEOPARK zajmie centrala firmy PLAY.


Rozwiń


Biuro głównej siedziby operatora sieci telekomunikacyjnej wypełni całą wolną powierzchnię w budynku B kampusowego kompleksu biurowego NEOPARK w biznesowej części Mokotowa. Umowę najmu zawarto na 5 lat.

 

NEOPARK składa się z dwóch biurowców stanowiących swoje lustrzane odbicie. Główna siedziba operatora sieci Play zajmie całą wolną powierzchnię w nowym biurowcu B oddanym do użytku kilka miesięcy temu.

 

Zmiana siedziby PLAY to ważny moment w naszej historii. Nowe biuro spełnia najważniejsze potrzeby pracowników takie jak lokalizacja, transport i nowoczesna przestrzeń. Jestem przekonany że nowe biuro odda charakter PLAY i będzie to miejsce do kreatywnej pracy dla nas wszystkich” – powiedział Jean Marc Harrion, CEO PLAY.

 

Kameralne budynki zespołu biurowego NEOPARK znacząco odróżniają się od dominującej na Służewcu zabudowy biurowej, dzięki całkowicie przeszklonej fasadzie oraz dużym, słonecznym tarasom, schodzącym kaskadowo wprost na zielony dziedziniec. NEOPARK powstał w atrakcyjnym wielkomiejskim otoczeniu, a zróżnicowane funkcje mieszkaniowo-biurowo-usługowe tej części Mokotowa zapewniają przyjazną przestrzeń do pracy i wypoczynku.

 

Fakt, że tak duża firma jaką jest Play wybrała na swoją siedzibę NEOPARK potwierdza słuszność strategii Yareal. Służewiec był w przeszłości i nadal będzie biznesową dzielnicą Warszawy. Kluczem do sukcesu komercyjnego NEOPARK było dostosowanie atutów lokalizacji i specyfiki kompleksu do potrzeb najemców. Zaprojektowaliśmy spójny park biurowy, złożony z dwóch niskich, 4-piętrowych budynków, wyróżniających się elegancką i minimalistyczną elewacją, z dużą ilością zieleni na otwartym dziedzińcu. NEOPARK został wynajęty w 100 % przez znane firmy - jesteśmy szczęśliwi, że możemy powitać PLAY jako nowego, kluczowego najemcę” - mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

W procesie negocjowania warunków komercyjnych transakcji brała udział firma JLL.

 

Cieszę się, że mogliśmy doradzać przy tak ważnym procesie, jakim jest przeniesienie centrali firmy Play do NEOPARK. Transakcja świadczy o ciągłym zainteresowaniu międzynarodowych firm rejonem Służewca Przemysłowego jako długoterminowej lokalizacji biznesowej. Liczne modernizacje komunikacyjne, w szczególności oddanie wyremontowanej ulicy Marynarskiej, sprawiają, że ten hub biurowy pozostaje atrakcyjną opcją dla najemców” – powiedział Karol Patynowski, Dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych, JLL.

 

Biurowce tworzące NEOPARK zostały oddane do użytku w 2017 i 2018 roku. Łączna powierzchnia obu budynków to 24 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. NEOPARK został wyposażony w liczne rozwiązania przyjazne dla środowiska, dzięki którym otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM dla tzw. zielonych budynków na poziomie „Excellent".

Zwiń
2019-07-23

Kancelaria prawna w biurowcu Nowogrodzka Square

Kancelaria Ożóg Tomczykowski przeniesie swoją siedzibę do kameralnego biurowca Nowogrodzka Square.


Rozwiń


Nowy najemca zajmie ponad 830 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, na najwyższym piętrze budynku wybudowanego przez dewelopera Yareal.

 

We wrześniu, Kancelaria zajmie ostatnią dostępną przestrzeń w biurowcu Nowogrodzka Square. Oprócz komfortowego biura, zespół będzie miał do swojej dyspozycji duży taras, z którego rozpościera się widok na warszawski skyline.

 

Nowogrodzka Square spełniała oczekiwania nasze i naszych klientów pod względem lokalizacji, architektury, ekologii oraz zagospodarowania przestrzeni biurowej. Decyzja o zmianie siedziby podyktowana była potrzebą zlokalizowania naszego biura w prestiżowym otoczeniu, które koresponduje z wysoką jakością naszych usług. Zależało nam także na tym, aby nowa lokalizacja również spełniała oczekiwania pracowników. Położyliśmy więc nacisk na aranżację wspólnej przestrzeni, stworzenie strefy relaksu oraz obecność zieleni i ogrodu. To wszystko znaleźliśmy w nowej siedzibie” – mówi Paweł Tomczykowski, Prezes Zarządu Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

 

Kancelaria Ożóg Tomczykowski to jedna z najbardziej cenionych warszawskich kancelarii specjalizujących się w doradztwie podatkowym i prawnym. Co roku zajmuje czołowe miejsca
w krajowych i zagranicznych rankingach branżowych.  

 

Bliskość bardzo cenionej kancelarii podatkowo-prawnej zapewne ucieszy pozostałych najemców najnowszej wśród inwestycji biurowych Yareal. Jestem przekonany, że siedziba w nowoczesnym, prestiżowym budynku, przyczyni się do dalszego rozwoju zespołu i klientów kancelarii Ożóg Tomczykowski. Na etapie projektowania i realizacji wiele starań włożyliśmy, by najemcy Nowogrodzka Square mogli korzystać z komfortowych warunków pracy i atrakcyjnego otoczenia budynku – w szczególności tarasów widokowych i pieszego pasażu, łączącego Aleje Jerozolimskie z ul. Nowogrodzką, gdzie można odpocząć wśród zieleni” - powiedział Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Nowogrodzka Square to flagowa inwestycja Yareal, która otrzymała niedawno nagrodę w konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, w kategorii ‘Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny’. Zaprojektowano go i wybudowano zgodnie
z wymaganiami zrównoważonego budownictwa, co potwierdził certyfikat BREEAM przyznany z oceną Excellent.

 

Nowogrodzka Square to nowoczesny budynek biurowy położony w jednej z najbardziej reprezentacyjnych lokalizacji przy Al. Jerozolimskich wśród majestatycznych kamienic z lat 30-tych XX wieku. Atutem położenia jest bliskie sąsiedztwo obiektów handlowych i usługowych oraz połączeń komunikacyjnych. Budynek zamyka pierzeję Alej i doskonale wkomponowuje się w otaczającą go modernistyczną zabudowę. Nowogrodzka Square wyróżnia także innowacyjność, wysoka jakość wykonania oraz nowoczesne rozwiązania, zgodne z aktualnymi normami dotyczącymi ochrony środowiska. Budynek wyróżnia efektowna fasada łącząca szlachetny onyx w oknach z surowym betonem. Nowogrodzka Square został zaprojektowany przez pracownię Hermanowicz Rewski Architekci.

 

Więcej informacji na temat biurowca Nowogrodzka Square można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/nowogrodzka-square.

Zwiń
2019-06-12

Na Dolnym Mokotowie Yareal zbuduje apartamenty skąpane w zieleni

Yareal wkrótce ruszy z budową 3 kameralnych apartamentowców pod tzw. skocznią na warszawskim Mokotowie.


Rozwiń


Właśnie ruszyła przedsprzedaż pierwszych 27 apartamentów w kameralnym zespole niskich, dwupiętrowych budynków, które zostaną wybudowane obok 6-hektarowego parku. Inwestycja Yareal licząca w sumie 93 apartamenty powstaje w ramach dużego projektu zabudowy rozległych, zielonych terenów pod skarpą wiślaną, sięgających skrzyżowania dwóch alei - Sikorskiego i Wilanowskiej.

 

Rezydencję Dolina Mokotów zaprojektowano na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Dla całej zabudowy u podnóża Skarpy Warszawskiej założono, że inwestycje mieszkaniowe będą razem tworzyć dzielnicę-ogród, a przynajmniej 60% terenów zajmie tzw. powierzchnia biologicznie czynna, zapewniająca mieszkańcom bardzo szeroki swobodny dostęp do przyrody. Niskie, kameralne apartamentowce budowane przez Yareal będą bezpośrednio sąsiadowały od zachodu z dużym, ogólnodostępnym parkiem linearnym. Na sześciu hektarach zieleni tuż obok apartamentów Doliny Mokotów stworzona zostanie zielona enklawa obejmująca zbiorniki wodne, drzewa, krzewy oraz sprzyjająca aktywnemu wypoczynkowi infrastruktura rekreacyjna.

