REZYDENCJA CHROBREGO - APARTAMENTY POŚRÓD ZIELENI

 Projekt zrealizowany w 2019 r.Rezydencja Chrobrego harmonijnie wpisuje się w charakter Starych Włoch. Projekt zaprojektowano z poszanowaniem przeszłości i teraźniejszości okolicy, a zarazem z uwzględnieniem najnowszych technologii, które czynią codzienność wygodniejszą.

Trzypiętrowy budynek oparty został na planie litery C. Jasną, nowoczesną elewację ożywiają elementy w kontrastowych kolorach. Regularnie rozmieszczone okna i przeszklenia w oprawach nadają całości modernistyczny, willowy charakter. Rezydencja Chrobrego to 84 mieszkania o powierzchni od 28 do 101 mkw, charakteryzujące się funkcjonalnością i łatwością aranżacji, Wszystkie mieszkania uwzględniają praktyczny podział na część dzienną i sypialną.

Do Rezydencji Chrobrego wchodzimy poprzez wewnętrzny, reprezentacyjny dziedziniec. Części wspólne wyróżniają się znakomitym doświetleniem światłem słonecznym, przestronnością i wygodą użytkowania. Pod budynkiem znajduje się jednopoziomowy parking podziemny, do którego z pięter mieszkalnych zjeżdżały będą nowoczesne windy. Pomieści on 99 samochodów należących do mieszkańców. Część przestrzeni na parterze zajmować będą lokale usługowe. Teren wokół budynku zostanie obsadzony zielenią i zaadaptowany do wypoczynku i zabawy.


   * ZOBACZ CERTYFIKAT

Lokalizacja

 

Rezydencja Chrobrego znajduje się niemal w samym sercu Starych Włoch, w zacisznej przestrzeni, którą wyznaczają ulice Sklepowa, Chrobrego i Szczera. Ulica Chrobrego jest zlokalizowana w otoczeniu trzech rozległych obszarów zielonych, idealnych do spacerów.

Nieopodal znajdują się dwa duże parki – Park ze Stawami Cietrzewia oraz Park Kombatantów z zabytkowym pałacykiem, w którym mieści się biblioteka publiczna oraz położony tuż obok Staw Koziorożca. W obu parkach istnieją rozległe zbiorniki wodne, które w szczególności upodobali sobie miłośnicy przyrody, amatorzy sportu, piknikujące rodziny oraz wędkarze. Na terenie obu parków urządzono nowoczesne place zabaw dla dzieci. Ponadto, w Parku ze Stawami Cietrzewia funkcjonuje ogólnodostępna siłownia na świeżym powietrzu. Równie ciekawą przestrzeń zieloną stanowi Fort Włochy. Aktualnie trwają tam prace rewitalizacyjne, w ramach których powstanie skansen militarny, boiska, korty tenisowe i inne przestrzenie rekreacyjne. W pobliżu funkcjonuje również Klub Sportowy „Przyszłość” z własnymi boiskami i kortami tenisowymi. 

 • Stacja SKM Warszawa Włochy 4 min
 • Supermarket Tesco 7 min
 • Dom Kultury Włochy 1 min 

 • Blue City 7 min
 • CH Reduta 11 min
 • CH Skorosze 6 min

 

 • Park Kombatantów i Park ze Stawami Cietrzewia 5 min
 • Park Achera 6 min
 • Kompleks rekreacyjny Włochy 13 min  

 • Centrum 22 min
 • Lotnisko Chopina 27 min
 • Park Szczęśliwicki, Ośrodek Szczęśliwice - stok narciarski 26 min


 

Doskonałe położenie Rezydencji Chrobrego gwarantuje dostęp do wszelkich wielkomiejskich udogodnień. W pobliżu znajdziemy wiele sklepów, restauracji, aptek i punktów usługowych, a także największy w Warszawie outlet Factory Ursus. W okolicy funkcjonują liczne przedszkola i szkoły, a tuż obok, dokładnie po drugiej stronie ulicy Chrobrego, mieści się prężnie działający Dom Kultury „Włochy”. Blisko stąd także do kompleksów biurowych w Alejach Jerozolimskich oraz siedzib globalnych korporacji – m.in. Microsoft, Avon, Philips, Orange czy Mercedes – Benz.

Plan osiedlaTWOJE MIESZKANIE Z CERTYFIKATEM BREEAM

Inwestycja Rezydencja Chrobrego, w tym budynek, przestrzeń użytkowa wokół nich, jak i sąsiadujące z nim otoczenie, zostały zaprojektowane tak, by zapewnić
mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania. Jest to pierwsze osiedle w dzielnicy Włochy certyfikowane w systemie BREEAM.


ochrona
środowiska
przyjazne
otoczenie
recykling
bezpieczeństwo