Menu

Aktualności

2018-07-20

Rezydencja Vice Versa piątym osiedlem z certyfikatem zielonego budownictwa

Yareal uzyskał już piąty certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM Interim dla inwestycji mieszkaniowej.


Tym razem certyfikację – z wynikiem Very Good – przeszła Rezydencja Vice Versa, powstająca na warszawskiej Woli, nieopodal nowego centrum biznesowego przy Rondzie Daszyńskiego. To jedno z pierwszych w Polsce osiedli mieszkaniowych oferujące przyszłym mieszkańcom możliwość zamontowania w garażu podziemnym osobistej stacji ładowania samochodu elektrycznego przy własnym miejscu parkingowym.
 
Rezydencja Vice Versa to kameralny kompleks złożony z dwóch budynków wielorodzinnych, w którym powstaje 181 mieszkań o podwyższonym standardzie. Kompleks powstanie wokół centralnego, zielonego placu, na którym – wśród drzew i krzewów – zostaną wydzielone strefy zabawy i relaksu dla dzieci oraz dorosłych. Właśnie kategoriaWykorzystanie terenu i ekologiazapewniły Rezydencji Voice Versa najwyższe oceny w ramach audytu przeprowadzonego przy certyfikacji BREEAM.
 
Dla projektu Rezydencji Vice Versa wykonano symulację komputerową, dzięki której zmierzono przewidywany poziom zużycia energii. Dzięki temu określono zużycie energii niezbędnej do zaspokojenia potrzeb dotyczących ogrzewania i ciepłej wody, a także emisję dwutlenku węgla. Oba budynki zostaną wyposażone w energooszczędne oświetlenie LED z czujnikami zmierzchu oraz wydajne energetycznie windy. Z kolei na dziedzińcu profesjonalny ekolog zadbał o podniesienie poziomu bioróżnorodności. Wśród drzew pojawią się budki dla ptaków oraz poidełka, a na terenie całego osiedla zasadzimy rośliny szczególnie wartościowe dla lokalnej fauny, których owoce i nasiona będą stanowiły pożywienie dla ptaków. Projektując zieleń dla Rezydencji Vice Versa oparliśmy się na gatunkach rodzimych, ponieważ są odporne na zmiany pogodowe i nie wymagają intensywnego podlewania” – wylicza Jacek Zengteler, członek zarządu, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

Budowane przez Yareal osiedle, powstające u zbiegu ulic Przyokopowej i Szarych Szeregów, otrzymało szczególnie wysokie oceny asesora BREEAM w kategorii Transport. Znakomita lokalizacja zapewnia dogodną komunikację z pozostałą częścią miasta, dzięki czemu Rezydencja Vice Versa otrzymała maksymalną liczbę punktów w tej kategorii.
 
Yareal jest na polskim rynku rekordzistą pod względem liczby osiedli mieszkaniowych certyfikowanych w systemie zrównoważonego budownictwa. Aż połowa z 10 inwestycji mieszkaniowych certyfikowanych w całej Polsce w systemie BREEAM, jest realizowana właśnie przez Yareal. W ubiegłym roku firma zdecydowała, że wszystkie kolejne inwestycje mieszkaniowe będą spełniały rygorystyczne wymagania stawiane przez system BREEAM. Oprócz Rezydencji Vice Versa, certyfikaty BREEAM Interim otrzymały wcześniej 4 inwestycje mieszkaniowe Yareal: Strefa Wilanów, Rezydencja Chrobrego, Eden Włodarzewska i Sienna 65. W pięciu certyfikowanych inwestycjach Yareal w sumie zamieszka ponad 700 rodzin.
 
Yareal wdraża liczne proekologiczne rozwiązania i ułatwienia dla mieszkańców we wszystkich nowych osiedlach. Dodatkowo, każde mieszkanie będzie w standardzie wyposażone w pakiet systemu inteligentnego zarządzania domem, opracowany przez lidera rynkusmart home,firmę Fibaro.
 
Więcej informacji na temat inwestycji mieszkaniowych certyfikowanych w systemie BREEAM oraz proekologicznych rozwiązań można znaleźć na stronie internetowej firmy Yareal: https://www.yareal.pl/breeam.

Zwiń
2019-02-14

Yareal buduje apartamentowiec z duszą przy Łazienkach Królewskich

Wkrótce ruszy budowa ekskluzywnego apartamentowca, który powstanie zaledwie 200 metrów od południowej bramy do Łazienek Królewskich.


Rozwiń


Firma Yareal wybrała jako Generalnego Wykonawcę Rezydencji Łazienki Park Przedsiębiorstwo Budowlane Unimax. W modernistycznej, prestiżowej inwestycji Yareal, której architektura nawiązuje do 20-lecia międzywojennego, powstaną 64 apartamenty i penthouse’y. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do swoich apartamentów na Ujazdowie pod koniec przyszłego roku.

 

4-piętrowy budynek dyskretnie wkomponuje się w okolicę dzięki stylowej, kamiennej elewacji oraz zieleni, która - w założeniu projektantów - będzie sukcesywnie porastać Rezydencję Łazienki Park. Mieszczańską, modernistyczną zabudowę podkreślą zaokrąglone, mieniące się narożniki, oraz balkony nawiązujące do przedwojennego modernizmu. Z kolei od strony ulicy apartamentowiec stworzy pierzeję zwieńczoną zieloną pergolą na szczytowej kondygnacji.

 

„Inwestycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ofercie Rezydencji Łazienki Park znajduje się jeszcze około 50 apartamentów i penthouse`y. Do każdego z nich będzie przylegał taras, loggia, albo prywatny ogródek. Mieszkańcy będą mieli do wyłącznej dyspozycji prywatną strefę fitness i relaksu z sauną i miejscem do wypoczynku, a także 84 miejsca parkingowe, 8 aneksów rowerowych i 24 komórki lokatorskie. Wyjątkowy charakter i najwyższa jakość tej inwestycji wymagają współpracy ze sprawdzonym, doświadczonym partnerem, dlatego na generalnego wykonawcę wybraliśmy PB Unimax” – wyjaśnia Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

 

„Będzie to już szósta inwestycja realizowana wspólnie z Yareal, z którym budujemy obecnie osiedla Vice Versa na Woli i Eden Włodarzewska na Szczęśliwicach. Doceniamy zaufanie, jakim darzy nas inwestor i cieszymy się na kolejną współpracę przy tym bardzo eleganckim i wymagającym projekcie” – powiedział Artur Ciołek, prezes PB Unimax.

 

Zarówno sam budynek, jak i pomieszczenia wspólne powstające w Rezydencji Łazienki Park, wyróżniać się będą wysokim standardem i dbałością o detal. Największe penthouse’y będą oferować tarasy sięgające nawet 150 mkw, oraz ponadstandardową wysokość sięgającą 3 metrów.

Budynek Rezydencji Łazienki Park będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zostanie również certyfikowany w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Very Good. W apartamentowcu będzie wdrożonych wiele proekologicznych rozwiązań, a mieszkańcy otrzymają pakiet systemu smart home firmy Fibaro, ułatwiający zarządzanie urządzeniami i systemem bezpieczeństwa. Dodatkowo, na życzenie klientów, miejsca parkingowe w podziemnym garażu będą wyposażane w indywidualnie rozliczane ładowarki dla samochodów elektrycznych.

 

Zakończenie budowy Rezydencji Łazienki Park zaplanowano na koniec przyszłego roku. Więcej informacji na temat oferty można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/lazienki-park.

Zwiń
2018-10-22

DuPont na najwyższym piętrze biurowca Nowogrodzka Square

Polski oddział globalnego koncernu naukowego DuPont wybrał na swoją siedzibę butikowy biurowiec Nowogrodzka Square.


Rozwiń


Flagowa inwestycja Yareal o powierzchni 11 500 mkw jest już wynajęta w 60%. Nowy najemca wprowadzi się do Nowogrodzka Square w marcu przyszłego roku, zajmując ponad 700 mkw. na najwyższym piętrze budynku, zapewniającym ekskluzywny dostęp do rozległego tarasu z widokiem na warszawski skyline.

 

DuPont to firma z 200-letnią tradycją, dostarczająca rozwiązania m.in. dla przemysłu samochodowego, spożywczego, elektroniki i budownictwa. Światowy lider innowacji i rozwiązań naukowych wybrał na swoją siedzibę biurowiec Nowogrodzka Square, wybudowany przez Yareal w centrum Warszawy. Sztandarowa inwestycja Yareal, zlokalizowana kilka minut spacerem od Dworca Centralnego otrzymała na początku października główną nagrodę w konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, w kategorii Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny.

 

Zrównoważony rozwój, innowacje i dbałość o środowisko naturalne są wpisane w DNA naszej firmy, w związku z czym decyzja o wyborze biurowca Nowogrodzka Square to oczywista konsekwencja globalnej polityki DuPont. Wybierając siedzibę kierowaliśmy się również komfortem naszego zespołu, który dzięki lokalizacji, będzie mógł korzystać z łatwo dostępnych, praktycznie wszystkich środków komunikacji - od tramwajów i autobusów, poprzez kolej i metro, aż po rowery” - powiedział Andrzej Pałka, Country Manager, DuPont Poland Sp. z o.o.

 

Nagroda dla najlepszego certyfikowanego budynku ekologicznego to powód do wielkiej satysfakcji. W ramach tej niezwykłej inwestycji stworzyliśmy nie tylko sam biurowiec, ale również efektowny i atrakcyjny pasaż miejski, łączący ulicę Nowogrodzką z Alejami Jerozolimskimi. Jestem przekonany, że pracownicy DuPont będą się tutaj dobrze czuli, chętnie korzystając zarówno z przestrzeni deptaka z usługami, jak i tarasu” – podsumował Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Nowogrodzka Square to jedyny, tak nowoczesny biurowiec na tym odcinku Alej Jerozolimskich. Fasada biurowca została skomponowana przez połączenie surowego betonu ścian i ekskluzywnego, półprzejrzystego onyxu w uchylnych oknach. Projekt – wraz z ogólnodostępnym, stumetrowym pieszym pasażem - wkomponowano w zwartą zabudowę modernistycznych, zabytkowych kamienic z początku XX wieku. Biurowiec został wybudowany w zgodzie z wymaganiami dla budownictwa ekologicznego, potwierdzonymi certyfikatem BREEAM Excellent.

 

Powierzchnia typowego piętra Nowogrodzka Square to blisko 2000 mkw. nowoczesnej i łatwej w aranżacji powierzchni biurowej. Pod budynkiem powstał podziemny garaż mieszczący 148 samochodów oraz parking dla rowerów.

 

W procesie negocjowania warunków najmu z deweloperem, DuPont był reprezentowany przez firmę Colliers.

 

Więcej informacji na temat biurowca Nowogrodzka Square można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/nowogrodzka-square.

Zwiń
2018-10-10

Biurowy operator wprowadzi się do NEOPARKU

Operator biur serwisowanych New Work Offices zajmie blisko 2,5 tysiąca mkw. powierzchni w biurowcu NEOPARK, wybudowanym przez Yareal przy skrzyżowaniu ulic Cybernetyki i Wynalazek.


Rozwiń

 

Nowy najemca wprowadzi się do kampusowego kompleksu biurowego w pierwszym kwartale 2019 r. New Work Offices, który zainaugurował działalność w Polsce w 2017 roku, zawarł umowę najmu powierzchni biurowej w NEOPARKU na 13 lat.

 

New Work Offices będzie oferował elastyczną powierzchnię biurową zlokalizowaną na czwartym piętrze biurowca. Nowy najemca NEOPARKU zajmie całą najwyższą kondygnację oraz dodatkowo część parteru budynku A. W procesie negocjowania warunków najmu deweloperowi doradzał zespół JLL, a New Work reprezentowała firma Savills.

 

O wyborze NEOPARKU na tak długi, aż 13-letni okres najmu, zdecydowała doskonała lokalizacja w najbardziej atrakcyjnej, południowej części Służewca. NEOPARK to już czwarta lokalizacja biur New Work w stolicy. Dzięki tej umowie powiększamy dostępną przestrzeń do pracy do około 10 500 mkw., a naszym celem jest dalsze poszerzanie oferty, która na koniec roku powinna wynieść co najmniej 12 000 mkw. Wkrótce nasi klienci będą mogli korzystać z naszej rozbudowanej sieci serwisowej, dostępnej w 5 lokalizacjach w Warszawie” – powiedział Hubert Abt CEO New Work.

 

Budowa kompleksu NEOPARK, złożonego z dwóch biurowców o łącznej powierzchni 24 000 mkw., jest już na ukończeniu. Budynek A mierzący 12 000 mkw. został oddany do użytku latem ub.r.. Będący jego lustrzanym odbiciem budynek B ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

 

Jednym z największych atutów NEOPARKU, jest jego charakter, umożliwiający swobodną aranżację przestrzeni oraz dostosowanie do indywidualnych potrzeb najemców. Ta cecha z pewnością ułatwia funkcjonowanie biur wszystkich firm mieszczących się w naszym biurowcu. Rozwiązania i przestrzenie projektu komponowaliśmy w taki sposób, aby dostosować je do oczekiwań najmłodszego pokolenia, czyli Millenialsów, którzy już teraz stają się dominującą grupą na rynku pracy” - mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Pracownicy firm działających w NEOPARKU mają do dyspozycji liczne środki transportu publicznego. W pobliżu funkcjonuje kilkanaście linii komunikacji miejskiej, dostępnych z licznych przystanków znajdujących się w odległości kilkuminutowego spaceru. Jeden z nich znajduje się wprost przed głównym wejściem do NEOPARKU. Biurowy kompleks wybudowany przez Yareal znajduje się w sąsiedztwie stacji „PKP Służewiec”. Możliwości dojazdu zapewnia rozbudowana przez Yareal sieć ścieżek rowerowych. Po ukończeniu budowy całego kompleksu, NEOPARKU będzie w oferował w sumie 140 zadaszonych miejsc parkingowych dla rowerów oraz także podziemny parking dla 271 samochodów i 25 miejsc parkingowych przy ulicy.

 

* * *

New Work oferuje w pełni wyposażone biura, wraz z ich obsługą administracyjną i techniczną oraz możliwością wynajmu powierzchni na elastycznych warunkach. Do grona klientów operatora należą głównie średniej wielkości przedsiębiorstwa zatrudniające od 10 do 50 pracowników, a ponad to również mniejsze firmy i startupy. New Work Serviced Offices należy do Property System Group. Firma aktualnie posiada 12 lokalizacji w Budapeszcie, Kijowie, Pradze oraz w Warszawie o łącznej powierzchni 30 000 mkw.

Zwiń
2018-09-25

Yareal ruszył ze sprzedażą apartamentów przy Łazienkach Królewskich

Yareal rozpoczął sprzedaż apartamentów w kameralnym apartamentowcu, który powstanie zaledwie 200 metrów od południowej bramy Parku Łazienkowskiego.


Rozwiń


Prestiżowa inwestycja Rezydencja Łazienki Park, mieszcząca 64 apartamenty, stworzy elegancką pierzeję ulicy 29 Listopada na warszawskim Ujazdowie.

 

Rezydencja Łazienki Park powstaje w unikalnej lokalizacji warszawskiego Śródmieścia, na skraju Parku Łazienkowskiego. Okolica słynie nie tylko z historycznego klimatu Łazienek ale także sąsiedztwa wielu zagranicznych placówek dyplomatycznych. Adres i charakter nowego apartamentowca Yareal łączy wszystkie cechy prestiżowych budynków mieszkalnych usytuowanych w centralnych dzielnicach dużych światowych metropolii. Jest to niewątpliwie jeden z najciekawszych luksusowych projektów ostatnich lat.

 

Apartamentowiec, którzy budujemy przy warszawskich Łazienkach, to dom z duszą, nawiązujący do najlepszych tradycji architektury 20-lecia międzywojennego. Motywem przewodnim są zaokrąglenia we wnętrzach oraz półokrągłe narożniki na elewacji, które nadadzą budynkowi wyjątkowy charakter. Mieniące się, szlachetne zaokrąglenia na fasadzie i metalowych balustradach balkonów, podkreślą modernistyczny styl Rezydencji Łazienki Park” – mówi Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

 

O wyjątkowym charakterze budynku świadczą także misternie zaprojektowane części wspólne budynku. Dużą wagę położono na precyzyjnie dobrane kolory i faktury, nietuzinkowe oświetlenie oraz wykończenie powierzchni naturalnymi materiałami. Apartamentowiec zaprojektowano w taki sposób, aby wtopił się w otoczenie dzięki ścianom porośniętym zielenią, która ma dominować również na terenach wspólnych oraz w przestrzeniach prywatnych.

 

Apartamentowiec Yareal przy Łazienkach Królewskich zaoferuje luksusowe apartamenty - od kompaktowych lokali do przestronnych penthouse’ów z rozległymi tarasami. Największe apartamenty powstaną na górnych kondygnacjach, gdzie wysokość pomieszczeń będzie sięgała 3 m. W każdym z apartamentów znajdą się loggie, balkony lub tarasy, a mieszkańcy prawie wszystkich mieszkań na parterze będą mogli korzystać z własnych ogródków. W wybranych apartamentach powstaną również ogrody zimowe.

 

Inwestycja Yareal została zaprojektowana przez renomowaną pracownię architektoniczną HRA, która zadbała o eleganckie proporcje i dyskretne, ponadczasowe detale. Wejście od strony ulicy będzie prowadziło przez reprezentacyjne lobby recepcyjne, zapewniające monitoring ruchu pieszego i samochodowego. W podziemnym garażu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 95 miejsc parkingowych oraz 32 komórki lokatorskie i aneksy rowerowe. Większość mieszkań zaprojektowano w taki sposób, aby można je było łączyć, co zapewni dodatkowe możliwości aranżacji przestrzeni w powiększonych apartamentach. W zaokrągleniach rozdzielających tarasy znajdą się praktyczne szafki do przechowywania np. mebli ogrodowych.

 

Na parterze przygotowano dostępną dla wszystkich mieszkańców strefę fitness i relaksu, służącą aktywności fizycznej. Przestrzeń będzie przystosowana do codziennych treningów i wyposażona w przyrządy sportowe, a w części relaksu znajdzie się m.in. sauna z miejscem do wypoczynku oraz taras z leżakami.

 

Rezydencja Łazienki Park zostanie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek będzie wyposażony w wiele proekologicznych rozwiązań, potwierdzonych certyfikatem zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Very Good. Przyszli właściciele wszystkich apartamentów otrzymają pakiet inteligentnych rozwiązań smart home firmy Fibaro, ułatwiających zarządzanie urządzeniami i systemem bezpieczeństwa. Miejsca parkingowe w garażu mogą być na życzenie Klientów wyposażone w indywidualne ładowarki dla samochodów elektrycznych.

 

Yareal zamierza rozpocząć budowę Rezydencji Łazienki Park na przełomie 2018 i 2019 roku.

Zwiń
2018-07-06

Rusza budowa Rezydencji Vice Versa - nowe mieszkania w pobliżu Ronda Daszyńskiego

Yareal rozpoczyna budowę kolejnej inwestycji w Warszawie - Rezydencji Vice Versa.


Rozwiń

 

Deweloper dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę, wyłonił też generalnego wykonawcę, którym zostało Przedsiębiorstwo Budowlane Unimax. Rezydencja Vice Versa, będzie jedną z pierwszych w Polsce inwestycji mieszkaniowych oferującą możliwość zamontowania stacji ładowania samochodu elektrycznego przy własnym miejscu parkingowym w garażu podziemnym. Zaledwie po kilku tygodniach od rozpoczęcia sprzedaży 30% spośród 180 mieszkań znalazło swoich nabywców. Ten wysokiej jakości projekt powstanie u zbiegu ulic Przyokopowej i Szarych Szeregów, w pobliżu nowego centrum biznesowego przy Rondzie Daszyńskiego i stacji metra.

Projekt, przygotowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci, zakłada wzniesienie spójnego zespołu zabudowy złożonego z dwóch budynków, które wraz z zewnętrznym dziedzińcem tworzą przyjazną, starannie zaaranżowaną przestrzeń z elementami małej architektury i ozdobną zielenią. Charakterystycznym elementem projektu jest elegancka, półotwarta strefa wejściowa, oddzielająca część publiczną od prywatnej strefy patio. Centralną część osiedla będzie stanowił plac z drzewami i krzewami oraz wydzielonymi strefami zabaw dla dzieci i dorosłych.

„Bardzo dużo pracy włożyliśmy w projekt architektoniczny, aby nie tylko mieszkania były funkcjonalne i atrakcyjne. Rezydencja Vice Versa z pewnością będzie się wyróżniać jakością i designem użytecznych przestrzeni wspólnych, zarówno zielonych, jak i we wnętrzu. Przywiązujemy uwagę do charakterystycznych detali, aby inwestycja była wyjątkowa. Dlatego w Vice Versa pojawi się subtelny motyw litery „V”, powtarzający się w wielu miejscach na elementach przestrzeni wspólnych, m.in. na balustradach balkonów, na ścianie przy strefie wejściowej prowadzącej do lobby z meblami miejskimi w podcieniu i dorosłymi drzewami na dziedzińcu” – wyjaśnia Jacek Zengteler członek zarządu, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

W Rezydencji Vice Versa powstanie w sumie 180 mieszkań o bardzo zróżnicowanym metrażu od 28 do ponad 150 mkw. Wszystkie będą wyposażone w loggie, a w mieszkaniach na najwyższych kondygnacjach znajdą się przestronne tarasy o wielkości do 150 mkw., z imponującym widokiem na panoramę centrum stolicy. Na parterze budynku zaplanowano trzy lokale usługowe.

Oddanie do użytku mieszkań w Rezydencji Vice Versa latem 2020 r. znacząco wpłynie na poprawę jakości przestrzeni miejskiej w dynamicznie przeobrażającym się, poprzemysłowym rejonie bliskiej Woli. Dzisiaj za sprawą II linii metra i szybkiego rozwoju rejonu Ronda Daszyńskiego, jest to jedna z najbardziej perspektywicznych dzielnic w Warszawie. Mieszkańcy Vice Versa będą mogli w kilka minut pieszo dotrzeć do zagłębia biurowego i stacji metra przy Rondzie Daszyńskiego.

Osiedle Vice Versa – podobnie jak wszystkie inwestycje mieszkaniowe Yareal – jest realizowane w zgodzie z zasadami obowiązującymi w ramach ekologicznego systemu BREEAM. Dzięki zastosowaniu rozwiązań przyjaznych środowisku, zespół zabudowy Rezydencji Vice Versa będzie zużywał mniej energii niż standardowe budynki, a jego mieszkańcy będą mieli zapewniony m.in. komfort termiczny oraz optymalny dostęp do światła dziennego. Wysoką bioróżnorodność zapewnią zaprojektowane przez zawodowego ekologa tereny zielone, obsadzone rodzimymi gatunkami roślin zmieniającymi kolory kwiatów i liści przez większą część roku.

Ekologiczny charakter inwestycji oddają również inne udogodnienia, np. właściciele mieszkań w Rezydencji Vice Versa będą mogli na życzenie zamówić osobiste stacje ładowania samochodów elektrycznych obok swoich miejsc postojowych w garażu podziemnym. Dodatkowo wszystkie mieszkania zostaną w standardzie wyposażone w pakiet inteligentnego systemu smart home firmy Fibaro. System ten steruje, zarządza i monitoruje urządzenia w mieszkaniach, co zapewnia kontrolę oraz efektywne wykorzystanie dostępnych rozwiązań przez mieszkańców.

Więcej informacji na temat Rezydencji Vice Versa oraz proekologicznych rozwiązań wdrażanych przez firmę Yareal można znaleźć na stronie internetowej: https://www.yareal.pl/vice-versa.

Zwiń
2018-07-06

Rośnie apartamentowiec Sienna 65 z widokiem na warszawski skyline

W lipcu rozpocznie się budowa 10-piętrowego, punktowego apartamentowca przy ul. Siennej 65, zaledwie 200 metrów od Ronda ONZ.


Rozwiń

 

Przed rozpoczęciem budowy Yareal sprzedał już ponad 60 proc. z oferowanych 80 apartamentów. Deweloper dokonał właśnie wyboru generalnego wykonawcy tej prestiżowej inwestycji, którym została firma Fundamental Group.

Apartamentowiec Sienna 65 zostanie wzniesiony w wysokim standardzie. Na fasadzie budynku pojawią się szlachetne materiały wykończeniowe oraz nietypowe - zaprojektowane specjalnie dla tej inwestycji - donice na zieleń. Dzięki nim mieszkańcy funkcjonalnych i zapewniających swobodę aranżacji apartamentów, będą mieli zielone balkony urozmaicające rytm elewacji. Wejście do apartamentów będzie prowadziło przez reprezentacyjne, starannie zaprojektowane lobby z przestronną recepcją, dobrze widoczną z zewnątrz dzięki przeszklonej ścianie.

Budynek, zaprojektowany przez pracownię Maas Projekt, powstanie w wielkomiejskim otoczeniu kamienic z przełomu XIX i XX wieku oraz modernistycznych, powojennych budynków mieszkalnych. W najbliższej okolicy występuje zarówno śródmiejska zabudowa pierzejowa, jak i otoczone zielenią pojedyncze, kameralne budynki mieszkaniowe oraz usługowe, przeplatające się z nowoczesnymi apartamentowcami i budynkami biurowymi.

„Bryła eleganckiego apartamentowca Sienna 65, wraz z liczącymi 400 mkw. lokalami usługowymi na parterze, wpisuje się w zróżnicowanie architektoniczne i funkcjonalne tej okolicy. W ofercie znajdują się jeszcze kameralne mieszkania o powierzchni od 32 mkw. i idealne dla rodzin trzypokojowe apartamenty ok. 65 mkw., które mogą być doskonałą propozycją dla osób poszukujących kompaktowych mieszkań na wynajem lub do zamieszkania w ścisłym centrum Warszawy. Dostępnych jest też kilka dużych, blisko stumetrowych apartamentów”  – wyjaśnia Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem projektów mieszkaniowych.

Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji kilka unikalnych rozwiązań w tym m.in. rozległy taras rekreacyjno-widokowy na dachu, z efektownym widokiem na panoramę Warszawy. Dodatkowo, w dwupoziomowym garażu podziemnym przewidziano możliwość montażu na życzenie osobistych stacji ładowania samochodów elektrycznych z indywidualnymi licznikami dla każdego z właścicieli.

Budynek Sienna 65 już na etapie projektu otrzymał certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM. Dzięki zastosowaniu energo- i wodooszczędnych rozwiązań przyjaznych środowisku, zredukowane zostaną koszty eksploatacji budynku. Właściciele wszystkich mieszkań otrzymają w standardzie pakiet rozwiązań smart home firmy Fibaro, ułatwiających korzystanie z domowych urządzeń i zwiększających stan bezpieczeństwa. Zakończenie budowy zaplanowano na początek 2020 r.

Więcej informacji na temat inwestycji Sienna 65 oraz proekologicznych rozwiązań wdrażanych przez firmę Yareal można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/sienna65.

 

Zwiń