 

Funkcjonalne, zaledwie dwupiętrowe apartamentowce w Dolinie Mokotów zostaną wyeksponowane na południową stronę, wprost na zielone dziedzińce, których przedłużeniem będzie duży skwer w sąsiedztwie parku. Większość apartamentów będą stanowiły duże lokale, z przeszkleniami większymi o 30% niż standardowe oraz dużymi balkonami i loggiami ciągnącymi się wokół budynków. Dolina Mokotów zapewni mieszkańcom nie tylko mnóstwo zieleni i spokój, ale również prywatność, ponieważ w każdej z klatek schodowych znajdą się zaledwie 3-4 mieszkania” – wyjaśnia Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

 

W inwestycji Dolina Mokotów najwięcej powstanie apartamentów 4-pokojowych o powierzchni 90-117 mkw. Dostępne będą również mniejsze apartamenty 2- oraz 3 pokojowe (41-71 mkw). W ofercie Doliny Mokotów znajdują się także pojedyncze kawalerki (ok. 32 mkw.) i apartamenty 5-pokojowe, z metrażem sięgającym 140 mkw.

 

Nietypowym rozwiązaniem opracowanym przez Yareal są apartamenty projektowane z myślą o współczesnych rodzinach wielopokoleniowych. To lokale, umożliwiające zaaranżowane drugiego, niezależnego wejścia do mieszkania, prowadzącego do prywatnej części, w której może zamieszkać np. babcia, gdzie znajduje się w pełni niezależna łazienka i aneks kuchenny. Dzięki takiemu podejściu zapewniamy komfort zamieszkania seniora, który pozostając w bezpośrednim sąsiedztwie i pod opieką najbliższych, będzie mógł prowadzić niezależne gospodarstwo domowe. Niezależne wejście do apartamentu będzie atrakcyjne również dla rodzin korzystających ze stałej opieki niani.

 

Wszystkie lokale będą miały możliwość zamontowania klimatyzacji, ponieważ już na etapie projektowania przewidziano zarówno odpowiednie instalacje, jak i dyskretne miejsce dla urządzeń na dachach budynków.

 

W garażu podziemnym powstanie w sumie 127 miejsc parkingowych z możliwością zamontowania na życzenie osobistej stacji ładowania samochodów elektrycznych z indywidualnym licznikiem zużycia energii. Inwestycja zostanie certyfikowana w systemie ekologicznego budownictwa BREEAM. Projekt zakłada osiągnięcie oceny BREEAM na poziomie Very Good, czyli najwyższej, jaką otrzymywały dotychczas pojedyncze inwestycje mieszkaniowe w Polsce. Właściciele wszystkich apartamentów w Dolinie Mokotów otrzymają w standardzie pakiet inteligentnych rozwiązań do zarządzania domem. Dzięki urządzeniom dostarczonym przez lidera rynku rozwiązań smart home w Polsce, firmę Fibaro, mieszkańcy będą mogli m.in. sterować domowymi urządzeniami przy pomocy smartfonu lub tabletu.

 

Rozpoczęcie budowy Doliny Mokotów zaplanowano na jesień tego roku. Więcej informacji na temat oferty można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl.


 [PS1]Do uzupełnienia

Zwiń
2019-04-09

Yareal podpisał umowę sprzedaży dwóch budynków biurowych w kompleksie LIXA

Yareal podpisał umowę na sprzedaż dwóch budynków biurowych projektu LIXA zlokalizowanego w Warszawie.


Rozwiń


Transakcja „forward sale” zawarta z funduszem Commerz Real, działającym w imieniu południowokoreańskiego inwestora, dotyczy łącznej powierzchni biurowej 28 700 mkw. oraz 410 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Budynki te są skomercjalizowane w 78%, a największym najemcą jest bank BGŻ BNP Paribas, którego główna siedziba zajmie w całości największy z budynków kompleksu LIXA.

 

Realizacja projektu LIXA rozpoczęła się na początku roku. U zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej powstanie narożny, 13-piętrowy budynek o powierzchni 22 000 mkw. oraz mniejszy biurowiec oferujący 6 000 mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A. Po sfinalizowaniu transakcji oba budynki staną się własnością południowokoreańskiego funduszu Hana Investment Co. Ltd, reprezentowanego przez Commerz Real. Strony umowy nie ujawniają wartości transakcji.

