Aktualności

2022-11-22

LIXA C skomercjalizowana w ponad 90 proc.

Prawie 1000 mkw. w kompleksie biurowym LIXA zajmie nowa siedziba polskiej spółki największego na świecie dostawcy produktów i składników mlecznych – grupy Hoogwegt.


Yareal podpisał z Hoogwegt Poland 7-letnią umowę najmu powierzchni biurowej na pierwszym piętrze ukończonego niedawno budynku C, stanowiącego część kampusowego kompleksu w pobliżu Ronda Daszyńskiego. Najnowszy biurowiec flagowej inwestycji Yareal jest już skomercjalizowany w ponad 90 proc.

 

Wiosną przyszłego roku do grona najemców LIXA dołączy polska spółka grupy Hoogwegt, światowego lidera rynku mleczarskiego, dostarczającego produkty i wyspecjalizowane usługi do 130 krajów na całym świecie.

 

W Hoogwegt stale wprowadzamy innowacyjne rozwiązania by dostarczać klientom coraz lepsze produkty i usługi. Nasza polska firma powstała dokładnie 30 lat temu i stanowi ważny element na międzynarodowej mapie firmy, dlatego potrzebowaliśmy nowej, reprezentacyjnej siedziby w samym sercu warszawskiego centrum biznesowego. Wybór padł na kompleks biurowy LIXA, który zapewnia znakomite warunki zarówno z punktu widzenia realizacji celów firmy, jak i całego polskiego zespołu Hoogwegt. Będziemy mieli do dyspozycji nowoczesne biuro z pełną infrastrukturą – rozbudowaną komunikacją miejską i stacją metra tuż obok, a także ścieżki i parkingi rowerowe oraz prysznice z przebieralniami dla rowerzystów. Budynek z naszą nową siedzibą współtworzy pieszy pasaż pełen przydatnych usług, w którym będzie można załatwić pilne sprawy lub odpocząć wśród ziele Grupa Hoogwegt od 57 lat specjalizuje się w dostarczaniu najwyższej jakości produktów mleczarskich na rynki całego świata, dlatego cenimy sobie jakość i optymalne warunki pracy potrzebne do dalszego rozwoju” – powiedział Maciej Kędzierski – prezes zarządu Hoogwegt Poland Sp z o.o..

 

Kompleks biurowy LIXA to największy projekt deweloperski w historii Yareal. Budynek LIXA C – którego komercjalizacja jest już prawie ukończona – dostarczył na warszawski rynek kolejnych 20 000 mkw. powierzchni biurowej.

 

W ramach projektu LIXA oddaliśmy dotychczas do użytku 48 000 mkw. świetnie zaprojektowanej i elastycznej powierzchni biurowej. Z satysfakcją witamy wśród najemców kolejną firmę o ugruntowanej pozycji na globalnym rynku. Obecność w LIXA Hoogwegt Poland potwierdza, że projekt kampusowego kompleksu biurowego Yareal dobrze odpowiada potrzebom największych globalnych marek, wiodących w swoich branżach na całym świecie. Jestem przekonana, że najlepsze cechy LIXA, to m.in. bezkonkurencyjne w tej okolicy tereny zielone czy bogata oferta usług dostępnych na miejscu, zapewnią komfort pracownikom biura Hoogwegt i przyczynią się do kolejnych sukcesów firmy zarówno na polskim jak i międzynarodowym rynku” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Leasingu Yareal Polska.

 

W negocjacjach z deweloperem najemcę wspierali doradcy z firmy Keystone Real Estate.

 

Nasz klient poszukiwał powierzchni biurowej, która będzie wspierała zespół Hoogwegt Poland w codziennej pracy. Zrównoważone i bezpieczne środowisko pracy, doskonała lokalizacja i wiele funkcji dodatkowych w otoczeniu budynku – to wszystko udało się znaleźć w LIXA. Jestem bardzo dumni z możliwości reprezentowania firmy Hoogwegt Poland w procesie pozyskania nowej siedziby w Polsce” - podkreślił Kamil Komoński, Keystone Real Estate.

