Aktualności

2024-06-10

Yareal buduje kolejne mieszkania na Służewcu

Rusza budowa kolejnej inwestycji mieszkaniowej Yareal przy ul. Postępu na warszawskim Służewcu.


Deweloper podpisał właśnie umowę z Generalnym Wykonawcą, firmą Fine Tech Construction. W kaskadowo zaprojektowanym budynku MOKOPOLIS powstanie ponad 200 mieszkań, których większość to najbardziej poszukiwane dwu- i trzypokojowe lokale o metrażu 35-87 mkw. z loggiami i tarasami. .To pierwszy projekt mieszkaniowy Yareal, na którego kształt wpłynęły konsultacje przeprowadzone z sąsiadami i samorządem, wynikające z zastosowania trybu tzw. specustawy mieszkaniowej. Prace budowlane rozpoczną się już w tym miesiącu.

 

Przyjęte po konsultacjach ostateczne rozwiązania projektowe w MOKOPOLIS wzbogaciły inwestycję m.in. o ogólnodostępny skwer z urządzoną zielenią oraz wydzielony parking dla gości. Dodatkowo Yareal przeznaczył ponad 5 mln złotych na modernizację pobliskiej filii Szkoły Podstawowej nr 191 przy ul. Gruszczyńskiego 12 i przygotowanie koncepcji jej rozbudowy. W efekcie procedury specustawy mieszkaniowej, przy ul. Postępu zostanie zrealizowany zrównoważony i miastotwórczy projekt, przyczyniający się do dalszej transformacji monokultury biurowej na Służewcu oraz rozwoju dzielnicy przyjaznej dla mieszkańców.

 

Budujemy ogólnodostępne osiedle w okolicy zdominowanej przez grodzone osiedla, których płoty utrudniają codzienne życie mieszkańców. Kaskadowy budynek o wysokości od 4 do 9 pięter powstanie wokół dużego prywatnego dziedzińca-ogrodu, na którym całkowicie wyeliminowaliśmy ruch samochodowy. Zróżnicowana wysokość budynku pozwoliła na zaprojektowanie na górnych piętrach wielu efektownych i atrakcyjnych tarasów, których wielkość sięga nawet blisko 100 mkw. Dodatkowo na tyłach budynku - z dala od gwaru ulicy - utworzymy otwarty dla wszystkich i w pełni urządzony teren zielony , wyposażony m.in. w plac zabaw i w meble ogrodowe wykonane z naturalnych materiałów. Będzie on stanowił element większej całości zieleni, rozciągającej się wzdłuż sąsiednich osiedli, w kierunku ulicy Bokserskiej” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

MOKOPOLIS to kolejna inwestycja mieszkaniowa, którą zrealizujemy dla Yareal. Dobrze znamy wymagania dewelopera, ponieważ przy poprzednich zgromadziliśmy wiele doświadczeń, które z pewnością pozwolą na sprawną realizację projektu. W szczególności dotyczy to dbałości o dochowanie wysokich standardów środowiskowych związanych z certyfikacją zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM, która stanowi jedną z najważniejszych wartości firmowych Yareal jak i FineTech Construction" – podkreśla Prezes FineTech Construction, Włodzimierz Bogiel.

 

Projekt architektoniczny MOKOPOLIS przygotowany przez cenioną pracownię WWAA wprost nawiązuje do architektury otoczenia oraz przemysłowej historii dzielnicy. Architekci zadbali, by inwestycja Yareal komponowała się m.in. z bryłą sąsiedniego hotelu dzięki fasadzie, z łagodnie falującym, powtarzalnym motywem charakterystycznej jasnej ramy, której wnętrze podkreślają ażurowe barierki efektownych loggi.

 

W MOKOPOLIS powstanie ponad 200 mieszkań o podwyższonym standardzie, których większość będą stanowiły najbardziej poszukiwane dwu- i trzypokojowe, choć w ofercie znajdują się również kawalerki i duże mieszkania rodzinne o powierzchni sięgającej do 120 mkw. Wszystkie będą dysponowały loggiami,  tarasami, a cześć mieszkań na ponadstandardowo wysokim parterze (3,25 m) również ogródkami lokatorskimi o wielkości od kilkunastu do ponad 130 mkw. W parterze od strony ul. Postępu znajdzie się 8 lokali usługowych, w tym jeden przystosowany do potrzeb gastronomii. Samochody mieszkańców MOKOPOLIS będą parkowały w dwukondygnacyjnym garażu podziemnym dla 256 aut. Po konsultacjach społecznych, na wniosek sąsiadów inwestycji, w podziemnej części budynku zaprojektowano również oddzielny parking dla gości , mieszczący 18 samochodów, z oddzielną klatką schodową zapewniającą wygodną komunikacją z parterem.

