0

Podmiotem naszych działań jest człowiek i jego środowisko. Tworzymy budynki, które pozytywnie wpływają na jakość życia i pracy. Tworzymy przestrzeń, która kształtuje relacje między człowiekiem a naturą. Nasze inwestycje idealnie wpisują się w to, co unikalne i wartościowe w danej przestrzeni i perfekcyjnie harmonizują ze zrównoważonym rozwojem miasta.

Certyfikat BREEAM przyznawany realizacjom YAREAL, stanowi dowód na konsekwencję w naszych działaniach, wytrwałe poszukiwanie optymalnych rozwiązań oraz wysoką jakość naszych projektów. Potwierdza on naszą odpowiedzialną postawę ukierunkowaną na rozwój z poszanowaniem naturalnych zasobów.

BREEAM to przyznawany przez niezależną organizację, uznany w świecie system oceny jakości budynku oraz jego wpływu na mieszkańców i środowisko naturalne. System definiuje standard najlepszych praktyk zrównoważonego budownictwa i obejmuje między innymi takie aspekty jak ochrona środowiska i ekologia, bezpieczeństwo i komfort użytkowników, użyteczność i ekonomia. Metodologia oceny BREEAM zakłada pogłębioną analizę wszystkich właściwości inwestycji. Przyznanie danemu budynkowi czy zespołowi budynków certyfikatu BREAAM stanowi gwarancję, że zostały one zaprojektowane i wybudowane z zachowaniem najlepszych standardów oraz, że odznaczają się wysoką jakością wykonania i komfortem w użytkowaniu.

 

 

Eden Włodarzewska to miejsce, gdzie wygoda, ergonomia i bezpieczeństwo przejawiają się zarówno w konstrukcji, jak też w najmniejszym detalu. To przestrzeń uwzględniająca rozmaite potrzeby mieszkańców – tak, by każdy czuł się tu u siebie.

 

 

STWORZONE DLA TWOJEGO KOMFORTU

- Eden Włodarzewska to przestrzeń wyłączona z ruchu samochodowego. Auta korzystają z podziemnego parkingu. Wiedzie do niego wjazd z ulicy.

 - komfortowe chodniki, oraz ich przejrzyste oznakowanie sprawiają, że Eden Włodarzewska to otoczenie bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i dla osób starszych.

 - rowerzyści posiadają do dyspozycji parkingi rowerowe zlokalizowane w pobliżu wjazdów na teren osiedla (dla mieszkańców i ich gości). Ponadto w budynku zaplanowano pomieszczenia do przechowywania jednośladów (aneksy rowerowe).

 -  wszystkie elementy budynku wystawione na intensywne użytkowane lub narażone na uszkodzenia zabezpieczono za pomocą odbojników, listew, materiałów ochronnych i amortyzujących, a także innych rozwiązań właściwych dla danego miejsca. Przekłada się to na zredukowanie poziomu eksploatacji oraz zminimalizowanie ewentualnych kosztów remontów.

 -  dużym ułatwieniem dla osób niedowidzących oraz dla osób z trudnościami z poruszaniem się są zainstalowane w windach systemy akustyczne oraz odpowiednio dobrana kolorystyka nawierzchni dla pieszych.

 - na terenie osiedla znajduje się plac zabaw dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią wykonaną z naturalnych materiałów oraz z urządzeniami rozwijającymi ich sprawność ruchową.

-  w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdują się obiekty do uprawiania sportów, w tym między innymi siłownia plenerowa oraz jedyny w Warszawie całoroczny stok narciarski.

 - mieszkania wyposażone są w pakiet inteligentnego systemu SmartHome firmy Fibaro. System steruje, monitoruje i zarządza urządzeniami w mieszkaniach, co zapewnia kontrolę oraz efektywne wykorzystanie dostępnych rozwiązań przez mieszkańców. 

EKONOMICZNOŚĆ NA CODZIEŃ

- konstrukcja każdego z budynków wykorzystuje szereg rozwiązań energooszczędnych takich jak efektywne izolacje termiczne czy wydajne energetycznie windy.

 - oświetlenie osiedla zaprojektowano na bazie energooszczędnych lamp LED, z wykorzystaniem czujek zmierzchu oraz czujek ruchu. Całością zawiadują systemy sterowania, które programowane są według harmonogramów czasowych.w budynkach zastosowano ogrzewanie miejskie o wysokiej skuteczności i niskich kosztach eksploatacji. Co równie istotne, jest to rozwiązanie niskoemisyjne, przez co przyjazne dla środowiska.

 

Z MYŚLĄ O TOBIE I ŚRODOWISKU

- budynki zaprojektowano w oparciu o zaawansowaną analizę komputerową – tak, by każdy z lokali zapewniał jego mieszkańcom optymalne doświetlenie światłem słonecznym, komfort termiczny oraz wysoką efektywność energetyczną.

- osiedle zaprojektowano z myślą o harmonijnym współistnieniu ludzi i przyrody. Duża ilość terenów zielonych skomponowanych z wielu gatunków rodzimych o wysokiej odporności na warunki klimatyczne i pogodowe ma sprzyjać lokalnej faunie i florze, a przez to sprzyjać zróżnicowaniu biologicznemu. Bezpośrednie otoczenie budynków zagospodarowano estetyczną roślinnością. Kolejnym krokiem będzie instalacja budek dla owadów zapylających i ptaków.

- Teren inwestycji Eden Włodarzewska zakłada efektywną gospodarkę wodną. Zastosowane rozwiązania pozwalają na wykorzystywanie wód deszczowych do bieżącego nawadniania roślinności.

- części wspólne przed wejściami do budynku zdobi roślinność w donicach.

- przestrzeń otwarta osiedla Eden Włodarzewska obfituje w miejsca do odpoczynku – z ławkami, pośród starannie zaaranżowanej zieleni.

- nawierzchnie z jasnych, odbijających światło materiałów oraz optymalne rozmieszczenie budynków (ze strefami słonecznymi i zacienionymi) to niewątpliwie wielka korzyść dla mieszkańców. Jednocześnie, to także korzyść dla całej okolicy i miasta, gdyż wszystko to przeciwdziała tworzeniu się tzw. miejskiej wyspy ciepła.

 

* Osiedle „Eden Włodarzewska” zostało zarejestrowane w BRE, jednostce przyznającej certyfikat BREEAM. Końcowy certyfikat uzyskiwany jest po zakończeniu realizacji inwestycji. . 
Informacje na temat przebiegu procesu certyfikacji dostępne są w siedzibie inwestora.

ochrona
środowiska
przyjazne
otoczenie
recykling
bezpieczeństwo

 

Zadaj pytanie

Wypełnij formularz, aby się z nami skontaktować.

0Schowek