 

Sprzedaż na etapie trwającej budowy, prawie całkowicie wynajętej, dużej inwestycji biurowej, to wielki sukces naszego flagowego projektu. Jesteśmy przekonani, że unikalna koncepcja LIXA, czyli

zespołu biurowców przypominającego kampus uniwersytecki wokół dziedzińca-ogrodu, spotka się z zainteresowaniem zarówno najemców, jak i kolejnych inwestorów. Docelowo LIXA zaoferuje w sumie 65 000 mkw. powierzchni biurowej, która została zaprojektowana z myślą o potrzebach największych, międzynarodowych korporacji. Dzięki architekturze kompleksu – łączącej nowoczesność z tradycją nawiązującą do przedwojennego modernizmu – zyska całe otoczenie nowego centrum biznesowego” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

LIXA powstaje w sąsiedztwie stacji drugiej linii metra - Rondo Daszyńskiego, co ułatwi pracownikom biur korzystanie z sieci dogodnych połączeń komunikacji publicznej. Dzięki kampusowemu charakterowi, funkcjonalności i elastyczności w aranżacji powierzchni, inwestycja Yareal stanowi atrakcyjną alternatywę dla budynków wysokościowych powstających na warszawskim rynku biurowym. LIXA znajduje się w polu zainteresowania przede wszystkim dużych firm poszukujących siedziby, która na bardzo wczesnym etapie może być dostosowana do ich potrzeb (build to suit), z możliwością wynajmu lub zakupu.

 

Projekt LIXA zostanie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM, potwierdzającym zastosowanie licznych rozwiązań zgodnych z koncepcją zrównoważonego budownictwa. Sztandarowa inwestycja biurowa Yareal otrzyma certyfikat z oceną na poziomie Excellent.

 

W ramach negocjacji z funduszem, Yareal korzystał z doradztwa kancelarii prawnej GIDE LOYRETTE NOUEL, firm MDDP oraz CBRE.

Zwiń
2019-04-09

Yareal rozpoczął przedsprzedaż mieszkań pierwszego etapu SOHO by YAREAL

W połowie marca ruszyła przedsprzedaż pierwszego etapu inwestycji mieszkaniowej SOHO by Yareal.


Rozwiń


W budynku SOHO 18 powstanie 131 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, od kawalerek o powierzchni ok. 30 mkw do ponad 100-metrowych lokali 4-pokojowych. Projekt SOHO by Yareal powstanie na Pradze Południe u zbiegu ulic Żupniczej i Chodakowskiej na pofabrycznych terenach warszawskiego Kamionka. Inwestycja jest istotnym elementem szerszego procesu rewitalizacji tej części miasta.

 

Dziewięciokondygnacyjny budynek mieszkalny SOHO 18, realizowany w zabudowie kaskadowej, jest pierwszym budynkiem mieszkalnym, który powstanie w ramach koncepcji SOHO by Yareal. SOHO 18, zaprojektowany na planie litery C, zaoferuje przyszłym mieszkańcom 131 mieszkań o powierzchni od 29 do 109 mkw., a także lokale usługowe w podcieniach budynku. Na parterze znajdować się będzie reprezentacyjne lobby z recepcją. W budynku przewidziano również dwupoziomowy parking.

 

Inwestycja, zaprojektowana w stylu modernistycznym, łączy w sobie postindustrialny klimat z nowoczesnością i znakomicie wpisze się w otoczenie historycznych budynków warszawskiego Kamionka. Projekt architektoniczny SOHO 18 przygotowany przez renomowaną pracownię Hermanowicz Rewski Architekci, zakłada wykorzystanie materiałów takich jak beton i korten, nawiązujących do przemysłowego charakteru lokalnej zabudowy.

 

SOHO 18 to kolejny projekt Yareal realizowany po prawej stronie Wisły. Mieszkania na warszawskim Kamionku cieszą się ogromnym zainteresowaniem – już w pierwszych dwóch tygodniach od startu przedsprzedaży SOHO 18 zarezerwowanych zostało 15 % mieszkań. Pierwszy budynek mieszkalny, który będzie współtworzył wielofunkcyjny kompleks SOHO by Yareal, powstanie do końca 2021 roku.

 

Atrakcyjne otoczenie

 

Lokalizacja na Pradze od lat zyskującej opinię różnorodnej i barwnej, sprawia że SOHO 18 pretenduje do miana idealnego miejsca dla osób szukających równowagi pomiędzy wielkomiejskim stylem życia, a bliskością natury. Wszystko za sprawą pobliskiej zieleni, w tym m.in. drugiego co do wielkości parku w Warszawie - Parku Skaryszewskiego - oraz praskich zakładów rzemieślniczych, galerii sztuki, licznych restauracji. Silną stroną SOHO by Yareal oprócz atrakcyjnego otoczenia,  będzie dogodna lokalizacja, zaledwie 5 km od ścisłego centrum stolicy. W pobliżu najnowszej inwestycji Yareal znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe umożliwiające wygodne i szybkie dotarcie do śródmieścia. Nieopodal znajduje się również Dworzec Wschodni oraz stacja II linii metra.

 

SOHO by Yareal to zdecydowanie unikatowa w skali kraju inwestycja. Łączymy rewitalizację zabytkowych obiektów z uzupełnieniem historycznych budynków o nowoczesną i funkcjonalną architekturę. Tworząc SOHO by Yareal zależało nam na podtrzymaniu idei i ducha Soho Factory. Wprowadzając nową, atrakcyjną tkankę miejską, chcemy dopełnić ten fragment dzielnicy, oferując realne korzyści zarówno obecnym, jak i przyszłym mieszkańcom Kamionka. – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Wielkomiejski styl życia

 

SOHO by Yareal to niezwykła przestrzeń o powierzchni ponad 5 hektarów, wpisana pomiędzy istniejącą zabudowę ulicy Mińskiej, nowoczesne budynki mieszkalne, zrealizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat, a historyczną zabudowę pofabryczną. Ideą, która przyświecała architektom i inwestorowi było stworzenie czegoś więcej niż kolejnego osiedla mieszkaniowego, którego rytm nadają pory dnia mieszkańców. Dzięki wprowadzeniu szerokiego programu usługowo-handlowego, wzbogaconego o funkcje rekreacyjne i kulturalne, SOHO stanie się miejscem, które wytworzy samodzielną dynamikę, realnie wpływając na zmianę charakteru tej części dzielnicy. Kolejne etapy realizacji SOHO będą wprowadzane sukcesywnie do realizacji w miarę zaawansowania prac projektowych i administracyjnych. Odwiedzając biuro sprzedaży przy ul. Mińskiej 25, zlokalizowane właśnie w jednym z pofabrycznych budynków, już dzisiaj można poczuć ducha SOHO by Yareal.

 

Wszystkie mieszkania, które powstaną zarówno w pierwszym etapie SOHO 18, jak i w całym kompleksie SOHO by Yareal, zostaną wyposażone w pakiety najnowocześniejszej technologii smart home. W procesie projektowania wykorzystano jeden z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie, dostarczonego przez lidera tego rynku, firmę FIBARO. Mieszkańcy SOHO 18 będą mieli m.in. możliwość zarządzania zużyciem energii cieplnej, ale też – dzięki możliwości odcinania lub przywracania zasilania w gniazdku – będą mogli w pełni kontrolować pracę domowego sprzętu RTV i AGD.

 

Budynek SOHO 18 został zaprojektowany przez Yareal zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa, z poszanowaniem dla środowiska i zasobów naturalnych. Inwestycja podlega zaawansowanemu procesowi certyfikacji w systemie BREEAM, potwierdzającym spełnienie najwyższych standardów jakości, a także zastosowanie proekologicznych rozwiązań w budownictwie. Plac budowy inwestycji zasilany będzie z odnawialnych źródeł energii.

 

Jednocześnie cały projekt SOHO by Yareal - jako pierwszy projekt mieszkaniowy w Polsce - zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM Communities. To międzynarodowy system certyfikacji, stosowany w celu polepszenia, pomiaru i oceny ekonomicznych, społecznych oraz środowiskowych aspektów zrównoważonego budownictwa. Polega on na integracji zrównoważonego projektowania z procesem planowania urbanistycznego. W systemie BREEAM Communities metoda oceny środowiskowej jest rozszerzona o bardziej holistyczne podejście do zrównoważonego projektowania, z uwzględnieniem społecznego i ekonomicznego wpływu inwestycji na otoczenie. Wnioski z przeprowadzanych studiów i analiz, są następnie wdrażane do założeń urbanistyczno-funkcjonalnych całego projektu.

Zwiń