Aktualności

2023-03-15

Warszawski biurowiec Wspólna 47/49 w pełni wynajęty!

Yareal Polska zakończył komercjalizację butikowego budynku biurowego Wspólna 47/49.


W 2022 roku firma wynajęła ponad 4000 mkw. dostępnej powierzchni biurowej, a do grona najemców biurowca dołączyli Enervigo Energy, Fundacja dla Ukrainy oraz przedstawiciel sektora instytucji europejskich. Tym samym, budynek zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy, u zbiegu ulic Wspólnej i Marszałkowskiej, został wynajęty w 100 procentach.  

 

Wspólna 47/49 to ośmiokondygnacyjny, kameralny budynek biurowy, oferujący ok. 7 800 mkw. powierzchni biurowej. Wspólna 47/49 jest pierwszym projektem, w którym Yareal Polska pełni funkcję asset managera w imieniu YAM Invest. Projekt ten wpisuje się w strategię Yareal polegającą na rozwijaniu działalności związanej z zarządzaniem aktywami należącymi do innych podmiotów.

 

Ostatni rok upłynął pod znakiem intensywnych działań z zakresu asset managementu oraz re-komercjalizacji biurowca Wspólna 47/49. Biorąc pod uwagę fakt wymagającego otoczenia makroekonomicznego – było to nie lada wyzwanie. Jestem bardzo zadowolona, że przyjęta strategia przyniosła rezultaty i możemy dziś pochwalić się dużym sukcesem, jakim jest dołączenie do grona najemców kolejnych firm oraz pełne wynajęcie budynku. W biurowcu Wspólna 47/49 zaoferowaliśmy naszym Klientom bardzo dużą elastyczność przy wyborze powierzchni i konstrukcji umów – stosujemy tu tzw. umowy rolujące, które są rzadko spotykane na rynku. Gwarantują one firmom dużo większą swobodę w kontekście planowania przyszłości i rozwoju biznesu niż standardowe, długoterminowe zobowiązania najmu” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

 

Do dyspozycji najemców biurowca Wspólna 47/49, oprócz 7800 mkw. powierzchni biurowej, jest także trzypoziomowy parking podziemny mieszczący 125 pojazdów, rowerownia oraz dwa tarasy zlokalizowane na ostatnich piętrach budynku. W bezpośrednim sąsiedztwie biurowca znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe, restauracje i bogata infrastruktura kulturalno-rozrywkowa (teatry, kina, muzea).

 

Lokalizacja to jeden z największych walorów inwestycji Wspólna 47/49. Biurowiec położony jest
u zbiegu ulic Wspólnej i Marszałkowskiej, co gwarantuje znakomity dostęp do wszystkich środków transportu publicznego (stacji metra, przystanków autobusowych i tramwajowych, rowerów miejskich, Dworca Centralnego). Bliskość jednego z głównych węzłów komunikacyjnych miasta przy Alejach Jerozolimskich zapewnia z kolei dogodny dojazd do inwestycji nie tylko komunikacją miejską, ale i samochodem.

 

Obiekt został wyróżniony certyfikatami BREEAM In-Use na poziomach "Excellent" i "Very Good", odpowiednio w kategoriach Asset Performance oraz Building Management. Atuty biurowca od lat doceniają renomowane polskie i międzynarodowe firmy. W gronie najemców Wspólna 47/49, znajdują się m.in. LabCorp, OneSystem, Trei Real Estate, Datalogic czy 4VC.

 

Zwiń
2023-04-13

SOHO by Yareal: startuje budowa kolejnego etapu osiedla mixed use na Kamionku

W ramach trzeciego etapu SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku powstaną dwa budynki mieszkalne w sumie z 14 apartamentami oraz 132 mieszkaniami o podwyższonym standardzie.


Rozwiń


Sztandarowa inwestycja mieszkaniowa dewelopera jeszcze w tym roku wzbogaci się o stanowiący wewnętrzną oś kompleksu, 300-metrowy, w pełni urządzony park linearny, który zostanie oddany w docelowej formie. Na przełomie roku Yareal rozpocznie także przekazania mieszkańcom kluczy do apartamentów i mieszkań w czterech budynkach drugiego etapu, powstających wzdłuż parku.

 

Czteropiętrowy apartamentowiec o nazwie SPLENDOR powstanie przy ul. Mińskiej, a jego elegancką architekturę podkreśli od strony ulicy odnowiony, zabytkowy mur, świadczący o przemysłowej historii kompleksu SOHO by Yareal. Elewacja mieszczącego tylko 14 apartamentów budynku zostanie pokryta ceglanymi płytkami, dzięki którym nowa bryła dopasuje się nie tylko do postindustrialnego otoczenia z charakterystyczną bramą w pobliżu, ale także do sąsiedztwa przedwojennych kamienic. Górne piętra SPENDORU zostaną wyeksponowane przez efektowne narożniki z wysokimi na dwie kondygnacje balkonami, zapewniającymi widok na zrewitalizowany zielony dziedziniec. Yareal planuje rozpoczęcie sprzedaży apartamentów w budynku SPLENDOR jeszcze przed wakacjami.

 

KARDAN z kolei to nowoczesny budynek mieszkalny w kształcie litery U z otwartym dziedzińcem. Elegancka, kryta ceglaną płytką elewacja, będzie harmonijnie współgrać z wysokimi oknami typu portfenetr oraz ażurowymi detalami. Kontrapunktem dla ceglanych okładzin będą białe ściany wewnętrznego dziedzińca. W KARDANIE zamieszkają 132 rodziny. W sumie już ponad 30% mieszkań w tym etapie znalazło swoich nabywców.

 

Ruszamy z budową trzeciego etapu SOHO by Yareal, a jednocześnie zbliżamy się do półmetka rozwoju tego wielofunkcyjnego kompleksu na warszawskim Kamionku. W najbliższych miesiącach kluczowe będzie zakończenie budowy parku linearnego, czyli centralnej części inwestycji, wokół której będzie skupiało się życie całego kwartału miejskiego. To właśnie park z 17 000 roślin i ponad 100 drzewami będzie tworzył zieloną oś SOHO by Yareal, zapewniając mieszkańcom atrakcyjne widoki z okien apartamentów i mieszkań, a także tereny rekreacyjne i place zabaw. Zieleń parkowa będzie stanowiła również najbliższe otoczenie kilkudziesięciu lokali użytkowych, w których rozgoszczą się klienci ogródków restauracji i kawiarni, sklepów i punktów usługowych. Nasza sztandarowa inwestycja została zaprojektowana w duchu 15-minutowego miasta, zgodnie z którym większość potrzeb mieszkańców kompleksu będzie można zaspokoić na miejscu lub w najbliższym sąsiedztwie. Ponadto wewnątrz osiedla wyeliminowany będzie ruch samochodowy na rzecz pieszych i rowerzystów” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

W parterze budynku SPLENDOR przewidziano dwa lokale usługowe, w tym jeden z wejściem prowadzącym od strony ul. Mińskiej przez zabytkowy pofabryczny mur z czerwonej cegły, który zostanie odrestaurowany zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Obok historycznego muru znajdzie się porośnięta zielenią rampa wjazdowa do garażu podziemnego, w którym będzie 138 miejsc parkingowych dla mieszkańców obu budynków oraz aż 37 dla gości popularnej restauracji „Warszawa Wschodnia” sąsiadującą z inwestycją Yareal.

 

W budynku KARDAN cały parter, a od strony parku linearnego także pierwsze piętro, przeznaczono na cele usługowe. Szklane witryny wyznaczą dwa ogólnodostępne pasaże – jeden przebiegający z północy na południe, drugi ze wschodu na zachód. Pasaże skrzyżują się na dziedzińcu, tworząc przestrzeń wspólną. Na ostatniej kondygnacji znajdą się wyjątkowe apartamenty o wysokości 3,5 m, z efektownymi oknami prowadzącymi na duże tarasy.

 

Po ukończeniu budowy wielofunkcyjny kompleks SOHO by Yareal będzie pełnił rolę ogólnodostępnego, lokalnego centrum, łączącego funkcję mieszkaniową, z gastronomią, usługami i sklepami, a także zielonymi przestrzeniami wspólnymi. Wzdłuż parku linearnego powstają urządzone tereny rekreacyjne z niewielkimi wzniesieniami i naturalnymi placami zabaw, wśród których znajdą się niewielkie place i zakątki, tworzące typowo praską atmosferę. Roślinność będzie nawadniana gromadzoną podczas opadów deszczówką, rozprowadzaną później przez przyjazny środowisku system retencji. Apartamenty i mieszkania powstające w sztandarowej inwestycji Yareal staną się docelowo miejscem zamieszkania około 900 rodzin. W kilkunastu budynkach tworzących kompleks znajdzie się w sumie kilkadziesiąt lokali usługowych, które będą zaspokajały codzienne potrzeby zarówno mieszkańców jak i gości SOHO by Yareal.

 

Liczne zrównoważone rozwiązania oraz charakter inwestycji zapewniły jej pionierski na polskim rynku zielony certyfikat BREEAM Communities, potwierdzający najwyższe standardy jakości projektu urbanistycznego, który powstał m.in. w ramach konsultacji z lokalnym samorządem i z konserwatorem zabytków. Do budowy zostanie użyty m.in. beton niskoemisyjny, z którego wykonane będą elementy konstrukcyjne obu budynków. Zastosowanie niskoemisyjnego betonu pozwoli zredukować emisję CO2 o 728 ton, co jest równoważne z emisją generowaną przez 112 lotów samolotem na trasie Warszawa – Nowy Jork w przeliczeniu na jednego pasażera lub przygotowaniem 142 milionów filiżanek herbaty*.  W projekcie przewidziano również zielone dachy oraz skrzynki rozsączające wodę, które będą miały za zadanie lepsze zagospodarowanie wody deszczowej. Generalnym Wykonawcą inwestycji SOHO by Yareal jest firma UNIBEP S.A., projekt architektoniczny osiedla powstał w renomowanej pracowni HRA Architekci.

 

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal.* Dane szacunkowe.

Zwiń
2023-04-05

LIXA E z pełną konstrukcją!

Budowa ostatniego etapu kampusu biurowego LIXA w Warszawie wkracza w końcową fazę realizacji.


Rozwiń


Na budynku LIXA E zawisła symboliczna wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego. Z kolei w budynku LIXA D trwają intensywne prace związane z wznoszeniem ostatnich kondygnacji. Biurowce LIXA D i E, realizowane w ramach flagowej inwestycji Yareal Polska, zaoferują łącznie ponad 28 000 mkw. powierzchni najmu i będą gotowe na przyjęcie najemców odpowiednio w II i I kwartale 2024 roku.

 

LIXA to największy projekt biurowy w historii Yareal. Ostatni etap tej inwestycji – biurowce D i E
– powstają po zachodniej stronie ogólnodostępnego wielkomiejskiego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu. Generalnym wykonawcą jest firma FineTech Construction Sp. z o.o. Na budynku LIXA E pojawiły się już pierwsze elementy elewacji będącej kontynuacją przyjętych założeń architektonicznych z poprzednich etapów. Z kolei w budynku LIXA D, usytuowanym bezpośrednio przy pasażu miejskim LIXA City Gardens, trwają prace związane z wnoszeniem 5. i 6. kondygnacji. LIXA E dostarczy na warszawski rynek blisko 18 000 mkw., a LIXA D ponad 10 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dziś świętować osiągnięcie kolejnego kamienia milowego
w realizacji LIXA. Wybierając FineTech Construction Sp. z o.o, na generalnego wykonawcę ostatniego etapu naszej inwestycji, postawiliśmy na sprawdzonego partnera, dzięki współpracy z którym perfekcyjnie realizujemy niezwykle wymagający harmonogram budowy budynków D i E. Szybkie tempo prac budowlanych oraz doskonały punkt odniesienia, jaki stanowią dotychczasowe budynki naszego kampusu, przekładają się na duże zainteresowanie powierzchniami w powstających biurowcach. LIXA to nie tylko nowoczesne środowisko pracy. To przede wszystkim projekt, w którym dbamy o dobrostan jego użytkowników, poprzez liczne rozwiązania, wyznaczające nowe standardy na rynku biurowym.” – powiedział Jacek Zengteler, Prezes Yareal Polska.

 

Staropolskim zwyczajem, a mianowicie symbolicznym zawieszeniem wiechy ukończyliśmy tak ważny dla całego projektu etap konstrukcyjny w budynku LIXA E. Od momentu rozpoczęcia prac w II kw.
2022 r. jest to wzorcowo prowadzona inwestycja. Projekt realizowany jest niezwykle sprawnie, a postępy w budowie są widoczne z tygodnia na tydzień. Cieszymy się, że niebawem kolejny etap LIXA będzie gotowy na przyjęcie najemców.” – skomentował Włodzimierz Bogiel, Prezes Finetech Construction.

 

LIXA doskonale wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju Yareal Polska, zgodną ze standardami ESG. Podobnie jak w poprzednich etapach realizacji tego kampusu biurowego, przy budowie budynków D i E stosowane są przyjazne środowisku rozwiązania energooszczędne. Budowa zasilana jest energią elektryczną pochodząca z odnawialnych źródeł tj. lądowych farm wiatrowych. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, podczas budowy wykorzystywany jest także m.in. niskoemisyjny beton, który pozwoli zredukować emisję CO2 o 3031 ton, co jest równoważne z emisją generowaną przez 250 lotów samolotem na trasie Warszawa – Nowy Jork. Ponadto, podczas budowy całego kompleksu LIXA stosowane jest niskoemisyjne aluminium pochodzące z recyklingu, które w perspektywie procesu inwestycyjnego pozwoli zredukować emisję CO2 o kolejne 2358 ton.

 

Dodatkowo, zaprojektowane w biurowcach LIXA D i E uchylne okna pozwolą na ograniczone wykorzystywanie klimatyzacji, a wewnątrz budynków zostaną zamontowane szybkobieżne windy odzyskujące energię, a także nowoczesne oświetlenie LED. Woda z opadów będzie gromadzona i posłuży do nawadniania krzewów, bylin i trawników rosnących w obu ogólnodostępnych ogrodach. Na dziedzińcu powstanie oczko wodne, wokół którego w upalne dni będzie rozpylana mgiełka wodna. W podziemnej części ostatniego etapu LIXA, powstającego tuż przy reprezentacyjnym pieszym pasażu, tworzącym nowe przejście pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową, znajdzie się łącznie 217 miejsc parkingowych. Część z nich zostanie wyposażona w ładowarki do samochodów elektrycznych. Przewidziano także stojaki dla rowerów oraz prysznice i szafki dla najemców.

 

Kampus biurowy LIXA powstaje etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Zarówno istniejące budynki, jak i powstające biurowce LIXA D i E są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA zakłada także uwzględnienie w ratingu WELL Health-Safety potwierdzającego, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa. Po oddaniu do użytku dwóch ostatnich biurowców, LIXA będzie tworzyła zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Zwiń
2023-03-30

Yareal: wielu chętnych na mieszkania przy stacji metra

Już połowa mieszkań budowanych przez Yareal na Bemowie znalazła swoich właścicieli.


Rozwiń


Pierwszy z dwóch kwartałów miejskich tworzących inwestycję o nazwie NEOWO powstaje w sąsiedztwie realizowanej w tym samym czasie stacji metra Chrzanów. Na początku 2025 roku do 164 mieszkań o podwyższonym standardzie, wprowadzą się pierwsi właściciele, którzy będą korzystali m.in. z zielonej energii wytwarzanej przez własną elektrownię słoneczną oraz mebli wykonanych z poddanych upcyklingowi łopat elektrowni wiatrowych. Do budowy zostanie wykorzystany również niskoemisyjny beton.

 

NEOWO to pierwsza na Bemowie inwestycja Yareal, w ramach której trwa budowa popularnych na rynku, kompaktowych mieszkań z ogródkami, loggiami, tarasami i antresolami na ostatnich piętrach. We wnętrzu kwartału miejskiego tworzącego NEOWO powstanie duży, zielony dziedziniec, składający się z przestrzeni wypoczynkowej, czyli rekreacyjnego skweru oraz placu zabaw dla dzieci, a także przestrzeni użytkowej, na której pojawią się ogrody społeczne. To coraz częściej spotykana wielkomiejska forma zrównoważonej uprawy własnych kwiatów, warzyw, ziół na użytek domowej kuchni, prowadzona w specjalnie przygotowanych kontenerach szkółkarskich. Wewnętrzne tereny wspólne wzbogaci dodatkowo słoneczny taras dla mieszkańców na dachu budynku, obsadzony roślinami w donicach i wyposażony w sprzęt rekreacyjny.

 

Najchętniej wybierane metraże w pierwszym etapie NEOWO to dwu- i trzypokojowe mieszkania o powierzchni od 31 do 75 mkw. Oferta Yareal na Bemowie – w której są dostępne również większe mieszkania – została przygotowana z myślą o nabywcach popularnych lokali średniej wielkości, poszukiwanych najczęściej w świetnie skomunikowanej lokalizacji przez rodziny planujące poprawę warunków mieszkaniowych. Znakomite połączenie z resztą miasta zapewni powstająca w sąsiedztwie stacja drugiej linii metra Chrzanów, a także pobliska ekspresowa obwodnica Warszawy. Zaplanowaliśmy też dużo rozwiązań przyjaznych dla rowerzystów – zarówno na zielonym patio, jak i w podziemnym garażu powstanie w sumie aż 160 miejsc parkingowych dla rowerów, czyli prawie tyle samo co dla samochodów” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Obecnie na placu budowy trwają prace związane z wykonaniem konstrukcji fundamentów oraz części podziemnej budynku. Razem z pierwszym etapem inwestycji powstanie fragment ogólnodostępnego skweru, prowadzącego do wejścia na przyszłą stację metra Chrzanów. Docelowo będzie to 300-metrowa, biegnąca przez sam środek inwestycji zielona oś widokowa, łącząca stację kolei podziemnej ze skrzyżowaniem ulic Lazurowej i Człuchowskiej. Właśnie na tym zielonym skwerze, podobnie jak na wewnętrznym patio, pojawią się meble i wyposażenie wytworzone z poddanych upcyklingowi łopat wiatraków, pochodzących z wycofanych elektrowni wiatrowych. Już w ubiegłym roku pierwsze elementy z łopat wiatraków zostały zastosowane na zieleńcu obok biura sprzedaży Yareal, funkcjonującego obok terenu budowy NEOWO.

 

Projekt Yareal przełamuje dominującą obecnie w okolicy tzw. urbanistykę łanową, wprowadzając zabudowę złożoną z kwartałów miejskich. W efekcie NEOWO wprowadzi na tym terenie miastotwórczy, znacznie bardziej wygodny i przyjazny mieszkańcom układ ulic, przyczyniający się do poprawy komunikacji w pobliżu stacji metra. Zrównoważony charakter oraz zastosowane w ramach inwestycji przyjazne dla środowiska rozwiązania - takie jak odzysk elementów wiatraków czy elektrownia fotowoltaiczna - zapewniły NEOWO zielony certyfikat BREEAM. Yareal jest rekordzistą pod względem liczby uzyskanych certyfikatów zrównoważonego budownictwa – już ponad 40 budynków wzniesionych przez dewelopera uzyskało w systemie BREEAM ocenę Good lub Very Good.

 

Więcej informacji na temat NEOWO oraz prośrodowiskowych rozwiązań stosowanych przez Yareal można znaleźć na witrynach partnerów projektu: https://www.yareal.pl/neowo.

Zwiń
2023-01-19

Yareal rusza z budową NEOWO - osiedla przy stacji metra

Zaledwie 300 m od planowanej stacji metra Chrzanów, już wkrótce rozpocznie się budowa pierwszego etapu inwestycji mieszkaniowej Yareal na warszawskim Bemowie.


Rozwiń


W pobliżu skrzyżowania ulic Człuchowskiej i Lazurowej powstanie osiedle o podwyższonym standardzie z mieszkaniami dla 163 rodzin, wyposażone we własną elektrownię słoneczną, dzięki której mieszkańcy zaoszczędzą na wydatkach na energię. W otoczeniu osiedla NEOWO – jako pierwszego w Polsce – pojawią się meble wykonane z poddanych upcyklingowi łopat wiatraków elektrowni wiatrowych.

 

Generalnym wykonawcą inwestycji została wybrana firma budowlana CFE, która wraz z pierwszym etapem NEOWO, wybuduje fragment ogólnodostępnego skweru, prowadzącego do wejścia na przyszłą stację metra Chrzanów. Właśnie ta 300-metrowa zielona oś widokowa - która posłuży zarówno mieszkańcom osiedla jak i całej okolicy - wzbogaci się o wyposażenie ogrodowe powstałe ze śmigieł wiatraków wycofanych z eksploatacji elektrowni wiatrowych. Pierwsze konstrukcje z łopat wiatraków już wcześniej zamontowano przy biurze sprzedaży Yareal na Bemowie.

 

Projekt NEOWO wprowadzi ład i porządek przestrzenny w okolicy, która wciąż kształtuje swoją docelową tkankę miejską. Nasza inwestycja będzie powstawać równolegle z realizacją odcinka II linii i stacji metra Chrzanów, której zakończenie planowane jest za trzy lata. Mieszkańcy NEOWO zamieszkają więc nie tylko na nowoczesnym i znakomicie zaprojektowanym osiedlu, ale skorzystają z najbardziej ekologicznego, najwygodniejszego transportu miejskiego, jakim jest metro. Stacja podziemnej kolei znajdzie się tuż obok, w rejonie sąsiedniej ulicy Rayskiego. Bliskość zrównoważonego transportu i ekologiczne rozwiązania m.in. takie jak osiedlowa elektrownia słoneczna zapewnią naszej inwestycji zielony certyfikat BREEAM z oceną Very Good, czyli najwyższą jaką otrzymały w Polsce nieliczne osiedla mieszkaniowe” – wyjaśnia wiceprezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

NEOWO to w większości najpopularniejsze mieszkania o powierzchni od 31 do 75 mkw., w poszukiwanym układzie jedno- i dwupokojowym. Na górnych piętrach powstaną duże mieszkania z atrakcyjnymi antresolami, efektywnie zwiększającymi metraż o blisko 30 mkw. Wśród klientów, którzy już kupili mieszkania w NEOWO, przeważają młode rodziny szukające możliwości poprawy dotychczasowych warunków zamieszkania. W ofercie znajduje się również kilka mieszkań 4-pokojowych o powierzchni 80-95 mkw., a także dwa 125-metrowe apartamenty 5-pokojowe, z dużymi balkonami.

 

Na dachu budynku powstanie słoneczny taras dla mieszkańców, który zostanie obsadzony roślinami w donicach i wyposażony w sprzęt rekreacyjny. Dużo zieleni znajdzie się na wewnętrznym patio, na którym zaplanowano również zadaszone stanowiska do parkowania rowerów. Łącznie z podziemnym parkingiem dla jednośladów w NEOWO powstanie aż 160 miejsc parkingowych dla rowerów. Zielony dziedziniec stanie się dla mieszkańców miejscem spotkań nie tylko przy placu zabaw i rekreacyjnym skwerze z meblami ogrodowymi. Ogród będzie miał charakter zarówno wypoczynkowy, jak i społeczny oraz użytkowy, ponieważ w specjalnych skrzyniach szkółkarskich będzie można uprawiać własne kwiaty, a także warzywa i zioła do domowej kuchni. Takie ogrody społeczne cieszą się dużą popularnością na wielu osiedlach, również Yareal zaplanował je m.in. w inwestycji mieszkaniowej Pozytywny Mokotów.

 

W podziemnym garażu znajdzie się w sumie 170 miejsc parkingowych, z których około połowa zostanie przystosowana do zamontowania prywatnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Infrastruktura e-mobility będzie jednak znacznie bardziej rozbudowana, ponieważ garażu powstanie 12 miejsc z ładowarkami gotowymi do użytku. NEOWO stanie się też kolejnym osiedlem wyposażonym przez Yareal we własną elektrownię słoneczną, zapewniającą oszczędności w wydatkach wspólnoty na energię elektryczną zużywaną m.in. do oświetlania podziemnej hali garażowej.

 

Podobnie jak wszystkie inwestycja mieszkaniowe Yareal, również NEOWO przejdzie wymagającą certyfikację w ramach międzynarodowego systemu zrównoważonego budownictwa BREEAM. Jako lider zielonego budownictwa w Polsce Yareal uzyskał już certyfikaty środowiskowe dla ponad 40 budynków wielorodzinnych i domów oraz biurowców.

 

Więcej informacji na temat NEOWO oraz prośrodowiskowych rozwiązań stosowanych przez Yareal można znaleźć na witrynach partnerów projektu: https://www.yareal.pl/neowo.

Zwiń
2023-01-12

Apartamenty Yareal na szczycie wzgórza

Pięć apartamentowców z widokiem na panoramę odległego o zaledwie 1,6 km Głównego Miasta w Gdańsku - to kolejna inwestycja deweloperska Yareal w Trójmieście.


Rozwiń


120 apartamentów powstaje naprzeciwko Wzgórza Focha, w zacisznej okolicy dzielnicy Siedlce, przy równoległym do ul. Powstańców Warszawskich odcinku ul. Legnickiej. Generalny wykonawca inwestycji ODEA Park to firma Finetech Construction, która zrealizowała już kilka projektów Yareal – zarówno mieszkaniowych jak i biurowych.

 

Generalny wykonawca ma zakończyć budowę ODEA Parku jesienią 2024 roku. Projekt przygotowali architekci trójmiejskiej pracowni Arch-Deco, wyspecjalizowani m.in. w tworzeniu wysokiej jakości budynków apartamentowych. ODEA Park powstaje na zielonym wzgórzu, przy końcu kameralnej ulicy Legnickiej, położonej na granicy Śródmieścia i Siedlec. Aby uchronić sąsiadów inwestycji przed niedogodnościami związanymi z budową, deweloper uruchomił na czas budowy specjalną drogę dojazdową dla ciężarówek. Pozwoli to uniknąć uciążliwego ruchu na wybudowanej jeszcze przed wojną, spokojnej, brukowanej ulicy, która ma wartość historyczną i kulturową.

 

Miejsce, w którym wznosimy budynki ODEA Park to wyjątkowa lokalizacja, wymagająca nieszablonowego podejścia związanego z budową. Ulica Powstańców Warszawskich zapewniająca znakomitą komunikację z centrum Gdańska i innymi dzielnicami przebiega tuż obok, zaledwie kilkadziesiąt metrów od naszej inwestycji. ODEA Park powstaje powyżej ulicy, na sporym wzniesieniu, zapewniającym wspaniałe widoki przyszłym mieszkańcom, które - choć jest oddalone od innych zabudowań – wymaga od nas szczególnej dbałości o sąsiedztwo. Właśnie dlatego znaleźliśmy alternatywną drogę dojazdową na teren budowy, uzgadniając jej przebieg wspólnie z sąsiadami i władzami miasta, a także z Ambasadą Francji, która umożliwiła nam dojazd od strony Francuskiego Cmentarza Wojskowego” – wyjaśnia dyrektor regionu Yareal Trójmiasto, Katarzyna Rauber.

 

Docelowo teren ODEA Parku zostanie zagospodarowany z wykorzystaniem oryginalnego poziomu terenu, umożliwiającego budowę apartamentowców na odmiennej wysokości oraz pozwalającego na stworzenie wśród nich atrakcyjnych ogrodów deszczowych.

 

"ODEA Park to kolejny po warszawskim osiedlu Pozytywny Mokotów oraz kompleksie biurowym LIXA na warszawskiej Woli, projekt realizowany przez nas dla Yareal. Mamy wiele doświadczeń z ambitnymi projektami deweloperskimi, dlatego z tym większą satysfakcją realizujemy kolejną tego typu inwestycję, tym razem w Gdańsku. ODEA Park to niezwykle ciekawy projekt, nie tylko ze względu na samą architekturę budynków, zastosowane rozwiązania budowlane, ale również miejsce gdzie powstaje. Świadomość poszanowania miejsca, w którym realizujemy projekty jest wyrazem troski o środowisko naturalne, które zawsze wpisane jest w nasze firmowe DNA a ODEA Park idealnie daje wyraz tej idei "– przypomina Prezes Finetech Construction, Włodzimierz Bogiel.

 

ODEA Park nie zostanie ogrodzony i pozostanie otwarty, a granice inwestycji zostaną wyeksponowane jedynie wizualnie, przy wykorzystaniu naturalnych walorów tego miejsca, czyli istniejącej zieleni oraz nowych nasadzeń. Pośrodku osiedla powstanie dodatkowy, wkomponowany w otoczenie niewielki budynek, w którym zostanie urządzona wspólna, w pełni wyposażona przestrzeń dla mieszkańców. Pomiędzy apartamentowcami pojawią się również przestrzenie rekreacyjne i plac zabaw, a także miejsca do parkowania rowerów. Jednoślady będzie można parkować również w kilku rowerowniach znajdujących się w garażu. Dojazd do ODEA Parku zapewni komunikacja miejska dzięki dostępnym w odległości kilkuminutowego spaceru przystankom autobusowym i pobliskiej linii tramwajowej.

 

Po ukończeniu budowy ODEA Park będzie składał się z pięciu kameralnych budynków z garażami podziemnymi, w których zamieszka 120 rodzin, zajmujących apartamenty o powierzchni sięgającej nawet 160 mkw. Mieszkańcy apartamentów na drugim piętrze będą korzystali z antresoli znacząco powiększających efektywny metraż i zapewniających niezwykłą wysokość części pomieszczeń sięgającą nawet 5-6 m. Z kolei właściciele apartamentów na parterze będą mieli do dyspozycji prywatne ogródki.

 

Naturalne otoczenie i zielone rozwiązania takie jak własna elektrownia słoneczna produkująca darmowy prąd oraz łatwo dostępna komunikacja publiczna zapewniły inwestycji Yareal wysoką ocenę Very Good, w ramach certyfikacji osiedla w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM. To niejedyny środowiskowy wyróżnik ODEA Parku – projekt bierze też udział w pilotażowym procesie certyfikacji Zielony Dom organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego.

 

Więcej informacji na temat przyjaznych dla środowiska rozwiązań zastosowanych w inwestycji Yareal przy ul. Legnickiej można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/odea-park.

 

Zwiń
2022-11-22

LIXA C skomercjalizowana w ponad 90 proc.

Prawie 1000 mkw. w kompleksie biurowym LIXA zajmie nowa siedziba polskiej spółki największego na świecie dostawcy produktów i składników mlecznych – grupy Hoogwegt.


Rozwiń


Yareal podpisał z Hoogwegt Poland 7-letnią umowę najmu powierzchni biurowej na pierwszym piętrze ukończonego niedawno budynku C, stanowiącego część kampusowego kompleksu w pobliżu Ronda Daszyńskiego. Najnowszy biurowiec flagowej inwestycji Yareal jest już skomercjalizowany w ponad 90 proc.

 

Wiosną przyszłego roku do grona najemców LIXA dołączy polska spółka grupy Hoogwegt, światowego lidera rynku mleczarskiego, dostarczającego produkty i wyspecjalizowane usługi do 130 krajów na całym świecie.

 

W Hoogwegt stale wprowadzamy innowacyjne rozwiązania by dostarczać klientom coraz lepsze produkty i usługi. Nasza polska firma powstała dokładnie 30 lat temu i stanowi ważny element na międzynarodowej mapie firmy, dlatego potrzebowaliśmy nowej, reprezentacyjnej siedziby w samym sercu warszawskiego centrum biznesowego. Wybór padł na kompleks biurowy LIXA, który zapewnia znakomite warunki zarówno z punktu widzenia realizacji celów firmy, jak i całego polskiego zespołu Hoogwegt. Będziemy mieli do dyspozycji nowoczesne biuro z pełną infrastrukturą – rozbudowaną komunikacją miejską i stacją metra tuż obok, a także ścieżki i parkingi rowerowe oraz prysznice z przebieralniami dla rowerzystów. Budynek z naszą nową siedzibą współtworzy pieszy pasaż pełen przydatnych usług, w którym będzie można załatwić pilne sprawy lub odpocząć wśród ziele Grupa Hoogwegt od 57 lat specjalizuje się w dostarczaniu najwyższej jakości produktów mleczarskich na rynki całego świata, dlatego cenimy sobie jakość i optymalne warunki pracy potrzebne do dalszego rozwoju” – powiedział Maciej Kędzierski – prezes zarządu Hoogwegt Poland Sp z o.o..

 

Kompleks biurowy LIXA to największy projekt deweloperski w historii Yareal. Budynek LIXA C – którego komercjalizacja jest już prawie ukończona – dostarczył na warszawski rynek kolejnych 20 000 mkw. powierzchni biurowej.

 

W ramach projektu LIXA oddaliśmy dotychczas do użytku 48 000 mkw. świetnie zaprojektowanej i elastycznej powierzchni biurowej. Z satysfakcją witamy wśród najemców kolejną firmę o ugruntowanej pozycji na globalnym rynku. Obecność w LIXA Hoogwegt Poland potwierdza, że projekt kampusowego kompleksu biurowego Yareal dobrze odpowiada potrzebom największych globalnych marek, wiodących w swoich branżach na całym świecie. Jestem przekonana, że najlepsze cechy LIXA, to m.in. bezkonkurencyjne w tej okolicy tereny zielone czy bogata oferta usług dostępnych na miejscu, zapewnią komfort pracownikom biura Hoogwegt i przyczynią się do kolejnych sukcesów firmy zarówno na polskim jak i międzynarodowym rynku” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Leasingu Yareal Polska.

 

W negocjacjach z deweloperem najemcę wspierali doradcy z firmy Keystone Real Estate.

 

Nasz klient poszukiwał powierzchni biurowej, która będzie wspierała zespół Hoogwegt Poland w codziennej pracy. Zrównoważone i bezpieczne środowisko pracy, doskonała lokalizacja i wiele funkcji dodatkowych w otoczeniu budynku – to wszystko udało się znaleźć w LIXA. Jestem bardzo dumni z możliwości reprezentowania firmy Hoogwegt Poland w procesie pozyskania nowej siedziby w Polsce” - podkreślił Kamil Komoński, Keystone Real Estate.

 

LIXA powstaje etapami w sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego na bliskiej Woli. Po ukończeniu w docelowym kształcie będzie jednym z największych kompleksów biurowych w Polsce. Trzy pierwsze biurowce o łącznej powierzchni najmu sięgającej 48 000 mkw. zostały już oddane do użytku i są niemal w pełni skomercjalizowane. Po oddaniu do użytku dwóch ostatnich biurowców, LIXA będzie tworzyła zespół 5 budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

 

Ostatni etap flagowej inwestycji Yareal – biurowce D i E – powstają po zachodniej stronie wielkomiejskiego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu. Wzdłuż 150-metrowego deptaka łączącego ulice Kasprzaka i Giełdową, będą funkcjonowały kolejne lokale usługowe, których komercjalizację prowadzi JLL. Usługi, gastronomia i sklepy w pasażu zapewnią pracownikom biur możliwość załatwienia najpotrzebniejszych spraw w godzinach pracy, a po ich zakończeniu zaspokoją potrzeby mieszkańców okolicznych osiedli. Zielony pasaż LIXA City Gardens utworzy wygodne połączenie z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami ogrodowymi, które razem z kaskadowymi tarasami zaoferują ponad pół hektara efektownej i ogólnodostępnej zieleni - z drzewami, krzewami i trawnikami, a także z oczkiem wodnym.

 

Autorami projektu LIXA są architekci renomowanej pracownia HRA. Kompleks został poddany certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM z oceną Excellent. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, podczas budowy wykorzystano wiele przyjaznych dla środowiska technologii i rozwiązań, w tym m.in. niskoemisyjny beton oraz kilkaset ton niskoemisyjnego aluminium pochodzącego z recyklingu, charakteryzującego się znikomym śladem węglowym. Yareal certyfikuje kompleks biurowy również w systemie WELL Health-Safety, który potwierdza najwyższe standardy procedur bezpieczeństwa przydatne m.in. w warunkach zagrożenia powrotem pandemii.

 

Więcej informacji na temat kompleksu LIXA można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/lixa.

Zwiń

Świat Yareal

Cała inwestycja, w tym budynki, przestrzeń użytkowa wokół nich, jak i sąsiadujące z nimi otoczenie, została zaprojektowana tak, by zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania.

Zobacz szczegóły

W ramach trzeciego etapu SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku powstaną dwa budynki mieszkalne w sumie z 14 apartamentami oraz 132 mieszkaniami o podwyższonym standardzie.

Zobacz szczegóły

Yareal Polska to obecna na rynku od wielu lat, wiodąca pod względem jakości firma deweloperska, wyspecjalizowana w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie i apartamentów. Firma posiada silną pozycję kapitałową

i mocne wsparcie udziałowców. Od 2005 roku aktywnie działamy w ramach Polskiego Związku Firm Deweloperskich PZFD. Jako członek PZFD przestrzegamy kodeksu dobrych praktyk oraz dbamy o utrzymanie najwyższych standardów jakościowych.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły

Przez blisko 20 lat działalności Yareal Polska zrealizował 17 projektów mieszkaniowych i apartamentowych, a także 7 najwyższej klasy obiektów biurowo-usługowych. Wiele naszych inwestycji zyskało uznanie i zostało wyróżnionych nagrodami branżowymi.

Zobacz szczegóły