 

Zgodnie z ustaleniami dokonanymi z władzami dzielnicy, Yareal przeznaczy ponad 5 mln złotych na przygotowanie projektu koncepcji etapowej rozbudowy oraz modernizację działającej w pobliżu filii Szkoły Podstawowej nr 191 przy ul. Gruszczyńskiego 12. Inwestycja dewelopera w rozwój bazy oświatowej Służewca to efekt zastosowania przy inwestycji trybu specustawy mieszkaniowej. Dzięki ustaleniom z lokalnymi władzami rosnące potrzeby szkoły mogą być w przyszłości zaspokajane w ramach planowego rozwoju kolejnych projektów deweloperskich na terenie dzielnicy.

 

MOKOPOLIS, podobnie jak wszystkie inne inwestycje deweloperskie Yareal, zostanie poddany drobiazgowemu audytowi pod kątem zrównoważonych rozwiązań w ramach zielonej certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM. Inwestycja powstanie m.in. przy wykorzystaniu niskoemisyjnego betonu i będzie wyposażona we własną elektrownię słoneczną zapewniającą darmową energię na potrzeby wspólnoty. Końcową ocenę BREEAM na poziomie Very Good zapewnią MOKOPOLIS również instalacje umożliwiające m.in. montaż ładowarek do samochodów elektrycznych, a także m.in. system odzyskiwania energii z nowoczesnych, energooszczędnych wind.

 

Więcej informacji na temat MOKOPOLIS dostępnych na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/mokopolis.

Zwiń
2024-06-13

Konkurs na rzeźbę LIXA rozstrzygnięty

Poznaliśmy laureata konkursu na projekt rzeźby, która powstanie w przestrzeni kompleksu biurowego LIXA.


Rozwiń


Zdobywcą nagrody głównej został Maciej Rembieliński, autor pracy
pt. „Harmonia kontrastów”, student Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej ASP. Zwycięzca otrzymał możliwość realizacji własnej rzeźby na terenie LIXA, która zostanie w pełni sfinansowana przez Yareal Polska, dewelopera projektu biurowego przy ul. Kasprzaka na warszawskiej Woli.

Celem konkursu adresowanego do studentów Pracowni Obrazowania dla Mediów oraz absolwentów Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, było stworzenie wielkoformatowej rzeźby plenerowej zaprojektowanej specjalnie dla przestrzeni architektonicznej kampusu biurowego LIXA. Rzeźba ma komponować się z zastaną przestrzenią i stanowić integralną część istniejącego już krajobrazu. Będzie równocześnie pełnić funkcję elementu, który identyfikuje lokalizację.

W konkursie zgłoszono 23 prace spełniające kryteria regulaminowe. Ich oceny dokonało jury pod przewodnictwem prof. Sławomira Ratajskiego, Dziekana Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ponadto, w komisji zasiedli również: Stanisław Rewski z pracowni HRA Architekci, Wojciech Wagner – Zastępca Dyrektora, Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy oraz przedstawiciele Yareal Polska – Jacek Zengteler, Prezes Zarządu oraz Olga Prokopiak, Dyrektor Marketingu. Prodziekan WSM, dr Katarzyna Stanny, prof. Uczelni pełniła obowiązki sekretarza konkursu.

Nagrodę główną jury przyznało Maciejowi Rembielińskiemu za pracę pt. „Harmonia kontrastów”. Projekt zwycięskiej rzeźby przedstawia zrównoważoną relację pomiędzy dwoma przeciwstawnymi elementami: delikatnością światła a solidnością stali i betonu. Symbolizuje równowagę pomiędzy dynamiką miejskiego krajobrazu a ludzkim dążeniem do harmonii. Centralnym elementem rzeźby jest stalowa rura chromowana, reprezentująca nowoczesność i postęp technologiczny. Jej błyszcząca powierzchnia odzwierciedla odbicia otoczenia, łącząc się z przestrzenią wokół niej. Na rurze znajdują się trzy betonowe bloki symbolizujące fundamenty każdego wielkiego przedsięwzięcia. Koncepcja tej rzeźby wyraża nie tylko estetyczną wartość sztuki, lecz także przesłanie o równowadze pomiędzy tradycją a nowoczesnością, siłą a delikatnością, stabilnością a dynamizmem. „Harmonia kontrastów” zachęca do refleksji nad relacją człowieka z otoczeniem oraz nad znaczeniem harmonii w kontekście dzisiejszego życia korporacyjnego.

"Współpraca przy konkursie na rzeźbę była dla studentów prowadzonej przeze mnie pracowni dużym wyzwaniem. Po spotkaniu z Yareal Polska i otrzymaniu niezbędnych informacji oraz materiałów przystąpiliśmy do pracy. Na zajęciach rozmawialiśmy o funkcji rzeźby miejskiej oraz Wolskim Biennale Rzeźby (1968), które stało się inspiracją dla uczestników konkursu. Jako pierwsze powstawały szkice koncepcyjne, później, w zależności od osoby realizującej projekt tworzony był albo model w 3D albo model rzeczywisty. Ostatnim etapem pracy było zaprojektowanie planszy z prezentacją obiektu, jego opisem koncepcyjnym oraz kosztorysem. Na każdym etapie pracy studenci mieli wsparcie firmy Yareal dotyczące informacji na temat możliwości realizacyjnych oraz moje w obszarze artystycznym. Do konkursu przystąpiło 27 uczestników z czego 23 spełniło warunki regulaminu konkursu. Bogaty narzędziowo wachlarz zrealizowanych makiet, dowiódł kreatywności i talentu studentów Wydziału Sztuki Mediów, którzy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w tym niezwykle interesującym przedsięwzięciu dającym młodym artystom możliwość zaistnienia w przestrzeni publicznej w postaci zrealizowanego obiektu przed budynkiem LIXA w Warszawie" – skomentowała dr Katarzyna Stanny, prof. Uczelni, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. 

Poza wyborem zwycięskiej rzeźby, jury wyróżniło dodatkowo dwie prace, których autorami są Zofia Jackowska za projekt „Homo Viator” (III rok I stopnia, studia niestacjonarne) i Jakub Augustyniak za „Słoneczniki na Woli” (I rok, I stopnia studia niestacjonarne) studenci Wydziału Sztuki Mediów, ASP w Warszawie. Artyści otrzymają nagrody pieniężne, a modele przestrzenne ich rzeźb staną się elementem aranżacji wnętrz kompleksu biurowego LIXA.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem poziomu zgłoszonych prac oraz kreatywności ich autorów. Ukazały one różnorodne podejście do tematu konkursu, czego efektem były projekty, które każdy z nas może interpretować na własny sposób. Bardzo cieszymy się, że poprzez współpracę z warszawską Akademią Sztuk Pięknych, stworzyliśmy studentom warunki do sprawdzenia się w realiach biznesowych, w których część z nich z całą pewnością będzie funkcjonowała po zakończeniu edukacji. Jako deweloper kompleksu biurowego LIXA jesteśmy zachwyceni zwycięską rzeźbą i już nie możemy się doczekać jej odsłonięcia jesienią tego roku” – powiedział Jacek Zengteler, Prezes Yareal Polska.

Kampus LIXA jest największym projektem biurowym w historii Yareal Polska. Kompleks stanowi doskonały przykład realizacji strategii Yareal Polska w zakresie zrównoważonego rozwoju, która na pierwszym planie stawia dbałość o środowisko i najwyższe standardy ESG. Jednym z elementów wyróżniających LIXA jest koncept LIXA City Gardens. Tworzy on zupełnie nową tkankę miejską oraz wyjątkową, publiczną przestrzeń, która otwarta jest zarówno na pracowników biur, lokalną społeczność oraz gości i klientów, poszukujących nietuzinkowego miejsca do spędzania czasu i odpoczynku. W ramach LIXA City Gardens, w parterach poszczególnych budynków (również wzdłuż 150-metrowego miejskiego pasażu) znajdą oni liczne lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne.

Podczas realizacji kompleksu LIXA, Yareal Polska zadbał również o renowację słynnej rzeźby prezentującej sylwetkę Marcina Kasprzaka – patrona Zakładów Radiowych, które przez lata funkcjonowały na warszawskiej Woli. W porozumieniu z władzami miasta, rzeźba autorstwa artysty Aleksandra Pawlika została starannie odrestaurowana i w styczniu br. powróciła w pierwotne miejsce.

Kampus biurowy LIXA powstawał etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. LIXA tworzy zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 
77 000 mkw. 


Zwycieski projekt, MaciejRe mbieliński, wizualizacja

 

Zwycieski projekt, Maciej Rembieliński, plansza z wizualizacją


Zwycięski projekt, Maciej Rembieliński, modelWyróżnienie, Zofia Jackowska


Wyróżnienie, Jakub AugustyniakJury konkursu, od lewej: Wojciech Wagner, Jacek Zengteler, Olga Prokopiak, Katarzyna Stanny, Sławomir Ratajski, Stanisław RewskiZwiń
2024-04-16

LIXA City Gardens z nowymi markami

Restauracja Rico, Ramenownia i salon kosmetyczny Luna Skin – to trzy marki, które dołączyły do grona najemców konceptu retailowego LIXA City Gardens...


Rozwiń


Restauracja Rico, Ramenownia i salon kosmetyczny Luna Skin – to trzy marki, które dołączyły do grona najemców konceptu retailowego LIXA City Gardens, który powstał w kompleksie biurowym LIXA w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Na mocy nowych umów, Yareal Polska wynajął ponad 550 mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowo-usługowej.

Rico to bardzo dobrze znana na warszawskiej mapie kulinarnej i chętnie odwiedzana restauracja, specjalizująca się w daniach kuchni tex-mex. Jej zupełnie nowa odsłona (po przeprowadzce z Al. Jana Pawła II) zadebiutuje na przełomie 2024 i 2025 r. w LIXA City Gardens. Restauracja zagospodaruje lokal o powierzchni 318 mkw., który usytuowany jest w budynku LIXA D, w ramach ogólnodostępnego pieszego pasażu.

W tym samym budynku, w lokalu znajdującym się od strony ulicy Giełdowej, w listopadzie
2024 r. zostanie otwarta kolejna restauracja – Ramenownia. Jest to wywodzący się z Łodzi koncept kulinarny, który wyróżnia autorskie podejście do tradycyjnego japońskiego ramenu
przy wykorzystaniu najwyższej jakości składników – w tym m.in. noodle przygotowywanych ze specjalnej mieszanki mąk sprowadzanych prosto z Japonii. Liczący blisko 100 mkw. lokal będzie pierwszą restauracją marki Ramenownia w Warszawie.

W LIXA City Gardens zadebiutuje na polskim rynku LunaSkin – salon kosmetyczny, oferujący wyjątkowe rozwiązania między innymi z zakresu depilacji laserowej i modelowania sylwetki. Marka ciesząca się uznaniem w krajach bałtyckich – na Łotwie i w Estonii, we wrześniu 2024 r. rozpocznie swoją działalność w Polsce. Doskonale wyposażony salon kosmetyczny zostanie zaaranżowany w lokalu o powierzchni 133 mkw., znajdującym się w budynku LIXA E, od strony ulicy Kasprzaka.

Od początku prac nad koncepcją kampusu LIXA naszą ambicją było stworzenie miejsca, które nie tylko zapewnia najwyższej jakości, nowoczesne środowisko pracy, ale również integruje społeczność
i zachęca do odwiedzania, spędzania wolnego czasu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz autorski koncept retailowy LIXA City Gardens cieszy się tak dużym zainteresowaniem i do grona najemców dołączają kolejne marki. Wzbogacają one i zarazem doskonale uzupełniają ofertę naszego kompleksu, od strony gastronomicznej, jak i handlowo-usługowej. Jesteśmy dumni, że LIXA City Gardens przyciąga zarówno marki od lat działające na stołecznym rynku, szukające możliwości rozwoju, jak i te które debiutują w Warszawie, a nawet w Polsce." – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

LIXA City Gardens tworzy zupełnie nową tkankę miejską oraz wyjątkową, publiczną przestrzeń, która otwarta jest zarówno na pracowników biur, lokalną społeczność oraz gości i klientów, poszukujących nietuzinkowego miejsca do spędzania czasu i odpoczynku. W ramach konceptu na 4000 mkw. nowoczesnej powierzchni w parterach poszczególnych budynków (również wzdłuż 150-metrowego miejskiego pasażu) powstają liczne lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne. Komercjalizacja konceptu LIXA City Gardens dobiega końca, a Yareal Polska finalizuje obecnie ostatnie umowy najmu.

Kampus biurowy LIXA powstawał etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli,
w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Budynki kampusu LIXA są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa. LIXA stawia również na najwyższą jakość łączności cyfrowej i technologii inteligentnych w budynkach, czego udokumentowanie stanowi certyfikacja zgodnie z kryteriami WiredScore (budynek LIXA C otrzymał ten prestiżowy certyfikat technologiczny na najwyższych poziomie Platinum). Ponadto, budynki LIXA C, D i E znajdują się obecnie w procesie certyfikacji AirRated oraz Active Score. Kampus LIXA tworzy zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Zwiń
2024-03-13

Rusza budowa przedostatniego już etapu w SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku

Rusza budowa czwartego, przedostatniego już etapu SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku.


Rozwiń


W jego ramach zostaną wybudowane dwa budynki z mieszkaniami o podwyższonym standardzie, które zamkną linię zabudowy SOHO od ulicy Żupniczej oraz kameralny apartamentowiec, którego okna będą wychodziły wprost na park linearny. Do końca 2025 roku w kompleksie Yareal powstanie blisko 300 mieszkań z lokalami usługowymi na parterze. Na generalnego wykonawcę inwestycji została wybrana firma Kalter.

 

Budynki o nazwach SOHO 10 i SOHO 12 zajmą ostatnią, niezabudowaną dotychczas część działki SOHO wzdłuż ul. Żupniczej, domykając tym samym pierzeję, która uzyska dzięki nim finalną formę urozmaiconą m.in. efektownym wykończeniem z kortenu, a także charakterystycznymi dekoracyjnymi wzorami. Elewacja zaplanowanego od strony parku apartamentowca będzie pokryta klinkierem i architektonicznie nawiąże do elewacji sąsiedniego, istniejącego już apartamentowca RUBIN, jak również do industrialnej przeszłości tego miejsca. Wielofunkcyjny kompleks SOHO by Yareal powstaje wśród pofabrycznych budynków, w których przez ponad sto lat funkcjonowały manufaktury i różnego rodzaju zakłady produkcyjne. Obecnie nową jak i historyczną zabudowę łączy 300-metrowy, w pełni urządzony park linearny, utworzony z kompozycji tysięcy roślin i ponad 100 drzew oraz skwerów, wzniesień, ławek. Park został oddany do użytku pod koniec zeszłego roku i stanowi swoistą zieloną oś SOHO.

 

Mieszkania w naszej sztandarowej inwestycji cieszą się dużym zainteresowaniem, które wzrosło dodatkowo jesienią ub. r. wraz z oddaniem do użytku nowo utworzonego parku, stanowiącego naturalne, zielone centrum całego wielofunkcyjnego kompleksu. W ciągu miesiąca od wprowadzenia do sprzedaży budynku SOHO 12, nabywców znalazło już prawie 25%.mieszkań, które zaczynamy właśnie budować” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Zróżnicowana wysokość budynków umożliwiła zaprojektowanie tarasów, których kaskadowy układ otwiera widoki z górnych pięter na park oraz wewnętrzne ogrodowe dziedzińce. Czwarty etap SOHO by Yareal zapewnia bogatą ofertę mieszkań od kameralnych lokali typu studio do ponad 170-metrowych penthouse’ów z efektownym widokiem na cztery strony świata i zielonym tarasem. Jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży 17 apartamentów w ostatnim z kameralnych apartamentowców, który powstanie bezpośrednio przy parku.

 

SOHO by Yareal zostało zaprojektowane jako kompleks typu mixed-use z funkcją mieszkaniową z zielonymi terenami rekreacyjnymi oraz rozbudowaną ofertą usług i gastronomii skupioną w kilkudziesięciu lokalach na wynajem wzdłuż zielonej osi parkowej. Funkcjonujący od ubiegłego roku park linearny jest ogólnodostępny, podobnie jak cały kompleks, który – zgodnie z założeniami 15-minutowego miasta – ma w założeniu zaspokajać większość potrzeb mieszkańców i odwiedzających. Cały kwartał zabudowy tworzącej SOHO by Yareal zaplanowano z myślą o pieszych i rowerzystach, eliminując ruch samochodów, które będą parkowały w kilku podziemnych garażach. Tereny zielone zostały objęte systemem retencji pozwalającym na gromadzenie deszczówki w podziemnych zbiornikach, zasilających system automatycznego podlewania trawników oraz ponad 17 tysięcy krzewów, bylin, traw i drzew, rosnących wśród nowej oraz historycznej zabudowy. W ramach ostatniej fazy inwestycji planowana jest renowacja historycznych budynków postindustrialnych, które uzyskają nowe funkcje dopasowane do potrzeb użytkowników kompleksu.

 

Docelowo w apartamentach i mieszkaniach tworzących SOHO by Yareal zamieszka około 900 rodzin, które będą mogły korzystać z oferty handlu, usług oraz restauracji i kawiarni. Inwestycja obejmuje 5-hektarowy kwartał zamknięty ulicami Mińską, Chodakowską, Żupniczą i Bliską. W pobliżu kompleksu znajduje się jeden z największych parków w Warszawie - Park Skaryszewski z Jeziorem Kamionkowskim oraz kolejowego Dworca Warszawa Wschodnia. W odległości kilkuminutowego spaceru powstanie stacja trzeciej linii metra „Mińska”, której budowa ma się rozpocząć w 2028 roku w rejonie ulic Mińskiej, Podskarbińskiej i Stanisławowskiej. Projekt urbanistyczny kompleksu SOHO by Yareal został wyróżniony pionierskim na polskim rynku zielonym certyfikatem BREEAM Communities. W ramach zrównoważonych rozwiązań, które przyczyniły się przyznania inwestycji zielonego certyfikatu, do budowy wykorzystywany jest m.in. niskoemisyjny beton i energia pochodząca wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Projekt SOHO by Yareal powstał w ramach konsultacji z konserwatorem zabytków, lokalnymi władzami i lokalną społecznością.

 

Firma Kalter, generalny wykonawca z dwudziestoletnim doświadczeniem w realizacji osiedli mieszkaniowych została wyłoniona na wykonawcę czwartego etapu osiedla. Na przestrzeni ostatnich ośmiu lat Kalter wybudował dla Yareal niemal 500 mieszkań w 3 inwestycjach na terenie Mokotowa, Saskiej Kępy i Wilanowa.

 

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal.

 

Zwiń
2024-03-01

Nowy najemca biurowy w LIXA D

Dynamicznie rozwijająca się firma z branży fintech wynajęła prawie 2600 mkw. powierzchni biurowej w budynku LIXA D, który powstaje w ramach projektu biurowego w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie.


Rozwiń


Nowy najemca zagospodaruje ponad 25% jego powierzchni komercyjnej.

Jestem bardzo zadowolona z podpisania umowy najmu, dzięki której kolejna firma z sektora nowych technologii będzie miała swoją siedzibę w LIXA, wykorzystując aż 25% powierzchni budynku D. Ta transakcja dowodzi, że LIXA spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Podczas negocjacji byliśmy otwarci na wszelkie potrzeby najemcy, co zaowocowało sprawną finalizacją kontraktu i efektywnym porozumieniem. Nie możemy się doczekać, kiedy nasz nowy najemca wprowadzi się do gotowego, wykończonego biura. To dla nas potwierdzenie, że projekt LIXA spełnia najwyższe standardy zarówno pod względem aranżacyjnym, technicznym, jak i lokalizacyjnym, a także dostępnej oferty usługowo-handlowej na parterach budynków." – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

Biura nowego najemcy w LIXA D zostaną zaaranżowane na 2600 mkw. powierzchni, ulokowanej na
4. i 5. piętrze budynku. Firma wprowadzi się do biurowca pod koniec 2024 roku.

Biurowiec LIXA D powstaje jako ostatni element największego projektu biurowego w historii Yareal Polska. Realizowany jest po zachodniej stronie ogólnodostępnego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu. LIXA D dostarczy na warszawski rynek blisko 10 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i będzie gotowy na przyjęcie najemców już na przełomie I i II kw. 2024 roku.

Budynek LIXA D stanowi doskonały przykład realizacji strategii Yareal Polska w zakresie zrównoważonego rozwoju, która na pierwszym planie stawia dbałość o środowisko i najwyższe standardy ESG. Wykorzystanie energii elektrycznej pochodzącej wyłącznie z odnawialnych źródeł, niskoemisyjny beton, aluminium pochodzące z recyklingu i niwelujące ślad węglowy czy gromadzenie wody z opadów i wykorzystywanie jej do nawadniania roślinności, to tylko niektóre z rozwiązań pro-środowiskowych wdrażanych w tym projekcie. W LIXA D, podobnie jak w pozostałych częściach kompleksu, zastosowano rzadko spotykane na rynku uchylne okna, które gwarantują dostęp świeżego powietrza, a jednocześnie umożliwiają oszczędności wynikające z ograniczania klimatyzacji. W  LIXA D pojawią się także szybkobieżne windy odzyskujące energię oraz nowoczesne oświetlenie LED.

W podziemnej części ostatniego etapu LIXA (w skład którego wchodzą budynki LIXA D i E), powstającego tuż przy reprezentacyjnym pieszym pasażu, tworzącym nowe przejście pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową, znajdzie się łącznie 217 miejsc parkingowych. Część z nich zostanie wyposażona w ładowarki do samochodów elektrycznych. Przewidziano także stojaki dla rowerów oraz prysznice i szafki dla najemców, dojeżdżających do pracy jednośladami.

Kampus biurowy LIXA powstaje etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli,
w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Zarówno istniejące budynki, jak i powstający biurowiec
LIXA D są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa. Po oddaniu do użytku biurowca
LIXA D, kampus LIXA będzie tworzył zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Zwiń
2024-02-27

Kolejne firmy stawiają na LIXA E

Do grona najemców budynku LIXA E dołączył czołowy producent systemów aluminiowych w Europie – spółka Aluprof SA.


Rozwiń


Na 340 mkw. nowoczesnej przestrzeni zlokalizowanej na parterze biurowca powstanie biuro firmy oraz pierwszy w Warszawie showroom Aluprof. Budynek LIXA E na swoją nową siedzibę wybrała także agencja komunikacji medycznej Unique Work, która również na parterze wynajęła blisko 285 mkw. powierzchni. Będzie się na niej mieściło biuro firmy oraz nowoczesne studio nagrań. Najnowszy biurowiec flagowej inwestycji Yareal Polska jest już skomercjalizowany w ponad 70%.

Biurowiec LIXA E powstał w ramach kampusu biurowego w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Został zrealizowany po zachodniej stronie ogólnodostępnego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu LIXA, który docelowo będzie się składał z pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw. Budynek LIXA E dostarczył na stołeczny rynek blisko 18 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Bardzo cieszymy się z kolejnych umów w LIXA E i z radością witamy Aluprof SA oraz Unique Work wśród najemców naszego projektu biurowego. Związanie się tych firm z LIXA i planowane przez nie aranżacje przestrzeni doskonale obrazują wielofunkcyjność naszego kompleksu. Dzięki doskonałemu skomunikowaniu, dostępności dla gości i ekspozycji jest to idealne miejsce nie tylko na tradycyjne biura, ale również na takie przestrzenie, jak showroom czy studio nagrań. Jestem przekonana, że nasi nowi najemcy docenią komfortowe warunki do rozwoju biznesu, oferowane przez LIXA.” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ponad 70 letniemu doświadczeniu, firma Aluprof SA stale obsługuje ponad 1900 klientów z różnych branż.

Na parterze LIXA E powstanie biuro Aluprof SA oraz pierwszy w Warszawie showroom tej uznanej marki. Będzie to miejsce, w którym architekci, producenci i klienci będą mieli okazję obejrzeć produkty Aluprof w interesujących aranżacjach. Umowa najmu 340 mkw. powierzchni w biurowcu LIXA E została podpisana na 7 lat, a w procesie negocjacji najemcy doradzała firma Brookfield Partners.

Swoją przyszłość z LIXA E związała również wiodąca agencja komunikacji medycznej Unique Work. Firma posiada wieloletnie doświadczenie na rynku i specjalizuje się w kompleksowej obsłudze marketingowej podmiotów z branży medycznej, farmaceutycznej czy healthcare & beauty.

Agencja Unique Work wynajęła w LIXA lokal o powierzchni 285 mkw., w którym będzie mieściło się biuro firmy oraz nowoczesne studio nagrań. W negocjacjach z Yareal Polska Unique Work wspierali doradcy z firmy Patron Brokers, a umowa najmu została zawarta na 5 lat.

Budynek LIXA E został oddany do użytkowania w styczniu 2024 r. i podobnie jak pozostałe części kompleksu, zrealizowano go zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, która na pierwszym planie stawia standardy ESG. Podczas budowy biurowca wykorzystywana była wyłącznie energia elektryczna pochodząca z odnawialnych źródeł, tj. lądowych farm wiatrowych, która będzie zasilała go także podczas późniejszego funkcjonowania. W trakcie budowy zastosowano także m.in. niskoemisyjny beton, z którego wykonano całą konstrukcję oraz niskoemisyjne aluminium pochodzące z recyklingu, z którego wykonano fasadę kompleksu. Dodatkowo, w biurowcu zaprojektowano uchylne okna, które pozwolą ograniczyć używanie klimatyzacji i zapewnią dostęp do świeżego powietrza, a wewnątrz budynku zostały zamontowane szybkobieżne windy odzyskujące energię, a także nowoczesne oświetlenie LED. Woda z opadów będzie gromadzona i posłuży do nawadniania krzewów, bylin i trawników rosnących w ogólnodostępnych ogrodach. Na dziedzińcu powstanie oczko wodne, wokół którego w upalne dni będzie rozpylana mgiełka wodna.

Kampus biurowy LIXA powstaje etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Zarówno istniejące budynki, jak i powstający jeszcze, ostatni budynek LIXA D są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa.

Zwiń
2024-02-22

Yareal rozpoczyna sprzedaż mieszkań w kolejnym budynku w SOHO by Yareal

Yareal rusza ze sprzedażą 180 mieszkań w kolejnym budynku powstającym w ramach projektu mixed-use SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku.


Rozwiń


Budynek SOHO 12 domknie pierzeję od ulicy Żupniczej i architektonicznie nawiązywać będzie do sąsiednich budynków - SOHO 10 oraz zrealizowanych ostatnio SOHO 14 i SOHO 16. Rozpoczęcie budowy tego etapu inwestycji planowane jest na wiosnę tego roku.

 

Budynek SOHO 12 będzie ostatnim z budynków uzupełniających nową, wielkomiejską pierzeję w północnej części kompleksu przy ulicy Żupniczej. Powstanie pomiędzy budynkami SOHO 10 a SOHO 14, kontynuując ich architektoniczny styl nawiązujący do postindustrialnej historii tego terenu. Od strony ulicy elewacja będzie wykonana z białego tynku z namalowanym na niej charakterystycznym dekorem, natomiast od strony parku linearnego zaprojektowano wykończenie ceglanymi płytkami. Z kolei elewacja na parterze powstanie z użyciem efektownego cortenu, który był już wykorzystany przy budowie sąsiednich budynków, nadając im unikalny wygląd dzięki efektowi stali pokrytej charakterystyczną patyną w kolorze rdzy.