 

LIXA powstaje etapami w sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego na bliskiej Woli. Po ukończeniu w docelowym kształcie będzie jednym z największych kompleksów biurowych w Polsce. Trzy pierwsze biurowce o łącznej powierzchni najmu sięgającej 48 000 mkw. zostały już oddane do użytku i są niemal w pełni skomercjalizowane. Po oddaniu do użytku dwóch ostatnich biurowców, LIXA będzie tworzyła zespół 5 budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

 

Ostatni etap flagowej inwestycji Yareal – biurowce D i E – powstają po zachodniej stronie wielkomiejskiego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu. Wzdłuż 150-metrowego deptaka łączącego ulice Kasprzaka i Giełdową, będą funkcjonowały kolejne lokale usługowe, których komercjalizację prowadzi JLL. Usługi, gastronomia i sklepy w pasażu zapewnią pracownikom biur możliwość załatwienia najpotrzebniejszych spraw w godzinach pracy, a po ich zakończeniu zaspokoją potrzeby mieszkańców okolicznych osiedli. Zielony pasaż LIXA City Gardens utworzy wygodne połączenie z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami ogrodowymi, które razem z kaskadowymi tarasami zaoferują ponad pół hektara efektownej i ogólnodostępnej zieleni - z drzewami, krzewami i trawnikami, a także z oczkiem wodnym.

 

Autorami projektu LIXA są architekci renomowanej pracownia HRA. Kompleks został poddany certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM z oceną Excellent. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, podczas budowy wykorzystano wiele przyjaznych dla środowiska technologii i rozwiązań, w tym m.in. niskoemisyjny beton oraz kilkaset ton niskoemisyjnego aluminium pochodzącego z recyklingu, charakteryzującego się znikomym śladem węglowym. Yareal certyfikuje kompleks biurowy również w systemie WELL Health-Safety, który potwierdza najwyższe standardy procedur bezpieczeństwa przydatne m.in. w warunkach zagrożenia powrotem pandemii.

 

Więcej informacji na temat kompleksu LIXA można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/lixa.

Zwiń
2023-03-15

Warszawski biurowiec Wspólna 47/49 w pełni wynajęty!

Yareal Polska zakończył komercjalizację butikowego budynku biurowego Wspólna 47/49.


Rozwiń


W 2022 roku firma wynajęła ponad 4000 mkw. dostępnej powierzchni biurowej, a do grona najemców biurowca dołączyli Enervigo Energy, Fundacja dla Ukrainy oraz przedstawiciel sektora instytucji europejskich. Tym samym, budynek zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy, u zbiegu ulic Wspólnej i Marszałkowskiej, został wynajęty w 100 procentach.  

 

Wspólna 47/49 to ośmiokondygnacyjny, kameralny budynek biurowy, oferujący ok. 7 800 mkw. powierzchni biurowej. Wspólna 47/49 jest pierwszym projektem, w którym Yareal Polska pełni funkcję asset managera w imieniu YAM Invest. Projekt ten wpisuje się w strategię Yareal polegającą na rozwijaniu działalności związanej z zarządzaniem aktywami należącymi do innych podmiotów.

 

Ostatni rok upłynął pod znakiem intensywnych działań z zakresu asset managementu oraz re-komercjalizacji biurowca Wspólna 47/49. Biorąc pod uwagę fakt wymagającego otoczenia makroekonomicznego – było to nie lada wyzwanie. Jestem bardzo zadowolona, że przyjęta strategia przyniosła rezultaty i możemy dziś pochwalić się dużym sukcesem, jakim jest dołączenie do grona najemców kolejnych firm oraz pełne wynajęcie budynku. W biurowcu Wspólna 47/49 zaoferowaliśmy naszym Klientom bardzo dużą elastyczność przy wyborze powierzchni i konstrukcji umów – stosujemy tu tzw. umowy rolujące, które są rzadko spotykane na rynku. Gwarantują one firmom dużo większą swobodę w kontekście planowania przyszłości i rozwoju biznesu niż standardowe, długoterminowe zobowiązania najmu” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

 

Do dyspozycji najemców biurowca Wspólna 47/49, oprócz 7800 mkw. powierzchni biurowej, jest także trzypoziomowy parking podziemny mieszczący 125 pojazdów, rowerownia oraz dwa tarasy zlokalizowane na ostatnich piętrach budynku. W bezpośrednim sąsiedztwie biurowca znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe, restauracje i bogata infrastruktura kulturalno-rozrywkowa (teatry, kina, muzea).

 

Lokalizacja to jeden z największych walorów inwestycji Wspólna 47/49. Biurowiec położony jest
u zbiegu ulic Wspólnej i Marszałkowskiej, co gwarantuje znakomity dostęp do wszystkich środków transportu publicznego (stacji metra, przystanków autobusowych i tramwajowych, rowerów miejskich, Dworca Centralnego). Bliskość jednego z głównych węzłów komunikacyjnych miasta przy Alejach Jerozolimskich zapewnia z kolei dogodny dojazd do inwestycji nie tylko komunikacją miejską, ale i samochodem.

 

Obiekt został wyróżniony certyfikatami BREEAM In-Use na poziomach "Excellent" i "Very Good", odpowiednio w kategoriach Asset Performance oraz Building Management. Atuty biurowca od lat doceniają renomowane polskie i międzynarodowe firmy. W gronie najemców Wspólna 47/49, znajdują się m.in. LabCorp, OneSystem, Trei Real Estate, Datalogic czy 4VC.

 

Zwiń
2023-01-19

Yareal rusza z budową NEOWO - osiedla przy stacji metra

Zaledwie 300 m od planowanej stacji metra Chrzanów, już wkrótce rozpocznie się budowa pierwszego etapu inwestycji mieszkaniowej Yareal na warszawskim Bemowie.


Rozwiń


W pobliżu skrzyżowania ulic Człuchowskiej i Lazurowej powstanie osiedle o podwyższonym standardzie z mieszkaniami dla 163 rodzin, wyposażone we własną elektrownię słoneczną, dzięki której mieszkańcy zaoszczędzą na wydatkach na energię. W otoczeniu osiedla NEOWO – jako pierwszego w Polsce – pojawią się meble wykonane z poddanych upcyklingowi łopat wiatraków elektrowni wiatrowych.

 

Generalnym wykonawcą inwestycji została wybrana firma budowlana CFE, która wraz z pierwszym etapem NEOWO, wybuduje fragment ogólnodostępnego skweru, prowadzącego do wejścia na przyszłą stację metra Chrzanów. Właśnie ta 300-metrowa zielona oś widokowa - która posłuży zarówno mieszkańcom osiedla jak i całej okolicy - wzbogaci się o wyposażenie ogrodowe powstałe ze śmigieł wiatraków wycofanych z eksploatacji elektrowni wiatrowych. Pierwsze konstrukcje z łopat wiatraków już wcześniej zamontowano przy biurze sprzedaży Yareal na Bemowie.

 

Projekt NEOWO wprowadzi ład i porządek przestrzenny w okolicy, która wciąż kształtuje swoją docelową tkankę miejską. Nasza inwestycja będzie powstawać równolegle z realizacją odcinka II linii i stacji metra Chrzanów, której zakończenie planowane jest za trzy lata. Mieszkańcy NEOWO zamieszkają więc nie tylko na nowoczesnym i znakomicie zaprojektowanym osiedlu, ale skorzystają z najbardziej ekologicznego, najwygodniejszego transportu miejskiego, jakim jest metro. Stacja podziemnej kolei znajdzie się tuż obok, w rejonie sąsiedniej ulicy Rayskiego. Bliskość zrównoważonego transportu i ekologiczne rozwiązania m.in. takie jak osiedlowa elektrownia słoneczna zapewnią naszej inwestycji zielony certyfikat BREEAM z oceną Very Good, czyli najwyższą jaką otrzymały w Polsce nieliczne osiedla mieszkaniowe” – wyjaśnia wiceprezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

NEOWO to w większości najpopularniejsze mieszkania o powierzchni od 31 do 75 mkw., w poszukiwanym układzie jedno- i dwupokojowym. Na górnych piętrach powstaną duże mieszkania z atrakcyjnymi antresolami, efektywnie zwiększającymi metraż o blisko 30 mkw. Wśród klientów, którzy już kupili mieszkania w NEOWO, przeważają młode rodziny szukające możliwości poprawy dotychczasowych warunków zamieszkania. W ofercie znajduje się również kilka mieszkań 4-pokojowych o powierzchni 80-95 mkw., a także dwa 125-metrowe apartamenty 5-pokojowe, z dużymi balkonami.

 

Na dachu budynku powstanie słoneczny taras dla mieszkańców, który zostanie obsadzony roślinami w donicach i wyposażony w sprzęt rekreacyjny. Dużo zieleni znajdzie się na wewnętrznym patio, na którym zaplanowano również zadaszone stanowiska do parkowania rowerów. Łącznie z podziemnym parkingiem dla jednośladów w NEOWO powstanie aż 160 miejsc parkingowych dla rowerów. Zielony dziedziniec stanie się dla mieszkańców miejscem spotkań nie tylko przy placu zabaw i rekreacyjnym skwerze z meblami ogrodowymi. Ogród będzie miał charakter zarówno wypoczynkowy, jak i społeczny oraz użytkowy, ponieważ w specjalnych skrzyniach szkółkarskich będzie można uprawiać własne kwiaty, a także warzywa i zioła do domowej kuchni. Takie ogrody społeczne cieszą się dużą popularnością na wielu osiedlach, również Yareal zaplanował je m.in. w inwestycji mieszkaniowej Pozytywny Mokotów.

