Aktualności

2024-01-31

LIXA E z pozwoleniem na użytkowanie

Biurowiec LIXA E, który powstał w ramach kampusu biurowego w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie, uzyskał pozwolenie na użytkowanie.


Budynek Yareal Polska dostarczył na warszawski rynek blisko 18 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, zaprojektowanej i zrealizowanej zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju.

 

Kompleks LIXA, zlokalizowany w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, jest największym projektem biurowym w historii Yareal Polska. Docelowo będzie tworzył zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw. W ramach ostatniego etapu budowy tego kampusu, powstał  biurowiec LIXA E, który otrzymał właśnie pozwolenie na użytkowanie.

 

Budynek LIXA E, usytuowany po zachodniej stronie ogólnodostępnego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu, dostarczył na warszawski rynek blisko 18 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, która już dzisiaj cieszy się dużym zainteresowaniem najemców. Powierzchnie w budynku LIXA E zostały wynajęte w ponad 70%, a Yareal Polska prowadzi zaawansowane rozmowy z kolejnymi firmami, które planują związać swoją biznesową przyszłość właśnie z LIXA.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w nieco ponad 1,5 roku od wbicia pierwszej łopaty, możemy poinformować o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie przez kolejny budynek wchodzący w skład kompleksu LIXA – biurowiec LIXA E. Jest to obiekt, który doskonale odpowiada na aktualne oczekiwania najemców i świetnie wpisuje się w profil przyjaznego miejsca pracy. Kampusowy charakter zabudowy, jedna z największych dostępnych obecnie na rynku powierzchni piętra – 3 400 mkw., a co za tym idzie także swoboda w aranżacji przestrzeni, liczne tereny zielone, przemyślane rozwiązania technologiczne czy funkcjonalne jak np. uchylne okna, są elementami wyróżniającymi LIXA. Ogromny atut naszego kompleksu stanowi także unikalny w skali całego rynku koncept LIXA City Gardens. Szeroka i różnorodna oferta retailowa i gastronomiczna, w tym restauracje, bary, kawiarnie czy showroomy, sprawiają, że jest to miejsce, w którym życie toczy się również po godzinach pracy. Cieszymy się, że nasz projekt spotyka się z bardzo dobrym odbiorem i dużym zainteresowaniem ze strony najemców.” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

 

Budynek LIXA E, podobnie jak pozostałe części kompleksu, zrealizowano zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, która na pierwszym planie stawia standardy ESG. Podczas budowy biurowca, jak i jego późniejszego funkcjonowania wykorzystywana była i będzie wyłącznie energia elektryczna pochodząca z odnawialnych źródeł, tj. lądowych farm wiatrowych.

 

Podczas budowy wykorzystany  był także m.in. niskoemisyjny beton, z którego wykonano całą konstrukcję oraz niskoemisyjne aluminium pochodzące z recyklingu, zastosowane na fasadach kompleksu. Dodatkowo, w biurowcu zaprojektowano uchylne okna, które pozwolą ograniczyć wykorzystywanie klimatyzacji przy jednoczesnym dostępie do świeżego powietrza, a wewnątrz budynku zostały zamontowane szybkobieżne windy odzyskujące energię, a także nowoczesne oświetlenie LED. Woda z opadów będzie gromadzona i posłuży do nawadniania krzewów, bylin i trawników rosnących w ogólnodostępnych ogrodach. Na dziedzińcu powstanie oczko wodne, wokół którego w upalne dni będzie rozpylana mgiełka wodna.

 

W podziemnej części ostatniego etapu LIXA (w skład którego wchodzą budynki LIXA D i E), powstającego tuż przy reprezentacyjnym pieszym pasażu, tworzącym nowe przejście pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową, znalazło się łącznie 217 miejsc parkingowych. Część z nich została wyposażona w ładowarki do samochodów elektrycznych. Przewidziano także stojaki dla rowerów oraz prysznice i szafki dla najemców, dojeżdżających do pracy jednośladami. W ramach realizacji tej fazy LIXA, Yareal Polska przeprowadził także remont okolicznych ulic, w tym fragmentu jednej z kluczowych arterii warszawskiej Woli – ulicy Kasprzaka. Co więcej, na wiosnę br. planowany jest również remont całej ulicy Giełdowej.

 

Kampus biurowy LIXA został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Zarówno istniejące budynki (w tym LIXA E), jak i powstający jeszcze biurowiec LIXA D są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa.

 

W budowie pozostaje jeszcze biurowiec LIXA D, ostatni budynek w kompleksie LIXA. Oddanie do użytkowania tego obiektu zaplanowano na przełom I i II kw. 2024 r.

Zwiń
2024-07-18

Klinika medyczna w LIXA City Gardens

Grono najemców powiększyło się o kolejną firmę – klinikę medyczną Fimedica, która wynajęła 360 mkw. powierzchni na parterze budynku LIXA D.


Rozwiń


Projekt LIXA, który powstał w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie to nie tylko najwyższej jakości powierzchnie biurowe, ale również przestrzeń z klimatycznymi kawiarniami i restauracjami oraz wysokiej jakości usługami zlokalizowanymi w ramach LIXA City Gardens. Grono najemców powiększyło się o kolejną firmę – klinikę medyczną Fimedica, która wynajęła 360 mkw. powierzchni na parterze budynku LIXA D.

Klinika Fimedica to placówka posiadająca szerokie kompetencje  i doświadczenie w leczeniu zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Atutem kliniki jest wysoko wyspecjalizowany zespół lekarzy z dziedziny ortopedii, medycyny sportowej, neurologii, neurochirurgii, reumatologii, gastrologii, endokrynologii, chirurgii naczyniowej, proktologii oraz wysokiej klasy specjalistów z zakresu fizjoterapii, osteopatii
i masażu.

Centrum Fimedica zostanie zaaranżowane na 360 mkw. powierzchni na parterze budynku LIXA D,
od strony wewnętrznego dziedzińca. W procesie negocjacji najemcy doradzali przedstawiciele
BNM – Real Estate Advisory. Otwarcie kliniki zaplanowano na przełom 2024 i 2025 r.

Poprzez wprowadzenie LIXA City Gardens tworzymy zupełnie nową, publiczną przestrzeń, która otwarta jest zarówno na pracowników biur, lokalną społeczność oraz gości odwiedzających nasz kampus. Dołączenie do grona najemców kliniki Fimedica wzbogaca naszą ofertę i zarazem uzupełnia portfolio usług dostępnych w LIXA o niezwykle istotny komponent medyczny. Bardzo cieszymy się z podpisania tej umowy, ponieważ posiadanie centrum medycznego wśród najemców kampusu biurowego stanowi niewątpliwy atut. Jestem przekonana, że między innymi dzięki szerokiej ofercie usług i ich komplementarności, LIXA wraz z konceptem LIXA City Gardens na stałe wpisze się w mapę Warszawy i będzie na niej istotnym punktem, tętniącym życiem, przyjaznym dla ludzi i środowiska.”
– powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu i Asset Management w Yareal Polska.

Nasza Klinika została stworzona z myślą o potrzebach pacjentów, którzy zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi. Jest to miejsce, w którym zawsze staramy się dotrzeć do przyczyn problemu i zaproponować jak najlepsze rozwiązanie. Cieszymy się, że już niebawem nasze centrum medyczne zostanie otwarte w LIXA. Dzięki tej doskonałej lokalizacji, w nowoczesnych warunkach, z naszych kompleksowych usług będą mogły korzystać wszystkie osoby poszukujące świadczeń medycznych w oparciu o najwyższe standardy, w tym oczywiście również pracownicy firm, mających swoje siedziby w kampusie LIXA. Nie możemy się doczekać otwarcia i już teraz zapraszamy do korzystania z usług doświadczonych specjalistów.” – skomentował Bartosz Pecarz, Prezes Zarządu w Fimedica .

W ramach LIXA City Gardens na 4000 mkw. nowoczesnej powierzchni w parterach poszczególnych budynków (również wzdłuż 150-metrowego miejskiego pasażu) powstają liczne lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne. Komercjalizacja konceptu dobiega końca, a wśród najemców autorskiego projektu Yareal Polska, oprócz Fimedica, znajdują się m.in.: restauracje Rico, KURA i Street, Ramenownia, Szum, Gorąco Polecam oraz Batida. LIXA City Gardens to również showroomy Aluprof, Unique Work, ISKU, VisionCube oraz nowoczesny salon AGD. Znajdzie się tam także salon kosmetyczny Luna Skin. Otwarcie całego konceptu LIXA City Gardens zaplanowano na przełom 2024/2025 roku.

Kampus LIXA jest największym projektem biurowym w historii Yareal Polska. Kompleks stanowi doskonały przykład realizacji strategii firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju, która na pierwszym planie stawia dbałość o środowisko i najwyższe standardy ESG. Wykorzystanie energii elektrycznej pochodzącej wyłącznie z odnawialnych źródeł, niskoemisyjny beton, aluminium pochodzące z recyklingu i niwelujące ślad węglowy czy gromadzenie wody z opadów i wykorzystywanie jej do nawadniania roślinności, to tylko niektóre z rozwiązań pro-środowiskowych wdrażanych w tym projekcie. LIXA oferuje również niespotykaną w całym centrum biznesowym na warszawskiej Woli skalę terenów zielonych – bioróżnorodne tereny zielone zajmują łącznie około 5500 mkw.

Kampus biurowy LIXA powstawał etapami na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Utworzył zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw., które zostały zaprojektowane przez renomowaną pracownię HRA Architekci.

