Aktualności

2023-07-07

SOHO by Yareal: park linearny gotowy pod koniec lata

Na warszawskim Kamionku trwa budowa 300-metrowego parku linearnego.


Ogólnodostępny park będzie stanowił zieloną oś wielofunkcyjnego kompleksu SOHO by Yareal, zaplanowanego zgodnie z ideą 15-minutowego miasta. Park przy ul. Mińskiej – z palcem zabaw, terenami rekreacyjnymi oraz kilkunastoma tysiącami roślin – do jesieni powinien zostać ukończony i udostępniony mieszkańcom SOHO, ich gościom oraz odwiedzającym.

 

Zagospodarowanie zieleni i stworzenie parku jest jednym z największych wyzwań dewelopera, ponieważ teren SOHO by Yareal ma ponad stuletnią historię zróżnicowanej działalności przemysłowej. Rozwijały się tam kolejno m.in. manufaktura produkująca jutę i len, fabryka amunicji, później zakłady wytwarzające motocykle SHL i skutery Osa, a ostatnio mikroskopy i lornetki. Postindustrialny charakter kwartału ulic na Kamionku najbardziej widać w zabytkowych budynkach, które wkrótce zostaną odnowione i zyskają nowe funkcje. Przemysłowa przeszłość wiąże się jednak z trudnościami wynikającymi z obecności licznych, nieczynnych od dawna instalacji, tworzących podziemną sieć. To właśnie wśród starej infrastruktury, ukrytej po ziemią, rosną stare drzewa. To także miejsce, gdzie rosnąć będą nowe drzewa oraz rośliny, które już za kilka miesięcy utworzą 300-metrowy park linearny.  

 

SOHO by Yareal wraz z nowo powstającym parkiem będzie obsadzone 17 000 roślin i ponad setką drzew, pomiędzy którymi powstają obecnie skwery, ścieżki, niewielkie wzniesienia, zielone tereny rekreacyjne i plac zabaw. Yareal zaplanował przeniesienie kilkudziesięciu dorosłych drzew od dawna rosnących na uzbrojonych, pofabrycznych terenach.

 

Właśnie to zadanie stanowi dla nas największe wyzwanie, ponieważ część z nich zasadzono wśród dawno zapomnianej, nieczynnej podziemnej infrastruktury i gruzu, które deformowały korzenie drzew, w tym najbardziej wartościowych ze względu na gabaryty. Łatwiej tworzyć park na gołym polu pośrodku niczego niż adaptować trudną postindustrialną przestrzeń. Od początku braliśmy takie ryzyko pod uwagę, więc teraz uważnie oceniamy ryzyka związane z koniecznością przesadzenia niektórych drzew, ponieważ bezpieczeństwo w ogólnodostępnym parku jest najwyższym priorytetem. Dlatego dokonujemy dodatkowych ocen wszystkich drzew przewidzianych do przesadzenia, dostosowując metody działania do ich kondycji i stanu bryły korzeniowej. Niestety nie wszystkie okazy, przewidziane do utrzymania na terenie parku to zdrowe, mocne drzewa z prawidłowo ukształtowanymi bryłami korzeniowymi. Część z nich może mieć znaczne uszkodzenia przez podłoże, na którym te drzewa przez lata wzrastały. Pracujemy nad projektem z najwyższą dbałością o każdy detal i ta zasada dotyczy również parku. Dlatego zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby uratować i utrzymać każde drzewo na jego terenie” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Aby upewnić się, które drzewa można bezpiecznie pozostawić na miejscu lub przenieść, Yareal zlecił ekspertom dodatkowe badania wykorzystujące m.in. tomografię sejsmiczną i rezystograf oporowy. Prowadzone są też próby obciążeniowe kilkudziesięciu starych drzew, ponieważ korzenie jednego z nich okazały się spróchniałe do tego stopnia, że pień nieoczekiwanie runął. Według ekspertów, dzięki trwającym dodatkowym badaniom większość przesadzonych drzew powinna przyjąć się w nowych lokalizacjach na terenie parku. Niezależnie od tego deweloper zaplanował zupełnie nowe nasadzenia, zasilające wcześniejszy drzewostan parku. Wśród nich znajdzie się blisko 40 mierzących nawet do 5 metrów klonów, grabów, jabłoni i brzóz, a także ponad tysiąc hortensji różnych odmian i 6 000 krzewów różnych gatunków. Cały park i pozostałe tereny zielone będą automatycznie podlewane, zgodnie ze wskazaniami umieszczonych w glebie czujników wilgotności, przy wykorzystaniu deszczówki gromadzonej podczas opadów w specjalnych zbiornikach. Na zachodnim końcu parku powstaje też strefa z tzw. ogrodem społecznym, wyposażonym w kontenery szkółkarskie z kompozytu wyprodukowanego z poddanej recyklingowi odzieży. Mieszkańcy kompleksu będą mogli w nich uprawiać własne warzywa, zioła i kwiaty.

 

Wzdłuż parku linearnego będzie koncentrowała się większość aktywności i życia mieszkańców oraz odwiedzających. Po jego ukończeniu i udostępnieniu jesienią tego roku, zostaną również oddane do użytkowania kolejne budynki mieszkalne z usługami, tworzące wielofunkcyjny kompleks przy ul. Mińskiej. Jeszcze w tym roku do nowych apartamentów i mieszkań Yareal na Kamionku wprowadzi się ok. 300 rodzin, które od samego początku będą mogły korzystać z nowego parku razem z obecnymi mieszkańcami SOHO. Gotowy będzie również duży plac zabaw, w którym znajdzie się nowe wyposażenie i zabawki - takie same jak przed rozpoczęciem budowy – ale wzbogacone o dodatkowe elementy dla dzieci.

 

SOHO by Yareal będzie docelowo kompleksem złożonym z kilkunastu budynków. W części z nich będą działały lokale handlowe, usługowe i gastronomiczne na wynajem, dzięki którym kompleks będzie pełnił rolę lokalnego centrum. Założenie urbanistyczne oraz przyjazne środowisku rozwiązania zapewniły tej inwestycji pionierski na polskim rynku zielony certyfikat BREEAM Communities. Potwierdza on najwyższe standardy jakości projektu urbanistycznego, który powstał m.in. w ramach konsultacji z lokalnym samorządem i z konserwatorem zabytków.

 

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal.

Zwiń
2023-09-19

Restauracja Street otwarta w LIXA C

Różnorodna kuchnia, potrawy łączące nieoczywiste smaki i wyjątkowy wystrój nawiązujący do motoryzacji – to elementy wyróżniające Restaurację Street, która została niedawno otwarta w kompleksie biurowym LIXA w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie.


Rozwiń


Restauracja zagospodarowała 468 mkw. przestrzeni na parterze budynku LIXA C, od strony ogólnodostępnego pieszego pasażu miejskiego znajdującego się pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową. To kolejna restauracja działająca w ramach konceptu retailowego LIXA City Gardens, która wzbogaciła ofertę gastronomiczną nie tylko w samym kompleksie LIXA, ale również w najbliższej okolicy.

 

Street to marka restauracji, która działa na rynku gastronomicznym od niemal 20 lat, prowadząc obecnie cztery restauracje w biurowcach i galeriach handlowych w Warszawie. Pierwszy lokal, otwarty pod szyldem Street, powstał w 2004 r. – jego nazwa wzięła się od określenia nocnych wyścigów samochodowych, a restauracja miała być miejscem dzielenia pasji do sportów motoryzacyjnych i świetnej kuchni. Restauracje Street są szczególnie znane ze swojego urozmaiconego, autorskiego menu, będącego zestawieniem popularnych dań kuchni międzynarodowej. Szefowie kuchni restauracji połączyli swoją wiedzę i doświadczenie tworząc receptury ulubionych potraw kuchni europejskiej, amerykańskiej, meksykańskiej i tradycyjnie polskiej.

 

Fascynacja motoryzacją doskonale widoczna jest także w wystroju Restauracji Street w LIXA C. Pojawiły się tam m.in. grafiki najbardziej charakterystycznych elementów samochodów, lampy nawiązujące do silnikowych tłoków oraz materiały używane do wykończenia aut wyścigowych. Street zagospodarował 468 mkw. nowoczesnej powierzchni usługowej, zlokalizowanej na parterze budynku LIXA C. W skład przestrzeni restauracyjnej wchodzi m.in. strefa VIP, która może pomieścić nawet 60 osób – stanowiąc idealne miejsce do organizacji różnego rodzaju spotkań i wydarzeń specjalnych. Restauracja Street w LIXA może poszczycić się również zewnętrznym ogródkiem wychodzącym wprost na pasaż miejski LIXA City Gardens.

 

Wybór restauracji w kompleksie biurowym zawsze stanowi duże wyzwanie dla inwestora. Komplementarne dopasowanie oferty gastronomicznej do potrzeb i oczekiwań pracowników oraz gości odwiedzających budynek, znacznie podnosi jego atrakcyjność. Zwłaszcza nowe pokolenie pracowników oczekuje, aby biurowce oferowały nie tylko komfortowe warunki do wykonywania obowiązków, ale również stwarzały atrakcyjne możliwości spędzania wolnego czasu i realizacji ważnych codziennych potrzeb. Jestem przekonana, że bogata oferta gastronomiczna Street doskonale odpowie na te oczekiwania i restauracja będzie bardzo chętnie odwiedzana zarówno przez osoby pracujące w kampusie LIXA, jak i naszych gości. Bardzo się cieszę z tej współpracy i faktu, że to właśnie Restauracja Street stała się pierwszym punktem kulinarnym naszego nowego pieszego pasażu, w którym w ramach konceptu LIXA City Gardens znajdą się liczne lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

 

Jestem szczęśliwa, że nasza najnowsza restauracja powstała w przepięknym kompleksie LIXA. Tworzymy miejsca z myślą o naszych gościach i ich potrzebach – tę samą energię spotkaliśmy w kompleksie zbudowanym przez Yareal Polska – zlokalizowanym w samym sercu miasta, ale zatopionym w zieleni i spokoju. Nowa Restauracja Street to nie tylko kolejny punkt na gastronomicznej mapie Warszawy, ale przede wszystkim przestrzeń, w której pracownicy kampusu oraz ich goście mogą oderwać się od codziennych obowiązków i zrelaksować w niezobowiązującej atmosferze. Wprowadzając ofertę lunch’ową, skrojoną specjalnie dla pracowników biur w okolicy, stawiamy na codziennie inne menu, zgodne z sezonowo dostępnymi składnikami oraz szybkość obsługi. Po godzinach zapraszamy na tradycyjne Street’owe after office, podczas którego klienci korzystają z szeregu promocji, w tym najbardziej znanych Happy Hours. Dzięki wyjątkowemu układowi lokalu byliśmy w stanie zaaranżować przestrzeń do przyjmowaniu wieloosobowych rezerwacji, podczas których nawet 50 osób może siedzieć razem, przy jednym stole. Wiemy jak ważne było to dla klientów organizujących u nas imprezy i spotkania. Posiadamy również efektowną salę VIP, do której zapraszamy na imprezy gości oczekujących większej dyskrecji. Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem cateringowym do przygotowywania bufetów w naszej restauracji, jak i na powierzchniach klienta i jesteśmy podekscytowani na nadchodzące współprace. Jestem dumna z możliwości otwarcia w przestrzeni LIXA City Gardens konceptu, do którego od lat wracają goście, w którym w nieskrępowanej atmosferze można zorganizować firmowe spotkanie i poczuć niepowtarzalny klimat neonowych świateł i street racing’u z lat 2000” – skomentowała Magdalena Lewicka, Partner Zarządzający sieci Restauracje Street.

 

Umowa najmu przestrzeni restauracyjnej została podpisana na okres 10 lat, a w jej negocjacjach uczestniczył zespół JLL, reprezentowany przez Annę Wdowiak.

 

Biurowiec LIXA C o powierzchni 20 000 mkw. jest trzecim z budynków oddanych do użytkowania w ramach największego projektu biurowego w historii Yareal – zaprojektowanego przez renomowaną pracownię HRA Architekci kampusu LIXA, powstającego etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego.

 

LIXA C, podobnie jak pozostałe części kompleksu, została zrealizowana zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Yareal Polska, stawiającą na pierwszym planie standardy ESG. Budynek został poddany certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM i otrzymał finalny certyfikat z oceną Excellent. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, podczas jego budowy wykorzystano wiele przyjaznych dla środowiska technologii i rozwiązań, a w budynku znalazły się m.in. pomieszczenie na rowery oraz szatnie wraz z prysznicami dla rowerzystów i osób trenujących przed pracą. LIXA C uzyskała także rating WELL Health-Safety potwierdzający najwyższe standardy procedur bezpieczeństwa.

 

Obecnie realizowany jest ostatni etap budowy kompleksu LIXA – biurowce LIXA D i E, które zaoferują łącznie ponad 28 000 mkw. powierzchni najmu i będą gotowe na przyjęcie najemców odpowiednio w II i I kwartale 2024 roku. W tej fazie inwestycji zostanie również ukończony ogólnodostępny 150-metrowy pieszy pasaż pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową. Po oddaniu do użytku dwóch ostatnich biurowców, LIXA będzie tworzyła zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Zwiń
2023-07-21

Nowe najmy i ekspansja w LIXA C

Yareal Polska podpisał nowe umowy najmu na blisko 1000 mkw. w budynku LIXA C, który powstał w ramach kampusu biurowego w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie.


Rozwiń


Do grona najemców biurowca dołączyły firmy Glass System Polska i VisionCube. Dodatkowo, dotychczasowy najemca – firma Advanced Power Solutions Poland, zdecydowała się powiększyć zajmowaną przestrzeń. Tym samym, biurowiec LIXA C jest skomercjalizowany w 95 procentach.

 

Wraz z początkiem 2024 r. swoją działalność w LIXA C zainaugurują dwaj nowi najemcy. Glass System Polska, firma technologiczna opracowująca nowoczesne rozwiązania architektury szklanej, zdecydowała się na najem 435 mkw. nowoczesnej przestrzeni, zlokalizowanej na 1. piętrze budynku. Drugim z najemców, który postanowił związać się z LIXA C jest VisionCube. Firma zajmująca się systemami wideokonferencyjnymi i realizacją skomplikowanych technologicznie projektów z zakresu szeroko pojętego IT, w zlokalizowanym na parterze budynku lokalu o powierzchni 181 mkw. otworzy swój showroom.

 

Ponadto, dotychczasowy najemca LIXA C, światowy lider w dziedzinie produkcji baterii – firma Advanced Power Solutions Poland, podjęła decyzję o ekspansji w ramach budynku o kolejne 316 mkw. Tym samym, od początku 2024 r. siedziba firmy będzie łącznie obejmowała ponad 1000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej na 1. piętrze biurowca.

 

„Bardzo się cieszę, że do grona najemców LIXA dołączyły kolejne innowacyjne firmy. Przygotowując ten kompleks postawiliśmy sobie za cel stworzenie nowoczesnego i przyjaznego środowisku miejsca do pracy, które sprzyja kreatywności  i przyczynia się do rozwoju działalności naszych najemców. Mam ogromną satysfakcję, że ten cel udało nam się osiągnąć. Świadczą o tym nie tylko nowe umowy najmu, ale również fakt, że dotychczasowy najemca LIXA C – firma Advanced Power Solutions Poland, po niespełna roku od podpisania pierwszej umowy, zdecydowała się na rozszerzenie najmu o kolejne kilkaset metrów kwadratowych. Jest to najlepsze potwierdzenie jakości LIXA i oferowanych przez nas usług.” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

 

Biurowiec LIXA C o powierzchni 20 000 mkw. jest trzecim z budynków oddanych do użytkowania w ramach największego projektu biurowego w historii Yareal – zaprojektowanego przez renomowaną pracownię HRA Architekci kampusu LIXA, powstającego etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego.

 

LIXA C, podobnie jak pozostałe części kompleksu, została zrealizowana zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Yareal Polska, stawiającą na pierwszym planie standardy ESG. Budynek został poddany certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM i otrzymał finalny certyfikat z oceną Excellent. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, podczas jego budowy wykorzystano wiele przyjaznych dla środowiska technologii i rozwiązań, a w budynku znalazły się m.in. pomieszczenie na rowery oraz szatnie wraz z prysznicami dla rowerzystów i osób trenujących przed pracą. LIXA C uzyskała także rating WELL Health-Safety potwierdzający najwyższe standardy procedur bezpieczeństwa.  

 

Obecnie realizowany jest ostatni etap budowy kompleksu LIXA – biurowce LIXA D i E, które zaoferują łącznie ponad 28 000 mkw. powierzchni najmu i będą gotowe na przyjęcie najemców odpowiednio w II i I kwartale 2024 roku. W tej fazie inwestycji zostanie również ukończony ogólnodostępny 150-metrowy pieszy pasaż pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową, w którym w ramach konceptu LIXA City Gardens znajdą się liczne lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne. Po oddaniu do użytku dwóch ostatnich biurowców, LIXA będzie tworzyła zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Zwiń
2023-07-19

Yareal rozpoczyna sprzedaż apartamentów w Wilanowie

Yareal ruszył z ofertą apartamentów w pobliżu skrzyżowania ulic Branickiego i Sarmackiej, tworzących główne osie Miasteczka Wilanów.


Rozwiń


Docelowo w ramach nowego osiedla Yareal powstaną 3 ogrodowe dziedzińce dla mieszkańców oraz ogólnodostępny skwer rekreacyjny, połączony z zielonym parkiem linearnym z ogrodami deszczowymi prowadzącym wzdłuż całej inwestycji. Wszystkie apartamenty będą dysponowały loggiami, balkonami lub tarasami, a właściciele mieszkań usytuowanych na parterze skorzystają z własnych ogródków, w tym dwustronnych.

 

Budynek ENSO, którego nazwa nawiązuje do buddyjskiego symbolu zen, powstanie na jednej z ostatnich niezabudowanych działek na terenie Miasteczka Wilanów. Docelowo będzie to połączony w jednolitą formę urbanistyczną budynek o wysokości 4-5 kondygnacji. W pierwszym etapie sprzedaży dostępnych jest 89 apartamentów. W ENSO Wilanów znajdą się głównie duże apartamenty 3-4 pokojowe, zaprojektowane z myślą o rodzinach, które planują powiększanie bądź pragną podnieść aktualny standard mieszkaniowy. Wszystkie apartamenty będą wyposażone w duże, drewniane okna, starannie rozplanowana przestrzeń zapewni podział na strefę nocną i dzienną, a w większych apartamentach znajdą się wydzielone garderoby przy sypialniach.

 

Projektowaliśmy ENSO tworząc harmonijną zabudowę i elegancką, dopracowaną w detalach, wielkomiejską architekturę, wpisującą się w ekologiczny i prospołeczny styl życia mieszkańców dzielnicy. Założenia urbanistyczne Miasteczka Wilanów sprawiły, że jej mieszkańcy cenią dbałość o wysokie standardy estetyczne i użytkowe, dlatego budujemy reprezentacyjny apartamentowiec pełen udogodnień przyjaznych ludziom i środowisku. Efektowne ogrody deszczowe w parku linearnym będą gromadziły wodę do nawodnienia bogatej, wielogatunkowej zieleni na trzech zacisznych dziedzińcach, kwitnącej nieprzerwanie o różnych porach roku. Uzupełnieniem zielonych stref relaksu na zewnątrz będzie ekskluzywna strefa do ćwiczeń we wnętrzu. Zadbaliśmy też, by powstanie naszej inwestycji wzbogaciło ofertę usługową i gastronomiczną okolicy, przyczyniając się do jeszcze większej poprawy warunków życia mieszkańców” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Obok reprezentacyjnego wejścia głównego od strony ul. Adama Branickiego w budynku zaplanowano funkcjonalnie zaprojektowane pomieszczenie fitness dla mieszkańców. Na parterze od strony ulicy, znajdzie się kilka lokali usługowych, w tym jeden przystosowany do potrzeb restauracji z wydzielonym ogródkiem dla gości. Wszystkie miejsca parkingowe w jednokondygnacyjnym podziemnym garażu będą miały możliwość zamontowania ładowarek do samochodów elektrycznych. Rozbudowana w Miasteczku Wilanów sieć ścieżek rowerowych i bliskość terenów rekreacyjnych sprzyjają miłośnikom jednośladów, dlatego w ENSO przewidziano pojemne rowerownie. Mieszkańcy będą mogli korzystać również z ekologicznego transportu miejskiego dostępnego m.in. z przystanku autobusowego obok budynku. Dodatkowo właśnie przy ul. Branickiego będzie kończyć się budowana obecnie linia tramwajowa, łącząca Wilanów z centrum Warszawy (https://tramwajdowilanowa.pl/).

 

Zrównoważone otoczenie inwestycji i dogodne połączenia komunikacyjne m.in. z pobliską obwodnicą, a także bliskość infrastruktury społecznej oraz liczne rozwiązania przyjazne środowisku zapewnią ENSO wysoką ocenę na poziomie Very Good w ramach międzynarodowego systemu zrównoważonego budownictwa BREEAM. Inwestycja Yareal w Miasteczku Wilanów przejdzie wymagającą certyfikację zielonego budownictwa, podobnie jak wszystkie projekty dewelopera, który zgromadził już certyfikaty środowiskowe dla 20 inwestycji mieszkaniowych oraz biurowych.

 

Rozpoczęcie budowy ENSO, jest przewidywane na III kwartał tego roku. Więcej informacji na temat ENSO oraz prośrodowiskowych rozwiązań stosowanych przez Yareal można znaleźć na witrynie projektu: https://www.yareal.pl/enso.

Zwiń
2023-07-11

Yareal: 615 mieszkań gotowych na Mokotowie

Yareal zakończył budowę jednego z największych projektów mieszkaniowych w swojej historii.


Rozwiń


Osiedle Pozytywny Mokotów, które powstało w trzech etapach, wkrótce stanie się miejscem zamieszkania ponad 600 rodzin. Prawie wszystkie mieszkania u zbiegu ulic Postępu i Konstruktorskiej w Warszawie już znalazły nabywców – w ofercie zostały jedynie dwa ponad stumetrowe apartamenty z dużymi tarasami.

 

Pozytywny Mokotów to osiedle składające się 7 budynków otaczających wewnętrzny ogród o długości blisko 200 m. Wzdłuż wydłużonej, zielonej enklawy o powierzchni blisko 10 000 mkw rosną tysiące ozdobnych krzewów i bioróżnorodnych bylin, a także drzewa i trawiaste polany. Wśród wewnętrznych skwerów i trzech placów zabaw powstała osiedlowa promenada z licznymi ławkami i altanami, zieloną pergolą oraz miejsca do rekreacji z hamakiem, zestawem piknikowym i leżakami. Jeden z placów został też wyposażony w przyrządy do ćwiczeń kalisteniki.

 

„Jesteśmy wyjątkowo dumni z tego projektu z uwagi na zastosowanie w Pozytywnym Mokotowie licznych rozwiązań prośrodowiskowych, w tym niektórych po raz pierwszy. Wraz z ukończeniem inwestycji mieszkańcy zyskali m.in. ogród społeczny, czyli kilkadziesiąt kontenerów szkółkarskich wykonanych z konglomeratu powstałego z poddanej recyklingowi odzieży. Już uprawiają w nich swoje kwiaty, warzywa, zioła do wykorzystania w domowej kuchni. Każdy z trzech etapów Pozytywnego Mokotowa będzie zasilany przez własną elektrownię słoneczną. Pierwsza z nich wyprodukowała już ponad 37 megawatogodzin darmowej energii, a dwie kolejne czekają jeszcze na niezbędne decyzje urzędników umożliwiające przyłączenie osiedlowych elektrowni do sieci. Po uruchomieniu paneli solarnych właściciele mieszkań mogą zaoszczędzić rocznie kilkadziesiąt tysięcy złotych na wydatkach za energię elektryczną” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Na terenie inwestycji zainstalowano kilkadziesiąt stojaków rowerowych, a także stację do naprawy rowerów i ogólnodostępną ładowarkę do samochodów elektrycznych oraz Allegromat. Do budowy zakończonej niedawno ostatniej fazy Pozytywnego Mokotowa, Yareal zastosował beton niskoemisyjny - to pierwszy projekt mieszkaniowy z wykorzystaniem betonu Vertua ze śladem węglowym zredukowanym o 38 proc. w stosunku do tradycyjnego betonu. Niskoemisyjny beton wykorzystany do budowy pozwolił na ograniczenie emisji CO2 stanowiącej równowartość pięciokrotnego przejazdu samochodem dookoła kuli ziemskiej.

 

Na rok przed oddaniem kompleksu do użytku Yareal przebudował również skrzyżowanie ulic Postępu i Konstruktorskiej. W porozumieniu z władzami miasta deweloper wymienił nawierzchnię jezdni, wybudował nowe rondo, a także trzy przystanki z zatokami dla autobusów komunikacji miejskiej. Przebudowa skrzyżowania objęła też budowę nowych chodników i ścieżek rowerowych.

 

Łatwa dostępność wszystkich rodzajów komunikacji miejskiej oraz przyjazne i zrównoważone rozwiązania zastosowane w Pozytywnym Mokotowie, zapewniły projektowi Yareal wysoką ocenę na poziomie Very Good w ramach zielonego certyfikatu BREEAM. Yareal dysponuje największą liczbą zielonych certyfikatów w Polsce - objęła już w sumie ponad 19 inwestycji mieszkaniowych i biurowych, zapewniając pod tym względem deweloperowi pozycję ogólnopolskiego lidera zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM. Pozytywny Mokotów został zaprojektowany i wybudowany zgodnie w wymogami polityki środowiskowej Unii Europejskiej, uwzględniającymi dostosowanie do zmian klimatu m.in. dzięki wykorzystaniu energooszczędnych rozwiązań oraz szczególnie trwałych materiałów odpornych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

 

Więcej informacji na temat osiedla Pozytywny Mokotów oraz certyfikacji BREEAM można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/pozytywny-mokotow.

Zwiń
2023-04-13

SOHO by Yareal: startuje budowa kolejnego etapu osiedla mixed use na Kamionku

W ramach trzeciego etapu SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku powstaną dwa budynki mieszkalne w sumie z 14 apartamentami oraz 132 mieszkaniami o podwyższonym standardzie.


Rozwiń


Sztandarowa inwestycja mieszkaniowa dewelopera jeszcze w tym roku wzbogaci się o stanowiący wewnętrzną oś kompleksu, 300-metrowy, w pełni urządzony park linearny, który zostanie oddany w docelowej formie. Na przełomie roku Yareal rozpocznie także przekazania mieszkańcom kluczy do apartamentów i mieszkań w czterech budynkach drugiego etapu, powstających wzdłuż parku.

 

Czteropiętrowy apartamentowiec o nazwie SPLENDOR powstanie przy ul. Mińskiej, a jego elegancką architekturę podkreśli od strony ulicy odnowiony, zabytkowy mur, świadczący o przemysłowej historii kompleksu SOHO by Yareal. Elewacja mieszczącego tylko 14 apartamentów budynku zostanie pokryta ceglanymi płytkami, dzięki którym nowa bryła dopasuje się nie tylko do postindustrialnego otoczenia z charakterystyczną bramą w pobliżu, ale także do sąsiedztwa przedwojennych kamienic. Górne piętra SPENDORU zostaną wyeksponowane przez efektowne narożniki z wysokimi na dwie kondygnacje balkonami, zapewniającymi widok na zrewitalizowany zielony dziedziniec. Yareal planuje rozpoczęcie sprzedaży apartamentów w budynku SPLENDOR jeszcze przed wakacjami.

 

KARDAN z kolei to nowoczesny budynek mieszkalny w kształcie litery U z otwartym dziedzińcem. Elegancka, kryta ceglaną płytką elewacja, będzie harmonijnie współgrać z wysokimi oknami typu portfenetr oraz ażurowymi detalami. Kontrapunktem dla ceglanych okładzin będą białe ściany wewnętrznego dziedzińca. W KARDANIE zamieszkają 132 rodziny. W sumie już ponad 30% mieszkań w tym etapie znalazło swoich nabywców.

 

Ruszamy z budową trzeciego etapu SOHO by Yareal, a jednocześnie zbliżamy się do półmetka rozwoju tego wielofunkcyjnego kompleksu na warszawskim Kamionku. W najbliższych miesiącach kluczowe będzie zakończenie budowy parku linearnego, czyli centralnej części inwestycji, wokół której będzie skupiało się życie całego kwartału miejskiego. To właśnie park z 17 000 roślin i ponad 100 drzewami będzie tworzył zieloną oś SOHO by Yareal, zapewniając mieszkańcom atrakcyjne widoki z okien apartamentów i mieszkań, a także tereny rekreacyjne i place zabaw. Zieleń parkowa będzie stanowiła również najbliższe otoczenie kilkudziesięciu lokali użytkowych, w których rozgoszczą się klienci ogródków restauracji i kawiarni, sklepów i punktów usługowych. Nasza sztandarowa inwestycja została zaprojektowana w duchu 15-minutowego miasta, zgodnie z którym większość potrzeb mieszkańców kompleksu będzie można zaspokoić na miejscu lub w najbliższym sąsiedztwie. Ponadto wewnątrz osiedla wyeliminowany będzie ruch samochodowy na rzecz pieszych i rowerzystów” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

W parterze budynku SPLENDOR przewidziano dwa lokale usługowe, w tym jeden z wejściem prowadzącym od strony ul. Mińskiej przez zabytkowy pofabryczny mur z czerwonej cegły, który zostanie odrestaurowany zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Obok historycznego muru znajdzie się porośnięta zielenią rampa wjazdowa do garażu podziemnego, w którym będzie 138 miejsc parkingowych dla mieszkańców obu budynków oraz aż 37 dla gości popularnej restauracji „Warszawa Wschodnia” sąsiadującą z inwestycją Yareal.

 

W budynku KARDAN cały parter, a od strony parku linearnego także pierwsze piętro, przeznaczono na cele usługowe. Szklane witryny wyznaczą dwa ogólnodostępne pasaże – jeden przebiegający z północy na południe, drugi ze wschodu na zachód. Pasaże skrzyżują się na dziedzińcu, tworząc przestrzeń wspólną. Na ostatniej kondygnacji znajdą się wyjątkowe apartamenty o wysokości 3,5 m, z efektownymi oknami prowadzącymi na duże tarasy.

 

Po ukończeniu budowy wielofunkcyjny kompleks SOHO by Yareal będzie pełnił rolę ogólnodostępnego, lokalnego centrum, łączącego funkcję mieszkaniową, z gastronomią, usługami i sklepami, a także zielonymi przestrzeniami wspólnymi. Wzdłuż parku linearnego powstają urządzone tereny rekreacyjne z niewielkimi wzniesieniami i naturalnymi placami zabaw, wśród których znajdą się niewielkie place i zakątki, tworzące typowo praską atmosferę. Roślinność będzie nawadniana gromadzoną podczas opadów deszczówką, rozprowadzaną później przez przyjazny środowisku system retencji. Apartamenty i mieszkania powstające w sztandarowej inwestycji Yareal staną się docelowo miejscem zamieszkania około 900 rodzin. W kilkunastu budynkach tworzących kompleks znajdzie się w sumie kilkadziesiąt lokali usługowych, które będą zaspokajały codzienne potrzeby zarówno mieszkańców jak i gości SOHO by Yareal.

 

Liczne zrównoważone rozwiązania oraz charakter inwestycji zapewniły jej pionierski na polskim rynku zielony certyfikat BREEAM Communities, potwierdzający najwyższe standardy jakości projektu urbanistycznego, który powstał m.in. w ramach konsultacji z lokalnym samorządem i z konserwatorem zabytków. Do budowy zostanie użyty m.in. beton niskoemisyjny, z którego wykonane będą elementy konstrukcyjne obu budynków. Zastosowanie niskoemisyjnego betonu pozwoli zredukować emisję CO2 o 728 ton, co jest równoważne z emisją generowaną przez 112 lotów samolotem na trasie Warszawa – Nowy Jork w przeliczeniu na jednego pasażera lub przygotowaniem 142 milionów filiżanek herbaty*.  W projekcie przewidziano również zielone dachy oraz skrzynki rozsączające wodę, które będą miały za zadanie lepsze zagospodarowanie wody deszczowej. Generalnym Wykonawcą inwestycji SOHO by Yareal jest firma UNIBEP S.A., projekt architektoniczny osiedla powstał w renomowanej pracowni HRA Architekci.

 

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal.* Dane szacunkowe.

Zwiń
2023-04-05

LIXA E z pełną konstrukcją!

Budowa ostatniego etapu kampusu biurowego LIXA w Warszawie wkracza w końcową fazę realizacji.


Rozwiń


Na budynku LIXA E zawisła symboliczna wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego. Z kolei w budynku LIXA D trwają intensywne prace związane z wznoszeniem ostatnich kondygnacji. Biurowce LIXA D i E, realizowane w ramach flagowej inwestycji Yareal Polska, zaoferują łącznie ponad 28 000 mkw. powierzchni najmu i będą gotowe na przyjęcie najemców odpowiednio w II i I kwartale 2024 roku.

 

LIXA to największy projekt biurowy w historii Yareal. Ostatni etap tej inwestycji – biurowce D i E
– powstają po zachodniej stronie ogólnodostępnego wielkomiejskiego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu. Generalnym wykonawcą jest firma FineTech Construction Sp. z o.o. Na budynku LIXA E pojawiły się już pierwsze elementy elewacji będącej kontynuacją przyjętych założeń architektonicznych z poprzednich etapów. Z kolei w budynku LIXA D, usytuowanym bezpośrednio przy pasażu miejskim LIXA City Gardens, trwają prace związane z wnoszeniem 5. i 6. kondygnacji. LIXA E dostarczy na warszawski rynek blisko 18 000 mkw., a LIXA D ponad 10 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dziś świętować osiągnięcie kolejnego kamienia milowego
w realizacji LIXA. Wybierając FineTech Construction Sp. z o.o, na generalnego wykonawcę ostatniego etapu naszej inwestycji, postawiliśmy na sprawdzonego partnera, dzięki współpracy z którym perfekcyjnie realizujemy niezwykle wymagający harmonogram budowy budynków D i E. Szybkie tempo prac budowlanych oraz doskonały punkt odniesienia, jaki stanowią dotychczasowe budynki naszego kampusu, przekładają się na duże zainteresowanie powierzchniami w powstających biurowcach. LIXA to nie tylko nowoczesne środowisko pracy. To przede wszystkim projekt, w którym dbamy o dobrostan jego użytkowników, poprzez liczne rozwiązania, wyznaczające nowe standardy na rynku biurowym.” – powiedział Jacek Zengteler, Prezes Yareal Polska.

 

Staropolskim zwyczajem, a mianowicie symbolicznym zawieszeniem wiechy ukończyliśmy tak ważny dla całego projektu etap konstrukcyjny w budynku LIXA E. Od momentu rozpoczęcia prac w II kw.
2022 r. jest to wzorcowo prowadzona inwestycja. Projekt realizowany jest niezwykle sprawnie, a postępy w budowie są widoczne z tygodnia na tydzień. Cieszymy się, że niebawem kolejny etap LIXA będzie gotowy na przyjęcie najemców.” – skomentował Włodzimierz Bogiel, Prezes Finetech Construction.

 

LIXA doskonale wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju Yareal Polska, zgodną ze standardami ESG. Podobnie jak w poprzednich etapach realizacji tego kampusu biurowego, przy budowie budynków D i E stosowane są przyjazne środowisku rozwiązania energooszczędne. Budowa zasilana jest energią elektryczną pochodząca z odnawialnych źródeł tj. lądowych farm wiatrowych. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, podczas budowy wykorzystywany jest także m.in. niskoemisyjny beton, który pozwoli zredukować emisję CO2 o 3031 ton, co jest równoważne z emisją generowaną przez 250 lotów samolotem na trasie Warszawa – Nowy Jork. Ponadto, podczas budowy całego kompleksu LIXA stosowane jest niskoemisyjne aluminium pochodzące z recyklingu, które w perspektywie procesu inwestycyjnego pozwoli zredukować emisję CO2 o kolejne 2358 ton.

 

Dodatkowo, zaprojektowane w biurowcach LIXA D i E uchylne okna pozwolą na ograniczone wykorzystywanie klimatyzacji, a wewnątrz budynków zostaną zamontowane szybkobieżne windy odzyskujące energię, a także nowoczesne oświetlenie LED. Woda z opadów będzie gromadzona i posłuży do nawadniania krzewów, bylin i trawników rosnących w obu ogólnodostępnych ogrodach. Na dziedzińcu powstanie oczko wodne, wokół którego w upalne dni będzie rozpylana mgiełka wodna. W podziemnej części ostatniego etapu LIXA, powstającego tuż przy reprezentacyjnym pieszym pasażu, tworzącym nowe przejście pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową, znajdzie się łącznie 217 miejsc parkingowych. Część z nich zostanie wyposażona w ładowarki do samochodów elektrycznych. Przewidziano także stojaki dla rowerów oraz prysznice i szafki dla najemców.

 

Kampus biurowy LIXA powstaje etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Zarówno istniejące budynki, jak i powstające biurowce LIXA D i E są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA zakłada także uwzględnienie w ratingu WELL Health-Safety potwierdzającego, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa. Po oddaniu do użytku dwóch ostatnich biurowców, LIXA będzie tworzyła zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Zwiń

Świat Yareal

Cała inwestycja, w tym budynki, przestrzeń użytkowa wokół nich, jak i sąsiadujące z nimi otoczenie, została zaprojektowana tak, by zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania.

Zobacz szczegóły

Różnorodna kuchnia, potrawy łączące nieoczywiste smaki i wyjątkowy wystrój nawiązujący do motoryzacji – to elementy wyróżniające Restaurację Street, która została niedawno otwarta w kompleksie biurowym LIXA w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie.

Zobacz szczegóły

Yareal Polska to obecna na rynku od wielu lat, wiodąca pod względem jakości firma deweloperska, wyspecjalizowana w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie i apartamentów. Firma posiada silną pozycję kapitałową

i mocne wsparcie udziałowców. Od 2005 roku aktywnie działamy w ramach Polskiego Związku Firm Deweloperskich PZFD. Jako członek PZFD przestrzegamy kodeksu dobrych praktyk oraz dbamy o utrzymanie najwyższych standardów jakościowych.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły

Przez blisko 20 lat działalności Yareal Polska zrealizował 17 projektów mieszkaniowych i apartamentowych, a także 7 najwyższej klasy obiektów biurowo-usługowych. Wiele naszych inwestycji zyskało uznanie i zostało wyróżnionych nagrodami branżowymi.

Zobacz szczegóły