 

W podziemnym garażu znajdzie się w sumie 170 miejsc parkingowych, z których około połowa zostanie przystosowana do zamontowania prywatnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Infrastruktura e-mobility będzie jednak znacznie bardziej rozbudowana, ponieważ garażu powstanie 12 miejsc z ładowarkami gotowymi do użytku. NEOWO stanie się też kolejnym osiedlem wyposażonym przez Yareal we własną elektrownię słoneczną, zapewniającą oszczędności w wydatkach wspólnoty na energię elektryczną zużywaną m.in. do oświetlania podziemnej hali garażowej.

 

Podobnie jak wszystkie inwestycja mieszkaniowe Yareal, również NEOWO przejdzie wymagającą certyfikację w ramach międzynarodowego systemu zrównoważonego budownictwa BREEAM. Jako lider zielonego budownictwa w Polsce Yareal uzyskał już certyfikaty środowiskowe dla ponad 40 budynków wielorodzinnych i domów oraz biurowców.

 

Więcej informacji na temat NEOWO oraz prośrodowiskowych rozwiązań stosowanych przez Yareal można znaleźć na witrynach partnerów projektu: https://www.yareal.pl/neowo.

Zwiń
2023-01-12

Apartamenty Yareal na szczycie wzgórza

Pięć apartamentowców z widokiem na panoramę odległego o zaledwie 1,6 km Głównego Miasta w Gdańsku - to kolejna inwestycja deweloperska Yareal w Trójmieście.


Rozwiń


120 apartamentów powstaje naprzeciwko Wzgórza Focha, w zacisznej okolicy dzielnicy Siedlce, przy równoległym do ul. Powstańców Warszawskich odcinku ul. Legnickiej. Generalny wykonawca inwestycji ODEA Park to firma Finetech Construction, która zrealizowała już kilka projektów Yareal – zarówno mieszkaniowych jak i biurowych.

 

Generalny wykonawca ma zakończyć budowę ODEA Parku jesienią 2024 roku. Projekt przygotowali architekci trójmiejskiej pracowni Arch-Deco, wyspecjalizowani m.in. w tworzeniu wysokiej jakości budynków apartamentowych. ODEA Park powstaje na zielonym wzgórzu, przy końcu kameralnej ulicy Legnickiej, położonej na granicy Śródmieścia i Siedlec. Aby uchronić sąsiadów inwestycji przed niedogodnościami związanymi z budową, deweloper uruchomił na czas budowy specjalną drogę dojazdową dla ciężarówek. Pozwoli to uniknąć uciążliwego ruchu na wybudowanej jeszcze przed wojną, spokojnej, brukowanej ulicy, która ma wartość historyczną i kulturową.

 

Miejsce, w którym wznosimy budynki ODEA Park to wyjątkowa lokalizacja, wymagająca nieszablonowego podejścia związanego z budową. Ulica Powstańców Warszawskich zapewniająca znakomitą komunikację z centrum Gdańska i innymi dzielnicami przebiega tuż obok, zaledwie kilkadziesiąt metrów od naszej inwestycji. ODEA Park powstaje powyżej ulicy, na sporym wzniesieniu, zapewniającym wspaniałe widoki przyszłym mieszkańcom, które - choć jest oddalone od innych zabudowań – wymaga od nas szczególnej dbałości o sąsiedztwo. Właśnie dlatego znaleźliśmy alternatywną drogę dojazdową na teren budowy, uzgadniając jej przebieg wspólnie z sąsiadami i władzami miasta, a także z Ambasadą Francji, która umożliwiła nam dojazd od strony Francuskiego Cmentarza Wojskowego” – wyjaśnia dyrektor regionu Yareal Trójmiasto, Katarzyna Rauber.

 

Docelowo teren ODEA Parku zostanie zagospodarowany z wykorzystaniem oryginalnego poziomu terenu, umożliwiającego budowę apartamentowców na odmiennej wysokości oraz pozwalającego na stworzenie wśród nich atrakcyjnych ogrodów deszczowych.

 

"ODEA Park to kolejny po warszawskim osiedlu Pozytywny Mokotów oraz kompleksie biurowym LIXA na warszawskiej Woli, projekt realizowany przez nas dla Yareal. Mamy wiele doświadczeń z ambitnymi projektami deweloperskimi, dlatego z tym większą satysfakcją realizujemy kolejną tego typu inwestycję, tym razem w Gdańsku. ODEA Park to niezwykle ciekawy projekt, nie tylko ze względu na samą architekturę budynków, zastosowane rozwiązania budowlane, ale również miejsce gdzie powstaje. Świadomość poszanowania miejsca, w którym realizujemy projekty jest wyrazem troski o środowisko naturalne, które zawsze wpisane jest w nasze firmowe DNA a ODEA Park idealnie daje wyraz tej idei "– przypomina Prezes Finetech Construction, Włodzimierz Bogiel.

 

ODEA Park nie zostanie ogrodzony i pozostanie otwarty, a granice inwestycji zostaną wyeksponowane jedynie wizualnie, przy wykorzystaniu naturalnych walorów tego miejsca, czyli istniejącej zieleni oraz nowych nasadzeń. Pośrodku osiedla powstanie dodatkowy, wkomponowany w otoczenie niewielki budynek, w którym zostanie urządzona wspólna, w pełni wyposażona przestrzeń dla mieszkańców. Pomiędzy apartamentowcami pojawią się również przestrzenie rekreacyjne i plac zabaw, a także miejsca do parkowania rowerów. Jednoślady będzie można parkować również w kilku rowerowniach znajdujących się w garażu. Dojazd do ODEA Parku zapewni komunikacja miejska dzięki dostępnym w odległości kilkuminutowego spaceru przystankom autobusowym i pobliskiej linii tramwajowej.

 

Po ukończeniu budowy ODEA Park będzie składał się z pięciu kameralnych budynków z garażami podziemnymi, w których zamieszka 120 rodzin, zajmujących apartamenty o powierzchni sięgającej nawet 160 mkw. Mieszkańcy apartamentów na drugim piętrze będą korzystali z antresoli znacząco powiększających efektywny metraż i zapewniających niezwykłą wysokość części pomieszczeń sięgającą nawet 5-6 m. Z kolei właściciele apartamentów na parterze będą mieli do dyspozycji prywatne ogródki.

 

Naturalne otoczenie i zielone rozwiązania takie jak własna elektrownia słoneczna produkująca darmowy prąd oraz łatwo dostępna komunikacja publiczna zapewniły inwestycji Yareal wysoką ocenę Very Good, w ramach certyfikacji osiedla w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM. To niejedyny środowiskowy wyróżnik ODEA Parku – projekt bierze też udział w pilotażowym procesie certyfikacji Zielony Dom organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego.

 

Więcej informacji na temat przyjaznych dla środowiska rozwiązań zastosowanych w inwestycji Yareal przy ul. Legnickiej można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/odea-park.

 

Zwiń
2022-09-13

Apartamenty Yareal w Rezydencja Iwicka gotowe do odbioru

Yareal oddaje do użytku kolejną inwestycję mieszkaniową w Warszawie.


Rozwiń


W Rezydencji Iwicka, składającej się z czterech kameralnych willi miejskich, zamieszka wkrótce 88 rodzin. Z początkiem września właściciele zaczęli odbierać klucze do nowych apartamentów wybudowanych wśród zieleni, w sercu Dolnego Mokotowa. W ofercie pozostał ostatni apartament z antresolą o powierzchni 135 mkw., z tarasem oraz dużym balkonem.

 

Rezydencja Iwicka znajduje się w odległości krótkiego spaceru od południowej bramy Łazienek Królewskich, funkcjonującej przy ul. Gagarina, a także dwóch kolejnych parków - Sieleckiego i Morskie Oko. Atrakcyjna lokalizacja oraz liczne nowoczesne rozwiązania zastosowane w budynkach Rezydencji Iwicka zapewniły zrównoważony charakter inwestycji, potwierdzony zielonym certyfikatem BREEAM z oceną Very Good - najwyższą, jaką przyznano nielicznym budynkom mieszkaniowym w Polsce.

 

Mieszkańcy i goście wchodzący na teren inwestycji będą korzystać z przejścia efektownym podcieniem oraz reprezentacyjnej recepcji. Obok niej znajduje się wygodne zaplecze na przesyłki kurierskie, a także – dostępna wyłącznie dla mieszkańców – wspólna, wielofunkcyjna przestrzeń klubowa . W takim pokoju klubowym mieszkańcy będą mogli np. w ciągu dnia pracować, a wieczorami organizować spotkania towarzyskie, wspólnie oglądać filmy i widowiska sportowe lub uczestniczyć w rodzinnych uroczystościach. Mierzący ponad 70 mkw. klub został w pełni wyposażony m.in. w aneks kuchenny i komfortową łazienkę, a także w klimatyczne kino z wygodnymi meblami oraz zaawansowaną automatykę smart home, sterującą oświetleniem i zasłonami, a także klimatyzacją” – wyjaśnia wiceprezes Yareal, Jacek Zengteler. 

 

Na terenie Rezydencji Iwicka urządzono trzy kameralne dziedzińce, do aranżacji których wykorzystane zostały duże krzewy, pnącza i byliny, co pozwoliło na stworzenie klimatu minimalistycznego ogrodu. Wnętrza wspólne - wykończone fornirem, naturalnym kamieniem oraz innymi szlachetnymi materiałami – subtelnie oświetlają dyskretnie rozmieszczone lampy LED.

 

Inwestor wyposażył Rezydencję Iwicka w praktyczne i podnoszące stan bezpieczeństwa systemy m.in. rozpoznawania twarzy i tablic rejestracyjnych. Posiadacze rowerów będą mieli do dyspozycji dużą, wygodną rowerownię. Część miejsc parkingowych w garażu podziemnym przystosowano do potrzeb użytkowników samochodów elektrycznych, którzy mają możliwość ładowania akumulatorów przy wykorzystaniu stacji e-mobility z indywidualnym licznikiem. Właściciele wszystkich apartamentów  otrzymają w standardzie pakiet inteligentnych technologii smart home firmy Fibaro, umożliwiających zarządzanie zużyciem energii elektrycznej, a także domowymi urządzeniami i stanem bezpieczeństwa apartamentu.

 

W ramach inwestycji Yareal zrealizował nową bieżnię dla uczniów sąsiadującego z Rezydencją Iwicka kompleksu szkolnego oraz przeprowadził prace remontowe wewnątrz szkoły. Wkrótce uczniowie będą też mogli korzystać z ufundowanego przez dewelopera nowego boiska, którego budowa ma zakończyć się jesienią tego roku. 

 

Projekt eleganckich willi miejskich został przygotowany przez pracownię Maas Projekt, której architekci dostosowali Rezydencję Iwicka do dominującej w dzielnicy charakterystycznej zabudowy zarówno pod względem skali jak i kolorystyki. Ukończona niedawno inwestycja Yareal powstała w otoczeniu szpalerów starych drzew, przy skrzyżowaniu ulic Iwickiej i Krasnołęckiej na warszawskim Dolnym Mokotowie.

 

Więcej informacji na temat inwestycji oraz zielonych rozwiązań zastosowanych w związku z certyfikacją BREEAM można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/rezydencja-iwicka.  

Zwiń
2022-07-18

Komercjalizacja biurowca LIXA C na finiszu

Yareal zbliża się do końca komercjalizacji trzeciego już biurowca wchodzącego w skład flagowej inwestycji dewelopera – kompleksu LIXA na warszawskiej Woli.


Rozwiń


Kolejnym najemcą budynku biurowego LIXA C został została jedna z najdłużej działających na polskim rynku biur serwisowanych - firma Rise.pl. Powierzchnie zajmowane przez Rise.pl w oddanym niedawno do użytku biurowcu LIXA C zajmą ponad 3300 mkw. Po podpisaniu ostatnich umów z najemcami, w LIXA C pozostało dostępnych już zaledwie kilkanaście procent z ogólnej powierzchni biurowej mierzącej 20 000 mkw.

 

Rise.pl świadczy usługi biur serwisowanych, pracowni coworkingowych i wirtualnych biur. Zawarta z Yareal umowa najmu całego 5 piętra w budynku LIXA C została podpisana na 10 lat.

 

Od wielu lat dostarczamy rynkowi elastyczne przestrzenie oraz usługi, które są niezbędne do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej. Uruchamiając kolejną warszawską lokalizację w LIXA C chcemy zapewnić ofertę dla najbardziej wymagających klientów, których zmienna dynamika potrzeb biurowych wymaga obecności w biznesowym centrum stolicy. Bliskość Ronda Daszyńskiego i stacji drugiej linii metra, w połączeniu z unikalnymi w tym rejonie zielonymi ogrodami, z pewnością będzie atutem dla przyszłych użytkowników biur w LIXA C, udostępnianych w ramach usług Rise.pl. Lokalizacja i standard biurowca nie ma sobie równych w tym rejonie, dlatego z radością przygotujemy jego przestrzenie, aby służyły rozwojowi biznesu wymagającego elastyczności i solidności usług biurowych” – powiedział Piotr Augustyn, prezes Rise.pl.

 

Powoli kończymy kompletowanie najemców w najnowszym, trzecim już biurowcu, wybudowanym w ramach kompleksu LIXA. Projekt naszej flagowej inwestycji tworzyliśmy z myślą o dużych i wymagających, globalnych markach, dlatego cieszymy się, że wśród najemców znalazła się duża polska firma z ugruntowaną od lat pozycją na rynku usług biurowych. Obecność Reise.pl w LIXA C z  pewnością przyczyni się do wzbogacenia oferty biurowca – zarówno na rzecz firm, które wybrały nasz kompleks na swoje siedziby, jak i innych przedsiębiorstw, które będą potrzebowały obecności w biznesowym centrum Warszawy. Chcemy, aby nasz kampusowy projekt biurowy, z bezkonkurencyjnymi przestrzeniami zielonymi w skali całej okolicy, stał się miejscem dynamicznego rozwoju biznesu. Jestem przekonany, że adres LIXA będzie szczęśliwy dla wszystkich najemców budynku C, podobnie jak w przypadku najemców dwóch pierwszych biurowców wynajętych w 100 proc.” – podsumował Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Najemcę w transakcji reprezentowała firma Savills, świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości.

 

Elastyczne powierzchnie biurowe zyskują w ostatnich latach wielu zwolenników. Wchodzące do Polski firmy bardzo często decydują się na takie rozwiązania, zanim przeniosą się do docelowego biura, co pozwala im zoptymalizować koszty na etapie budowania zespołu. Loftmill to nowa marka uznanego i bardzo doświadczonego operatora powierzchni coworkingowych i cieszymy się, że mogliśmy pomóc w jej debiucie i wejściu na stołeczny rynek” – komentuje Jarosław Pilch dyrektor działu powierzchni biurowych, reprezentacja najemcy w Savills, który stoi również na czele Workthere w Polsce.

 

Kompleks LIXA to największą w historii Yareal inwestycja biurowa, którą docelowo będzie tworzyć zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni najmu 77 000 mkw. Dotychczas Yareal zrealizował trzy budynki oferujące łącznie 48 000 mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Obecnie trwa realizacja ostatniego etapu projektu, na którą składają się dwa biurowce D i E, zlokalizowane po zachodniej stronie wielkomiejskiego pasażu LIXA City Gardens, który będzie łączył kompleks w całość. To nowo powstały 150-metowy deptak łączący ulice Kasprzaka i Giełdową, wzdłuż którego będą funkcjonowały lokale usługowe. Oferta pasażu w ciągu dnia będzie zapewniała możliwość załatwienia najpotrzebniejszych spraw przez pracowników biur, a po godzinach pracy będzie odpowiadała na potrzeby mieszkańców okolicznych osiedli. Zielony pasaż zapewni dodatkowo połączenie z dwoma wewnętrznymi, ogólnodostępnymi dziedzińcami ogrodowymi, które razem z kaskadowymi tarasami zapewnią najemcom i gościom ponad pół hektara urządzonej zieleni.

 

Kompleks LIXA, który zaprojektowała renomowana pracownia architektoniczna HRA, został poddany certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM, z oceną Excellent. Inwestycja jest realizowana w zgodzie z zasadami zrównoważonego budownictwa, z wykorzystaniem przyjaznych dla środowiska technologii i rozwiązań, w tym setek ton niskoemisyjnego aluminium pochodzącego z recyklingu i wyróżniającego się minimalnym śladem węglowym. Yareal finalizuje również dla LIXA proces certyfikacji WELL Health-Safety potwierdzający wysoki standard procedur bezpieczeństwa, szczególnie istotny w warunkach zagrożenia powrotem pandemii.

 

Więcej informacji na temat kompleksu LIXA można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/lixa.

Zwiń
2022-07-18

Najnowszy biurowiec w kompleksie LIXA wynajęty w ponad 80 proc.

Do grona najemców budynku biurowego LIXA C dołączy światowy lider produkcji baterii – firma Advanced Power Solutions Poland (dawniej Panasonic Energy Poland).


Rozwiń


Nowa siedziba producenta baterii sprzedawanych pod marką Panasonic zajmie ponad 720 mkw. na 1 piętrze biurowca oddanego do użytku wiosną tego roku.