Budynki kampusu LIXA są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że inwestycja spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa. LIXA stawia również na najwyższą jakość łączności cyfrowej i technologii inteligentnych w budynkach, czego udokumentowanie stanowi certyfikacja zgodnie z kryteriami WiredScore (budynki LIXA C i E otrzymały ten prestiżowy certyfikat technologiczny na najwyższych poziomie Platinum, a budynek LIXA D jest w trakcie certyfikacji). Ponadto, budynek LIXA E otrzymał certyfikat Active Score Gold, a LIXA D znajduje się w trakcie procesu certyfikacji. Co więcej, budynki LIXA C, D i E znajdują się obecnie także w procesie certyfikacji AirRated.

Zwiń
2024-07-10

Yareal ze zgodą na inwestycję mieszkaniową na Żoliborzu

Yareal wybuduje ponad 60 mieszkań wraz z usługami na parterze i dużym, ogólnodostępnym, terenem rekreacyjnym w pobliżu pętli tramwajowej na Marymoncie.


Rozwiń


Nowy budynek w stylu żoliborskiego modernizmu zastąpi istniejący w tym miejscu wysłużony biurowiec z lat 80-tych, otoczony obecnie niemal całkowicie zabetonowanym placem. Inwestycja Yareal przy ul. Mickiewicza 63 powstanie zgodnie z warunkami określonymi przez Radę Warszawy w trybie tzw. specustawy mieszkaniowej. Decyzja radnych została poprzedzona zatwierdzeniem projektu przez liczne instytucje miejskie i dzielnicowymi konsultacjami społecznymi.

 

Modernistyczny budynek w kształcie litery L – ze stylowo zaokrąglonymi narożnikami - powstanie wzdłuż ulicy Mickiewicza, dzięki czemu możliwe będzie wygospodarowanie nowej przestrzeni otwartej dla wszystkich. Powstanie na niej mierzący ponad 1300 mkw. ogólnodostępny skwer z urządzoną zielenią, który będzie służył zarówno nowym mieszkańcom, jak i sąsiadom. Budowę poprzedzi rozbiórka wyeksploatowanego biurowca z lat 80-tych oraz zabetonowanego placu, służącego obecnie jako odgrodzony parking. Zmiana zatwierdzona przez miejskich planistów i radnych Warszawy, umożliwi stworzenie brakującego w tym miejscu fragmentu wielkomiejskiej pierzei, a także wzbogacenie i uporządkowanie przestrzeni publicznej oraz układu urbanistycznego w tym rejonie Żoliborza.

 

Planujemy budowę ponad 60 mieszkań w 6-kondygnacyjnym budynku, kaskadowo schodzącym do 5 i 4 kondygnacji, z potrzebnymi usługami na parterze oraz podziemnym garażem. Obok nowoczesnego budynku, którego architektura będzie nawiązywać do żoliborskiego modernizmu i minimalizmu, powstanie pozbawiona ogrodzeń, otwarta przestrzeń, ułatwiająca komunikację i zapewniającą zielony teren do odpoczynku. Będzie to osłonięty od strony ulicy, urządzony skwer z dala od ruchu drogowego, z bezpiecznym placem zabaw oraz przestrzenią wypoczynkową i rekreacyjną. Pozytywna zmiana sposobu zagospodarowania nieruchomości znacząco poprawi charakter tego odcinka ulicy Mickiewicza, szczególnie dzięki otwarciu terenu oraz stylowej zabudowie mieszkalnej z zielenią na dziedzińcu oraz lokalami usługowymi w parterze. Pomimo że inwestycja znajduje się w bliskim sąsiedztwie szkoły i uzyskaliśmy od władz potwierdzenie o dostępności miejsc dla nowych uczniów, zadeklarowaliśmy przekazanie kwoty 2,5 mln złotych na wskazany cel oświatowy. Obecnie finalizujemy negocjacje z miastem w sprawie umowy” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Procedura, której zwieńczeniem była uchwała Rady Warszawy o wyrażeniu zgody na realizację inwestycji przy ul. Mickiewicza 63, została przeprowadzona zgodnie z wymogami tzw. specustawy mieszkaniowej. Przyjęty w przepisach tryb postępowania wypełnił dodatkowe wymagania instrukcji Prezydenta m.st. Warszawy dotyczące zasad prowadzenia dialogu z przedstawicielami lokalnej społeczności. Procedura jest bardzo transparentna i wymaga od inwestora przeprowadzenia szeregu uzgodnień z licznymi instytucjami. Na podstawie przegłosowanej przez radnych uchwały zostanie opracowany projekt budowlany. Planowany termin uruchomienia inwestycji to druga połowa 2025 roku.

 

Zwiń
2024-07-04

Rusza sprzedaż ostatniej puli apartamentów w SOHO by Yareal

Oferta SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku wzbogaca się o kolejny kameralny budynek apartamentowy.


Rozwiń


W zachodniej części wielofunkcyjnego kompleksu, powstanie 17 apartamentów wyeksponowanych wprost na park linearny, stanowiący zieloną oś całego założenia urbanistycznego. NEFRYT jest ostatnim budynkiem apartamentowym, który zostanie zrealizowany w ramach części mieszkaniowej SOHO by Yareal.

 

NEFRYT został zaprojektowany jako wolnostojący, kameralny budynek, z widokiem na zielony park rozciągający się wzdłuż kompleksu SOHO by Yareal. Zarówno architektura, jak i rozmiary NEFRYTU nawiązują do kilku zamieszkałych już apartamentowców, w szczególności do znajdującego się nieopodal budynku RUBIN. Razem z innymi nowo powstałymi budynkami stworzą spójny projekt, m.in. dzięki rozwiązaniom zastosowanym na elewacji – przede wszystkim klinkierowym płytkom nawiązującym do postindustrialnego charakteru kompleksu oraz charakterystycznym aluminiowym kubikom. Dzięki temu budynek doskonale wpisze się w otoczenie nowej zabudowy mieszkaniowej i historycznych budynków pofabrycznych, które zostaną zrewitalizowane w końcowej fazie inwestycji.

 

NEFRYT to wyjątkowy budynek, którego najważniejszymi cechami są kameralny charakter i wysoki standard. Mała liczba przestronnych mieszkań będzie idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie prywatność, swobodę i komfort. Dzięki lokalizacji w centralnej części kompleksu, budynek zapewni mieszkańcom zarówno zaspokojenie podstawowych potrzeb, takich jak zakupy, czy spotkania towarzyskie w pobliskich restauracjach, jak i – za sprawą bezpośredniego sąsiedztwa z parkiem linearnym – możliwość rekreacji wśród zieleni. W parku i na pozostałych zieleńcach rośnie ponad 100 drzew i krzewów, w tym istniejące od czasów przemysłowej przeszłości tego terenu liczne okazy zachowane lub przesadzone w nowe miejsca. Apartamentowiec NEFRYT urozmaici ofertę kompleksu SOHO by Yareal, wprowadzając do niego jednocześnie wysokiej jakości architekturę, atrakcyjną przestrzeń i mieszkania dla nowych mieszkańców, a także kolejne  usługi w parterze budynku” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Do sprzedaży trafi 17 przestronnych apartamentów o powierzchni od 76 do 149 m2. Zaledwie pięciopiętrowy NEFRYT zaoferuje mieszkania w wysokim standardzie, wyróżniające się dużymi przeszklonymi oknami, zapewniającymi optymalne naturalne doświetlenie. Właściciele apartamentów będą dysponowali również przestronnymi balkonami i tarasami, a na ostatnim, wycofanym piętrze, zaprojektowano wyjątkowy apartament z dużym tarasem, na którym będzie można zainstalować np. saunę lub jacuzzi.

 

Wejście do NEFRYTU, otoczonego terenami zielonymi i parkiem, powstanie po północnej stronie, od strony wewnętrznego dziedzińca. Okna na południowej stronie budynku będą wychodziły na park ze starodrzewem i znajdującym się w jego cieniu placem zabaw. W budynku powstaną dwa lokale usługowe na parterze, których oferta będzie zaspokajała potrzeby mieszkańców i osób odwiedzających ogólnodostępne zielone przestrzenie SOHO by Yareal.

 

Oferta mieszkaniowa SOHO by Yareal od kilku lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co wynika m.in. z ukończenia budowy największego etapu wraz z atrakcyjnym parkiem, ale też bliskiej odległości warszawskiego Śródmieścia oraz planowanej w okolicy stacji drugiej linii metra „Mińska”. W sąsiedztwie istnieje też jeden z największych i najbardziej urokliwych warszawskich parków – Park Skaryszewski z Jeziorem Kamionkowskim. W ramach czwartego etapu inwestycji, Yareal niedawno rozpoczął sprzedaż kolejnych mieszkań i apartamentów w budynkach SOHO 10 oraz SOHO 12, które szybko znajdują nabywców.

 

Kompleks SOHO by Yareal ma pełnić funkcję lokalnego centrum, łączącego funkcje mieszkaniowe, przestrzenie rekreacyjne z zielonymi terenami, usługami i lokalami gastronomicznymi, co pozwoli funkcjonować mieszkańcom zgodnie z ideą 15-minutowego miasta, w dużej mierze bez konieczności opuszczania osiedla. Inwestycja otrzymała pionierski na polskim rynku certyfikat BREEAM Communities za wdrożenie najwyższych standardów projektowania urbanistycznego, opracowanego we współpracy z lokalnym samorządem i konserwatorem zabytków.

 

W kompleksie zastosowano wiele ekologicznych rozwiązań, w tym niskoemisyjny beton oraz system retencji deszczówki, która będzie gromadzona w podziemnych zbiornikach i używana do nawadniania rozległych, jak na warunki miejskie, terenów zielonych Na terenie SOHO funkcjonuje też ogród społeczny, zorganizowany w kontenerach szkółkarskich wykonanych z przetworzonej odzieży. Mieszkańcy będą mogli uprawiać tam własne warzywa, zioła oraz rośliny ozdobne.

 

Termin zakończenia budowy nowych budynków SOHO 10, SOHO 12 i NEFRYTU, planowany jest na koniec 2025 roku.

 

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal.

Zwiń
2024-06-13

Konkurs na rzeźbę LIXA rozstrzygnięty

Poznaliśmy laureata konkursu na projekt rzeźby, która powstanie w przestrzeni kompleksu biurowego LIXA.


Rozwiń


Zdobywcą nagrody głównej został Maciej Rembieliński, autor pracy
pt. „Harmonia kontrastów”, student Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej ASP. Zwycięzca otrzymał możliwość realizacji własnej rzeźby na terenie LIXA, która zostanie w pełni sfinansowana przez Yareal Polska, dewelopera projektu biurowego przy ul. Kasprzaka na warszawskiej Woli.

Celem konkursu adresowanego do studentów Pracowni Obrazowania dla Mediów oraz absolwentów Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, było stworzenie wielkoformatowej rzeźby plenerowej zaprojektowanej specjalnie dla przestrzeni architektonicznej kampusu biurowego LIXA. Rzeźba ma komponować się z zastaną przestrzenią i stanowić integralną część istniejącego już krajobrazu. Będzie równocześnie pełnić funkcję elementu, który identyfikuje lokalizację.

W konkursie zgłoszono 23 prace spełniające kryteria regulaminowe. Ich oceny dokonało jury pod przewodnictwem prof. Sławomira Ratajskiego, Dziekana Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ponadto, w komisji zasiedli również: Stanisław Rewski z pracowni HRA Architekci, Wojciech Wagner – Zastępca Dyrektora, Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy oraz przedstawiciele Yareal Polska – Jacek Zengteler, Prezes Zarządu oraz Olga Prokopiak, Dyrektor Marketingu. Prodziekan WSM, dr Katarzyna Stanny, prof. Uczelni pełniła obowiązki sekretarza konkursu.

Nagrodę główną jury przyznało Maciejowi Rembielińskiemu za pracę pt. „Harmonia kontrastów”. Projekt zwycięskiej rzeźby przedstawia zrównoważoną relację pomiędzy dwoma przeciwstawnymi elementami: delikatnością światła a solidnością stali i betonu. Symbolizuje równowagę pomiędzy dynamiką miejskiego krajobrazu a ludzkim dążeniem do harmonii. Centralnym elementem rzeźby jest stalowa rura chromowana, reprezentująca nowoczesność i postęp technologiczny. Jej błyszcząca powierzchnia odzwierciedla odbicia otoczenia, łącząc się z przestrzenią wokół niej. Na rurze znajdują się trzy betonowe bloki symbolizujące fundamenty każdego wielkiego przedsięwzięcia. Koncepcja tej rzeźby wyraża nie tylko estetyczną wartość sztuki, lecz także przesłanie o równowadze pomiędzy tradycją a nowoczesnością, siłą a delikatnością, stabilnością a dynamizmem. „Harmonia kontrastów” zachęca do refleksji nad relacją człowieka z otoczeniem oraz nad znaczeniem harmonii w kontekście dzisiejszego życia korporacyjnego.

"Współpraca przy konkursie na rzeźbę była dla studentów prowadzonej przeze mnie pracowni dużym wyzwaniem. Po spotkaniu z Yareal Polska i otrzymaniu niezbędnych informacji oraz materiałów przystąpiliśmy do pracy. Na zajęciach rozmawialiśmy o funkcji rzeźby miejskiej oraz Wolskim Biennale Rzeźby (1968), które stało się inspiracją dla uczestników konkursu. Jako pierwsze powstawały szkice koncepcyjne, później, w zależności od osoby realizującej projekt tworzony był albo model w 3D albo model rzeczywisty. Ostatnim etapem pracy było zaprojektowanie planszy z prezentacją obiektu, jego opisem koncepcyjnym oraz kosztorysem. Na każdym etapie pracy studenci mieli wsparcie firmy Yareal dotyczące informacji na temat możliwości realizacyjnych oraz moje w obszarze artystycznym. Do konkursu przystąpiło 27 uczestników z czego 23 spełniło warunki regulaminu konkursu. Bogaty narzędziowo wachlarz zrealizowanych makiet, dowiódł kreatywności i talentu studentów Wydziału Sztuki Mediów, którzy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w tym niezwykle interesującym przedsięwzięciu dającym młodym artystom możliwość zaistnienia w przestrzeni publicznej w postaci zrealizowanego obiektu przed budynkiem LIXA w Warszawie" – skomentowała dr Katarzyna Stanny, prof. Uczelni, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. 

Poza wyborem zwycięskiej rzeźby, jury wyróżniło dodatkowo dwie prace, których autorami są Zofia Jackowska za projekt „Homo Viator” (III rok I stopnia, studia niestacjonarne) i Jakub Augustyniak za „Słoneczniki na Woli” (I rok, I stopnia studia niestacjonarne) studenci Wydziału Sztuki Mediów, ASP w Warszawie. Artyści otrzymają nagrody pieniężne, a modele przestrzenne ich rzeźb staną się elementem aranżacji wnętrz kompleksu biurowego LIXA.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem poziomu zgłoszonych prac oraz kreatywności ich autorów. Ukazały one różnorodne podejście do tematu konkursu, czego efektem były projekty, które każdy z nas może interpretować na własny sposób. Bardzo cieszymy się, że poprzez współpracę z warszawską Akademią Sztuk Pięknych, stworzyliśmy studentom warunki do sprawdzenia się w realiach biznesowych, w których część z nich z całą pewnością będzie funkcjonowała po zakończeniu edukacji. Jako deweloper kompleksu biurowego LIXA jesteśmy zachwyceni zwycięską rzeźbą i już nie możemy się doczekać jej odsłonięcia jesienią tego roku” – powiedział Jacek Zengteler, Prezes Yareal Polska.

Kampus LIXA jest największym projektem biurowym w historii Yareal Polska. Kompleks stanowi doskonały przykład realizacji strategii Yareal Polska w zakresie zrównoważonego rozwoju, która na pierwszym planie stawia dbałość o środowisko i najwyższe standardy ESG. Jednym z elementów wyróżniających LIXA jest koncept LIXA City Gardens. Tworzy on zupełnie nową tkankę miejską oraz wyjątkową, publiczną przestrzeń, która otwarta jest zarówno na pracowników biur, lokalną społeczność oraz gości i klientów, poszukujących nietuzinkowego miejsca do spędzania czasu i odpoczynku. W ramach LIXA City Gardens, w parterach poszczególnych budynków (również wzdłuż 150-metrowego miejskiego pasażu) znajdą oni liczne lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne.

Podczas realizacji kompleksu LIXA, Yareal Polska zadbał również o renowację słynnej rzeźby prezentującej sylwetkę Marcina Kasprzaka – patrona Zakładów Radiowych, które przez lata funkcjonowały na warszawskiej Woli. W porozumieniu z władzami miasta, rzeźba autorstwa artysty Aleksandra Pawlika została starannie odrestaurowana i w styczniu br. powróciła w pierwotne miejsce.

Kampus biurowy LIXA powstawał etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. LIXA tworzy zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 
77 000 mkw. 


Zwycieski projekt, MaciejRe mbieliński, wizualizacja

 

Zwycieski projekt, Maciej Rembieliński, plansza z wizualizacją


Zwycięski projekt, Maciej Rembieliński, modelWyróżnienie, Zofia Jackowska


Wyróżnienie, Jakub AugustyniakJury konkursu, od lewej: Wojciech Wagner, Jacek Zengteler, Olga Prokopiak, Katarzyna Stanny, Sławomir Ratajski, Stanisław RewskiZwiń
2024-06-10

Yareal buduje kolejne mieszkania na Służewcu

Rusza budowa kolejnej inwestycji mieszkaniowej Yareal przy ul. Postępu na warszawskim Służewcu.


Rozwiń


Deweloper podpisał właśnie umowę z Generalnym Wykonawcą, firmą Fine Tech Construction. W kaskadowo zaprojektowanym budynku MOKOPOLIS powstanie ponad 200 mieszkań, których większość to najbardziej poszukiwane dwu- i trzypokojowe lokale o metrażu 35-87 mkw. z loggiami i tarasami. .To pierwszy projekt mieszkaniowy Yareal, na którego kształt wpłynęły konsultacje przeprowadzone z sąsiadami i samorządem, wynikające z zastosowania trybu tzw. specustawy mieszkaniowej. Prace budowlane rozpoczną się już w tym miesiącu.

 

Przyjęte po konsultacjach ostateczne rozwiązania projektowe w MOKOPOLIS wzbogaciły inwestycję m.in. o ogólnodostępny skwer z urządzoną zielenią oraz wydzielony parking dla gości. Dodatkowo Yareal przeznaczył ponad 5 mln złotych na modernizację pobliskiej filii Szkoły Podstawowej nr 191 przy ul. Gruszczyńskiego 12 i przygotowanie koncepcji jej rozbudowy. W efekcie procedury specustawy mieszkaniowej, przy ul. Postępu zostanie zrealizowany zrównoważony i miastotwórczy projekt, przyczyniający się do dalszej transformacji monokultury biurowej na Służewcu oraz rozwoju dzielnicy przyjaznej dla mieszkańców.

 

Budujemy ogólnodostępne osiedle w okolicy zdominowanej przez grodzone osiedla, których płoty utrudniają codzienne życie mieszkańców. Kaskadowy budynek o wysokości od 4 do 9 pięter powstanie wokół dużego prywatnego dziedzińca-ogrodu, na którym całkowicie wyeliminowaliśmy ruch samochodowy. Zróżnicowana wysokość budynku pozwoliła na zaprojektowanie na górnych piętrach wielu efektownych i atrakcyjnych tarasów, których wielkość sięga nawet blisko 100 mkw. Dodatkowo na tyłach budynku - z dala od gwaru ulicy - utworzymy otwarty dla wszystkich i w pełni urządzony teren zielony , wyposażony m.in. w plac zabaw i w meble ogrodowe wykonane z naturalnych materiałów. Będzie on stanowił element większej całości zieleni, rozciągającej się wzdłuż sąsiednich osiedli, w kierunku ulicy Bokserskiej” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

MOKOPOLIS to kolejna inwestycja mieszkaniowa, którą zrealizujemy dla Yareal. Dobrze znamy wymagania dewelopera, ponieważ przy poprzednich zgromadziliśmy wiele doświadczeń, które z pewnością pozwolą na sprawną realizację projektu. W szczególności dotyczy to dbałości o dochowanie wysokich standardów środowiskowych związanych z certyfikacją zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM, która stanowi jedną z najważniejszych wartości firmowych Yareal jak i FineTech Construction" – podkreśla Prezes FineTech Construction, Włodzimierz Bogiel.

 

Projekt architektoniczny MOKOPOLIS przygotowany przez cenioną pracownię WWAA wprost nawiązuje do architektury otoczenia oraz przemysłowej historii dzielnicy. Architekci zadbali, by inwestycja Yareal komponowała się m.in. z bryłą sąsiedniego hotelu dzięki fasadzie, z łagodnie falującym, powtarzalnym motywem charakterystycznej jasnej ramy, której wnętrze podkreślają ażurowe barierki efektownych loggi.

 

W MOKOPOLIS powstanie ponad 200 mieszkań o podwyższonym standardzie, których większość będą stanowiły najbardziej poszukiwane dwu- i trzypokojowe, choć w ofercie znajdują się również kawalerki i duże mieszkania rodzinne o powierzchni sięgającej do 120 mkw. Wszystkie będą dysponowały loggiami,  tarasami, a cześć mieszkań na ponadstandardowo wysokim parterze (3,25 m) również ogródkami lokatorskimi o wielkości od kilkunastu do ponad 130 mkw. W parterze od strony ul. Postępu znajdzie się 8 lokali usługowych, w tym jeden przystosowany do potrzeb gastronomii. Samochody mieszkańców MOKOPOLIS będą parkowały w dwukondygnacyjnym garażu podziemnym dla 256 aut. Po konsultacjach społecznych, na wniosek sąsiadów inwestycji, w podziemnej części budynku zaprojektowano również oddzielny parking dla gości , mieszczący 18 samochodów, z oddzielną klatką schodową zapewniającą wygodną komunikacją z parterem.

 

Zgodnie z ustaleniami dokonanymi z władzami dzielnicy, Yareal przeznaczy ponad 5 mln złotych na przygotowanie projektu koncepcji etapowej rozbudowy oraz modernizację działającej w pobliżu filii Szkoły Podstawowej nr 191 przy ul. Gruszczyńskiego 12. Inwestycja dewelopera w rozwój bazy oświatowej Służewca to efekt zastosowania przy inwestycji trybu specustawy mieszkaniowej. Dzięki ustaleniom z lokalnymi władzami rosnące potrzeby szkoły mogą być w przyszłości zaspokajane w ramach planowego rozwoju kolejnych projektów deweloperskich na terenie dzielnicy.

 

MOKOPOLIS, podobnie jak wszystkie inne inwestycje deweloperskie Yareal, zostanie poddany drobiazgowemu audytowi pod kątem zrównoważonych rozwiązań w ramach zielonej certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM. Inwestycja powstanie m.in. przy wykorzystaniu niskoemisyjnego betonu i będzie wyposażona we własną elektrownię słoneczną zapewniającą darmową energię na potrzeby wspólnoty. Końcową ocenę BREEAM na poziomie Very Good zapewnią MOKOPOLIS również instalacje umożliwiające m.in. montaż ładowarek do samochodów elektrycznych, a także m.in. system odzyskiwania energii z nowoczesnych, energooszczędnych wind.

 

Więcej informacji na temat MOKOPOLIS dostępnych na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/mokopolis.

Zwiń
2024-04-16

LIXA City Gardens z nowymi markami

Restauracja Rico, Ramenownia i salon kosmetyczny Luna Skin – to trzy marki, które dołączyły do grona najemców konceptu retailowego LIXA City Gardens...


Rozwiń


Restauracja Rico, Ramenownia i salon kosmetyczny Luna Skin – to trzy marki, które dołączyły do grona najemców konceptu retailowego LIXA City Gardens, który powstał w kompleksie biurowym LIXA w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Na mocy nowych umów, Yareal Polska wynajął ponad 550 mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowo-usługowej.

Rico to bardzo dobrze znana na warszawskiej mapie kulinarnej i chętnie odwiedzana restauracja, specjalizująca się w daniach kuchni tex-mex. Jej zupełnie nowa odsłona (po przeprowadzce z Al. Jana Pawła II) zadebiutuje na przełomie 2024 i 2025 r. w LIXA City Gardens. Restauracja zagospodaruje lokal o powierzchni 318 mkw., który usytuowany jest w budynku LIXA D, w ramach ogólnodostępnego pieszego pasażu.

W tym samym budynku, w lokalu znajdującym się od strony ulicy Giełdowej, w listopadzie
2024 r. zostanie otwarta kolejna restauracja – Ramenownia. Jest to wywodzący się z Łodzi koncept kulinarny, który wyróżnia autorskie podejście do tradycyjnego japońskiego ramenu
przy wykorzystaniu najwyższej jakości składników – w tym m.in. noodle przygotowywanych ze specjalnej mieszanki mąk sprowadzanych prosto z Japonii. Liczący blisko 100 mkw. lokal będzie pierwszą restauracją marki Ramenownia w Warszawie.

W LIXA City Gardens zadebiutuje na polskim rynku LunaSkin – salon kosmetyczny, oferujący wyjątkowe rozwiązania między innymi z zakresu depilacji laserowej i modelowania sylwetki. Marka ciesząca się uznaniem w krajach bałtyckich – na Łotwie i w Estonii, we wrześniu 2024 r. rozpocznie swoją działalność w Polsce. Doskonale wyposażony salon kosmetyczny zostanie zaaranżowany w lokalu o powierzchni 133 mkw., znajdującym się w budynku LIXA E, od strony ulicy Kasprzaka.

Od początku prac nad koncepcją kampusu LIXA naszą ambicją było stworzenie miejsca, które nie tylko zapewnia najwyższej jakości, nowoczesne środowisko pracy, ale również integruje społeczność
i zachęca do odwiedzania, spędzania wolnego czasu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz autorski koncept retailowy LIXA City Gardens cieszy się tak dużym zainteresowaniem i do grona najemców dołączają kolejne marki. Wzbogacają one i zarazem doskonale uzupełniają ofertę naszego kompleksu, od strony gastronomicznej, jak i handlowo-usługowej. Jesteśmy dumni, że LIXA City Gardens przyciąga zarówno marki od lat działające na stołecznym rynku, szukające możliwości rozwoju, jak i te które debiutują w Warszawie, a nawet w Polsce." – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

LIXA City Gardens tworzy zupełnie nową tkankę miejską oraz wyjątkową, publiczną przestrzeń, która otwarta jest zarówno na pracowników biur, lokalną społeczność oraz gości i klientów, poszukujących nietuzinkowego miejsca do spędzania czasu i odpoczynku. W ramach konceptu na 4000 mkw. nowoczesnej powierzchni w parterach poszczególnych budynków (również wzdłuż 150-metrowego miejskiego pasażu) powstają liczne lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne. Komercjalizacja konceptu LIXA City Gardens dobiega końca, a Yareal Polska finalizuje obecnie ostatnie umowy najmu.

Kampus biurowy LIXA powstawał etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli,
w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Budynki kampusu LIXA są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa. LIXA stawia również na najwyższą jakość łączności cyfrowej i technologii inteligentnych w budynkach, czego udokumentowanie stanowi certyfikacja zgodnie z kryteriami WiredScore (budynek LIXA C otrzymał ten prestiżowy certyfikat technologiczny na najwyższych poziomie Platinum). Ponadto, budynki LIXA C, D i E znajdują się obecnie w procesie certyfikacji AirRated oraz Active Score. Kampus LIXA tworzy zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Zwiń

Świat Yareal

Cała inwestycja, w tym budynki, przestrzeń użytkowa wokół nich, jak i sąsiadujące z nimi otoczenie, została zaprojektowana tak, by zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania.

Zobacz szczegóły

Grono najemców powiększyło się o kolejną firmę – klinikę medyczną Fimedica, która wynajęła 360 mkw. powierzchni na parterze budynku LIXA D.

Zobacz szczegóły

Yareal Polska to obecna na rynku od wielu lat, wiodąca pod względem jakości firma deweloperska, wyspecjalizowana w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie i apartamentów. Firma posiada silną pozycję kapitałową

i mocne wsparcie udziałowców. Od 2005 roku aktywnie działamy w ramach Polskiego Związku Firm Deweloperskich PZFD. Jako członek PZFD przestrzegamy kodeksu dobrych praktyk oraz dbamy o utrzymanie najwyższych standardów jakościowych.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły

ESG to jeden z ważniejszych terminów w kontekście realizacji inwestycji deweloperskich, mający bezpośredni wpływ na kwestie dotyczące zarządzania i odpowiedzialności biznesowej firmy.

Zrównoważony rozwój był od początku jednym z fundamentów rozwoju Yareal. Zdajemy sobie sprawę z wielkiej odpowiedzialności wynikającej z faktu, że tworząc nowe projekty i wprowadzając nowe funkcje, definiujemy na dziesięciolecia realia i komfort życia w mieście.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły