0

Podmiotem naszych działań jest człowiek i jego środowisko. Tworzymy budynki, które pozytywnie wpływają na jakość życia i pracy. Tworzymy przestrzeń, która kształtuje relacje między człowiekiem a naturą. Nasze inwestycje idealnie wpisują się w to, co unikalne i wartościowe w danej przestrzeni i perfekcyjnie harmonizują ze zrównoważonym rozwojem miasta.

Certyfikat BREEAM przyznawany realizacjom YAREAL, stanowi dowód na konsekwencję w naszych działaniach, wytrwałe poszukiwanie optymalnych rozwiązań oraz wysoką jakość naszych projektów. Potwierdza on naszą odpowiedzialną postawę ukierunkowaną na rozwój z poszanowaniem naturalnych zasobów.

BREEAM to przyznawany przez niezależną organizację, uznany w świecie system oceny jakości budynku oraz jego wpływu na mieszkańców i środowisko naturalne. System definiuje standard najlepszych praktyk zrównoważonego budownictwa i obejmuje między innymi takie aspekty jak ochrona środowiska i ekologia, bezpieczeństwo i komfort użytkowników, użyteczność i ekonomia. Metodologia oceny BREEAM zakłada pogłębioną analizę wszystkich właściwości inwestycji. Przyznanie danemu budynkowi czy zespołowi budynków certyfikatu BREAAM stanowi gwarancję, że zostały one zaprojektowane i wybudowane z zachowaniem najlepszych standardów oraz, że odznaczają się wysoką jakością wykonania i komfortem w użytkowaniu.

 

 

Inwestycja Rezydencja Chrobrego, w tym budynek, przestrzeń użytkowa wokół nich, jak i sąsiadujące z nim otoczenie, zostały zaprojektowane tak, by zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania. Jest to pierwsze osiedle w dzielnicy Włochy certyfikowane w systemie BREEAM.

 

 

STWORZONE DLA TWOJEGO KOMFORTU

- na terenie inwestycji Rezydencja Chrobrego nie występuje ruch samochodowy. Wjazd na parking podziemny wiedzie wprost z ulicy Szczerej.

- teren wyposażono w system kamer, dyskretne ogrodzenia oraz system kontrolowanego wejścia.

- wszystkie elementy budynku wystawione na intensywną eksploatację zabezpieczone zostaną rozwiązaniami zapewniającymi zmniejszenie ewentualnych uszkodzeń. Są to m. in. odbojniki, listwy, materiały ochronne lub amortyzujące, co gwarantuje zmniejszenie uszkodzeń, a co za tym idzie kosztów remontów i powstających odpadów. Na okres wprowadzania się mieszkańców do budynku zostaną odpowiednio zabezpieczone części wspólne, aby podczas prac ekip remontowych nie uległy zniszczeniom.

- dla zapewnienia komfortu osobom ze specjalnymi wymaganiami, jak np. osoby z niepełnosprawnościami, starsze, czy też rodzice z dziećmi, chodniki zaprojektowano na jednym poziomie wysokości, zastosowano odpowiednie krawężniki oraz wyznaczono miejsca postojowe dla niepełnosprawnych.

- na terenie inwestycji stworzono miejsca do zabawy i aktywnego odpoczynku z ławkami wśród zieleni.

- mieszkania wyposażone są w pakiet inteligentnego systemu SmartHome firmy Fibaro. System steruje, monitoruje i zarządza urządzeniami w mieszkaniach, co zapewnia kontrolę oraz efektywne wykorzystanie dostępnych rozwiązań przez mieszkańców.

EKONOMICZNOŚĆ NA CODZIEŃ

- na terenie osiedla zastosowano efektywne oświetlenie terenu z użyciem energooszczędnych lamp oraz systemów sterowania oświetleniem. Teren jest oświetlony z wykorzystaniem lamp LED, czujek zmierzchowych oraz ruchu. Oświetlenie zostało zaprojektowane w sposób zapewniający bezpieczny i optymalny poziom natężenia światła.

- budynki są energooszczędne dzięki zastosowaniu rozwiązań takich jak wydajne energetycznie windy czy oświetlenie, które wpływają na zmniejszenie kosztów eksploatacji przestrzeni wspólnych.

 

Z MYŚLĄ O TOBIE I ŚRODOWISKU

- projekt budynku powstał w oparciu o zaawansowaną analizę komputerową, która miała na celu zapewnienie optymalnego doświetlenia każdego z lokali światłem słonecznym. Dzięki temu poszczególne rozwiązania zapewniające dostęp światła dziennego w każdym mieszkaniu zostały ulepszone i zoptymalizowane.

- główne pomieszczenie na śmieci oraz kosze na śmieci na terenie inwestycji pozwalają na selektywną zbiórkę odpadów.

- niemal połowę terenu inwestycji stanowią obszary zielone i zielone dachy, na których zaplanowano wiele gatunków roślin, zapewniających jego wysoką wartość ekologiczną i bioróżnorodność.  Zaplanowano sadzenie licznych drzew i krzewów, w tym gatunki rodzime, odporne na zmiany pogodowe i niewymagające intensywnego podlewania. Powyższe rozwiązania zostały oparte na opracowaniach ekspertów z dziedziny projektowania zieleni. Dodatkowo część mieszkań posiada ogródki lokatorskie, dzięki którym mieszkańcy mogą mieć wpływ na kształtowanie lokalnej ekologii i aktywnie wspierać bioróżnorodność otoczenia. Również teren rekreacyjny będzie pokryty trawą i wzmocniony za pomocą specjalnej gumowej maty przerostowej, zapewniającej trwałość nawierzchni trawiastej przy zachowaniu jej walorów ekologicznych mimo intensywnego użytkowania.

- w budynku znajduje się pomieszczenie rowerowni dla mieszkańców, a dla gości stojaki rowerowe na terenie osiedla. Mieszkańcy dodatkowo mogą przechowywać swoje rowery w komórkach lokatorskich.

ŻYĆ LEPIEJ BĘDĄC ODPOWIEDZIALNYM 

- na terenie osiedla zaprojektowano przestrzeń rekreacyjną dla dzieci i dorosłych z bezpieczną nawierzchnią.

- nawierzchnie dla pieszych oznaczono stosując wyraźną, spójną kolorystykę.

 

* Inwestycja „Rezydencja Chrobrego” została zarejestrowana w BRE, jednostce przyznającej certyfikat BREEAM. Końcowy certyfikat uzyskiwany jest po zakończeniu realizacji inwestycji.
Informacje na temat przebiegu procesu certyfikacji dostępne są w siedzibie inwestora.

ochrona
środowiska
przyjazne
otoczenie
recykling
bezpieczeństwo

 

Zadaj pytanie

Wypełnij formularz, aby się z nami skontaktować.

0Schowek