Podmiotem naszych działań jest człowiek i jego środowisko. Tworzymy budynki, które pozytywnie wpływają na jakość życia i pracy. Tworzymy przestrzeń, która kształtuje relacje między człowiekiem a naturą. Nasze inwestycje idealnie wpisują się w to, co unikalne i wartościowe w danej przestrzeni i perfekcyjnie harmonizują ze zrównoważonym rozwojem miasta.

Certyfikat BREEAM przyznawany realizacjom YAREAL, stanowi dowód na konsekwencję w naszych działaniach, wytrwałe poszukiwanie optymalnych rozwiązań oraz wysoką jakość naszych projektów. Potwierdza on naszą odpowiedzialną postawę ukierunkowaną na rozwój z poszanowaniem naturalnych zasobów.

BREEAM to przyznawany przez niezależną organizację, uznany w świecie system oceny jakości budynku oraz jego wpływu na mieszkańców i środowisko naturalne. System definiuje standard najlepszych praktyk zrównoważonego budownictwa i obejmuje między innymi takie aspekty jak ochrona środowiska i ekologia, bezpieczeństwo i komfort użytkowników, użyteczność i ekonomia. Metodologia oceny BREEAM zakłada pogłębioną analizę wszystkich właściwości inwestycji. Przyznanie danemu budynkowi czy zespołowi budynków certyfikatu BREEAM stanowi gwarancję, że zostały one zaprojektowane i wybudowane z zachowaniem najlepszych standardów oraz, że odznaczają się wysoką jakością wykonania i komfortem w użytkowaniu.

 

 

Cała Strefa Wilanów, w tym budynki, przestrzeń użytkowa wokół nich, jak i sąsiadujące z nimi otoczenie, została zaprojektowana tak, by zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania. Jest to jedyne osiedle w Wilanowie certyfikowane w systemie BREEAM.

 

 

STWORZONE DLA TWOJEGO KOMFORTU

- na terenie Strefy Wilanów nie ma ruchu samochodowego. Wjazd na parking podziemny wiedzie wprost z ulicy i dalej ruch kołowy kierowany jest pod patio, w garażu pod budynkami.

 - teren wyposażono w system kamer, dyskretne ogrodzenia oraz system kontrolowanego wejścia.

 - komfortowe i dobrze oznakowane chodniki oraz ścieżka rowerowa zapewniają, że otoczenie jest bezpieczne dla dzieci, czy osób starszych.

 - wszystkie elementy budynku wystawione na intensywną eksploatację zabezpieczone zostały rozwiązaniami zapewniającymi zmniejszenie ewentualnych uszkodzeń. Są to m. in. odbojniki, listwy, materiały ochronne lub amortyzujące, co gwarantuje zmniejszenie uszkodzeń, a co za tym idzie kosztów remontów i powstających odpadów.

 - Strefa Wilanów to przestrzeń przyjazna dla osób niewidomych. Przestrzenie wspólne oznakowane są specjalnymi etykietami z użyciem pisma Braille'a, a także wspierane systemami akustycznymi w windach oraz odpowiednio dobraną kolorystyką nawierzchni i kontrastami kolorystycznymi.

 - dla zapewnienia komfortu osób ze specjalnymi wymaganiami, jak np. osoby z niepełnosprawnościami, starsze, czy też rodzice z dziećmi, zaprojektowano odpowiednie krawężniki, wyznaczono przejścia dla pieszych oraz miejsca postojowe dla niepełnosprawnych. Na okres wprowadzania się mieszkańców zabezpieczone zostaną części wspólne dla ekip remontowych, co gwarantuje zmniejszenie uszkodzeń, a co za tym idzie kosztów remontów i powstających odpadów.

 - mieszkania wyposażone są w pakiet inteligentnego systemu SmartHome firmy Fibaro. System steruje, monitoruje i zarządza urządzeniami w mieszkaniach, co zapewnia kontrolę oraz efektywne wykorzystanie dostępnych rozwiązań przez mieszkańców. 

EKONOMICZNOŚĆ NA CODZIEŃ

- na terenie inwestycji stworzono miejsca do odpoczynku wśród zieleni z ławkami oraz zaplanowano ławkę z baterią solarną umożliwiającą ładowanie elektronicznych urządzeń mobilnych.

 - na terenie osiedla zastosowano efektywne oświetlenie terenu z użyciem energooszczędnych lamp oraz systemów sterowania oświetleniem. Teren jest oświetlony z wykorzystaniem lamp LED, czujek zmierzchowych oraz ruchu. Oświetlenie zostało zaprojektowane w sposób zapewniający bezpieczny i optymalny poziom natężenia światła.

 - budynki są energooszczędne, dzięki zastosowaniu rozwiązań, takich jak wydajne energetycznie windy, czy oświetlenie, które wpływają na zmniejszenie kosztów eksploatacji przestrzeni wspólnych. 

 - w budynkach zastosowano pro środowiskowe ogrzewanie miejskie o wysokiej skuteczności i optymalnych kosztach eksploatacji. Ogrzewanie miejskie jest jednym z najbardziej niskoemisyjnych rozwiązań dzięki systemowi stosowanemu w warszawskich elektrociepłowniach, gdzie ciepło powstałe przy produkcji energii elektrycznej jest wykorzystywane do ogrzewania.

Z MYŚLĄ O TOBIE I ŚRODOWISKU

- projekt budynków powstał w oparciu o zaawansowaną analizę komputerową, która miała na celu zapewnienie optymalnego doświetlenia każdego z lokali światłem słonecznym. Dzięki temu poszczególne rozwiązania zapewniające dostęp światła dziennego w każdym mieszkaniu zostały ulepszone i zoptymalizowane.

 - lokalizacja śmietników wyposażonych w kosze selektywnej zbiórki odpadów zaprojektowana została w garażu podziemnym. Takie usytuowanie śmietników przekłada się na łatwość użytkowania, a także na sprawną obsługę wywozu posegregowanych odpadów. 

 - podniesiono wartość ekologiczną terenu i jego bioróżnorodność poprzez zagospodarowanie terenu obszarami zielonymi, w tym na dachu garażu. Planuje się zaprojektowanie takiej zieleni, która jest szczególnie wartościowa dla lokalnej fauny, opartej na gatunkach rodzimych, odpornej na zmiany klimatyczne i pogodowe oraz niewymagającej intensywnego podlewania. Duża liczba gatunków roślin zwiększająca bioróżnorodność doskonale wpisuje się w lokalną strategię rozwoju środowiska. Powyższe rozwiązania zostały wsparte analizami i opiniami ekspertów z dziedziny ekologii.

 - na terenie osiedla znajdują się parkingi rowerowe dla mieszkańców i gości, a mieszkańcy mogą przechowywać swoje rowery w komórkach lokatorskich.

 - w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Wilanów znajduje się ogólnodostępna siłownia plenerowa, ścieżka rowerowa oraz bieżnia.

 - osiedle Strefa Wilanów sąsiaduje z terenem wydzielonym i przeznaczonym specjalnie dla psów, a na terenie inwestycji przewidziano kosze śmietnikowe na „psie sprawy”.

ŻYĆ LEPIEJ BĘDĄC ODPOWIEDZIALNYM

- na terenie osiedla zaprojektowano plac zabaw dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią.

-  nawierzchnie dla pieszych i rowerzystów oznaczono stosując wyraźną, spójną kolorystykę.

 - dzięki zaangażowaniu inwestora powstanie kolejny fragment ścieżki rowerowej i nowego chodnika przy ul. Klimczaka.

 - zadbano o jak najlepsze wkomponowanie osiedla w okolicę, między innymi dzięki dbałości o ciągi piesze i ich zabezpieczenie. Element zagospodarowania osiedla u zbiegu ulic Klimczaka i Kieślowskiego zaprojektowano w formie małego placyku miejskiego, a w parterach budynków przewidziano atrakcyjne lokale usługowe.


ochrona
środowiska
przyjazne
otoczenie
recykling
bezpieczeństwo

 

Zadaj pytanie

Wypełnij formularz, aby się z nami skontaktować.

0Schowek

Świat Yareal

Cała inwestycja, w tym budynki, przestrzeń użytkowa wokół nich, jak i sąsiadujące z nimi otoczenie, została zaprojektowana tak, by zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania.

Zobacz szczegóły

Grono najemców powiększyło się o kolejną firmę – klinikę medyczną Fimedica, która wynajęła 360 mkw. powierzchni na parterze budynku LIXA D.

Zobacz szczegóły

Yareal Polska to obecna na rynku od wielu lat, wiodąca pod względem jakości firma deweloperska, wyspecjalizowana w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie i apartamentów. Firma posiada silną pozycję kapitałową

i mocne wsparcie udziałowców. Od 2005 roku aktywnie działamy w ramach Polskiego Związku Firm Deweloperskich PZFD. Jako członek PZFD przestrzegamy kodeksu dobrych praktyk oraz dbamy o utrzymanie najwyższych standardów jakościowych.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły

ESG to jeden z ważniejszych terminów w kontekście realizacji inwestycji deweloperskich, mający bezpośredni wpływ na kwestie dotyczące zarządzania i odpowiedzialności biznesowej firmy.

Zrównoważony rozwój był od początku jednym z fundamentów rozwoju Yareal. Zdajemy sobie sprawę z wielkiej odpowiedzialności wynikającej z faktu, że tworząc nowe projekty i wprowadzając nowe funkcje, definiujemy na dziesięciolecia realia i komfort życia w mieście.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły

Zrealizowane inwestycje

Praga Południe

SOHO by Yareal

ul. Mińska 25

Projekt zrealizowany w 2021 r.
Mokotów

Pozytywny Mokotów

ul. Postępu 25

Projekt zrealizowany w 2023 r.
Ochota

Eden Włodarzewska

ul. Włodarzewska 74

Projekt zrealizowany w 2019 r.
Wola

LIXA A, ul. Kasprzaka 2

LIXA B, ul. Giełdowa 1

Projekt zrealizowany w 2021 r.
Zobacz więcej