Podmiotem naszych działań jest człowiek i jego środowisko. Tworzymy budynki, które pozytywnie wpływają na jakość życia i pracy. Tworzymy przestrzeń, która kształtuje relacje między człowiekiem a naturą. Nasze inwestycje idealnie wpisują się w to, co unikalne i wartościowe w danej przestrzeni i perfekcyjnie harmonizują ze zrównoważonym rozwojem miasta.

Certyfikat BREEAM przyznawany realizacjom YAREAL, stanowi dowód na konsekwencję w naszych działaniach, wytrwałe poszukiwanie optymalnych rozwiązań oraz wysoką jakość naszych projektów. Potwierdza on naszą odpowiedzialną postawę ukierunkowaną na rozwój z poszanowaniem naturalnych zasobów.

BREEAM to przyznawany przez niezależną organizację, uznany w świecie system oceny jakości budynku oraz jego wpływu na mieszkańców i środowisko naturalne. System definiuje standard najlepszych praktyk zrównoważonego budownictwa i obejmuje między innymi takie aspekty jak ochrona środowiska i ekologia, bezpieczeństwo i komfort użytkowników, użyteczność i ekonomia. Metodologia oceny BREEAM zakłada pogłębioną analizę wszystkich właściwości inwestycji. Przyznanie danemu budynkowi czy zespołowi budynków certyfikatu BREEAM stanowi gwarancję, że zostały one zaprojektowane i wybudowane z zachowaniem najlepszych standardów oraz, że odznaczają się wysoką jakością wykonania i komfortem w użytkowaniu.

 

 

Cała Strefa Wilanów, w tym budynki, przestrzeń użytkowa wokół nich, jak i sąsiadujące z nimi otoczenie, została zaprojektowana tak, by zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania. Jest to jedyne osiedle w Wilanowie certyfikowane w systemie BREEAM.

 

 

STWORZONE DLA TWOJEGO KOMFORTU

- na terenie Strefy Wilanów nie ma ruchu samochodowego. Wjazd na parking podziemny wiedzie wprost z ulicy i dalej ruch kołowy kierowany jest pod patio, w garażu pod budynkami.

 - teren wyposażono w system kamer, dyskretne ogrodzenia oraz system kontrolowanego wejścia.

 - komfortowe i dobrze oznakowane chodniki oraz ścieżka rowerowa zapewniają, że otoczenie jest bezpieczne dla dzieci, czy osób starszych.

 - wszystkie elementy budynku wystawione na intensywną eksploatację zabezpieczone zostały rozwiązaniami zapewniającymi zmniejszenie ewentualnych uszkodzeń. Są to m. in. odbojniki, listwy, materiały ochronne lub amortyzujące, co gwarantuje zmniejszenie uszkodzeń, a co za tym idzie kosztów remontów i powstających odpadów.

 - Strefa Wilanów to przestrzeń przyjazna dla osób niewidomych. Przestrzenie wspólne oznakowane są specjalnymi etykietami z użyciem pisma Braille'a, a także wspierane systemami akustycznymi w windach oraz odpowiednio dobraną kolorystyką nawierzchni i kontrastami kolorystycznymi.

 - dla zapewnienia komfortu osób ze specjalnymi wymaganiami, jak np. osoby z niepełnosprawnościami, starsze, czy też rodzice z dziećmi, zaprojektowano odpowiednie krawężniki, wyznaczono przejścia dla pieszych oraz miejsca postojowe dla niepełnosprawnych. Na okres wprowadzania się mieszkańców zabezpieczone zostaną części wspólne dla ekip remontowych, co gwarantuje zmniejszenie uszkodzeń, a co za tym idzie kosztów remontów i powstających odpadów.

 - mieszkania wyposażone są w pakiet inteligentnego systemu SmartHome firmy Fibaro. System steruje, monitoruje i zarządza urządzeniami w mieszkaniach, co zapewnia kontrolę oraz efektywne wykorzystanie dostępnych rozwiązań przez mieszkańców. 

EKONOMICZNOŚĆ NA CODZIEŃ

- na terenie inwestycji stworzono miejsca do odpoczynku wśród zieleni z ławkami oraz zaplanowano ławkę z baterią solarną umożliwiającą ładowanie elektronicznych urządzeń mobilnych.

 - na terenie osiedla zastosowano efektywne oświetlenie terenu z użyciem energooszczędnych lamp oraz systemów sterowania oświetleniem. Teren jest oświetlony z wykorzystaniem lamp LED, czujek zmierzchowych oraz ruchu. Oświetlenie zostało zaprojektowane w sposób zapewniający bezpieczny i optymalny poziom natężenia światła.

 - budynki są energooszczędne, dzięki zastosowaniu rozwiązań, takich jak wydajne energetycznie windy, czy oświetlenie, które wpływają na zmniejszenie kosztów eksploatacji przestrzeni wspólnych. 

 - w budynkach zastosowano pro środowiskowe ogrzewanie miejskie o wysokiej skuteczności i optymalnych kosztach eksploatacji. Ogrzewanie miejskie jest jednym z najbardziej niskoemisyjnych rozwiązań dzięki systemowi stosowanemu w warszawskich elektrociepłowniach, gdzie ciepło powstałe przy produkcji energii elektrycznej jest wykorzystywane do ogrzewania.

Z MYŚLĄ O TOBIE I ŚRODOWISKU

- projekt budynków powstał w oparciu o zaawansowaną analizę komputerową, która miała na celu zapewnienie optymalnego doświetlenia każdego z lokali światłem słonecznym. Dzięki temu poszczególne rozwiązania zapewniające dostęp światła dziennego w każdym mieszkaniu zostały ulepszone i zoptymalizowane.

 - lokalizacja śmietników wyposażonych w kosze selektywnej zbiórki odpadów zaprojektowana została w garażu podziemnym. Takie usytuowanie śmietników przekłada się na łatwość użytkowania, a także na sprawną obsługę wywozu posegregowanych odpadów. 

 - podniesiono wartość ekologiczną terenu i jego bioróżnorodność poprzez zagospodarowanie terenu obszarami zielonymi, w tym na dachu garażu. Planuje się zaprojektowanie takiej zieleni, która jest szczególnie wartościowa dla lokalnej fauny, opartej na gatunkach rodzimych, odpornej na zmiany klimatyczne i pogodowe oraz niewymagającej intensywnego podlewania. Duża liczba gatunków roślin zwiększająca bioróżnorodność doskonale wpisuje się w lokalną strategię rozwoju środowiska. Powyższe rozwiązania zostały wsparte analizami i opiniami ekspertów z dziedziny ekologii.

 - na terenie osiedla znajdują się parkingi rowerowe dla mieszkańców i gości, a mieszkańcy mogą przechowywać swoje rowery w komórkach lokatorskich.

 - w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Wilanów znajduje się ogólnodostępna siłownia plenerowa, ścieżka rowerowa oraz bieżnia.

 - osiedle Strefa Wilanów sąsiaduje z terenem wydzielonym i przeznaczonym specjalnie dla psów, a na terenie inwestycji przewidziano kosze śmietnikowe na „psie sprawy”.

ŻYĆ LEPIEJ BĘDĄC ODPOWIEDZIALNYM

- na terenie osiedla zaprojektowano plac zabaw dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią.

-  nawierzchnie dla pieszych i rowerzystów oznaczono stosując wyraźną, spójną kolorystykę.

 - dzięki zaangażowaniu inwestora powstanie kolejny fragment ścieżki rowerowej i nowego chodnika przy ul. Klimczaka.

 - zadbano o jak najlepsze wkomponowanie osiedla w okolicę, między innymi dzięki dbałości o ciągi piesze i ich zabezpieczenie. Element zagospodarowania osiedla u zbiegu ulic Klimczaka i Kieślowskiego zaprojektowano w formie małego placyku miejskiego, a w parterach budynków przewidziano atrakcyjne lokale usługowe.


ochrona
środowiska
przyjazne
otoczenie
recykling
bezpieczeństwo

 

Zadaj pytanie

Wypełnij formularz, aby się z nami skontaktować.

0Schowek

Świat Yareal

Cała inwestycja, w tym budynki, przestrzeń użytkowa wokół nich, jak i sąsiadujące z nimi otoczenie, została zaprojektowana tak, by zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania.

Zobacz szczegóły

Ruszyła przedsprzedaż ponad 200 mieszkań w pierwszym projekcie Yareal przygotowanym w trybie specustawy mieszkaniowej.

Zobacz szczegóły

Yareal Polska to obecna na rynku od wielu lat, wiodąca pod względem jakości firma deweloperska, wyspecjalizowana w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie i apartamentów. Firma posiada silną pozycję kapitałową

i mocne wsparcie udziałowców. Od 2005 roku aktywnie działamy w ramach Polskiego Związku Firm Deweloperskich PZFD. Jako członek PZFD przestrzegamy kodeksu dobrych praktyk oraz dbamy o utrzymanie najwyższych standardów jakościowych.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły

ESG to jeden z ważniejszych terminów w kontekście realizacji inwestycji deweloperskich, mający bezpośredni wpływ na kwestie dotyczące zarządzania i odpowiedzialności biznesowej firmy.

Zrównoważony rozwój był od początku jednym z fundamentów rozwoju Yareal. Zdajemy sobie sprawę z wielkiej odpowiedzialności wynikającej z faktu, że tworząc nowe projekty i wprowadzając nowe funkcje, definiujemy na dziesięciolecia realia i komfort życia w mieście.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły

Zrealizowane inwestycje

Praga Południe

SOHO by Yareal

ul. Mińska 25

Projekt zrealizowany w 2021 r.
Mokotów

Pozytywny Mokotów

ul. Postępu 25

Projekt zrealizowany w 2023 r.
Ochota

Eden Włodarzewska

ul. Włodarzewska 74

Projekt zrealizowany w 2019 r.
Wola

LIXA A, ul. Kasprzaka 2

LIXA B, ul. Giełdowa 1

Projekt zrealizowany w 2021 r.
Zobacz więcej