 

LIXA C o powierzchni 20 000 mkw. to trzeci z budynków tworzących kompleks LIXA u zbiegu ulic Wolskiej i Karolkowej. Firma Advanced Power Solutions jest już czwartym najemcą, który zdecydował się na przeniesienie siedziby do tego nowoczesnego biurowca wybudowanego przez Yareal.

 

Szukaliśmy znakomicie zlokalizowanej i dobrze skomunikowanej siedziby, spełniającej najwyższe standardy przestrzeni biurowych. Przenosząc się do LIXA zyskamy komfortowe warunki, umożliwiające efektywną pracę, a także zapewniające atrakcyjne otoczenie - zarówno dostęp do przydatnych usług jak i terenów zielonych, które zawsze stanowią wartość dodaną dla pracowników. Rozwój firmy wymaga elastycznej i nowoczesnej przestrzeni oferującej znacznie więcej niż tylko miejsce do pracy, dlatego przenosiny do LIXA mają wielkie znaczenie dla naszego zespołu” – powiedział Jacek Pniewski, Chief Financial Officer z Advanced Power Solutions.

 

Advanced Power Solutions reprezentuje kolejną globalną markę technologiczną, która wybrała na siedzibę główną kompleks biurowy LIXA. Mam osobistą satysfakcję, że firmy technologiczne chętnie wybierają naszą flagową inwestycję, ponieważ tworzyliśmy projekt LIXA właśnie z myślą o globalnych, innowacyjnych markach. Podpisanie 5-letniej umowy najmu z Advanced Power Solutions oznacza, że wkrótce zakończymy proces komercjalizacji, ponieważ do wynajęcia pozostało już tylko zaledwie kilkanaście procent powierzchni niedawno oddanego do użytku budynku C” – podsumował Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

W zawarciu transakcji najemcę reprezentowali doradcy ITRA Polska.

 

"Pośrednicząc w transakcji, wypracowaliśmy optymalne rozwiązanie dla klienta, który poszukiwał biura z łatwym dojazdem komunikacją publiczną oraz dostępnymi na miejscu udogodnieniami dla pracowników. LIXA spełnia te wymagania, a jednocześnie, dzięki planowanej realizacji kolejnych budynków, daje użytkownikom perspektywę rozwoju w tej lokalizacji. To istotny argument dla międzynarodowych organizacji, dla których elastyczność przestrzeni pracy jest kluczowa" - komentuje Izabela Kołcz, Advisor w ITRA Polska.

 

Złożony z 5 budynków i mierzący docelowo 77 000 mkw. kompleks LIXA jest największą inwestycją biurową w historii Yareal. W pełni gotowe są już trzy pierwsze budynki A, B oraz C, których łączna powierzchnia biurowa i usługowa to 48 000 mkw. Yareal jest w trakcie budowy ostatniego etapu kompleksu, czyli biurowców D i E, zlokalizowanych wzdłuż wielkomiejskiego pasażu LIXA City Gardens. Ten nowo powstały 150-metowy deptak uzupełni ofertę komercyjną kompleksu oraz atrakcyjne tereny zielone. W pasażu – z którego będzie można wejść do dwóch ogólnodostępnych ogrodów – znajdą się liczne lokale gastronomiczne, handel i usługi. Doradcy z firmy JLL komercjalizują obecnie lokale wzdłuż LIXA City Gardens, tworząc optymalny mix najemców, aby w ciągu dnia zapewniali ofertę dla pracowników biur, a po godzinach pracy i w weekendy zaspokajali potrzeby mieszkańców okolicznych osiedli mieszkaniowych. Po ukończeniu kompleksu i uruchomieniu usługowego deptaka, najemcy LIXA będą mieli do dyspozycji dwa zielone dziedzińce ogrodowe i tarasy o łącznej powierzchni ponad pół hektara.

 

LIXA powstaje zgodnie z rygorystycznie przestrzeganymi zasadami ekologicznego budownictwa, wymaganymi w systemie BREEAM. Inwestycja zaprojektowana przez architektów renomowanej pracowni HRA, jest realizowana z wykorzystaniem licznych rozwiązań przyjaznych dla środowiska, w tym m.in. kilkuset ton aluminium pochodzącego z recyklingu, wyróżniającego się najniższym dostępnym na świecie śladem węglowym. Zastosowane energooszczędne rozwiązania zapewniły kompleksowi LIXA certyfikat BREEAM Interim wydany z oceną na poziomie Excellent. Inwestycja stara się jednocześnie o certyfikat WELL Health-Safety potwierdzający wysoki standard procedur bezpieczeństwa.

 

Więcej informacji na temat kompleksu LIXA można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/lixa.

Zwiń