Aktualności

2023-09-19

Restauracja Street otwarta w LIXA C

Różnorodna kuchnia, potrawy łączące nieoczywiste smaki i wyjątkowy wystrój nawiązujący do motoryzacji – to elementy wyróżniające Restaurację Street, która została niedawno otwarta w kompleksie biurowym LIXA w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie.


Restauracja zagospodarowała 468 mkw. przestrzeni na parterze budynku LIXA C, od strony ogólnodostępnego pieszego pasażu miejskiego znajdującego się pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową. To kolejna restauracja działająca w ramach konceptu retailowego LIXA City Gardens, która wzbogaciła ofertę gastronomiczną nie tylko w samym kompleksie LIXA, ale również w najbliższej okolicy.

 

Street to marka restauracji, która działa na rynku gastronomicznym od niemal 20 lat, prowadząc obecnie cztery restauracje w biurowcach i galeriach handlowych w Warszawie. Pierwszy lokal, otwarty pod szyldem Street, powstał w 2004 r. – jego nazwa wzięła się od określenia nocnych wyścigów samochodowych, a restauracja miała być miejscem dzielenia pasji do sportów motoryzacyjnych i świetnej kuchni. Restauracje Street są szczególnie znane ze swojego urozmaiconego, autorskiego menu, będącego zestawieniem popularnych dań kuchni międzynarodowej. Szefowie kuchni restauracji połączyli swoją wiedzę i doświadczenie tworząc receptury ulubionych potraw kuchni europejskiej, amerykańskiej, meksykańskiej i tradycyjnie polskiej.

 

Fascynacja motoryzacją doskonale widoczna jest także w wystroju Restauracji Street w LIXA C. Pojawiły się tam m.in. grafiki najbardziej charakterystycznych elementów samochodów, lampy nawiązujące do silnikowych tłoków oraz materiały używane do wykończenia aut wyścigowych. Street zagospodarował 468 mkw. nowoczesnej powierzchni usługowej, zlokalizowanej na parterze budynku LIXA C. W skład przestrzeni restauracyjnej wchodzi m.in. strefa VIP, która może pomieścić nawet 60 osób – stanowiąc idealne miejsce do organizacji różnego rodzaju spotkań i wydarzeń specjalnych. Restauracja Street w LIXA może poszczycić się również zewnętrznym ogródkiem wychodzącym wprost na pasaż miejski LIXA City Gardens.

 

Wybór restauracji w kompleksie biurowym zawsze stanowi duże wyzwanie dla inwestora. Komplementarne dopasowanie oferty gastronomicznej do potrzeb i oczekiwań pracowników oraz gości odwiedzających budynek, znacznie podnosi jego atrakcyjność. Zwłaszcza nowe pokolenie pracowników oczekuje, aby biurowce oferowały nie tylko komfortowe warunki do wykonywania obowiązków, ale również stwarzały atrakcyjne możliwości spędzania wolnego czasu i realizacji ważnych codziennych potrzeb. Jestem przekonana, że bogata oferta gastronomiczna Street doskonale odpowie na te oczekiwania i restauracja będzie bardzo chętnie odwiedzana zarówno przez osoby pracujące w kampusie LIXA, jak i naszych gości. Bardzo się cieszę z tej współpracy i faktu, że to właśnie Restauracja Street stała się pierwszym punktem kulinarnym naszego nowego pieszego pasażu, w którym w ramach konceptu LIXA City Gardens znajdą się liczne lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

 

Jestem szczęśliwa, że nasza najnowsza restauracja powstała w przepięknym kompleksie LIXA. Tworzymy miejsca z myślą o naszych gościach i ich potrzebach – tę samą energię spotkaliśmy w kompleksie zbudowanym przez Yareal Polska – zlokalizowanym w samym sercu miasta, ale zatopionym w zieleni i spokoju. Nowa Restauracja Street to nie tylko kolejny punkt na gastronomicznej mapie Warszawy, ale przede wszystkim przestrzeń, w której pracownicy kampusu oraz ich goście mogą oderwać się od codziennych obowiązków i zrelaksować w niezobowiązującej atmosferze. Wprowadzając ofertę lunch’ową, skrojoną specjalnie dla pracowników biur w okolicy, stawiamy na codziennie inne menu, zgodne z sezonowo dostępnymi składnikami oraz szybkość obsługi. Po godzinach zapraszamy na tradycyjne Street’owe after office, podczas którego klienci korzystają z szeregu promocji, w tym najbardziej znanych Happy Hours. Dzięki wyjątkowemu układowi lokalu byliśmy w stanie zaaranżować przestrzeń do przyjmowaniu wieloosobowych rezerwacji, podczas których nawet 50 osób może siedzieć razem, przy jednym stole. Wiemy jak ważne było to dla klientów organizujących u nas imprezy i spotkania. Posiadamy również efektowną salę VIP, do której zapraszamy na imprezy gości oczekujących większej dyskrecji. Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem cateringowym do przygotowywania bufetów w naszej restauracji, jak i na powierzchniach klienta i jesteśmy podekscytowani na nadchodzące współprace. Jestem dumna z możliwości otwarcia w przestrzeni LIXA City Gardens konceptu, do którego od lat wracają goście, w którym w nieskrępowanej atmosferze można zorganizować firmowe spotkanie i poczuć niepowtarzalny klimat neonowych świateł i street racing’u z lat 2000” – skomentowała Magdalena Lewicka, Partner Zarządzający sieci Restauracje Street.

 

Umowa najmu przestrzeni restauracyjnej została podpisana na okres 10 lat, a w jej negocjacjach uczestniczył zespół JLL, reprezentowany przez Annę Wdowiak.

 

Biurowiec LIXA C o powierzchni 20 000 mkw. jest trzecim z budynków oddanych do użytkowania w ramach największego projektu biurowego w historii Yareal – zaprojektowanego przez renomowaną pracownię HRA Architekci kampusu LIXA, powstającego etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego.

 

LIXA C, podobnie jak pozostałe części kompleksu, została zrealizowana zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Yareal Polska, stawiającą na pierwszym planie standardy ESG. Budynek został poddany certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM i otrzymał finalny certyfikat z oceną Excellent. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, podczas jego budowy wykorzystano wiele przyjaznych dla środowiska technologii i rozwiązań, a w budynku znalazły się m.in. pomieszczenie na rowery oraz szatnie wraz z prysznicami dla rowerzystów i osób trenujących przed pracą. LIXA C uzyskała także rating WELL Health-Safety potwierdzający najwyższe standardy procedur bezpieczeństwa.

 

Obecnie realizowany jest ostatni etap budowy kompleksu LIXA – biurowce LIXA D i E, które zaoferują łącznie ponad 28 000 mkw. powierzchni najmu i będą gotowe na przyjęcie najemców odpowiednio w II i I kwartale 2024 roku. W tej fazie inwestycji zostanie również ukończony ogólnodostępny 150-metrowy pieszy pasaż pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową. Po oddaniu do użytku dwóch ostatnich biurowców, LIXA będzie tworzyła zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Zwiń
2024-03-01

Nowy najemca biurowy w LIXA D

Dynamicznie rozwijająca się firma z branży fintech wynajęła prawie 2600 mkw. powierzchni biurowej w budynku LIXA D, który powstaje w ramach projektu biurowego w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie.


Rozwiń


Nowy najemca zagospodaruje ponad 25% jego powierzchni komercyjnej.

Jestem bardzo zadowolona z podpisania umowy najmu, dzięki której kolejna firma z sektora nowych technologii będzie miała swoją siedzibę w LIXA, wykorzystując aż 25% powierzchni budynku D. Ta transakcja dowodzi, że LIXA spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Podczas negocjacji byliśmy otwarci na wszelkie potrzeby najemcy, co zaowocowało sprawną finalizacją kontraktu i efektywnym porozumieniem. Nie możemy się doczekać, kiedy nasz nowy najemca wprowadzi się do gotowego, wykończonego biura. To dla nas potwierdzenie, że projekt LIXA spełnia najwyższe standardy zarówno pod względem aranżacyjnym, technicznym, jak i lokalizacyjnym, a także dostępnej oferty usługowo-handlowej na parterach budynków." – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

Biura nowego najemcy w LIXA D zostaną zaaranżowane na 2600 mkw. powierzchni, ulokowanej na
4. i 5. piętrze budynku. Firma wprowadzi się do biurowca pod koniec 2024 roku.

Biurowiec LIXA D powstaje jako ostatni element największego projektu biurowego w historii Yareal Polska. Realizowany jest po zachodniej stronie ogólnodostępnego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu. LIXA D dostarczy na warszawski rynek blisko 10 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i będzie gotowy na przyjęcie najemców już na przełomie I i II kw. 2024 roku.

Budynek LIXA D stanowi doskonały przykład realizacji strategii Yareal Polska w zakresie zrównoważonego rozwoju, która na pierwszym planie stawia dbałość o środowisko i najwyższe standardy ESG. Wykorzystanie energii elektrycznej pochodzącej wyłącznie z odnawialnych źródeł, niskoemisyjny beton, aluminium pochodzące z recyklingu i niwelujące ślad węglowy czy gromadzenie wody z opadów i wykorzystywanie jej do nawadniania roślinności, to tylko niektóre z rozwiązań pro-środowiskowych wdrażanych w tym projekcie. W LIXA D, podobnie jak w pozostałych częściach kompleksu, zastosowano rzadko spotykane na rynku uchylne okna, które gwarantują dostęp świeżego powietrza, a jednocześnie umożliwiają oszczędności wynikające z ograniczania klimatyzacji. W  LIXA D pojawią się także szybkobieżne windy odzyskujące energię oraz nowoczesne oświetlenie LED.

W podziemnej części ostatniego etapu LIXA (w skład którego wchodzą budynki LIXA D i E), powstającego tuż przy reprezentacyjnym pieszym pasażu, tworzącym nowe przejście pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową, znajdzie się łącznie 217 miejsc parkingowych. Część z nich zostanie wyposażona w ładowarki do samochodów elektrycznych. Przewidziano także stojaki dla rowerów oraz prysznice i szafki dla najemców, dojeżdżających do pracy jednośladami.

Kampus biurowy LIXA powstaje etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli,
w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Zarówno istniejące budynki, jak i powstający biurowiec
LIXA D są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa. Po oddaniu do użytku biurowca
LIXA D, kampus LIXA będzie tworzył zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Zwiń
2024-02-27

Kolejne firmy stawiają na LIXA E

Do grona najemców budynku LIXA E dołączył czołowy producent systemów aluminiowych w Europie – spółka Aluprof SA.


Rozwiń


Na 340 mkw. nowoczesnej przestrzeni zlokalizowanej na parterze biurowca powstanie biuro firmy oraz pierwszy w Warszawie showroom Aluprof. Budynek LIXA E na swoją nową siedzibę wybrała także agencja komunikacji medycznej Unique Work, która również na parterze wynajęła blisko 285 mkw. powierzchni. Będzie się na niej mieściło biuro firmy oraz nowoczesne studio nagrań. Najnowszy biurowiec flagowej inwestycji Yareal Polska jest już skomercjalizowany w ponad 70%.

Biurowiec LIXA E powstał w ramach kampusu biurowego w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Został zrealizowany po zachodniej stronie ogólnodostępnego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu LIXA, który docelowo będzie się składał z pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw. Budynek LIXA E dostarczył na stołeczny rynek blisko 18 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Bardzo cieszymy się z kolejnych umów w LIXA E i z radością witamy Aluprof SA oraz Unique Work wśród najemców naszego projektu biurowego. Związanie się tych firm z LIXA i planowane przez nie aranżacje przestrzeni doskonale obrazują wielofunkcyjność naszego kompleksu. Dzięki doskonałemu skomunikowaniu, dostępności dla gości i ekspozycji jest to idealne miejsce nie tylko na tradycyjne biura, ale również na takie przestrzenie, jak showroom czy studio nagrań. Jestem przekonana, że nasi nowi najemcy docenią komfortowe warunki do rozwoju biznesu, oferowane przez LIXA.” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ponad 70 letniemu doświadczeniu, firma Aluprof SA stale obsługuje ponad 1900 klientów z różnych branż.

Na parterze LIXA E powstanie biuro Aluprof SA oraz pierwszy w Warszawie showroom tej uznanej marki. Będzie to miejsce, w którym architekci, producenci i klienci będą mieli okazję obejrzeć produkty Aluprof w interesujących aranżacjach. Umowa najmu 340 mkw. powierzchni w biurowcu LIXA E została podpisana na 7 lat, a w procesie negocjacji najemcy doradzała firma Brookfield Partners.

Swoją przyszłość z LIXA E związała również wiodąca agencja komunikacji medycznej Unique Work. Firma posiada wieloletnie doświadczenie na rynku i specjalizuje się w kompleksowej obsłudze marketingowej podmiotów z branży medycznej, farmaceutycznej czy healthcare & beauty.

Agencja Unique Work wynajęła w LIXA lokal o powierzchni 285 mkw., w którym będzie mieściło się biuro firmy oraz nowoczesne studio nagrań. W negocjacjach z Yareal Polska Unique Work wspierali doradcy z firmy Patron Brokers, a umowa najmu została zawarta na 5 lat.

Budynek LIXA E został oddany do użytkowania w styczniu 2024 r. i podobnie jak pozostałe części kompleksu, zrealizowano go zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, która na pierwszym planie stawia standardy ESG. Podczas budowy biurowca wykorzystywana była wyłącznie energia elektryczna pochodząca z odnawialnych źródeł, tj. lądowych farm wiatrowych, która będzie zasilała go także podczas późniejszego funkcjonowania. W trakcie budowy zastosowano także m.in. niskoemisyjny beton, z którego wykonano całą konstrukcję oraz niskoemisyjne aluminium pochodzące z recyklingu, z którego wykonano fasadę kompleksu. Dodatkowo, w biurowcu zaprojektowano uchylne okna, które pozwolą ograniczyć używanie klimatyzacji i zapewnią dostęp do świeżego powietrza, a wewnątrz budynku zostały zamontowane szybkobieżne windy odzyskujące energię, a także nowoczesne oświetlenie LED. Woda z opadów będzie gromadzona i posłuży do nawadniania krzewów, bylin i trawników rosnących w ogólnodostępnych ogrodach. Na dziedzińcu powstanie oczko wodne, wokół którego w upalne dni będzie rozpylana mgiełka wodna.

Kampus biurowy LIXA powstaje etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Zarówno istniejące budynki, jak i powstający jeszcze, ostatni budynek LIXA D są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa.

Zwiń
2024-02-22

Yareal rozpoczyna sprzedaż mieszkań w kolejnym budynku w SOHO by Yareal

Yareal rusza ze sprzedażą 180 mieszkań w kolejnym budynku powstającym w ramach projektu mixed-use SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku.


Rozwiń


Budynek SOHO 12 domknie pierzeję od ulicy Żupniczej i architektonicznie nawiązywać będzie do sąsiednich budynków - SOHO 10 oraz zrealizowanych ostatnio SOHO 14 i SOHO 16. Rozpoczęcie budowy tego etapu inwestycji planowane jest na wiosnę tego roku.

 

Budynek SOHO 12 będzie ostatnim z budynków uzupełniających nową, wielkomiejską pierzeję w północnej części kompleksu przy ulicy Żupniczej. Powstanie pomiędzy budynkami SOHO 10 a SOHO 14, kontynuując ich architektoniczny styl nawiązujący do postindustrialnej historii tego terenu. Od strony ulicy elewacja będzie wykonana z białego tynku z namalowanym na niej charakterystycznym dekorem, natomiast od strony parku linearnego zaprojektowano wykończenie ceglanymi płytkami. Z kolei elewacja na parterze powstanie z użyciem efektownego cortenu, który był już wykorzystany przy budowie sąsiednich budynków, nadając im unikalny wygląd dzięki efektowi stali pokrytej charakterystyczną patyną w kolorze rdzy.

 

„To, co szczególnie wyróżnia SOHO 12 to ciekawa, zróżnicowana elewacja spójna z koncepcją całego SOHO by Yareal oraz bogata oferta mieszkań – od jedno- do pięciopokojowych penthouse’ów, o powierzchni od 30 mkw. do 130 mkw. Budynek będzie miał od sześciu do ośmiu pięter, a dzięki jego zróżnicowanej wysokości wiele mieszkań będzie dysponowało atrakcyjnymi tarasami. Podobnie jak sąsiadujące budynki, SOHO 12 będzie kaskadowo schodził w stronę parku tworząc wewnętrzne zielone dziedzińce. Wysokiej jakości wykończenie terenów wspólnych i otwartego niedawno parku linearnego już teraz dopełnia urbanistykę projektu, jego urozmaiconą architekturę i wielofunkcyjny charakter SOHO by Yareal” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Rozpoczęcie budowy zaplanowano na wiosnę br. Wejście do budynku SOHO 12 będzie prowadziło przez reprezentacyjne lobby, a wjazd do garażu podziemnego zaprojektowano od strony uliczki biegnącej równolegle do ulicy Żupniczej. Na parterze SOHO 12 przewidziano 5 lokali usługowych, w tym 3 dostępne z ulicy, a 2 wprost od strony parku. W tych ostatnich możliwe będzie prowadzenie działalności gastronomicznej - kawiarni lub restauracji oraz zaaranżowanie ogródka dla gości.

 

SOHO by Yareal stworzy docelowo otwarty, wielofunkcyjny kompleks, którego zieloną osią jest 300-metrowy park linearny oddany do użytku w grudniu 2023 roku, rozciągający się wzdłuż całej inwestycji. Na ogólnodostępnych terenach zielonych powstała kompozycja blisko 17 tysięcy roślin i ponad 100 drzew, a także skwerów, wzniesień, ławek. Do dyspozycji mieszkańców oddano pod koniec ubiegłego roku m.in. ogród społeczny i plac zabaw dla dzieci odtworzony w pierwotnym kształcie, zgodnie z oczekiwaniami sąsiadów. Wszystkie tereny zielone są automatycznie nawadniane deszczówką gromadzoną w podziemnych zbiornikach przez system retencji.

 

5-hektarowy kompleks SOHO by Yareal, składający się z nowych budynków z mieszkaniami w podwyższonym standardzie i apartamentowców, docelowo stanie się miejscem zamieszkania około 900 rodzin. Zgodnie z ideą 15-minutowego miasta, w ramach projektu połączono funkcje mieszkaniową, usługową i rekreacyjną. Ten flagowy projekt mieszkaniowo-usługowy Yareal będzie zaspokajał potrzeby mieszkańców i gości, zapewniając ogólnodostępną przestrzeń rekreacyjną, wokół której skupia się zarówno część mieszkaniowa jak i lokale na wynajem.

 

W bliskim sąsiedztwie kompleksu znajduje się jeden z największych parków w Warszawie - Park Skaryszewski z Jeziorem Kamionkowskim. Dodatkowo, w odległości kilkuminutowego spaceru, u zbiegu ulic Mińskiej i Stanisławowskiej, planowana jest stacja trzeciej linii metra „Mińska”. Zrównoważony projekt urbanistyczny kompleksu SOHO by Yareal został wyróżniony pionierskim na polskim rynku zielonym certyfikatem BREEAM Communities, który potwierdza odpowiedzialne podejście firmy do planowanych inwestycji.

 

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal


Zwiń
2024-01-31

LIXA E z pozwoleniem na użytkowanie

Biurowiec LIXA E, który powstał w ramach kampusu biurowego w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie, uzyskał pozwolenie na użytkowanie.


Rozwiń


Budynek Yareal Polska dostarczył na warszawski rynek blisko 18 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, zaprojektowanej i zrealizowanej zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju.

 

Kompleks LIXA, zlokalizowany w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, jest największym projektem biurowym w historii Yareal Polska. Docelowo będzie tworzył zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw. W ramach ostatniego etapu budowy tego kampusu, powstał  biurowiec LIXA E, który otrzymał właśnie pozwolenie na użytkowanie.

 

Budynek LIXA E, usytuowany po zachodniej stronie ogólnodostępnego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu, dostarczył na warszawski rynek blisko 18 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, która już dzisiaj cieszy się dużym zainteresowaniem najemców. Powierzchnie w budynku LIXA E zostały wynajęte w ponad 70%, a Yareal Polska prowadzi zaawansowane rozmowy z kolejnymi firmami, które planują związać swoją biznesową przyszłość właśnie z LIXA.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w nieco ponad 1,5 roku od wbicia pierwszej łopaty, możemy poinformować o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie przez kolejny budynek wchodzący w skład kompleksu LIXA – biurowiec LIXA E. Jest to obiekt, który doskonale odpowiada na aktualne oczekiwania najemców i świetnie wpisuje się w profil przyjaznego miejsca pracy. Kampusowy charakter zabudowy, jedna z największych dostępnych obecnie na rynku powierzchni piętra – 3 400 mkw., a co za tym idzie także swoboda w aranżacji przestrzeni, liczne tereny zielone, przemyślane rozwiązania technologiczne czy funkcjonalne jak np. uchylne okna, są elementami wyróżniającymi LIXA. Ogromny atut naszego kompleksu stanowi także unikalny w skali całego rynku koncept LIXA City Gardens. Szeroka i różnorodna oferta retailowa i gastronomiczna, w tym restauracje, bary, kawiarnie czy showroomy, sprawiają, że jest to miejsce, w którym życie toczy się również po godzinach pracy. Cieszymy się, że nasz projekt spotyka się z bardzo dobrym odbiorem i dużym zainteresowaniem ze strony najemców.” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

 

Budynek LIXA E, podobnie jak pozostałe części kompleksu, zrealizowano zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, która na pierwszym planie stawia standardy ESG. Podczas budowy biurowca, jak i jego późniejszego funkcjonowania wykorzystywana była i będzie wyłącznie energia elektryczna pochodząca z odnawialnych źródeł, tj. lądowych farm wiatrowych.

 

Podczas budowy wykorzystany  był także m.in. niskoemisyjny beton, z którego wykonano całą konstrukcję oraz niskoemisyjne aluminium pochodzące z recyklingu, zastosowane na fasadach kompleksu. Dodatkowo, w biurowcu zaprojektowano uchylne okna, które pozwolą ograniczyć wykorzystywanie klimatyzacji przy jednoczesnym dostępie do świeżego powietrza, a wewnątrz budynku zostały zamontowane szybkobieżne windy odzyskujące energię, a także nowoczesne oświetlenie LED. Woda z opadów będzie gromadzona i posłuży do nawadniania krzewów, bylin i trawników rosnących w ogólnodostępnych ogrodach. Na dziedzińcu powstanie oczko wodne, wokół którego w upalne dni będzie rozpylana mgiełka wodna.

 

W podziemnej części ostatniego etapu LIXA (w skład którego wchodzą budynki LIXA D i E), powstającego tuż przy reprezentacyjnym pieszym pasażu, tworzącym nowe przejście pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową, znalazło się łącznie 217 miejsc parkingowych. Część z nich została wyposażona w ładowarki do samochodów elektrycznych. Przewidziano także stojaki dla rowerów oraz prysznice i szafki dla najemców, dojeżdżających do pracy jednośladami. W ramach realizacji tej fazy LIXA, Yareal Polska przeprowadził także remont okolicznych ulic, w tym fragmentu jednej z kluczowych arterii warszawskiej Woli – ulicy Kasprzaka. Co więcej, na wiosnę br. planowany jest również remont całej ulicy Giełdowej.

 

Kampus biurowy LIXA został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Zarówno istniejące budynki (w tym LIXA E), jak i powstający jeszcze biurowiec LIXA D są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa.

 

W budowie pozostaje jeszcze biurowiec LIXA D, ostatni budynek w kompleksie LIXA. Oddanie do użytkowania tego obiektu zaplanowano na przełom I i II kw. 2024 r.

Zwiń
2024-01-10

Yareal z finansowaniem dla kolejnych biurowców LIXA

Yareal Polska i BNP Paribas Bank Polska zawarły umowy kredytowe na kwotę 63,8 mln euro umożliwiające rozwój flagowego projektu biurowego LIXA.


Rozwiń


Pozyskane środki zostaną wykorzystane przede wszystkim na finansowanie dwóch kolejnych etapów kampusowego kompleksu biurowego LIXA, powstającego w centrum biznesowym na warszawskiej bliskiej Woli. Finansowanie zapewni również dodatkowy kapitał na zakup przez Yareal nowych gruntów i realizację następnych inwestycji.

 

Dwa kolejne budynki biurowe – LIXA D i E – będą powstawały przy wsparciu Banku BNP Paribas, podobnie jak wcześniejsze etapy tej największej inwestycji w historii Yareal. W pierwszej fazie projektu, oddanej do użytku trzy lata temu, Yareal wybudował dla Banku BNP Paribas siedzibę główną, zajmującą w sumie 22 000 mkw. powierzchni biurowej. Dzięki umowom kredytowym o wartości blisko 64 mln euro zapewniającym finansowanie dalszego rozwoju projektu, BNP Paribas rozszerza dotychczasowe zaangażowanie w realizację LIXA.

 

Zawarcie kolejnych umów dotyczących finansowania projektu to dowód wzajemnego zaufania pomiędzy Yareal i BNP Paribas, pogłębiający nasze dotychczasowe relacje. Wcześniejsze sukcesy we współpracy przy tworzeniu kompleksu biurowego LIXA utwierdzają nas w przekonaniu, że projekt jest pozytywnie postrzegany na rynku, a jego kolejne fazy tylko wzmocnią tę pozycję” – powiedział Marek Kowalski, Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego i Nieruchomości w Banku BNP Paribas.

 

Łączy nas również podejście do zrównoważonego rozwoju i standardów ESG, które w LIXA opieramy m.in. na wykorzystaniu ekologicznych technologii oraz tworzeniu elastycznych i komfortowych przestrzeni we wnętrzach biurowców, ale też terenów zielonych oraz oferty usługowej zapewniającej najemcom możliwość załatwienia zarówno bieżących spraw, jak i odpoczynku w ogrodach LIXA” – dodał Marek Esz, zastępca dyrektora finansowego Yareal Polska.

 

Flagowa inwestycja Yareal powstaje w pobliżu Ronda Daszyńskiego na bliskiej Woli. Docelowo będzie składała się z pięciu biurowców o łącznej powierzchni 77 000 mkw., tworzących kampusowy kompleks skupiony wokół dwóch zielonych dziedzińców. Trzy pierwsze biurowce A, B i C o powierzchni najmu sięgającej 48 000 mkw. zostały już oddane do użytku i skomercjalizowane. Ostatni etap, czyli biurowce D i E, powstają po zachodniej stronie wielkomiejskiego pasażu LIXA City Gardens, spajającego kompleks w całość. To 150-metrowy deptak łączący ulice Kasprzaka i Giełdową, przy którym obecnie zapełniają się kolejne lokale na wynajem z usługami, gastronomią i sklepami.

 

Kompleks LIXA został zaprojektowany przez architektów renomowanej pracownia HRA. Projekt poddano certyfikacji w międzynarodowym systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM. Inwestycja uzyskała ocenę Excellent, m.in. dzięki zastosowaniu wielu przyjaznych środowisku technologii i rozwiązań. Zgodnie z ideą ESG, podczas budowy wykorzystano m.in. niskoemisyjny beton oraz kilkaset ton niskoemisyjnego aluminium pochodzącego z recyklingu, charakteryzującego się znikomym śladem węglowym. Yareal certyfikuje kompleks biurowy również w systemie WELL Health-Safety, potwierdzającym najwyższe standardy procedur bezpieczeństwa, których znaczenie wzrosło m.in. w warunkach zagrożenia pandemią.

Zwiń
2023-12-11

Yareal oddaje do użytku park linearny oraz apartamenty i mieszkania na Kamionku

Osiedle SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku wzbogaciło się o 300-metrowy, ogólnodostępny park linearny oraz 55 apartamentów i 241 mieszkań.


Rozwiń


Yareal zakończył realizację drugiego - największego i najważniejszego etapu projektu - obejmującego zieloną oś wielofunkcyjnego kompleksu, a także dwa kameralne apartamentowce i dwa kolejne budynki z mieszkaniami o podwyższonym standardzie. W sobotę, 16 grudnia, zaplanowano na terenie osiedla Dzień Otwarty z licznymi atrakcjami świątecznymi, w tym spotkanie z Mikołajem. Spacer po parku w SOHO by Yareal uatrakcyjnią także świąteczno-noworoczne iluminacje, które potrwają aż do końca stycznia przyszłego roku.

 

Do apartamentów i mieszkań wybudowanych przez Yareal wprowadzi się wkrótce blisko 300 kolejnych rodzin, które od pierwszych chwil zamieszkania będą mogły korzystać z nowego parku linearnego rozciągającego się na niemal całą szerokość kwartału. Zasadzono w nim ponad 17 000 roślin, w tym ponad 100 drzew i krzewów, spośród których część zachowano z czasów przemysłowej przeszłości tego terenu, a część przesadzono w nowe miejsca w ramach skomplikowanej i ryzykownej procedury. Na potrzeby nowo tworzonego parku sprowadzono blisko 40 mierzących nawet do 5 metrów klonów, grabów, jabłoni i brzóz, a także ponad tysiąc hortensji różnych odmian i 6 000 krzewów innych gatunków.

 

Udostępniamy otwarty dla wszystkich, atrakcyjny teren zielony, na którym zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców sąsiedztwa odtworzyliśmy plac zabaw, wzbogacając go o nowe wyposażenie, w tym m.in. tyrolkę dla dzieci. Urządziliśmy całość z myślą o użytkownikach w każdym wieku, dlatego jestem przekonany, że z każdym dniem będzie korzystało z parku coraz więcej chętnych, poszukujących przestrzeni rekreacyjnych i możliwości spędzenia czasu w miłej atmosferze. Zarówno mieszkańcom SOHO by Yareal, jak i gościom kompleksu, będą również służyły kawiarnie, restauracje, a także punkty usługowe oraz sklepy, które z czasem będą poszerzać ofertę dostępną w kilkudziesięciu lokalach na wynajem, mieszczących się w parterach nowych budynków. Przed nami oczywiście jeszcze wiele pracy przy realizacji kolejnych etapów inwestycji, ale już teraz - po udostępnieniu terenów zielonych oraz odsłonie architektury - będziemy mieli okazję poczuć docelowy klimat tego miejsca” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

W grudniu i styczniu kompleks będzie miejscem iluminacji eksponujących walory parku oraz architektury nawiązującej do industrialnej historii terenów SOHO, na których przez blisko sto lat działały manufaktury i zakłady produkujące kolejno m.in. jutę, amunicję, popularne motocykle SHL i skutery Osa, a ostatnio mikroskopy i lornetki. Podczas Dnia Otwartego iluminacjom w parku będą towarzyszyły różne atrakcje, w tym animacje dla dzieci z Mikołajem oraz warsztaty przygotowywania ozdób świątecznych.

 

Wprowadzane do sprzedaży apartamenty i mieszkania powstające w SOHO by Yareal cieszą się dużym zainteresowaniem wynikającym m.in. z bliskości warszawskiego Śródmieścia oraz planowanej w pobliżu budowy stacji metra „Mińska”. Popularności tej lokalizacji sprzyja bliskość Błoń Kamionkowskich oraz jednego z największych parków w Warszawie - Parku Skaryszewskiego z Jeziorem Kamionkowskim. W ramach trzeciego etapu inwestycji Yareal niedawno rozpoczął sprzedaż szybko znajdujących nabywców kolejnych apartamentów i mieszkań w budynkach SPLENDOR oraz SOHO 10.

 

Kompleks SOHO by Yareal docelowo będzie pełnił rolę lokalnego centrum, łączącego funkcję mieszkaniową, rekreacyjną oraz gastronomiczną i usługową, dzięki czemu umożliwi mieszkańcom zaspokajanie większości potrzeb na miejscu. Inwestycja została wyróżniony pionierskim na polskim rynku certyfikatem BREEAM Communities, przyznawanym za wdrożenie najwyższych standardów jakości projektu urbanistycznego, który powstał m.in. w ramach konsultacji z lokalnym samorządem i  konserwatorem zabytków.

 

W ramach kompleksu zastosowano liczne przyjazne środowisku rozwiązania, w tym m.in. niskoemisyjny beton do budowy nowych konstrukcji oraz system retencji deszczówki, która - gromadzona w podziemnych zbiornikach - będzie służyła do nawadniania mierzących ponad hektar terenów zielonych. W SOHO powstał również ogród społeczny, stworzony w kontenerach szkółkarskich z kompozytu, wykonanego z poddanej recyklingowi odzieży. Mieszkańcy kompleksu będą mogli w nich uprawiać własne warzywa i zioła do wykorzystania w domowej kuchni, a także rośliny ozdobne.

 

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal.

Zwiń

Świat Yareal

Cała inwestycja, w tym budynki, przestrzeń użytkowa wokół nich, jak i sąsiadujące z nimi otoczenie, została zaprojektowana tak, by zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania.

Zobacz szczegóły

Dynamicznie rozwijająca się firma z branży fintech wynajęła prawie 2600 mkw. powierzchni biurowej w budynku LIXA D, który powstaje w ramach projektu biurowego w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie.

Zobacz szczegóły

Yareal Polska to obecna na rynku od wielu lat, wiodąca pod względem jakości firma deweloperska, wyspecjalizowana w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie i apartamentów. Firma posiada silną pozycję kapitałową

i mocne wsparcie udziałowców. Od 2005 roku aktywnie działamy w ramach Polskiego Związku Firm Deweloperskich PZFD. Jako członek PZFD przestrzegamy kodeksu dobrych praktyk oraz dbamy o utrzymanie najwyższych standardów jakościowych.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły

ESG to jeden z ważniejszych terminów w kontekście realizacji inwestycji deweloperskich, mający bezpośredni wpływ na kwestie dotyczące zarządzania i odpowiedzialności biznesowej firmy.

Zrównoważony rozwój był od początku jednym z fundamentów rozwoju Yareal. Zdajemy sobie sprawę z wielkiej odpowiedzialności wynikającej z faktu, że tworząc nowe projekty i wprowadzając nowe funkcje, definiujemy na dziesięciolecia realia i komfort życia w mieście.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły