Menu

Aktualności

2018-01-18

Yareal rusza z budową osiedla Eden przy ul. Włodarzewskiej

Osiedle mieszkaniowe Eden Włodarzewska zbuduje na warszawskich Szczęśliwicach Przedsiębiorstwo Budowlane UNIMAX.


Generalny wykonawca przejął plac budowy Eden Włodarzewska zaoferuje sześć unikalnych w tym rejonie domów w zabudowie szeregowej oraz ponad 90 przestronnych mieszkań. Inwestycja otrzyma certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM, a wszystkie lokale zostaną w standardzie wyposażone w system inteligentnego zarządzania domem - smart home.

 

Osiedle Eden Włodarzewska to kolejna inwestycja Yareal, która zostanie wybudowana przez UNIMAX. Generalny wykonawca wzniósł już dla dewelopera budynek wielorodzinny przy ul. Brylowskiej 2 na Woli oraz oba etapy Kolorowego Gocławia.

 

Budowa osiedla domów jednorodzinnych i mieszkań rozpocznie się tuż obok 30-hektarowego Parku Szczęśliwickiego, jednego z największych parków w stolicy, w którym działa jedyny całoroczny stok narciarski. Od strony ul. Włodarzewskiej powstanie 6 komfortowych domów o powierzchni od 177 do 190 mkw, z trzema piętrami przestrzeni mieszkalnej. Mieszkańcy każdego z domów będą mieli do dyspozycji prywatny garaż i dwa tarasy.

 

W trzykondygnacyjnym budynku wielorodzinnym przylegającym do ul. Zadumanej powstanie 91 mieszkań – od kompaktowych lokali o powierzchni 30 mkw., poprzez mieszkania średniej wielkości, po duże mieszkania, których powierzchnia będzie sięgać nawet 130 mkw. Aż jedna trzecia lokali to mieszkania cztero- i pięciopokojowe. Dzięki wykuszom w wybranych lokalach powstanie doświetlona, oryginalna przestrzeń, pozwalająca na swobodną aranżację pomieszczeń. Mieszkańcy najwyższych pięter mogą liczyć na duże balkony oraz tarasy z pergolami, których powierzchnia wyniesie do 60 mkw.


Yareal specjalizuje się w budowie mieszkań o podwyższonym standardzie, dlatego współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi partnerami. Eden Włodarzewska będzie pierwszym osiedlem na Ochocie z zielonym certyfikatem BREEAM, w związku z czym zadbaliśmy o najdrobniejsze detale z myślą o zieleni i komforcie klientów. Już na etapie projektowym w przygotowaniu inwestycji pomagał nam m.in. profesjonalny ekolog, dbający o rygorystyczne przestrzeganie wymogów BREEAM. Planujemy, że pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do tych wyjątkowych mieszkań i domów w połowie 2019 roku” – mówi Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych.

 

Deweloper przewidział szereg udogodnień dla mieszkańców. Teren inwestycji Eden Włodarzewska będzie wyłączony z ruchu samochodowego, dzięki skierowaniu go bezpośrednio do garażu podziemnego. Nawierzchnie wykonane z jasnych, odbijających światło materiałów oraz optymalne rozmieszczenie budynków ze strefami słonecznymi i zacienionymi będą przeciwdziałać zjawisku tworzenia się tzw. „miejskiej wyspy ciepła”.

 

Wszystkie lokale – zarówno domy jak i mieszkania - zostaną w standardzie wyposażone w pakiet systemu inteligentnego zarządzania domem firmy Fibaro. Rozwiązania smart home pozwolą mieszkańcom osiedla korzystać z licznych rozwiązań umożliwiających kontrolę funkcjonowania wyposażenia i pracy domowych urządzeń, a tym samym ograniczenie zużycia energii i kosztów eksploatacji.

 

Więcej informacji na temat osiedla Eden Włodarzewska można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/eden-wlodarzewska

Zwiń
2018-07-20

Rezydencja Vice Versa piątym osiedlem z certyfikatem zielonego budownictwa

Yareal uzyskał już piąty certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM Interim dla inwestycji mieszkaniowej.


Rozwiń


Tym razem certyfikację – z wynikiem Very Good – przeszła Rezydencja Vice Versa, powstająca na warszawskiej Woli, nieopodal nowego centrum biznesowego przy Rondzie Daszyńskiego. To jedno z pierwszych w Polsce osiedli mieszkaniowych oferujące przyszłym mieszkańcom możliwość zamontowania w garażu podziemnym osobistej stacji ładowania samochodu elektrycznego przy własnym miejscu parkingowym.
 
Rezydencja Vice Versa to kameralny kompleks złożony z dwóch budynków wielorodzinnych, w którym powstaje 181 mieszkań o podwyższonym standardzie. Kompleks powstanie wokół centralnego, zielonego placu, na którym – wśród drzew i krzewów – zostaną wydzielone strefy zabawy i relaksu dla dzieci oraz dorosłych. Właśnie kategoriaWykorzystanie terenu i ekologiazapewniły Rezydencji Voice Versa najwyższe oceny w ramach audytu przeprowadzonego przy certyfikacji BREEAM.
 
Dla projektu Rezydencji Vice Versa wykonano symulację komputerową, dzięki której zmierzono przewidywany poziom zużycia energii. Dzięki temu określono zużycie energii niezbędnej do zaspokojenia potrzeb dotyczących ogrzewania i ciepłej wody, a także emisję dwutlenku węgla. Oba budynki zostaną wyposażone w energooszczędne oświetlenie LED z czujnikami zmierzchu oraz wydajne energetycznie windy. Z kolei na dziedzińcu profesjonalny ekolog zadbał o podniesienie poziomu bioróżnorodności. Wśród drzew pojawią się budki dla ptaków oraz poidełka, a na terenie całego osiedla zasadzimy rośliny szczególnie wartościowe dla lokalnej fauny, których owoce i nasiona będą stanowiły pożywienie dla ptaków. Projektując zieleń dla Rezydencji Vice Versa oparliśmy się na gatunkach rodzimych, ponieważ są odporne na zmiany pogodowe i nie wymagają intensywnego podlewania” – wylicza Jacek Zengteler, członek zarządu, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

Budowane przez Yareal osiedle, powstające u zbiegu ulic Przyokopowej i Szarych Szeregów, otrzymało szczególnie wysokie oceny asesora BREEAM w kategorii Transport. Znakomita lokalizacja zapewnia dogodną komunikację z pozostałą częścią miasta, dzięki czemu Rezydencja Vice Versa otrzymała maksymalną liczbę punktów w tej kategorii.
 
Yareal jest na polskim rynku rekordzistą pod względem liczby osiedli mieszkaniowych certyfikowanych w systemie zrównoważonego budownictwa. Aż połowa z 10 inwestycji mieszkaniowych certyfikowanych w całej Polsce w systemie BREEAM, jest realizowana właśnie przez Yareal. W ubiegłym roku firma zdecydowała, że wszystkie kolejne inwestycje mieszkaniowe będą spełniały rygorystyczne wymagania stawiane przez system BREEAM. Oprócz Rezydencji Vice Versa, certyfikaty BREEAM Interim otrzymały wcześniej 4 inwestycje mieszkaniowe Yareal: Strefa Wilanów, Rezydencja Chrobrego, Eden Włodarzewska i Sienna 65. W pięciu certyfikowanych inwestycjach Yareal w sumie zamieszka ponad 700 rodzin.
 
Yareal wdraża liczne proekologiczne rozwiązania i ułatwienia dla mieszkańców we wszystkich nowych osiedlach. Dodatkowo, każde mieszkanie będzie w standardzie wyposażone w pakiet systemu inteligentnego zarządzania domem, opracowany przez lidera rynkusmart home,firmę Fibaro.
 
Więcej informacji na temat inwestycji mieszkaniowych certyfikowanych w systemie BREEAM oraz proekologicznych rozwiązań można znaleźć na stronie internetowej firmy Yareal: https://www.yareal.pl/breeam.

Zwiń
2018-07-06

Rusza budowa Rezydencji Vice Versa - nowe mieszkania w pobliżu Ronda Daszyńskiego

Yareal rozpoczyna budowę kolejnej inwestycji w Warszawie - Rezydencji Vice Versa.


Rozwiń

 

Deweloper dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę, wyłonił też generalnego wykonawcę, którym zostało Przedsiębiorstwo Budowlane Unimax. Rezydencja Vice Versa, będzie jedną z pierwszych w Polsce inwestycji mieszkaniowych oferującą możliwość zamontowania stacji ładowania samochodu elektrycznego przy własnym miejscu parkingowym w garażu podziemnym. Zaledwie po kilku tygodniach od rozpoczęcia sprzedaży 30% spośród 180 mieszkań znalazło swoich nabywców. Ten wysokiej jakości projekt powstanie u zbiegu ulic Przyokopowej i Szarych Szeregów, w pobliżu nowego centrum biznesowego przy Rondzie Daszyńskiego i stacji metra.

Projekt, przygotowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci, zakłada wzniesienie spójnego zespołu zabudowy złożonego z dwóch budynków, które wraz z zewnętrznym dziedzińcem tworzą przyjazną, starannie zaaranżowaną przestrzeń z elementami małej architektury i ozdobną zielenią. Charakterystycznym elementem projektu jest elegancka, półotwarta strefa wejściowa, oddzielająca część publiczną od prywatnej strefy patio. Centralną część osiedla będzie stanowił plac z drzewami i krzewami oraz wydzielonymi strefami zabaw dla dzieci i dorosłych.

„Bardzo dużo pracy włożyliśmy w projekt architektoniczny, aby nie tylko mieszkania były funkcjonalne i atrakcyjne. Rezydencja Vice Versa z pewnością będzie się wyróżniać jakością i designem użytecznych przestrzeni wspólnych, zarówno zielonych, jak i we wnętrzu. Przywiązujemy uwagę do charakterystycznych detali, aby inwestycja była wyjątkowa. Dlatego w Vice Versa pojawi się subtelny motyw litery „V”, powtarzający się w wielu miejscach na elementach przestrzeni wspólnych, m.in. na balustradach balkonów, na ścianie przy strefie wejściowej prowadzącej do lobby z meblami miejskimi w podcieniu i dorosłymi drzewami na dziedzińcu” – wyjaśnia Jacek Zengteler członek zarządu, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

W Rezydencji Vice Versa powstanie w sumie 180 mieszkań o bardzo zróżnicowanym metrażu od 28 do ponad 150 mkw. Wszystkie będą wyposażone w loggie, a w mieszkaniach na najwyższych kondygnacjach znajdą się przestronne tarasy o wielkości do 150 mkw., z imponującym widokiem na panoramę centrum stolicy. Na parterze budynku zaplanowano trzy lokale usługowe.

Oddanie do użytku mieszkań w Rezydencji Vice Versa latem 2020 r. znacząco wpłynie na poprawę jakości przestrzeni miejskiej w dynamicznie przeobrażającym się, poprzemysłowym rejonie bliskiej Woli. Dzisiaj za sprawą II linii metra i szybkiego rozwoju rejonu Ronda Daszyńskiego, jest to jedna z najbardziej perspektywicznych dzielnic w Warszawie. Mieszkańcy Vice Versa będą mogli w kilka minut pieszo dotrzeć do zagłębia biurowego i stacji metra przy Rondzie Daszyńskiego.

Osiedle Vice Versa – podobnie jak wszystkie inwestycje mieszkaniowe Yareal – jest realizowane w zgodzie z zasadami obowiązującymi w ramach ekologicznego systemu BREEAM. Dzięki zastosowaniu rozwiązań przyjaznych środowisku, zespół zabudowy Rezydencji Vice Versa będzie zużywał mniej energii niż standardowe budynki, a jego mieszkańcy będą mieli zapewniony m.in. komfort termiczny oraz optymalny dostęp do światła dziennego. Wysoką bioróżnorodność zapewnią zaprojektowane przez zawodowego ekologa tereny zielone, obsadzone rodzimymi gatunkami roślin zmieniającymi kolory kwiatów i liści przez większą część roku.

Ekologiczny charakter inwestycji oddają również inne udogodnienia, np. właściciele mieszkań w Rezydencji Vice Versa będą mogli na życzenie zamówić osobiste stacje ładowania samochodów elektrycznych obok swoich miejsc postojowych w garażu podziemnym. Dodatkowo wszystkie mieszkania zostaną w standardzie wyposażone w pakiet inteligentnego systemu smart home firmy Fibaro. System ten steruje, zarządza i monitoruje urządzenia w mieszkaniach, co zapewnia kontrolę oraz efektywne wykorzystanie dostępnych rozwiązań przez mieszkańców.

Więcej informacji na temat Rezydencji Vice Versa oraz proekologicznych rozwiązań wdrażanych przez firmę Yareal można znaleźć na stronie internetowej: https://www.yareal.pl/vice-versa.

Zwiń
2018-07-06

Rośnie apartamentowiec Sienna 65 z widokiem na warszawski skyline

W lipcu rozpocznie się budowa 10-piętrowego, punktowego apartamentowca przy ul. Siennej 65, zaledwie 200 metrów od Ronda ONZ.


Rozwiń

 

Przed rozpoczęciem budowy Yareal sprzedał już ponad 60 proc. z oferowanych 80 apartamentów. Deweloper dokonał właśnie wyboru generalnego wykonawcy tej prestiżowej inwestycji, którym została firma Fundamental Group.

Apartamentowiec Sienna 65 zostanie wzniesiony w wysokim standardzie. Na fasadzie budynku pojawią się szlachetne materiały wykończeniowe oraz nietypowe - zaprojektowane specjalnie dla tej inwestycji - donice na zieleń. Dzięki nim mieszkańcy funkcjonalnych i zapewniających swobodę aranżacji apartamentów, będą mieli zielone balkony urozmaicające rytm elewacji. Wejście do apartamentów będzie prowadziło przez reprezentacyjne, starannie zaprojektowane lobby z przestronną recepcją, dobrze widoczną z zewnątrz dzięki przeszklonej ścianie.

Budynek, zaprojektowany przez pracownię Maas Projekt, powstanie w wielkomiejskim otoczeniu kamienic z przełomu XIX i XX wieku oraz modernistycznych, powojennych budynków mieszkalnych. W najbliższej okolicy występuje zarówno śródmiejska zabudowa pierzejowa, jak i otoczone zielenią pojedyncze, kameralne budynki mieszkaniowe oraz usługowe, przeplatające się z nowoczesnymi apartamentowcami i budynkami biurowymi.

„Bryła eleganckiego apartamentowca Sienna 65, wraz z liczącymi 400 mkw. lokalami usługowymi na parterze, wpisuje się w zróżnicowanie architektoniczne i funkcjonalne tej okolicy. W ofercie znajdują się jeszcze kameralne mieszkania o powierzchni od 32 mkw. i idealne dla rodzin trzypokojowe apartamenty ok. 65 mkw., które mogą być doskonałą propozycją dla osób poszukujących kompaktowych mieszkań na wynajem lub do zamieszkania w ścisłym centrum Warszawy. Dostępnych jest też kilka dużych, blisko stumetrowych apartamentów”  – wyjaśnia Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem projektów mieszkaniowych.

Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji kilka unikalnych rozwiązań w tym m.in. rozległy taras rekreacyjno-widokowy na dachu, z efektownym widokiem na panoramę Warszawy. Dodatkowo, w dwupoziomowym garażu podziemnym przewidziano możliwość montażu na życzenie osobistych stacji ładowania samochodów elektrycznych z indywidualnymi licznikami dla każdego z właścicieli.

Budynek Sienna 65 już na etapie projektu otrzymał certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM. Dzięki zastosowaniu energo- i wodooszczędnych rozwiązań przyjaznych środowisku, zredukowane zostaną koszty eksploatacji budynku. Właściciele wszystkich mieszkań otrzymają w standardzie pakiet rozwiązań smart home firmy Fibaro, ułatwiających korzystanie z domowych urządzeń i zwiększających stan bezpieczeństwa. Zakończenie budowy zaplanowano na początek 2020 r.

Więcej informacji na temat inwestycji Sienna 65 oraz proekologicznych rozwiązań wdrażanych przez firmę Yareal można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/sienna65.

 

Zwiń
2018-07-02

Biurowiec Nowogrodzka Square z pasażem miejskim gotowy na przyjęcie najemców

Flagowy projekt biurowy Yareal – Nowogrodzka Square – uzyskał pozwolenie na użytkowanie.


Rozwiń


Razem z ekskluzywnym biurowcem o powierzchni 11 000 mkw. Yareal wybudował efektowny, pieszy pasaż miejski, łączący Aleje Jerozolimskie z ul. Nowogrodzką. Nowoczesny budynek powstał pomiędzy zabytkowymi kamienicami, dopełniając tkankę miasta elegancką elewacją, pokrytą prześwitującym onyxem. Pierwsi najemcy wprowadzą się do nowego biurowca w jeszcze w czerwcu.

 

Nowogrodzka Square to sześciopiętrowy butikowy biurowiec klasy A, wnoszący na śródmiejski odcinek Alej Jerozolimskich zupełnie nową jakość. Został zaprojektowany i wybudowany z myślą o najbardziej wymagających najemcach, poszukujących kameralnego klimatu w centralnej, prestiżowej lokalizacji, ze znakomitym dostępem do kluczowych szlaków komunikacyjnych. Biurowiec znajduje się o kilka minut spaceru od Dworca Centralnego i Złotych Tarasów.

 

Wielkomiejski pasaż obok budynku Nowogrodzka Square tworzy nowe, atrakcyjne i pełne życia połączenie Alej Jerozolimskich z ul. Nowogrodzką. Po niespełna 20 miesiącach kończymy budowę z wielką satysfakcją, ponieważ w przeszłości to miejsce w centrum Warszawy było zupełnie niedostępne i nieznane. Nowo powstały budynek Nowogrodzka Square razem z pasażem udostępnia je praktycznie wszystkim – najemcom, przechodniom i gościom lokali usługowych na parterze. Unikalna fasada wykonana z surowego betonu została uzupełniona w uchylnych oknach półprzejrzystym kamieniem – onyxem. Dzięki temu elewacja o każdej porze będzie pięknie przeświecała, rozjaśniając deptak pomiędzy biurowcem, a monumentalnym gmachem Wojskowego Instytutu Geografii” – wyjaśnia Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Flagową inwestycję Yareal z wielką dbałością wpasowano w historyczne otoczenie modernistycznych kamienic. Dzięki unikalnej architekturze i materiałom najwyższej  jakości, po raz pierwszy w historii powstała w tym miejscu otwarta przestrzeń publiczna, tworząca efektowną całość, łączącą wnętrze biurowca i zieleń na rozległym placu przed budynkiem.

 

Każde z sześciu pięter Nowogrodzka Square to od 1500 do 2000 mkw. funkcjonalnej powierzchni biurowej o bardzo szerokich możliwościach aranżacji. Na najwyższej kondygnacji najemcy będą mieli do wyłącznej dyspozycji wielkie tarasy z widokiem na warszawski skyline. Przy dobrej pogodzie będzie można organizować niewielkie eventy pod gołym niebem. W podziemnym garażu pomieści się 148 samochodów, przewidziano w nim również miejsce do parkowania rowerów. Pracownicy firm, które wkrótce wprowadzą się do Nowogrodzka Square będą mogli docierać do pracy dowolnym środkiem komunikacji miejskiej, ponieważ lokalizacja biurowca zapewnia dogodne połączenia kolejowe, tramwajowe i autobusowe, a także metro.

 

Więcej informacji na temat Biurowca Nowogrodzka Square można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/nowogrodzka-square

 

Zwiń
2018-04-19

Zielony rekord Yareal – 4 osiedla z certyfikatem BREEAM

Yareal jako pierwszy deweloper w Polsce otrzymał prestiżowe certyfikaty BREEAM Interim dla aż czterech inwestycji mieszkaniowych realizowanych w Warszawie.


Rozwiń


Najwyższe standardy zielonego budownictwa spełniają osiedla: Strefa Wilanów, Rezydencja Chrobrego, Eden Włodarzewska i Sienna 65. Yareal jest również jednym z nielicznych deweloperów w kraju, który będzie certyfikował wszystkie inwestycje mieszkaniowe w systemie BREEAM, co zwiększy bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.
 
Podczas certyfikacji w brytyjskim systemie BREEAM, projektowane i istniejące nieruchomości oceniane są pod kątem zastosowania rozwiązań przyjaznych dla mieszkańców i środowiska naturalnego. Audytorzy wysoko ocenili aż cztery inwestycje mieszkaniowe budowane w stolicy przez Yareal. Certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM Interim z oceną dobrą otrzymały osiedla - Strefa Wilanów, Rezydencja Chrobrego, Eden Włodarzewska iSienna 65– które należą do najbardziej innowacyjnych i proekologicznych inwestycji mieszkaniowych w Polsce. Yareal jako jedyny deweloper w Polsce posiada na swym koncie aż tyle certyfikowanych inwestycji.
 
Ogromnie nas cieszy, że aż cztery projekty mieszkaniowe Yareal otrzymały certyfikat BREEAM, który jest oznaką najwyższej jakości zrównoważonego budownictwa. Chcemy zapewnić mieszkańcom energooszczędność, najwyższy standard i maksymalny komfort użytkowania, dlatego sięgamy po nowoczesne i ekologiczne rozwiązania.Będziemy ubiegać się o certyfikaty środowiskowe również dla kolejnych inwestycji mieszkaniowych” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.
 
„Zielone” budynki w segmencie mieszkaniowym są nowością na polskim rynku, awiększość certyfikowanych obiektów to nieruchomości komercyjne. Zgodnie z danymi Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, deweloperzy w całym kraju certyfikowali jak dotąd łącznie 11 inwestycji mieszkaniowych, w tym 6 w systemie BREEAM, z czego 4 to projekty Yareal, który przoduje pod względem wdrażania zielonych rozwiązań.
 
Yareal, jako jedyny deweloper w Polsce, uzyskał dla projektów czterech inwestycji mieszkaniowych w Warszawie pozytywny wynik w certyfikacji BREEAM. Certyfikowane projekty zostały wykonane w oparciu o specjalistyczne analizy, które pozwoliły na zoptymalizowanie rozwiązań zastosowanych w budynkach. Oceniono, jakie jest zużycie energii i czy spełniony jest komfort termiczny oraz czy mieszkania mają odpowiedni dostęp do światła dziennego. Zadbano o wysoką bioróżnorodność terenów zielonych. Najwyżej zostały ocenione kategorie związane z ekologią, transportem, energią i zarządzaniem całym procesem inwestycyjnym. Yareal jest firmą, która kładzie duży nacisk na dbałość o środowisko, dlatego wprowadziła do swoich działań Politykę Zrównoważonych Zakupów promującą dobór ekologicznych materiałów pochodzących z legalnych źródeł”– mówi Katarzyna Mitura, BREEAM International assessor, WSP Polska.
 
Yareal na każdym osiedlu zadba o liczne proekologiczne rozwiązania i ułatwienia dla mieszkańców. Co więcej, wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w standardzie w pakiet systemu inteligentnego zarządzania domem, opracowany przez lidera rynku „smart home” - firmę Fibaro, co pozwoli ograniczyć zużycie energii i koszty eksploatacji.
 
Inwestycje mieszkaniowe Yareal cieszą się dużą renomą i rosnącym zainteresowaniem kupujących, dzięki projektowaniu osiedli z myślą o harmonijnym współistnieniu ludzi i przyrody. Klienci cenią nie tylko energooszczędność i ekologiczne innowacje, ale również oryginalną architekturę, najwyższą jakość wykonania i znakomitą lokalizację w atrakcyjnych częściach stolicy.
 
W Strefie Wilanów, u zbiegu ulic Kieślowskiego i Klimczaka, powstanie łącznie blisko 300 mieszkań o zróżnicowanym metrażu w dziewięciu kameralnych 4-piętrowych budynkach. Choć mieszkania trafią do użytku w połowie 2019 r, to Yareal sprzedał już aż 90 proc. lokali. Z kolei
Rezydencję Chrobrego będą tworzyć 84 mieszkania o powierzchni od 30 do 105 mkw., z czego już ponad 60 proc. lokali znalazło nowych właścicieli. Oddanie do użytku osiedla w Starych Włochach zaplanowano na drugi kwartał 2019 r.
 
Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się również projekt realizowany na Szczęśliwicach. W ramach osiedla Eden Włodarzewska przy parku Szczęśliwickim, Yareal wybuduje kameralne osiedle 6 domów jednorodzinnych (od 177 do 190 mkw.) w zabudowie szeregowej oraz ponad
90 przestronnych mieszkań (od 30 do 130 mkw.)  w 3-piętrowym budynku wielorodzinnym. Osiedle trafi do użytku w pierwszej połowie 2019 r., a dotychczas sprzedano już blisko połowę (40 proc.) lokali.
 
Yareal wybuduje również ponad 80 ekskluzywnych mieszkań o zróżnicowanym metrażu w 10-kondygnacyjnym, nowoczesnym apartamentowcu Sienna 65 w samym centrum Warszawy. Mimo że planowany termin oddania budynku do użytku to grudzień przyszłego roku, to już blisko
60 proc. apartamentów znalazło nabywców ceniących ekskluzywną przestrzeń do życia.
 
Więcej informacji na temat inwestycji mieszkaniowych i biurowych oraz proekologicznych rozwiązań można znaleźć na stronie internetowej firmy Yareal - https://www.yareal.pl/

Zwiń
2018-04-04

Yareal z pozwoleniem na budowę biurowca LIXA na Woli

Yareal otrzymał pozwolenie na budowę pierwszego etapu kompleksu biurowego LIXA. Największa inwestycja biurowa w historii Yareal będzie współtworzyć centrum biznesowe przy warszawskim Rondzie Daszyńskiego.


Rozwiń

 

Kompleks o całkowitej powierzchni 65 tys. mkw. wyróżni elastyczna przestrzeń biurowa z możliwością adaptacji do indywidualnych potrzeb najemców i nowoczesnego modelu pracy. Wyróżnikiem LIXA będzie też oryginalna, zróżnicowana architektura budynków i zielony dziedziniec, który zapewni kameralną atmosferę i pozwoli skutecznie łączyć pracę z relaksem w czasie wolnym.

 

Zielone światło na budowę

Rozpoczęcie budowy poprzedzi rozbiórka dawnego biurowca Kredyt Banku u zbiegu ul. Kasprzaka i Karolkowej, która jest przewidziana na początku lipca br. Następnie ruszą prace budowlane nad pierwszym etapem inwestycji, którego ukończenie jest planowane na połowę 2020 r. W pierwszym etapie Yareal zaplanował dwa budynki – w jednym z nich znajdzie się nowa siedziba BGŻ BNP Paribas (22 tys. mkw.), a drugi zaoferuje 6 tys. mkw. przestrzeni biurowej. Z kolei w drugiej fazie powstanie budynek oferujący kolejnych 20 tys. mkw. powierzchni (2021 r.), a ostatnim etapem budowy kompleksu LIXA będzie 17 tys. mkw. przestrzeni biurowej (2022 r.).

 

Nowa przestrzeń do pracy i życia

LIXA to największy projekt deweloperski firmy Yareal w Polsce i zarazem jedna
z największych inwestycji biurowych w Warszawie. Docelowo kompleks będą tworzyć 4 budynki biurowe o łącznej powierzchni 65 tys. mkw. Dzięki swojemu kampusowemu charakterowi, funkcjonalności i elastyczności projekt stanowi alternatywę dla budynków wysokościowych obecnie powstających na rynku biurowym. Z pewnością zainteresują się nim firmy poszukujące siedziby, która na tak wczesnym etapie może być dostosowana do ich potrzeb (build to suit), z możliwością wynajmu lub zakupu.

 

LIXA będzie znakomitym miejscem do pracy i relaksu, w którym po prostu chce się być. Okolica zyska nowy blask dzięki architekturze kompleksu, która łączy nowoczesność z tradycją, nawiązując do przedwojennego modernizmu. Kompleks będzie zupełnie inny od istniejących i powstających wokoło biurowców. Jedną trzecią powierzchni LIXA – aż 22 tys. mkw. – zajmie nowa główna siedziba banku BGŻ BNP Paribas. Ta rekordowa transakcja przednajmu znakomicie odzwierciedla rosnące zainteresowanie najemców m.in. z branży bankowej, którzy oczekują silnej identyfikacji korporacyjnej oraz komfortowej powierzchni biurowej w atrakcyjnym otoczeniu. Obecnie coraz większego znaczenia nabiera indywidualna, niestandardowa aranżacja przestrzeni, która będzie sprzyjać kreowaniu rozwiązań i pomysłów, a także pozwoli na skuteczny relaks w przerwach od pracy. LIXA spełni te wymagania i nada nowy impuls do rozwoju tej części Warszawy” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Wyjątkowa architektura i zielony ogród

LIXA wyróżni się nietuzinkową architekturą, łącząca przedwojenny modernizm z nowoczesnością. Będzie charakteryzować się rozrzeźbioną fasadą i niską zabudową, tak odmienną od otaczających ją inwestycji. Od strony Ronda Daszyńskiego będzie można podziwiać z ulicy oryginalny efekt mieniących się elementów elewacji. Z przeciwnej strony powstanie niewielki biurowiec z rozległym placem wejściowym, którego kameralny charakter zaakcentują charakterystycznie zaokrąglone narożniki.

 

LIXA wyróżni się również wewnętrznym dziedzińcem z ogrodem. Charakter dziedzińca będzie przypominał kampus uniwersytecki, co z pewnością przypadnie do gustu młodemu pokoleniu pracowników, którzy na miejscu będą mieli do dyspozycji m.in. knajpki i restauracje. Oprócz bujnej zieleni, w centralnej części ogrodu znajdzie się pawilon (przeszklona sala wielofunkcyjna połączona z lobby) z przestrzenią konferencyjną i restauracyjną, co umożliwi organizację rozmaitych spotkań i wydarzeń.

 

Kompleks LIXA zostanie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM, potwierdzającym zastosowanie rozwiązań zgodnie z koncepcją zrównoważonego budownictwa.
Projekt architektoniczny LIXA przygotowała renomowana pracownia HRA (Hermanowicz Rewski Architekci), z którą Yareal kontynuuje udaną współpracę przy realizacji inwestycji mieszkaniowych i biurowych w stolicy, jak np. osiedle Kolorowy Gocław i nowoczesny biurowiec Nowogrodzka Square, który zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2018 r. Co więcej, Yareal jako pierwszy deweloper w Polsce otrzymał ostatnio certyfikaty BREEAM Interim dla aż czterech inwestycji mieszkaniowych realizowanych w Warszawie.

Zwiń