 

„To, co szczególnie wyróżnia SOHO 12 to ciekawa, zróżnicowana elewacja spójna z koncepcją całego SOHO by Yareal oraz bogata oferta mieszkań – od jedno- do pięciopokojowych penthouse’ów, o powierzchni od 30 mkw. do 130 mkw. Budynek będzie miał od sześciu do ośmiu pięter, a dzięki jego zróżnicowanej wysokości wiele mieszkań będzie dysponowało atrakcyjnymi tarasami. Podobnie jak sąsiadujące budynki, SOHO 12 będzie kaskadowo schodził w stronę parku tworząc wewnętrzne zielone dziedzińce. Wysokiej jakości wykończenie terenów wspólnych i otwartego niedawno parku linearnego już teraz dopełnia urbanistykę projektu, jego urozmaiconą architekturę i wielofunkcyjny charakter SOHO by Yareal” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Rozpoczęcie budowy zaplanowano na wiosnę br. Wejście do budynku SOHO 12 będzie prowadziło przez reprezentacyjne lobby, a wjazd do garażu podziemnego zaprojektowano od strony uliczki biegnącej równolegle do ulicy Żupniczej. Na parterze SOHO 12 przewidziano 5 lokali usługowych, w tym 3 dostępne z ulicy, a 2 wprost od strony parku. W tych ostatnich możliwe będzie prowadzenie działalności gastronomicznej - kawiarni lub restauracji oraz zaaranżowanie ogródka dla gości.

 

SOHO by Yareal stworzy docelowo otwarty, wielofunkcyjny kompleks, którego zieloną osią jest 300-metrowy park linearny oddany do użytku w grudniu 2023 roku, rozciągający się wzdłuż całej inwestycji. Na ogólnodostępnych terenach zielonych powstała kompozycja blisko 17 tysięcy roślin i ponad 100 drzew, a także skwerów, wzniesień, ławek. Do dyspozycji mieszkańców oddano pod koniec ubiegłego roku m.in. ogród społeczny i plac zabaw dla dzieci odtworzony w pierwotnym kształcie, zgodnie z oczekiwaniami sąsiadów. Wszystkie tereny zielone są automatycznie nawadniane deszczówką gromadzoną w podziemnych zbiornikach przez system retencji.

 

5-hektarowy kompleks SOHO by Yareal, składający się z nowych budynków z mieszkaniami w podwyższonym standardzie i apartamentowców, docelowo stanie się miejscem zamieszkania około 900 rodzin. Zgodnie z ideą 15-minutowego miasta, w ramach projektu połączono funkcje mieszkaniową, usługową i rekreacyjną. Ten flagowy projekt mieszkaniowo-usługowy Yareal będzie zaspokajał potrzeby mieszkańców i gości, zapewniając ogólnodostępną przestrzeń rekreacyjną, wokół której skupia się zarówno część mieszkaniowa jak i lokale na wynajem.

 

W bliskim sąsiedztwie kompleksu znajduje się jeden z największych parków w Warszawie - Park Skaryszewski z Jeziorem Kamionkowskim. Dodatkowo, w odległości kilkuminutowego spaceru, u zbiegu ulic Mińskiej i Stanisławowskiej, planowana jest stacja trzeciej linii metra „Mińska”. Zrównoważony projekt urbanistyczny kompleksu SOHO by Yareal został wyróżniony pionierskim na polskim rynku zielonym certyfikatem BREEAM Communities, który potwierdza odpowiedzialne podejście firmy do planowanych inwestycji.

 

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal


Zwiń

Świat Yareal

Cała inwestycja, w tym budynki, przestrzeń użytkowa wokół nich, jak i sąsiadujące z nimi otoczenie, została zaprojektowana tak, by zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania.

Zobacz szczegóły

Poznaliśmy laureata konkursu na projekt rzeźby, która powstanie w przestrzeni kompleksu biurowego LIXA.

Zobacz szczegóły

Yareal Polska to obecna na rynku od wielu lat, wiodąca pod względem jakości firma deweloperska, wyspecjalizowana w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie i apartamentów. Firma posiada silną pozycję kapitałową

i mocne wsparcie udziałowców. Od 2005 roku aktywnie działamy w ramach Polskiego Związku Firm Deweloperskich PZFD. Jako członek PZFD przestrzegamy kodeksu dobrych praktyk oraz dbamy o utrzymanie najwyższych standardów jakościowych.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły

ESG to jeden z ważniejszych terminów w kontekście realizacji inwestycji deweloperskich, mający bezpośredni wpływ na kwestie dotyczące zarządzania i odpowiedzialności biznesowej firmy.

Zrównoważony rozwój był od początku jednym z fundamentów rozwoju Yareal. Zdajemy sobie sprawę z wielkiej odpowiedzialności wynikającej z faktu, że tworząc nowe projekty i wprowadzając nowe funkcje, definiujemy na dziesięciolecia realia i komfort życia w mieście.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły