Aktualności

2023-03-30

Yareal: wielu chętnych na mieszkania przy stacji metra

Już połowa mieszkań budowanych przez Yareal na Bemowie znalazła swoich właścicieli.


Pierwszy z dwóch kwartałów miejskich tworzących inwestycję o nazwie NEOWO powstaje w sąsiedztwie realizowanej w tym samym czasie stacji metra Chrzanów. Na początku 2025 roku do 164 mieszkań o podwyższonym standardzie, wprowadzą się pierwsi właściciele, którzy będą korzystali m.in. z zielonej energii wytwarzanej przez własną elektrownię słoneczną oraz mebli wykonanych z poddanych upcyklingowi łopat elektrowni wiatrowych. Do budowy zostanie wykorzystany również niskoemisyjny beton.

 

NEOWO to pierwsza na Bemowie inwestycja Yareal, w ramach której trwa budowa popularnych na rynku, kompaktowych mieszkań z ogródkami, loggiami, tarasami i antresolami na ostatnich piętrach. We wnętrzu kwartału miejskiego tworzącego NEOWO powstanie duży, zielony dziedziniec, składający się z przestrzeni wypoczynkowej, czyli rekreacyjnego skweru oraz placu zabaw dla dzieci, a także przestrzeni użytkowej, na której pojawią się ogrody społeczne. To coraz częściej spotykana wielkomiejska forma zrównoważonej uprawy własnych kwiatów, warzyw, ziół na użytek domowej kuchni, prowadzona w specjalnie przygotowanych kontenerach szkółkarskich. Wewnętrzne tereny wspólne wzbogaci dodatkowo słoneczny taras dla mieszkańców na dachu budynku, obsadzony roślinami w donicach i wyposażony w sprzęt rekreacyjny.

 

Najchętniej wybierane metraże w pierwszym etapie NEOWO to dwu- i trzypokojowe mieszkania o powierzchni od 31 do 75 mkw. Oferta Yareal na Bemowie – w której są dostępne również większe mieszkania – została przygotowana z myślą o nabywcach popularnych lokali średniej wielkości, poszukiwanych najczęściej w świetnie skomunikowanej lokalizacji przez rodziny planujące poprawę warunków mieszkaniowych. Znakomite połączenie z resztą miasta zapewni powstająca w sąsiedztwie stacja drugiej linii metra Chrzanów, a także pobliska ekspresowa obwodnica Warszawy. Zaplanowaliśmy też dużo rozwiązań przyjaznych dla rowerzystów – zarówno na zielonym patio, jak i w podziemnym garażu powstanie w sumie aż 160 miejsc parkingowych dla rowerów, czyli prawie tyle samo co dla samochodów” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Obecnie na placu budowy trwają prace związane z wykonaniem konstrukcji fundamentów oraz części podziemnej budynku. Razem z pierwszym etapem inwestycji powstanie fragment ogólnodostępnego skweru, prowadzącego do wejścia na przyszłą stację metra Chrzanów. Docelowo będzie to 300-metrowa, biegnąca przez sam środek inwestycji zielona oś widokowa, łącząca stację kolei podziemnej ze skrzyżowaniem ulic Lazurowej i Człuchowskiej. Właśnie na tym zielonym skwerze, podobnie jak na wewnętrznym patio, pojawią się meble i wyposażenie wytworzone z poddanych upcyklingowi łopat wiatraków, pochodzących z wycofanych elektrowni wiatrowych. Już w ubiegłym roku pierwsze elementy z łopat wiatraków zostały zastosowane na zieleńcu obok biura sprzedaży Yareal, funkcjonującego obok terenu budowy NEOWO.

 

Projekt Yareal przełamuje dominującą obecnie w okolicy tzw. urbanistykę łanową, wprowadzając zabudowę złożoną z kwartałów miejskich. W efekcie NEOWO wprowadzi na tym terenie miastotwórczy, znacznie bardziej wygodny i przyjazny mieszkańcom układ ulic, przyczyniający się do poprawy komunikacji w pobliżu stacji metra. Zrównoważony charakter oraz zastosowane w ramach inwestycji przyjazne dla środowiska rozwiązania - takie jak odzysk elementów wiatraków czy elektrownia fotowoltaiczna - zapewniły NEOWO zielony certyfikat BREEAM. Yareal jest rekordzistą pod względem liczby uzyskanych certyfikatów zrównoważonego budownictwa – już ponad 40 budynków wzniesionych przez dewelopera uzyskało w systemie BREEAM ocenę Good lub Very Good.

 

Więcej informacji na temat NEOWO oraz prośrodowiskowych rozwiązań stosowanych przez Yareal można znaleźć na witrynach partnerów projektu: https://www.yareal.pl/neowo.

Zwiń
2024-04-16

LIXA City Gardens z nowymi markami

Restauracja Rico, Ramenownia i salon kosmetyczny Luna Skin – to trzy marki, które dołączyły do grona najemców konceptu retailowego LIXA City Gardens...


Rozwiń


Restauracja Rico, Ramenownia i salon kosmetyczny Luna Skin – to trzy marki, które dołączyły do grona najemców konceptu retailowego LIXA City Gardens, który powstał w kompleksie biurowym LIXA w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Na mocy nowych umów, Yareal Polska wynajął ponad 550 mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowo-usługowej.

Rico to bardzo dobrze znana na warszawskiej mapie kulinarnej i chętnie odwiedzana restauracja, specjalizująca się w daniach kuchni tex-mex. Jej zupełnie nowa odsłona (po przeprowadzce z Al. Jana Pawła II) zadebiutuje na przełomie 2024 i 2025 r. w LIXA City Gardens. Restauracja zagospodaruje lokal o powierzchni 318 mkw., który usytuowany jest w budynku LIXA D, w ramach ogólnodostępnego pieszego pasażu.

W tym samym budynku, w lokalu znajdującym się od strony ulicy Giełdowej, w listopadzie
2024 r. zostanie otwarta kolejna restauracja – Ramenownia. Jest to wywodzący się z Łodzi koncept kulinarny, który wyróżnia autorskie podejście do tradycyjnego japońskiego ramenu
przy wykorzystaniu najwyższej jakości składników – w tym m.in. noodle przygotowywanych ze specjalnej mieszanki mąk sprowadzanych prosto z Japonii. Liczący blisko 100 mkw. lokal będzie pierwszą restauracją marki Ramenownia w Warszawie.

W LIXA City Gardens zadebiutuje na polskim rynku LunaSkin – salon kosmetyczny, oferujący wyjątkowe rozwiązania między innymi z zakresu depilacji laserowej i modelowania sylwetki. Marka ciesząca się uznaniem w krajach bałtyckich – na Łotwie i w Estonii, we wrześniu 2024 r. rozpocznie swoją działalność w Polsce. Doskonale wyposażony salon kosmetyczny zostanie zaaranżowany w lokalu o powierzchni 133 mkw., znajdującym się w budynku LIXA E, od strony ulicy Kasprzaka.

Od początku prac nad koncepcją kampusu LIXA naszą ambicją było stworzenie miejsca, które nie tylko zapewnia najwyższej jakości, nowoczesne środowisko pracy, ale również integruje społeczność
i zachęca do odwiedzania, spędzania wolnego czasu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz autorski koncept retailowy LIXA City Gardens cieszy się tak dużym zainteresowaniem i do grona najemców dołączają kolejne marki. Wzbogacają one i zarazem doskonale uzupełniają ofertę naszego kompleksu, od strony gastronomicznej, jak i handlowo-usługowej. Jesteśmy dumni, że LIXA City Gardens przyciąga zarówno marki od lat działające na stołecznym rynku, szukające możliwości rozwoju, jak i te które debiutują w Warszawie, a nawet w Polsce." – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

LIXA City Gardens tworzy zupełnie nową tkankę miejską oraz wyjątkową, publiczną przestrzeń, która otwarta jest zarówno na pracowników biur, lokalną społeczność oraz gości i klientów, poszukujących nietuzinkowego miejsca do spędzania czasu i odpoczynku. W ramach konceptu na 4000 mkw. nowoczesnej powierzchni w parterach poszczególnych budynków (również wzdłuż 150-metrowego miejskiego pasażu) powstają liczne lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne. Komercjalizacja konceptu LIXA City Gardens dobiega końca, a Yareal Polska finalizuje obecnie ostatnie umowy najmu.

Kampus biurowy LIXA powstawał etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli,
w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Budynki kampusu LIXA są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa. LIXA stawia również na najwyższą jakość łączności cyfrowej i technologii inteligentnych w budynkach, czego udokumentowanie stanowi certyfikacja zgodnie z kryteriami WiredScore (budynek LIXA C otrzymał ten prestiżowy certyfikat technologiczny na najwyższych poziomie Platinum). Ponadto, budynki LIXA C, D i E znajdują się obecnie w procesie certyfikacji AirRated oraz Active Score. Kampus LIXA tworzy zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Zwiń
2024-03-13

Rusza budowa przedostatniego już etapu w SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku

Rusza budowa czwartego, przedostatniego już etapu SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku.


Rozwiń


W jego ramach zostaną wybudowane dwa budynki z mieszkaniami o podwyższonym standardzie, które zamkną linię zabudowy SOHO od ulicy Żupniczej oraz kameralny apartamentowiec, którego okna będą wychodziły wprost na park linearny. Do końca 2025 roku w kompleksie Yareal powstanie blisko 300 mieszkań z lokalami usługowymi na parterze. Na generalnego wykonawcę inwestycji została wybrana firma Kalter.

 

Budynki o nazwach SOHO 10 i SOHO 12 zajmą ostatnią, niezabudowaną dotychczas część działki SOHO wzdłuż ul. Żupniczej, domykając tym samym pierzeję, która uzyska dzięki nim finalną formę urozmaiconą m.in. efektownym wykończeniem z kortenu, a także charakterystycznymi dekoracyjnymi wzorami. Elewacja zaplanowanego od strony parku apartamentowca będzie pokryta klinkierem i architektonicznie nawiąże do elewacji sąsiedniego, istniejącego już apartamentowca RUBIN, jak również do industrialnej przeszłości tego miejsca. Wielofunkcyjny kompleks SOHO by Yareal powstaje wśród pofabrycznych budynków, w których przez ponad sto lat funkcjonowały manufaktury i różnego rodzaju zakłady produkcyjne. Obecnie nową jak i historyczną zabudowę łączy 300-metrowy, w pełni urządzony park linearny, utworzony z kompozycji tysięcy roślin i ponad 100 drzew oraz skwerów, wzniesień, ławek. Park został oddany do użytku pod koniec zeszłego roku i stanowi swoistą zieloną oś SOHO.

 

Mieszkania w naszej sztandarowej inwestycji cieszą się dużym zainteresowaniem, które wzrosło dodatkowo jesienią ub. r. wraz z oddaniem do użytku nowo utworzonego parku, stanowiącego naturalne, zielone centrum całego wielofunkcyjnego kompleksu. W ciągu miesiąca od wprowadzenia do sprzedaży budynku SOHO 12, nabywców znalazło już prawie 25%.mieszkań, które zaczynamy właśnie budować” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Zróżnicowana wysokość budynków umożliwiła zaprojektowanie tarasów, których kaskadowy układ otwiera widoki z górnych pięter na park oraz wewnętrzne ogrodowe dziedzińce. Czwarty etap SOHO by Yareal zapewnia bogatą ofertę mieszkań od kameralnych lokali typu studio do ponad 170-metrowych penthouse’ów z efektownym widokiem na cztery strony świata i zielonym tarasem. Jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży 17 apartamentów w ostatnim z kameralnych apartamentowców, który powstanie bezpośrednio przy parku.

 

SOHO by Yareal zostało zaprojektowane jako kompleks typu mixed-use z funkcją mieszkaniową z zielonymi terenami rekreacyjnymi oraz rozbudowaną ofertą usług i gastronomii skupioną w kilkudziesięciu lokalach na wynajem wzdłuż zielonej osi parkowej. Funkcjonujący od ubiegłego roku park linearny jest ogólnodostępny, podobnie jak cały kompleks, który – zgodnie z założeniami 15-minutowego miasta – ma w założeniu zaspokajać większość potrzeb mieszkańców i odwiedzających. Cały kwartał zabudowy tworzącej SOHO by Yareal zaplanowano z myślą o pieszych i rowerzystach, eliminując ruch samochodów, które będą parkowały w kilku podziemnych garażach. Tereny zielone zostały objęte systemem retencji pozwalającym na gromadzenie deszczówki w podziemnych zbiornikach, zasilających system automatycznego podlewania trawników oraz ponad 17 tysięcy krzewów, bylin, traw i drzew, rosnących wśród nowej oraz historycznej zabudowy. W ramach ostatniej fazy inwestycji planowana jest renowacja historycznych budynków postindustrialnych, które uzyskają nowe funkcje dopasowane do potrzeb użytkowników kompleksu.

 

Docelowo w apartamentach i mieszkaniach tworzących SOHO by Yareal zamieszka około 900 rodzin, które będą mogły korzystać z oferty handlu, usług oraz restauracji i kawiarni. Inwestycja obejmuje 5-hektarowy kwartał zamknięty ulicami Mińską, Chodakowską, Żupniczą i Bliską. W pobliżu kompleksu znajduje się jeden z największych parków w Warszawie - Park Skaryszewski z Jeziorem Kamionkowskim oraz kolejowego Dworca Warszawa Wschodnia. W odległości kilkuminutowego spaceru powstanie stacja trzeciej linii metra „Mińska”, której budowa ma się rozpocząć w 2028 roku w rejonie ulic Mińskiej, Podskarbińskiej i Stanisławowskiej. Projekt urbanistyczny kompleksu SOHO by Yareal został wyróżniony pionierskim na polskim rynku zielonym certyfikatem BREEAM Communities. W ramach zrównoważonych rozwiązań, które przyczyniły się przyznania inwestycji zielonego certyfikatu, do budowy wykorzystywany jest m.in. niskoemisyjny beton i energia pochodząca wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Projekt SOHO by Yareal powstał w ramach konsultacji z konserwatorem zabytków, lokalnymi władzami i lokalną społecznością.

 

Firma Kalter, generalny wykonawca z dwudziestoletnim doświadczeniem w realizacji osiedli mieszkaniowych została wyłoniona na wykonawcę czwartego etapu osiedla. Na przestrzeni ostatnich ośmiu lat Kalter wybudował dla Yareal niemal 500 mieszkań w 3 inwestycjach na terenie Mokotowa, Saskiej Kępy i Wilanowa.

 

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal.

 

Zwiń
2024-03-01

Nowy najemca biurowy w LIXA D

Dynamicznie rozwijająca się firma z branży fintech wynajęła prawie 2600 mkw. powierzchni biurowej w budynku LIXA D, który powstaje w ramach projektu biurowego w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie.


Rozwiń


Nowy najemca zagospodaruje ponad 25% jego powierzchni komercyjnej.

Jestem bardzo zadowolona z podpisania umowy najmu, dzięki której kolejna firma z sektora nowych technologii będzie miała swoją siedzibę w LIXA, wykorzystując aż 25% powierzchni budynku D. Ta transakcja dowodzi, że LIXA spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Podczas negocjacji byliśmy otwarci na wszelkie potrzeby najemcy, co zaowocowało sprawną finalizacją kontraktu i efektywnym porozumieniem. Nie możemy się doczekać, kiedy nasz nowy najemca wprowadzi się do gotowego, wykończonego biura. To dla nas potwierdzenie, że projekt LIXA spełnia najwyższe standardy zarówno pod względem aranżacyjnym, technicznym, jak i lokalizacyjnym, a także dostępnej oferty usługowo-handlowej na parterach budynków." – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

Biura nowego najemcy w LIXA D zostaną zaaranżowane na 2600 mkw. powierzchni, ulokowanej na
4. i 5. piętrze budynku. Firma wprowadzi się do biurowca pod koniec 2024 roku.

Biurowiec LIXA D powstaje jako ostatni element największego projektu biurowego w historii Yareal Polska. Realizowany jest po zachodniej stronie ogólnodostępnego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu. LIXA D dostarczy na warszawski rynek blisko 10 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i będzie gotowy na przyjęcie najemców już na przełomie I i II kw. 2024 roku.

Budynek LIXA D stanowi doskonały przykład realizacji strategii Yareal Polska w zakresie zrównoważonego rozwoju, która na pierwszym planie stawia dbałość o środowisko i najwyższe standardy ESG. Wykorzystanie energii elektrycznej pochodzącej wyłącznie z odnawialnych źródeł, niskoemisyjny beton, aluminium pochodzące z recyklingu i niwelujące ślad węglowy czy gromadzenie wody z opadów i wykorzystywanie jej do nawadniania roślinności, to tylko niektóre z rozwiązań pro-środowiskowych wdrażanych w tym projekcie. W LIXA D, podobnie jak w pozostałych częściach kompleksu, zastosowano rzadko spotykane na rynku uchylne okna, które gwarantują dostęp świeżego powietrza, a jednocześnie umożliwiają oszczędności wynikające z ograniczania klimatyzacji. W  LIXA D pojawią się także szybkobieżne windy odzyskujące energię oraz nowoczesne oświetlenie LED.

W podziemnej części ostatniego etapu LIXA (w skład którego wchodzą budynki LIXA D i E), powstającego tuż przy reprezentacyjnym pieszym pasażu, tworzącym nowe przejście pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową, znajdzie się łącznie 217 miejsc parkingowych. Część z nich zostanie wyposażona w ładowarki do samochodów elektrycznych. Przewidziano także stojaki dla rowerów oraz prysznice i szafki dla najemców, dojeżdżających do pracy jednośladami.

Kampus biurowy LIXA powstaje etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli,
w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Zarówno istniejące budynki, jak i powstający biurowiec
LIXA D są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa. Po oddaniu do użytku biurowca
LIXA D, kampus LIXA będzie tworzył zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Zwiń
2024-02-27

Kolejne firmy stawiają na LIXA E

Do grona najemców budynku LIXA E dołączył czołowy producent systemów aluminiowych w Europie – spółka Aluprof SA.


Rozwiń


Na 340 mkw. nowoczesnej przestrzeni zlokalizowanej na parterze biurowca powstanie biuro firmy oraz pierwszy w Warszawie showroom Aluprof. Budynek LIXA E na swoją nową siedzibę wybrała także agencja komunikacji medycznej Unique Work, która również na parterze wynajęła blisko 285 mkw. powierzchni. Będzie się na niej mieściło biuro firmy oraz nowoczesne studio nagrań. Najnowszy biurowiec flagowej inwestycji Yareal Polska jest już skomercjalizowany w ponad 70%.

Biurowiec LIXA E powstał w ramach kampusu biurowego w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Został zrealizowany po zachodniej stronie ogólnodostępnego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu LIXA, który docelowo będzie się składał z pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw. Budynek LIXA E dostarczył na stołeczny rynek blisko 18 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Bardzo cieszymy się z kolejnych umów w LIXA E i z radością witamy Aluprof SA oraz Unique Work wśród najemców naszego projektu biurowego. Związanie się tych firm z LIXA i planowane przez nie aranżacje przestrzeni doskonale obrazują wielofunkcyjność naszego kompleksu. Dzięki doskonałemu skomunikowaniu, dostępności dla gości i ekspozycji jest to idealne miejsce nie tylko na tradycyjne biura, ale również na takie przestrzenie, jak showroom czy studio nagrań. Jestem przekonana, że nasi nowi najemcy docenią komfortowe warunki do rozwoju biznesu, oferowane przez LIXA.” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ponad 70 letniemu doświadczeniu, firma Aluprof SA stale obsługuje ponad 1900 klientów z różnych branż.

Na parterze LIXA E powstanie biuro Aluprof SA oraz pierwszy w Warszawie showroom tej uznanej marki. Będzie to miejsce, w którym architekci, producenci i klienci będą mieli okazję obejrzeć produkty Aluprof w interesujących aranżacjach. Umowa najmu 340 mkw. powierzchni w biurowcu LIXA E została podpisana na 7 lat, a w procesie negocjacji najemcy doradzała firma Brookfield Partners.

Swoją przyszłość z LIXA E związała również wiodąca agencja komunikacji medycznej Unique Work. Firma posiada wieloletnie doświadczenie na rynku i specjalizuje się w kompleksowej obsłudze marketingowej podmiotów z branży medycznej, farmaceutycznej czy healthcare & beauty.

Agencja Unique Work wynajęła w LIXA lokal o powierzchni 285 mkw., w którym będzie mieściło się biuro firmy oraz nowoczesne studio nagrań. W negocjacjach z Yareal Polska Unique Work wspierali doradcy z firmy Patron Brokers, a umowa najmu została zawarta na 5 lat.

Budynek LIXA E został oddany do użytkowania w styczniu 2024 r. i podobnie jak pozostałe części kompleksu, zrealizowano go zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, która na pierwszym planie stawia standardy ESG. Podczas budowy biurowca wykorzystywana była wyłącznie energia elektryczna pochodząca z odnawialnych źródeł, tj. lądowych farm wiatrowych, która będzie zasilała go także podczas późniejszego funkcjonowania. W trakcie budowy zastosowano także m.in. niskoemisyjny beton, z którego wykonano całą konstrukcję oraz niskoemisyjne aluminium pochodzące z recyklingu, z którego wykonano fasadę kompleksu. Dodatkowo, w biurowcu zaprojektowano uchylne okna, które pozwolą ograniczyć używanie klimatyzacji i zapewnią dostęp do świeżego powietrza, a wewnątrz budynku zostały zamontowane szybkobieżne windy odzyskujące energię, a także nowoczesne oświetlenie LED. Woda z opadów będzie gromadzona i posłuży do nawadniania krzewów, bylin i trawników rosnących w ogólnodostępnych ogrodach. Na dziedzińcu powstanie oczko wodne, wokół którego w upalne dni będzie rozpylana mgiełka wodna.

Kampus biurowy LIXA powstaje etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Zarówno istniejące budynki, jak i powstający jeszcze, ostatni budynek LIXA D są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa.

Zwiń
2024-02-22

Yareal rozpoczyna sprzedaż mieszkań w kolejnym budynku w SOHO by Yareal

Yareal rusza ze sprzedażą 180 mieszkań w kolejnym budynku powstającym w ramach projektu mixed-use SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku.


Rozwiń


Budynek SOHO 12 domknie pierzeję od ulicy Żupniczej i architektonicznie nawiązywać będzie do sąsiednich budynków - SOHO 10 oraz zrealizowanych ostatnio SOHO 14 i SOHO 16. Rozpoczęcie budowy tego etapu inwestycji planowane jest na wiosnę tego roku.

 

Budynek SOHO 12 będzie ostatnim z budynków uzupełniających nową, wielkomiejską pierzeję w północnej części kompleksu przy ulicy Żupniczej. Powstanie pomiędzy budynkami SOHO 10 a SOHO 14, kontynuując ich architektoniczny styl nawiązujący do postindustrialnej historii tego terenu. Od strony ulicy elewacja będzie wykonana z białego tynku z namalowanym na niej charakterystycznym dekorem, natomiast od strony parku linearnego zaprojektowano wykończenie ceglanymi płytkami. Z kolei elewacja na parterze powstanie z użyciem efektownego cortenu, który był już wykorzystany przy budowie sąsiednich budynków, nadając im unikalny wygląd dzięki efektowi stali pokrytej charakterystyczną patyną w kolorze rdzy.

 

„To, co szczególnie wyróżnia SOHO 12 to ciekawa, zróżnicowana elewacja spójna z koncepcją całego SOHO by Yareal oraz bogata oferta mieszkań – od jedno- do pięciopokojowych penthouse’ów, o powierzchni od 30 mkw. do 130 mkw. Budynek będzie miał od sześciu do ośmiu pięter, a dzięki jego zróżnicowanej wysokości wiele mieszkań będzie dysponowało atrakcyjnymi tarasami. Podobnie jak sąsiadujące budynki, SOHO 12 będzie kaskadowo schodził w stronę parku tworząc wewnętrzne zielone dziedzińce. Wysokiej jakości wykończenie terenów wspólnych i otwartego niedawno parku linearnego już teraz dopełnia urbanistykę projektu, jego urozmaiconą architekturę i wielofunkcyjny charakter SOHO by Yareal” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Rozpoczęcie budowy zaplanowano na wiosnę br. Wejście do budynku SOHO 12 będzie prowadziło przez reprezentacyjne lobby, a wjazd do garażu podziemnego zaprojektowano od strony uliczki biegnącej równolegle do ulicy Żupniczej. Na parterze SOHO 12 przewidziano 5 lokali usługowych, w tym 3 dostępne z ulicy, a 2 wprost od strony parku. W tych ostatnich możliwe będzie prowadzenie działalności gastronomicznej - kawiarni lub restauracji oraz zaaranżowanie ogródka dla gości.

 

SOHO by Yareal stworzy docelowo otwarty, wielofunkcyjny kompleks, którego zieloną osią jest 300-metrowy park linearny oddany do użytku w grudniu 2023 roku, rozciągający się wzdłuż całej inwestycji. Na ogólnodostępnych terenach zielonych powstała kompozycja blisko 17 tysięcy roślin i ponad 100 drzew, a także skwerów, wzniesień, ławek. Do dyspozycji mieszkańców oddano pod koniec ubiegłego roku m.in. ogród społeczny i plac zabaw dla dzieci odtworzony w pierwotnym kształcie, zgodnie z oczekiwaniami sąsiadów. Wszystkie tereny zielone są automatycznie nawadniane deszczówką gromadzoną w podziemnych zbiornikach przez system retencji.

 

5-hektarowy kompleks SOHO by Yareal, składający się z nowych budynków z mieszkaniami w podwyższonym standardzie i apartamentowców, docelowo stanie się miejscem zamieszkania około 900 rodzin. Zgodnie z ideą 15-minutowego miasta, w ramach projektu połączono funkcje mieszkaniową, usługową i rekreacyjną. Ten flagowy projekt mieszkaniowo-usługowy Yareal będzie zaspokajał potrzeby mieszkańców i gości, zapewniając ogólnodostępną przestrzeń rekreacyjną, wokół której skupia się zarówno część mieszkaniowa jak i lokale na wynajem.

 

W bliskim sąsiedztwie kompleksu znajduje się jeden z największych parków w Warszawie - Park Skaryszewski z Jeziorem Kamionkowskim. Dodatkowo, w odległości kilkuminutowego spaceru, u zbiegu ulic Mińskiej i Stanisławowskiej, planowana jest stacja trzeciej linii metra „Mińska”. Zrównoważony projekt urbanistyczny kompleksu SOHO by Yareal został wyróżniony pionierskim na polskim rynku zielonym certyfikatem BREEAM Communities, który potwierdza odpowiedzialne podejście firmy do planowanych inwestycji.

 

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal


Zwiń
2024-01-31

LIXA E z pozwoleniem na użytkowanie

Biurowiec LIXA E, który powstał w ramach kampusu biurowego w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie, uzyskał pozwolenie na użytkowanie.


Rozwiń


Budynek Yareal Polska dostarczył na warszawski rynek blisko 18 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, zaprojektowanej i zrealizowanej zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju.

 

Kompleks LIXA, zlokalizowany w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, jest największym projektem biurowym w historii Yareal Polska. Docelowo będzie tworzył zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw. W ramach ostatniego etapu budowy tego kampusu, powstał  biurowiec LIXA E, który otrzymał właśnie pozwolenie na użytkowanie.

 

Budynek LIXA E, usytuowany po zachodniej stronie ogólnodostępnego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu, dostarczył na warszawski rynek blisko 18 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, która już dzisiaj cieszy się dużym zainteresowaniem najemców. Powierzchnie w budynku LIXA E zostały wynajęte w ponad 70%, a Yareal Polska prowadzi zaawansowane rozmowy z kolejnymi firmami, które planują związać swoją biznesową przyszłość właśnie z LIXA.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w nieco ponad 1,5 roku od wbicia pierwszej łopaty, możemy poinformować o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie przez kolejny budynek wchodzący w skład kompleksu LIXA – biurowiec LIXA E. Jest to obiekt, który doskonale odpowiada na aktualne oczekiwania najemców i świetnie wpisuje się w profil przyjaznego miejsca pracy. Kampusowy charakter zabudowy, jedna z największych dostępnych obecnie na rynku powierzchni piętra – 3 400 mkw., a co za tym idzie także swoboda w aranżacji przestrzeni, liczne tereny zielone, przemyślane rozwiązania technologiczne czy funkcjonalne jak np. uchylne okna, są elementami wyróżniającymi LIXA. Ogromny atut naszego kompleksu stanowi także unikalny w skali całego rynku koncept LIXA City Gardens. Szeroka i różnorodna oferta retailowa i gastronomiczna, w tym restauracje, bary, kawiarnie czy showroomy, sprawiają, że jest to miejsce, w którym życie toczy się również po godzinach pracy. Cieszymy się, że nasz projekt spotyka się z bardzo dobrym odbiorem i dużym zainteresowaniem ze strony najemców.” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

 

Budynek LIXA E, podobnie jak pozostałe części kompleksu, zrealizowano zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, która na pierwszym planie stawia standardy ESG. Podczas budowy biurowca, jak i jego późniejszego funkcjonowania wykorzystywana była i będzie wyłącznie energia elektryczna pochodząca z odnawialnych źródeł, tj. lądowych farm wiatrowych.

 

Podczas budowy wykorzystany  był także m.in. niskoemisyjny beton, z którego wykonano całą konstrukcję oraz niskoemisyjne aluminium pochodzące z recyklingu, zastosowane na fasadach kompleksu. Dodatkowo, w biurowcu zaprojektowano uchylne okna, które pozwolą ograniczyć wykorzystywanie klimatyzacji przy jednoczesnym dostępie do świeżego powietrza, a wewnątrz budynku zostały zamontowane szybkobieżne windy odzyskujące energię, a także nowoczesne oświetlenie LED. Woda z opadów będzie gromadzona i posłuży do nawadniania krzewów, bylin i trawników rosnących w ogólnodostępnych ogrodach. Na dziedzińcu powstanie oczko wodne, wokół którego w upalne dni będzie rozpylana mgiełka wodna.

 

W podziemnej części ostatniego etapu LIXA (w skład którego wchodzą budynki LIXA D i E), powstającego tuż przy reprezentacyjnym pieszym pasażu, tworzącym nowe przejście pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową, znalazło się łącznie 217 miejsc parkingowych. Część z nich została wyposażona w ładowarki do samochodów elektrycznych. Przewidziano także stojaki dla rowerów oraz prysznice i szafki dla najemców, dojeżdżających do pracy jednośladami. W ramach realizacji tej fazy LIXA, Yareal Polska przeprowadził także remont okolicznych ulic, w tym fragmentu jednej z kluczowych arterii warszawskiej Woli – ulicy Kasprzaka. Co więcej, na wiosnę br. planowany jest również remont całej ulicy Giełdowej.

 

Kampus biurowy LIXA został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Zarówno istniejące budynki (w tym LIXA E), jak i powstający jeszcze biurowiec LIXA D są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa.

 

W budowie pozostaje jeszcze biurowiec LIXA D, ostatni budynek w kompleksie LIXA. Oddanie do użytkowania tego obiektu zaplanowano na przełom I i II kw. 2024 r.

Zwiń

Świat Yareal

Cała inwestycja, w tym budynki, przestrzeń użytkowa wokół nich, jak i sąsiadujące z nimi otoczenie, została zaprojektowana tak, by zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania.

Zobacz szczegóły

Restauracja Rico, Ramenownia i salon kosmetyczny Luna Skin – to trzy marki, które dołączyły do grona najemców konceptu retailowego LIXA City Gardens...

Zobacz szczegóły

Yareal Polska to obecna na rynku od wielu lat, wiodąca pod względem jakości firma deweloperska, wyspecjalizowana w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie i apartamentów. Firma posiada silną pozycję kapitałową

i mocne wsparcie udziałowców. Od 2005 roku aktywnie działamy w ramach Polskiego Związku Firm Deweloperskich PZFD. Jako członek PZFD przestrzegamy kodeksu dobrych praktyk oraz dbamy o utrzymanie najwyższych standardów jakościowych.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły

ESG to jeden z ważniejszych terminów w kontekście realizacji inwestycji deweloperskich, mający bezpośredni wpływ na kwestie dotyczące zarządzania i odpowiedzialności biznesowej firmy.

Zrównoważony rozwój był od początku jednym z fundamentów rozwoju Yareal. Zdajemy sobie sprawę z wielkiej odpowiedzialności wynikającej z faktu, że tworząc nowe projekty i wprowadzając nowe funkcje, definiujemy na dziesięciolecia realia i komfort życia w mieście.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły